Založ si blog

Smeráci, jeden z dôvodov, prečo Fica nemám rád

Ak by miliardy eur zostali v prvom pilieri, súčasní dôchodcovia mohli poberať oveľa vyššie dôchodky. Druhý pilier Slovákom nepriniesol vôbec nič. – Pardon, jednu vec priniesol: nízke penzie. 🙁

V časoch rekordnej zamestnanosti by bez druhého piliera zostali na účte Sociálnej poisťovne každý mesiac stovky miliónov eur. Tieto peniaze sa mohli použiť na razantnejšie zvyšovanie dôchodkov ako napr. u našich západných susedov bratov Čechov.

Viac sa môžete dočítať v tomto zdroji: https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/516802/

Ešte, že my dôchodcovia máme aspoň tretí pilier, tým sú hríby, ktorých našťastie je v našich lesoch dostatok. Neviem ako iní dôchodcovia, ale ja si dám tu námahu a každý deň skoro ráno vyrážam do lesa za hubami.

 Už z diaľky sa na mňa "usmieval" :-)

Už z diaľky sa na mňa „usmieval“ 🙂

 Za týmto som sa štveral do strmého svahu, ale oplatilo sa. :-)

Za týmto som sa štveral do strmého svahu, ale oplatilo sa. 🙂

 A tento vyrástol uprostred lesného chodníka :-)

A tento vyrástol uprostred lesného chodníka 🙂

 A tento iba pár centimetrov od okraja chodníka, len nechápem, ako som si ho včera nemohol všimnúť, keď som tadeto prechádzal? Pochybujem, žeby takýto vyrástol za jedinú noc, a to napriek tomu, že včera výdatne pršalo. :-)

A tento na mňa „volal“ iba pár centimetrov od okraja chodníka, len nechápem, ako som si ho včera nemohol všimnúť, keď som tadeto prechádzal? Pochybujem, žeby takýto vyrástol za jedinú noc, a to napriek tomu, že včera výdatne pršalo. 🙂

 Za dve a štvrť hodiny celkom slušný úlovok :-)

Za dve a štvrť hodiny celkom slušný úlovok 🙂

 Ešte šťastie, že mnohí Slováci dokážu sušené dubáky pekne oceniť.

Ešte šťastie, že mnohí Slováci dokážu sušené dubáky pekne oceniť.

Tento môj tretí pilier aspoň ako tak pomáha navýšiť môj rozpočet, aby som sa za mojich poctivo odrobených 38 rokov nemusel so svojim dôchodkom cítiť ako žobrák. 🙁

Skvelý nápad

11.07.2019

Na Haiti pôsobí Plastová banka (The Plastic Bank). Jej zakladateľ David Katz povedal, že: „Na jednom mieste na Haiti som videl toľko plastov, že vytvorili vlastnú pevninu. Bola to katastrofa.“ viac »

Nie je toto provokácia zo strany USA?

10.07.2019

USA chcú predať Taiwanu americké zbrane v hodnote 2,2 miliardy dolárov. Toto zrejme s nevôľou prijme Čína, ktorá považuje Taiwan za súčasť svojho územia. Administratíva prezidenta USA Donalda viac »

Justičná mafia

09.07.2019

U mnohých Slovákov je prioritou kydať a ohovárať...a je úplne jedno na ktorom rebríčku hodnôt k tomu dochádza, či je to medzi gazdinami v susedstve alebo vo vysokej politike. Postup je všade viac »

U.S. Steel Košice

U.S. Steel Košice plánuje prepustiť do konca roka 2021 až 2 500 zamestnancov

19.07.2019 15:01

V košickom U.S. Steele pracuje takmer 12-tisíc zamestnancov.

pohreb, úmrtie, smrť

Zomrel vojnový hrdina Alois Dubec

19.07.2019 14:53

Vo veku 96 rokov zomrel český veterán z druhej svetovej vojny a jeden z posledných českých pilotov, ktorí lietali v britskej RAF, Alois Dubec.

filip rybanič

Rybaničovi po verdikte súdu zanikol mandát poslanca v Rači

19.07.2019 14:44

Mandát poslanca mu zanikol z dôvodu uvedeného v zákone o obecnom zriadení.

dane, odvody, účtovníctvo, firma, podnikateľ

Tretina slovenských podnikateľov nevie podnikať bez porušenia zákona

19.07.2019 14:38

Každý tretí slovenský podnikateľ hovorí, že nedokáže podnikať bez porušovania zákonov. Dôvodom je najmä ich množstvo a časté zmeny.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 827
Celková čítanosť: 2377068x
Priemerná čítanosť článkov: 2874x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy