Založ si blog

USA okradli Venezuelu o 350 miliárd $

Teraz za 10 miliárd $ im navrhujú bratskú humanitárnu pomoc. Mnohí sa pýtajú, ako je možné, že Venezuela je vďaka rope a zlatu najbohatšia na svete a pritom jej ľud je najchudobnejší a s obrovskou superinflaciou?!

Verte, nie je to tak zložité pochopiť. Každý štát po roku 1945, ktorý sa začal vymykať USA, prestal platiť výpalné a vlády odmietali slepo počúvať Pentagón, bol rozvrátený, alebo na neho poslali USA humanitárne bombardovanie. Jedine proti ZSSR si to nedovolili, pretože Sovietsky zväz mal obrovský jadrový arzenál a Čína cez obrovský počet obyvateľov bola na tom ekonomicky mizerne a ľudia patrili medzi najchudobnejšie v celom svete.

My to poznáme z Juhoslávie a Kosova, ale vzorové príklady sú Líbya, ktorá v okamihu prechodu od dolára bola rozvrátená a Kaddáfí bol zabitý, Irán s ropou a plynom, Sýria s ropou a plynom, a nemá cenu dlho pokračovať, bolo by to nosenie dreva do lesa.

Naposledy je to Venezuela, ktorá vďaka Chávezovi a teraz Madurovi vyhádzala vydieračské a zlodejské firmy ako EXXON OIL, ktoré profitovali vo Venezuele za sto miliárd dolárov, ale zisk išiel do USA a robotníkom platili pár centov (bolívarov). Aj my (Česko) to poznáme: oficiálne k nám ide cca 60 miliárd euro z Bruselu, ale odchádza 300 miliárd a s vnútropodnikovým účtovníctvom neuveriteľných 600 miliárd ide do… preč.

A Hugovi Chávezovi a venezuelskému ľudu s okrádaním došla trpezlivosť, Američanov vyhnali a zlodejské firmy zoštátnili. A potom začalo „rodeo“. Sankcie, sankcie, blokády, sankcie a blokády. Peniaze USA a Veľká Británia ukradli ($ 30 miliárd) a sankcie vďaka polohe boli strašné.

A potom sa BBC a CNN ironicky pýta: kam išli peniaze, nerozkradli ich Chávez a Maduro? Vidíte, ako ten socializmus krachuje?

Možno je vo vzduchu oprávnená otázka: mal právo venezuelský ľud zoštátniť americký majetok? Tu je odpoveď príkladom: je normálne, aby Bakalov a Kolačkov rabovali nerastné bohatstvo v poriadku desiatok miliárd korún a štát chudobnel a nedostával nič, rovnako ako kšefty s bytmi baníkov, zatiaľ čo Bakala si vyviedol do zahraničia 60 miliárd? A presne rovnako, ale v mnohonásobne väčšom meradle zdierali venezuelský ľud americkej firmy: zarobili sto miliárd dolárov ročne a robotníkom zaplatili pár sto bezcenných bolívarov a ľudia nemali ani na jedlo. A Venezuelu ako štát ostrúhala: spracovanie bolo v USA! A čím viac pracovali ľudia pre USA, tým viac chudobneli a USA bohatli. Mimochodom s daňami rovnako ako Google, Facebook a ďalšie, ktoré tu majú strašné zisky a nám z toho platia nulu nulu nič.

A aby si USA toto vydieranie poistili, všade dali raketové základne a všade sú americké vojská: dragúnmi. Súdružská pomoc po americky. Výpalné sme však Sovietskemu zväzu neplatili. Tak čo je horšie?

A len pre ilustráciu, ako s informáciami zaobchádza a ako ich ohýba napríklad Český rozhlas:

Zúfalí pacienti, hlad a rozvoj šarlatánstvo. Venezuela absurditou pripomína Kafkov Proces, hovorý proamerický filmár Tuki Jencquel. Iba o úlohe USA taktne mlčí: peniaze za lži a ohýbanie pravdy nesmrdia.

Podľa latinskoamerického geopolitického strategického centra (CELAG), priame a nepriame škody ekonomických akcií proti Venezuele ekonomiku iba medzi rokmi 2013 – 2017 stáli 350 miliárd $ a potom ešte zosilneli.

Áno, vážení čitatelia, len za štyri roky, kedy Chávez odmietol slepo USA počúvať a byť vazalom, sankcie poškodili Venezuelu o 350 miliárd dolárov. A teraz to už robí okolo 500 miliárd dolárov! (Aj keď to je zatiaľ neoficiálne číslo) Proste buď sa zisky z Venezuely budú opäť odvádzať ako výpalné do USA, alebo ako tvrdia ich zničí americká armáda.  Zdroj: Open in new window

USA stavajú v Poľsku základne a rúbu chránené lesy

27.04.2019

Američania kašľú na osobitne chránené prírodné parky a krajinný park Powidz, registrovaný v Európskej únii ničia a nerešpektujú pravidlá! Americká armáda obrátila miestnych obyvateľov viac »

Ochranka Čaputovej je politizácia polície

23.04.2019

Tak Čaputová požiadala o výmenu členov svojej ochranky a bezpečnostný analytik Milan Žitný hovorí o politizácii polície, ich odchod odsúhlasilo ministerstvo vnútra. Čaputová nebola spokojná viac »

Zabil viac ako 5000 slonov, ale necíti sa vinný

22.04.2019

Dokonca sa ešte chváli tým, že je to preňho vzrušujúce. Hovorím o trofejnom lovcovi, ktorý tvrdí, že zabil viac ako 5 000 slonov a 50 hrochov. Hovorí, že vôbec nič neľutuje a nehanbí za viac »

Taiwan / torpédoborec /

Taiwan uskutočňuje námorné vojenské cvičenie pre prípad čínskej agresie

22.05.2019 11:15

Stredajšie manévre sú súčasťou každoročného cvičenia Chan-kuang, simulujúceho útok Číny, ktorá si tento ostrovný štát nárokuje ako svoje územie.

škôlka, deti, učiteľka

Starosta Petržalky tlačí pri škôlkach na cezpoľných

22.05.2019 11:00

Úľavy pre domácich už nielen pri parkovaní ale aj v materských škôlkach. Starosta bratislavskej Petržalky Ján Hrčka svojim návrhom rozvíril emócie.

požiar, športový zväz

V Bratislave pri obchodnom centre Polus vypukol požiar

22.05.2019 10:28, aktualizované: 11:25

Na mieste sa nachádzajú hasičské jednotky, ktorým sa plamene postupne darí dostať pod kontrolu.

Indonézia / Jakarta / nepokoje /

V Jakarte vypukli povolebné nepokoje, hlásia šesť mŕtvych

22.05.2019 10:16

Príčina smrti týchto ľudí sa vyšetruje a šéf národnej polície nevylúčil účasť tretích strán, ktoré mohli konať ako provokatéri.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 783
Celková čítanosť: 2208409x
Priemerná čítanosť článkov: 2820x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy