Založ si blog

Kotlebu som nikdy nevolil, ani ho voliť nebudem!

Ale bilbord, ktorý si dal Kotleba zhotoviť – v predvolebnej kampani ako kandidát na prezidenta -, tak aspoň ja na tom bilborde skutočne nič nechutného nevidím. Mimovládne organizácie to však prezentujú úplne inak: Inštitút ľudských práv, Slovak Political Watchdog a Dúhové Slovensko podali na jeho stranu (ĽSNS) trestné oznámenie.

Jeho billboardy s textom „Rodina je muž a žena. Stop LGBT!“ – Vnímajú ako výzvu na diskrimináciu a porušovanie ľudských práv časti obyvateľov. „Všetko nasvedčuje tomu, že dochádza k porušeniu paragrafu 424 Trestného zákona, konkrétne podnecovania k nenávisti ku skupine pre ich sexuálnu orientáciu. Je skutočne možné uvažovať, že slovné spojenie Stop LGBT! je výzva na fyzické útoky voči osobám, vzhľadom na to, kto to hovorí, ale tento výklad už nechám na súd,“ uviedol právnik IĽP.

Mimovládky spustili petíciu proti firme, ktorá pútače prenajala. Žiadajú ju, aby tieto nenávistné pútače odstránila. Len za prvý deň ju podpísalo viac ako 3500 ľudí.

Škoda, že na blog PRAVDA nie je možné dávať fotografie iných médií resp. denníkov – v opačnom prípade by som do tohto blogu vložil aj fotografiu z tohto zdroja: Open in new window  – ale včera podvečer som sa vybral na prechádzku našim mestom s úmyslom, že ak niekde naďabím na ten jeho bilbord, tak si ho sfotím a vložím do tohto blogu moju fotografiu. Totiž mne vety -, ktoré sú na jeho bilborde napísané -, vôbec nepripadajú poburujúco, veď nestranný človek na týchto vetách: „Rodina je muž a žena.“ Alebo: „STOP LGBT!“ – nič poburujúceho nemôže vidieť. Alebo, žeby som sa mýlil a ľudí, ktorí Kotlebu kritizujú -, žeby ich pobúrila veta v druhej časti bilbordu, že: „MARIAN KOTLEBA konečne slovenský prezident“ – mal tam snáď napísať: konečne maďarský prezident? 🙂

Myslím si, že tento pútač poburuje skôr takých ľudí, ktorí žijú nemravným spôsobom -a tento nemravný spôsob života chcú dokonca nanútiť aj takým ľuďom, ktorí taký život jednoznačne odsudzujú.

Myslím, že najlepší argument – k tomuto problému – napísal čitateľ týmto svojim príspevkom – citujem: „No pravda je v tom že dvaja buz****** pohlavným stykom do análneho otvoru nemôžu splodiť dieťa, čiže nemôžu zákonite ani založiť a tvoriť rodinu.“ A v tom má ten čitateľ pravdu.

Ale musím pochváliť ľudí, ktorí pripravujú bilbordy pre prezidentských kandidátov v našom meste – včera som počas prechádzky celým mestom nenašiel ani jeden bilbord na prezidentského kandidáta Kotlebu, ale ani mnohých ďalších kandidátov. (Možno konečne pochopili, že také bilbordy iba odvádzajú pozornosť vodičov motorových vozidiel…) A tak som si z nášho mesta spravil zopár záberov…

 Kukučinová ulica...

Štúrova ulica…

 Bez komentára...

Bez komentára…

 Pozliepaný zvon Urban z roku 1557 vystavený pred vstupom do veže.

Pozliepaný zvon Urban z roku 1557 vystavený pred vstupom do Urbanovej veže.

 Vľavo dole Urbanová veža

Vľavo dole Urbanová veža

 Hlavná ulica. V pozadí Národné divadlo...

Hlavná ulica. V pozadí Štátne divadlo…

 Alžbetiná ulica...

Alžbetina ulica…

 Alžbetiná ulica... V pozadí Dom svätej Alžbety

Alžbetina ulica… V pozadí Dóm svätej Alžbety

Rusko vyskúšalo dve strategické rakety

24.08.2019

5.10.2018 som napísal blog: Trump/Putin – dvaja kohúti na jednom smetisku! https://kormidlo.blog.pravda.sk/2018/10/05/trump-putin-dvaja-kohuti-na-jednom-smetisku/ - V ňom som okrem iného uviedol viac »

Niektorí Slováci až príliš podceňujú africký mor ošípaných!

24.08.2019

Môže sa im to nebezpečne vypomstiť. Neuvedomujú si totiž, že táto situácia je veľmi vážna. Mor sa šíri míľovými krokmi, ale niektorí občania robia tajne zakáľačky. Mäso a mäsové viac »

Holokaust je správna vec. . .

23.08.2019

1,4 percentá mladých ľudí vo veku 15-20 rokov sa v teste o holokauste vyjadrili, že holokaust je správna vec. Pripomenul som si časy, keď som chodil na základnú školu ja... tiež som nemal rád viac »

Hongkong Čína demonštrácia polícia zásah

Polícia v Hongkongu zatkla počas nočných protestov takmer tri desiatky ľudí

25.08.2019 08:30

Polícia použila slzotvorný plyn po viac ako týždni väčšinou pokojných demonštrácií v tejto bývalej britskej kolónii.

potraviny, zelenina, výživa

V obchode s potravinami sú Česi v hlbokom mínuse, najmä pre dovoz mäsa

25.08.2019 07:17

Ak sa niečo nezmení, bude schodok českého agrárneho obchodu najhorší, mohol by presiahnuť aj vlaňajších rekordných 40 miliárd Kč (1,55 miliardy eur).

pôda, peniaze, eurá

Mor a obchodné vojny menia svet

25.08.2019 07:00

Číňania sa v priebehu jedného týždňa dohodli s Rusmi na dodávkach pšenice a sóje. Predtým trvala príprava takýchto dohôd celé mesiace.

Marian Kočner

Koho nachytajú Kočnerove správy a ktorý politik rozhodne voľby?

25.08.2019 06:00

Od postoja jednej menšej strany môže po budúcoročných voľbách závisieť či sa dostanú k moci súčasné koaličné strany alebo opozícia.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 838
Celková čítanosť: 2438414x
Priemerná čítanosť článkov: 2910x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy