Založ si blog

USA okradli Venezuelu o 350 miliárd $

Teraz za 10 miliárd $ im navrhujú bratskú humanitárnu pomoc. Mnohí sa pýtajú, ako je možné, že Venezuela je vďaka rope a zlatu najbohatšia na svete a pritom jej ľud je najchudobnejší a s obrovskou superinflaciou?!

Verte, nie je to tak zložité pochopiť. Každý štát po roku 1945, ktorý sa začal vymykať USA, prestal platiť výpalné a vlády odmietali slepo počúvať Pentagón, bol rozvrátený, alebo na neho poslali USA humanitárne bombardovanie. Jedine proti ZSSR si to nedovolili, pretože Sovietsky zväz mal obrovský jadrový arzenál a Čína cez obrovský počet obyvateľov bola na tom ekonomicky mizerne a ľudia patrili medzi najchudobnejšie v celom svete.

My to poznáme z Juhoslávie a Kosova, ale vzorové príklady sú Líbya, ktorá v okamihu prechodu od dolára bola rozvrátená a Kaddáfí bol zabitý, Irán s ropou a plynom, Sýria s ropou a plynom, a nemá cenu dlho pokračovať, bolo by to nosenie dreva do lesa.

Naposledy je to Venezuela, ktorá vďaka Chávezovi a teraz Madurovi vyhádzala vydieračské a zlodejské firmy ako EXXON OIL, ktoré profitovali vo Venezuele za sto miliárd dolárov, ale zisk išiel do USA a robotníkom platili pár centov (bolívarov). Aj my (Česko) to poznáme: oficiálne k nám ide cca 60 miliárd euro z Bruselu, ale odchádza 300 miliárd a s vnútropodnikovým účtovníctvom neuveriteľných 600 miliárd ide do… preč.

A Hugovi Chávezovi a venezuelskému ľudu s okrádaním došla trpezlivosť, Američanov vyhnali a zlodejské firmy zoštátnili. A potom začalo „rodeo“. Sankcie, sankcie, blokády, sankcie a blokády. Peniaze USA a Veľká Británia ukradli ($ 30 miliárd) a sankcie vďaka polohe boli strašné.

A potom sa BBC a CNN ironicky pýta: kam išli peniaze, nerozkradli ich Chávez a Maduro? Vidíte, ako ten socializmus krachuje?

Možno je vo vzduchu oprávnená otázka: mal právo venezuelský ľud zoštátniť americký majetok? Tu je odpoveď príkladom: je normálne, aby Bakalov a Kolačkov rabovali nerastné bohatstvo v poriadku desiatok miliárd korún a štát chudobnel a nedostával nič, rovnako ako kšefty s bytmi baníkov, zatiaľ čo Bakala si vyviedol do zahraničia 60 miliárd? A presne rovnako, ale v mnohonásobne väčšom meradle zdierali venezuelský ľud americkej firmy: zarobili sto miliárd dolárov ročne a robotníkom zaplatili pár sto bezcenných bolívarov a ľudia nemali ani na jedlo. A Venezuelu ako štát ostrúhala: spracovanie bolo v USA! A čím viac pracovali ľudia pre USA, tým viac chudobneli a USA bohatli. Mimochodom s daňami rovnako ako Google, Facebook a ďalšie, ktoré tu majú strašné zisky a nám z toho platia nulu nulu nič.

A aby si USA toto vydieranie poistili, všade dali raketové základne a všade sú americké vojská: dragúnmi. Súdružská pomoc po americky. Výpalné sme však Sovietskemu zväzu neplatili. Tak čo je horšie?

A len pre ilustráciu, ako s informáciami zaobchádza a ako ich ohýba napríklad Český rozhlas:

Zúfalí pacienti, hlad a rozvoj šarlatánstvo. Venezuela absurditou pripomína Kafkov Proces, hovorý proamerický filmár Tuki Jencquel. Iba o úlohe USA taktne mlčí: peniaze za lži a ohýbanie pravdy nesmrdia.

Podľa latinskoamerického geopolitického strategického centra (CELAG), priame a nepriame škody ekonomických akcií proti Venezuele ekonomiku iba medzi rokmi 2013 – 2017 stáli 350 miliárd $ a potom ešte zosilneli.

Áno, vážení čitatelia, len za štyri roky, kedy Chávez odmietol slepo USA počúvať a byť vazalom, sankcie poškodili Venezuelu o 350 miliárd dolárov. A teraz to už robí okolo 500 miliárd dolárov! (Aj keď to je zatiaľ neoficiálne číslo) Proste buď sa zisky z Venezuely budú opäť odvádzať ako výpalné do USA, alebo ako tvrdia ich zničí americká armáda.  Zdroj: Open in new window

Rusko vyskúšalo dve strategické rakety

24.08.2019

5.10.2018 som napísal blog: Trump/Putin – dvaja kohúti na jednom smetisku! https://kormidlo.blog.pravda.sk/2018/10/05/trump-putin-dvaja-kohuti-na-jednom-smetisku/ - V ňom som okrem iného uviedol viac »

Niektorí Slováci až príliš podceňujú africký mor ošípaných!

24.08.2019

Môže sa im to nebezpečne vypomstiť. Neuvedomujú si totiž, že táto situácia je veľmi vážna. Mor sa šíri míľovými krokmi, ale niektorí občania robia tajne zakáľačky. Mäso a mäsové viac »

Holokaust je správna vec. . .

23.08.2019

1,4 percentá mladých ľudí vo veku 15-20 rokov sa v teste o holokauste vyjadrili, že holokaust je správna vec. Pripomenul som si časy, keď som chodil na základnú školu ja... tiež som nemal rád viac »

Donald Trump

Johnson je tým 'správnym mužom' pre brexit, tvrdí Trump

25.08.2019 10:06

Americký prezident na stretnutí avizoval, že Spojené štáty a Británia spolu uzavrú "veľmi veľkú obchodnú dohodu".

jana wrede, doktorka, detva, pediater,

V Austrálii lietala za pacientmi vrtuľníkom, teraz bude liečiť v Detve

25.08.2019 10:00

Lekárka Janka Wrede žila u protinožcov pätnásť rokov. Po narodení dcérky sa rozhodla vrátiť domov.

Hongkong Čína demonštrácia polícia zásah

Polícia v Hongkongu zatkla počas nočných protestov takmer tri desiatky ľudí

25.08.2019 08:30

Polícia použila slzotvorný plyn po viac ako týždni väčšinou pokojných demonštrácií v tejto bývalej britskej kolónii.

potraviny, zelenina, výživa

V obchode s potravinami sú Česi v hlbokom mínuse, najmä pre dovoz mäsa

25.08.2019 07:17

Ak sa niečo nezmení, bude schodok českého agrárneho obchodu najhorší, mohol by presiahnuť aj vlaňajších rekordných 40 miliárd Kč (1,55 miliardy eur).

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 838
Celková čítanosť: 2438708x
Priemerná čítanosť článkov: 2910x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy