Založ si blog

Kotlebu som nikdy nevolil, ani ho voliť nebudem!

Ale bilbord, ktorý si dal Kotleba zhotoviť – v predvolebnej kampani ako kandidát na prezidenta -, tak aspoň ja na tom bilborde skutočne nič nechutného nevidím. Mimovládne organizácie to však prezentujú úplne inak: Inštitút ľudských práv, Slovak Political Watchdog a Dúhové Slovensko podali na jeho stranu (ĽSNS) trestné oznámenie.

Jeho billboardy s textom „Rodina je muž a žena. Stop LGBT!“ – Vnímajú ako výzvu na diskrimináciu a porušovanie ľudských práv časti obyvateľov. „Všetko nasvedčuje tomu, že dochádza k porušeniu paragrafu 424 Trestného zákona, konkrétne podnecovania k nenávisti ku skupine pre ich sexuálnu orientáciu. Je skutočne možné uvažovať, že slovné spojenie Stop LGBT! je výzva na fyzické útoky voči osobám, vzhľadom na to, kto to hovorí, ale tento výklad už nechám na súd,“ uviedol právnik IĽP.

Mimovládky spustili petíciu proti firme, ktorá pútače prenajala. Žiadajú ju, aby tieto nenávistné pútače odstránila. Len za prvý deň ju podpísalo viac ako 3500 ľudí.

Škoda, že na blog PRAVDA nie je možné dávať fotografie iných médií resp. denníkov – v opačnom prípade by som do tohto blogu vložil aj fotografiu z tohto zdroja: Open in new window  – ale včera podvečer som sa vybral na prechádzku našim mestom s úmyslom, že ak niekde naďabím na ten jeho bilbord, tak si ho sfotím a vložím do tohto blogu moju fotografiu. Totiž mne vety -, ktoré sú na jeho bilborde napísané -, vôbec nepripadajú poburujúco, veď nestranný človek na týchto vetách: „Rodina je muž a žena.“ Alebo: „STOP LGBT!“ – nič poburujúceho nemôže vidieť. Alebo, žeby som sa mýlil a ľudí, ktorí Kotlebu kritizujú -, žeby ich pobúrila veta v druhej časti bilbordu, že: „MARIAN KOTLEBA konečne slovenský prezident“ – mal tam snáď napísať: konečne maďarský prezident? 🙂

Myslím si, že tento pútač poburuje skôr takých ľudí, ktorí žijú nemravným spôsobom -a tento nemravný spôsob života chcú dokonca nanútiť aj takým ľuďom, ktorí taký život jednoznačne odsudzujú.

Myslím, že najlepší argument – k tomuto problému – napísal čitateľ týmto svojim príspevkom – citujem: „No pravda je v tom že dvaja buz****** pohlavným stykom do análneho otvoru nemôžu splodiť dieťa, čiže nemôžu zákonite ani založiť a tvoriť rodinu.“ A v tom má ten čitateľ pravdu.

Ale musím pochváliť ľudí, ktorí pripravujú bilbordy pre prezidentských kandidátov v našom meste – včera som počas prechádzky celým mestom nenašiel ani jeden bilbord na prezidentského kandidáta Kotlebu, ale ani mnohých ďalších kandidátov. (Možno konečne pochopili, že také bilbordy iba odvádzajú pozornosť vodičov motorových vozidiel…) A tak som si z nášho mesta spravil zopár záberov…

 Kukučinová ulica...

Štúrova ulica…

 Bez komentára...

Bez komentára…

 Pozliepaný zvon Urban z roku 1557 vystavený pred vstupom do veže.

Pozliepaný zvon Urban z roku 1557 vystavený pred vstupom do Urbanovej veže.

 Vľavo dole Urbanová veža

Vľavo dole Urbanová veža

 Hlavná ulica. V pozadí Národné divadlo...

Hlavná ulica. V pozadí Štátne divadlo…

 Alžbetiná ulica...

Alžbetina ulica…

 Alžbetiná ulica... V pozadí Dom svätej Alžbety

Alžbetina ulica… V pozadí Dóm svätej Alžbety

Najideálnejším riešením rómskeho problému by bolo. . .

19.04.2019

Presťahovať Rómov do Bratislavy. Veď Rómovia nie sú občania druhej kategórie, sú to rovnako občania Slovenskej republiky ako my. Mali by dostať šancu. Od roku 1950 boli preinvestované miliardy viac »

Zarobil som 2 miliardy na nekresťanských úrokoch

18.04.2019

Pán Kiska, keď som si pozrel video na ktorom sa obhajujete, že to nebola Vaša úloha skúmať, či budú mať ľudia na vysoké splátky, že potom ich naháňali exekútori, tak som si povedal, veď viac »

Inštitucionálny rasizmus je dôchodok 480 eur

17.04.2019

Tých 6000 eur za migranta si strčte. . . tento blog som napísal ešte 25. júla 2018 a v jeho úvode je toto: Už aj niektorým politikom konečne došla trpezlivosť a ostro odsudzujú charitu Európskej viac »

hazz, hasiči, auto

Hasiči zasahovali pri požiari bytu v Ružomberku, zranené sú dve osoby

19.04.2019 21:49

Hasiči museli jednu osobu evakuovať.

APTOPIX Ukraine Election

Ukrajinskí prezidentskí kandidáti odštartovali predvolebnú debatu osobnými útokmi

19.04.2019 21:22

Na večernú debatu na národný štadión Olimpijskyj v Kyjeve prišli tisíce ľudí.

BRITAIN-PROTEST/CLIMATE-CHANGE

Londýnska polícia zatkla už vyše 680 účastníkov klimatických protestov

19.04.2019 20:01

"Klimatické protesty" v Londýne, ktoré organizujú aktivisti zo skupiny Extinction Rebellion, trvajú už pondelka.

Mike Pompeo / USA / Rusko /

USA podniknú "tvrdé kroky" v prípade ruského zasahovania do amerických volieb, vyhlásil Pompeo

19.04.2019 19:11

Pompeo dodal, že Spojené štáty budú tiež naďalej vyvíjať tlak na to, aby Rusko nezasahovalo do iných volieb vo svete.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 777
Celková čítanosť: 2150582x
Priemerná čítanosť článkov: 2768x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy