Založ si blog

Ak treba poslancom mestského magistrátu schváliť pôžičku na ich mzdy – žiadny problém

Tak vážení a milí Košičania, máte, čo ste chceli. Zvolili ste si do mestského zastupiteľstva tých „naozajstných a najčestnejších ľudí“ – bez mihnutia oka odklepli a podčiarkli dvaapolmiliónovú pôžičku na svoje platy. No aby som im nekrivdil, tak aby to neklalo oči – použili takú fintu, že tieto peniaze nepôjdu iba na ich platy a platy zamestnancov magistrátu, ale že sa z nich budú vyplácať mzdy učiteľom a zamestnancom v škôlkach a základných školách. Aké chvályhodné, že? Lenže mesto vôbec nie je v mínusových číslach, takže pokiaľ by boli potrebné iba peniaze pre školy a škôlky, tak som 100 percentne presvedčený o tom, že by nebola takto narýchlo zvolaná ani mimoriadna schôdza mestského zastupiteľstva a dokonca iba s tým jediným bodom programu.

V priebehu pol hodiny bola ukončená rozprava k schváleniu pôžičky a o pár minút na to už bola pôžička z banky 38 poslancami schválená. Trochu som ako občan na toto verejné zasadnutie meškal, takže som nesledoval to, že koľkí z 50tich poslancov neboli prítomní, ale myslím, že iba traja chýbali a na tabuli po hlasovaní som zaregistroval troch nezávislých, ktorí boli proti, takže ostatní sa hlasovania zdržali. Ale, čo ma najviac vytočilo, bolo to, že jeden z tých nezávislých poslancov sa dožadoval, aby im primátor alebo riaditeľ magistrátu povedal koľko percent bude stáť táto pôžička nás bežných občanov mesta, ale odpovede sa od nich nedočkal. Preto ja ako neznalý rokovacieho poriadku (veď nikdy som v politike nebol) som sa hneď po rozprave poslancov prihlásil s faktickou poznámkou (ešte som sa aj vopred ospravedlnil, či môžem vystúpiť?), že by som sa rád ako občan dozvedel, že prečo ani my občania nemáme vedieť koľko nás táto pôžička bude stáť. Ešte som im chcel povedať toľko, že ak pred voľbami si dokázali pozháňať štedrých sponzorov na predvolebnú kampaň, ktorí im bez mihnutia oka poskytli nehorázne milióny eur na ich bilbordy a kadejaké hlúposti, tak prečo teraz nepožiadajú tých istých sponzorov, aby im dali peniaze na ich výplaty?!

No, žiaľ pán primátor Raši mi povedal, že rokovací poriadok takúto možnosť nepripúšťa, aby sa do diskúsie v rozprave zapojil aj bežný občan.

Ficove referendum skončilo fiaskom

22.01.2023

Už takmer pred 2 rokmi som sa vyjadril, že vládnutie OĽaNO skončí predčasnými voľbami! Prekvapilo ma, že opozícia nespravila viac opatrení k tomu, aby predčasné voľby boli oveľa skôr. Veď len hlúposti koľké narobili Matovič so Sulíkom – už tie bohato stačili k povaleniu vlády. Dobrým príkladom je fakt, že kvôli ich unáhleným opatreniam proti Covidu prišlo [...]

S podvodníkmi sa na Slovensku roztrhlo vrece!

15.11.2022

V dnešnom denníku Pravda ma zaujal tento článok „Podvodníci sú prefíkaní. Takto vás budú presviedčať, že máte problém s bankovým účtom“ – autor článku vyzýva obzvlášť dôchodcov aby nenaleteli podvodníkom. „Podvodníci pracujú s emóciami, a tak sa snažia vo vás vyvolať pocit naliehavosti. Nechýba im vynaliezavosť a sú dobre zorganizovaní. Môže sa [...]

Študenti zabíjali sekerou!

13.11.2022

Aj v Česku prežili podobnú hrôzu útoku so sekerou, aká sa odohrala v Strednej odbornej škole v Novákoch. „Študent Strednej priemyselnej školy chemickej v Pardubiciach tam najprv nastražil výbušný systém a potom utiekol do iného mesta, kde sekerou zabil náhodného okoloidúceho. Keď ho dolapila polícia, otrávil sa.“ Zdroj hroza-v-cesku-student-zabijal-sekerou V článku [...]

Igor Matovič, Michal Šipoš, OĽaNO

Hnutie Slovensko čaká začiatkom marca snem aj k blížiacim sa voľbám

25.02.2024 13:39

Hnutie by si malo voliť členov predsedníctva a venovať sa aj blížiacim sa voľbám do Európskeho parlamentu a voľbám prezidenta.

Išikawa

Japonsko poskytne ďalšie miliardy jenov na obnovu po zemetrasení v prefektúre Išikawa

25.02.2024 13:37

Zemetrasenie s magnitúdou 7,5 na Nový rok zničila domy a infraštruktúru na polostrove Noto v prefektúre Išikawa na japonskom hlavnom ostrove Honšu.

holokaust, koncentračný tábor, Židia, fašizmus, kosti

Namíbia žiada od Nemecka, aby urýchlilo rokovania o odškodnení za genocídu

25.02.2024 13:20

Nemecko genocídu z koloniálnej éry uznalo, pričom krajine ponúklo financovanie rozvojových projektov v hodnote 1,1 miliardy eur.

Tibor Gašpar

Gašpar: Ak sa NATO nezmení na útočnú alianciu, budeme ju plne podporovať

25.02.2024 12:34, aktualizované: 13:12

Podľa Gašpara je deklarovaná snaha vlády vynaložiť na obranu dve percentá HDP.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,473
Celková čítanosť: 7627409x
Priemerná čítanosť článkov: 5178x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy