Založ si blog

Šefčovičovu fotku si dám nad posteľ a každý večer sa budem k nemu modliť

Živo si viem predstaviť pána Šefčoviča v prezidentskom kresle. No rovnako si na tomto poste viem predstaviť kohokoľvek.

Človek oblečený v peknom obleku a s kravatou z dielne módneho návrhára Pierra Cardiniho musí urobiť dobrý dojem na každého. Iné však je, ako ten človek žije a hlavne ako sa v spoločnosti prezentuje?

Sú prípady, že taký pán – na prvý pohľad budí dojem veľmi inteligentného človeka, ale stačí, aby otvoril ústa a už po niekoľkých vetách o ňom všetci vedia, že tento človek sa pohybuje – tak akurát maximálne – v pohostinských zariadeniach štvrtej cenovej skupiny, lebo nikdy nikde inde ani nebol – a tobôž nie v inteligentnejšej spoločnosti.

Prezidentský kandidát Šefčovič (navrhla ho najsilnejšia vládna strana), ubezpečuje všetkých občanov – hlavne voličov -, že ak ho zvolia za prezidenta bude pôsobiť ako nadstranícka hlava štátu. – Skôr mi to pripadá ako keby som ja teraz sľúbil čitateľom, že už nenapíšem nijaký blog v ktorom by som niekoho kritizoval. Všetci, čo ma poznajú a hlavne tí, ktorí moje blogy čítajú – určite by sa iba pousmiali a povedali by si len toľko: Ten a bez kritiky? Ha, ha, ha. Veď ten je chronický sťažovateľ! – No a presne to isté platí aj o Šefčovičovi a jeho nadstraníckosti, ak by sa stal prezidentom. Ani si neviem predstaviť, akoby sa mohol odvážiť Ficovi v niečom protirečiť, to sa jednoducho nedá, veď sú previazaní akoby pupočnou šnúrou…

Pán Šefčovič v exkluzívnom rozhovore pre Pravdu okrem iného povedal aj toto: „Výroky o údajnej predĺženej ruke Smeru počúvam s určitým počudovaním, pretože keď som kandidoval do Európskej komisie, podporu mi vyjadrovali aj opoziční politici na Slovensku. Zrazu, keď vstupujem do domáceho politického ringu, tak sa objavujú takéto obavy, ktoré sú pritom absolútne nepodložené,“ – no neviem, či pán Šefčovič pri týchto slovách bol duchom prítomný – lebo porovnávať Európsku komisiu s kreslom prezidenta slovenskej republiky je naozaj prinajmenšom neporovnateľné… V Európskej komisii nikdy nerozhodoval o dôležitých veciach iba on sám, ale ako prezident bude musieť v mnohých veciach rozhodnúť sám.

V rozhovore ďalej povedal: „vstúpim do politického zápasu a urobím maximum, aby som získal dôveru ľudí a stal sa prezidentom s ľudskou tvárou. – Pán Šefčovič, tento sľub majte na pamäti každý večer, keď sa budete ukladať na nočný odpočinok!

Pán Šefčovič, ale oceňujem si túto Vašu nasledujúcu myšlienku: „Pre ľudí je najdôležitejšie to, čo si odnesú po každom mesiaci vo výplate domov a aké ďalšie sociálne istoty sa im dostávajú.“

Avšak, čo sa týka Vášho sľubu, že ako prezident budete nadstranícky, tak už len tieto Vaše nasledujúce slová: „So Smerom som sa dohodol, že mi táto strana finančne pomôže tak, ako umožňuje zákon.“ – ma vedú k tomu, aby som o Vašej nadstraníckosti pochyboval???

Páči sa mi, že myslíte aj na minimálnu mzdu: „musíme zacementovať v tomto systéme a tlačiť na to, aby nám naďalej rástla minimálna mzda, aby sme tvorili tlak na prirodzený rast miezd, či už vo verejnej správe, ale aj v súkromnom sektore.“ Zdroj: Open in new window

Na záver už snáď iba toľko: Nepochybujem o tom, že pán Šefčovič výhrá prezidentské voľby – a to z jednoduchého dôvodu: SMER – SD je stále najsilnejšia vládna strana a jej preferencie sa takmer vždy držia vysoko nad všetkými politickými stranami, ktoré na Slovensku momentálne máme. Takže, ak by s tým opozícia chcela silou mocou spraviť všetko preto, aby kandidát SMERu vo voľbách neuspel, tak by ešte do volieb musela vybrať príliš silného kandidáta, aby Šefčoviča tromfol. No aspoň zatiaľ nemám vedomosti o tom, že opozícia takého kandidáta má?!

Takže, ako som to už napísal aj v titulku blogu: Každý večer sa budem modliť k fotografii pána Šefčoviča, aby si vo funkcii prezidenta SR neustále pripomínal svoj sľub, že ako prezident bude nadstranícky.

Brexit a populizmus

19.08.2019

Už aj stovke poslancov Dolnej snemovne britského parlamentu z rôznych politických strán konečne došlo, že odčleniť sa od EÚ nie je také jednoduché ako v prípade, keď hlava rodiny buchne viac »

Strašne ho pošlem do pi. . .

15.08.2019

Kočnerové slová adresované Hranolový napovedajú, že poniektorí politici sa tohto človeka museli naozaj strašne báť. Nie je vylúčené, že sa ho boja aj naďalej, napriek tomu, že ho strážia viac »

Bagrista Pelegrini

14.08.2019

Vyškieranie predsedu vlády pred kamerami v kresle bagra pri búraní skeletu nedostavanej nemocnice je skôr na zaplakanie. Ak sa chcel premiér Pelegrini zviditeľniť, tak podľa mňa oveľa lepšie viac »

ústavný súd, vypočutie, ústavnoprávny výbor

Ďalšími kandidátmi na ústavných sudcov sú Duľa a Pitoňáková

19.08.2019 16:38

Okrem nich majú o post ústavného sudcu záujem aj Michal Matulník a Robert Šorl.

Peniaze, euro, ekonomika

Minimálnu mzdu vidí každý inde. Firmy hovoria o kríze, odbory o priestore na rast

19.08.2019 16:07

Sociálni partneri sa v pondelok nedohodli na výške minimálnej mzdy na budúci rok.

cibula počasie

Trhlina v tropickom počasí! Zvlnený front ťahá na Slovensko krúpy

19.08.2019 16:00

Ideálne letné počasie má svoje dni zrátané.

poplatok, dane, odvody, peniaze, banka

Odbory odmietajú pokles daní firmám na 15 %

19.08.2019 15:35

Odborári nesúhlasia s poklesom daní pre firmy. S návrhom prišla koaličná SNS, ktorá presadzuje zníženie dane z príjmu právnických osôb z 21 % na 15 %.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 832
Celková čítanosť: 2423760x
Priemerná čítanosť článkov: 2913x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy