Založ si blog

Zhnime a utopme sa v odpadkoch, hlavne, že ušetríme na poplatkoch

Novozvolení primátori, starostovia a poslanci berte si príklad od miestneho zastupiteľstva obce Žehry, ktoré odpustilo neplatičom 133 – tisícový dlh.

Staronový starosta Žehry Ivan Mižigár (nez.) spolu s poslancami odpustili dlh na nájomnom v obecných bytoch na sídlisku Dreveník v celkovej výške 133 261 eur. Generálny pardon navrhla pätica poslancov s „požehnaním“ I. Mižigára. Tá istá skupina poslancov spolu so starostom dlhovala na nájomnom takmer 8 800 eur. Navyše, starostovi odklepli a vyplatili aj mesačnú odmenu vo výške 3 320 eur.
Odpustenie dlhu schválili poslanci ešte v polovici roku 2009, teda keď sa k moci po aprílových doplňujúcich voľbách dostal I. Mižigár. Po vynulovaní dlhy začali opäť vznikať – k polovici roka 2010 to bolo 19 467 eur a suma ďalej narastá.

Na tom istom zasadaní poslanci odsúhlasili aj zníženie nájomného v obecných bytoch. V garsónke zo 6,64 eura mesačne na 3,65, v 1-izbovom byte z 9,96 na 4,71 eura, v 2-izbovom z 13,28 na 9,95 eura. Obecná kasa tak len znížením nájomného za ostatných 17 mesiacov prišla o 9 146 eur. Výstavbu nájomných bytov pritom financoval štát. Nájomné upravuje zákon. Zákon o majetku obcí zas ukladá povinnosť samospráve zachovávať a zveľaďovať majetok.
V obci žije 1 850 obyvateľov, z toho 1 550 je Rómov. Trpezlivosť obyvateľom centrálnej obce pomaly dochádza. Situácia došla až do takého štádia, že aj oni porušili právne normy (všeobecne záväzné nariadenie o miestnych poplatkoch) a uplatnili si právo na odpor v malom. Preto sa dnes už menšina v obci rozhodla v tomto roku neuhradiť poplatky za odpad. Takže aj oni sa už stali dlžníkmi. „Prečo by sme mali platiť, keď iní roky neplatia? Čo sa deje v obci, to nemá obdobu. A vinníci ostávajú nepotrestaní,“ zamyslela sa členka združenia.

Tak vážení páni, teraz máme istotu, že nám naši voliči budú dávať svoje hlasy najmenej 20 rokov.

Tak vážení páni, teraz máme istotu, že nám naši voliči budú dávať svoje hlasy najmenej 20 rokov.

Veľmi by ma zaujímalo aké stanovisko k tomuto prípadu zaujme nový Úrad splnomocnenca pre rómsku otázku a ako to bude riešiť?

ZDROJ: http://korzar.sme.sk/c/5690675/neplaticom-obec-zehra-odpustila-133-tisicovy-dlh.html#ixzz18eXGjI6G

Koľkých nás nakazia dovolenkári vracajúci sa z Chorvátska? !

31.07.2021

V Chorvátsku je momentálne vyše 1 000 000 turistov, väčšina v troch mestách a niet pochyb, že medzi nimi je hodne Slovákov. Pre chorvátsky turizmus je to nádejné číslo lebo v krajine je o 220 000 ľudí viac ako v rovnakom čase vlani. Viac v tomto zdroji cestovanie.pravda.sk Takže najskôr to môže dopadnúť tak, že o pár dní, (čiže keď sa slovenskí turisti vrátia z [...]

Smrteľne „vážne“ ku covidovým mutáciám

30.07.2021

Aká v poradí je už delta? Koľko tých mutácií ešte bude? Podľa toho, čo sledujem, a ako nás varujú odborníci, že ak sa neprestaneme správať ako stádo, ktorým opoziční politici hýbu tým smerom, ktorý im v danej chvíli vyhovuje, tak podľa mňa to neskončí ani vlnou théta. Ak šírenie covidu 19 a jeho mutácií vzniká práve uvoľňovaním nariadených pravidiel proti [...]

Tisícky vedcov bijú na poplach kvôli klimatickej kríze!

29.07.2021

Dostávame sa na zlomový bod! Musíme podniknúť okamžité kroky v súvislosti s klimatickou krízou. Spravili tak prostredníctvom článku publikovaného v stredu v žurnále BioScience, informuje portál Do „Extrémne klimatické udalosti a vzorce, ktoré sledujeme v niekoľkých uplynulých rokoch – nehovoriac o niekoľkých posledných týždňoch – zdôrazňujú zvýšenú [...]

pocasie-2-8-2021

Zabudnite na tridsiatky, horúčavy si dajú pauzu. Dokedy?

01.08.2021 22:34

Slovensko už nebude také žeravé ako predtým. S tlakovou nížou prišiel aj chladnejší vzduch. Ako bude vyzerať prvý augustový týždeň?

Veronika Remišová

Remišová: Očkovacia lotéria je len doplnok, nie hlavný nástroj

01.08.2021 21:24

Očkovacia lotéria je len doplnkový nástroj na zvýšenie motivácie očkovať sa proti ochoreniu COVID-19, rozhodne nie hlavný pilier.

Požiare v Turecku

Oddych v Turecku ničia plamene. Útočí aj vírus

01.08.2021 20:00

Dovolenka vo viacerých tureckých letoviskách má ohnivú podobu. A aby nešťastia nebolo málo, počet nových prípadov nákazy koronavírusom je na vzostupe.

Hlavna Porec

Chorváti zadržali Nemcov, ktorí nechali deti a psa v rozpálenom aute

01.08.2021 19:39

Chorvátska polícia zadržala nemecký pár za to, že nechal v horúčave v zamknutom aute so zatvorenými oknami svoje dve deti a psa.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,236
Celková čítanosť: 6010378x
Priemerná čítanosť článkov: 4863x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy