Založ si blog

Smutné „vysvedčenie“ pre expremiéra Fica

Už niekoľko rokov dávam čitateľom na vedomie, že Fica doslova nenávidím, a to za to, že takmer pred 10timi rokmi som sa s nim osobne stretol v Košiciach, zdôveril som sa mu s problémom, ktorý ma vtedy najviac trápil, jeho reakcia bola: „Prepáčte, veľmi sa ponáhľam, ale keď budem mať viac času, tak si to pozriem, naštudujem a potom vám dám vedieť ako som sa rozhodol“ – totiž môj problém som mu odovzdal napísaný na papieri a dokonca som mu to vložil do mojej knihy s názvom: Keď zatneš slovom… – ktorú som mu zároveň aj venoval. (Môžete dvakrát hádať: Ako a či sa mi vôbec bývalý premiér odvtedy nejako pripomenul?? Nebudem vás trápiť, samozrejme nijako, jednoducho sa na mňa vykašľal). Pritom so stopercentnou istotou si dovolím tvrdiť, že ktokoľvek iný by bol vtedy na jeho mieste – a takisto by som ho poprosil, aby sa tým mojim problémom zaoberal a informoval ma o tom ako sa rozhodol, tak hoci by mi nijako s tým nepomohol, ale určite by ma aspoň listom informoval v tom zmysle, že prepáčte, ale vaším prípadom sa musia zaoberať fundovaní právnici. No žiaľ bývalý premiér nemal v sebe ani toľko cti, aby mi ako staršiemu človeku aspoň napísal list! Hoci mi ani ten nemusel písať, stačilo mu, aby mi poslal správu emailovou poštou.

Tým, že mi sľúbil, že sa mojim prípadom bude zaoberať, tak som zhruba pol roka čakal, že sa mi ozve, no keď sa v tejto veci nič nedialo, tak som sa za nim vybral priamo na Úrad vlády SR. – Vtedajšia riaditeľka jeho kancelárie zo mňa vytiahla všetky informácie – kvôli čomu som za nim prišiel a o čom s ním chcem hovoriť!?? Potom mi povedala, že aby som chvíľu počkal, že ide za pánom premiérom a zisti, či ma príjme. (Musím podotknúť, že som jej povedal, že k nášmu rozhovoru potrebujem iba 5 minút). No, keď sa riaditeľka vrátila, tak mi povedala, že pán premiér má dnes dôležité rokovanie – tuším s chorvátskym prezidentom – odvtedy už predsa len uplynula dlhá doba takže si už presne nepamätám s kým to stretnutie mal a či vôbec nejaké stretnutie s tým prezidentom aj v ten deň naozaj mal? Lebo jeho riaditeľke som povedal: „Ja sa nikam neponáhľam a na pána premiéra počkám hoc aj 5 hodín.“ Vo vestibule Úradu vlády som vtedy sedel už vyše dvoch hodín a na riaditeľke (jeho kancelárie) som videl, že je z toho strašne nervózna a takmer každú štvrťhodinu mi dohovárala, že na pána premiéra zbytočne čakám lebo on na mňa nebude mať čas… No nedbal som na jej slová a zotrval som tam takmer 4 hodiny. Po celý čas som tam nevidel, žeby sa chystala nejaká oficiálna procedúra ohľadne návštevy spomenutého prezidenta a dokonca som za ten čas ani na sekundu nezbadal samotného pána premiéra – a to som sa medzi tým už minimálne štyri krát pokúšal, že predsa len idem za ním hoci len na dve minúty… No zakaždým ma jeho riaditeľka vypoklonkovala, že pán premiér na mňa bohužiaľ nemá čas. 🙁

No na pána Fica sa to teraz valí z každej strany. Kandiduje na post ústavného sudcu, ale cestu za funkciou mu zabrzdili pochybnosti o tom, „či spĺňa jednu zo zákonom stanovených podmienok, 15-ročnú právnickú prax. Expremiérovi to navyše nedarovali ani jeho bývalí študenti.“

Jeden študent, ktorý je podnikateľ a aktivista Martin M., zverejnil na sociálnej sieti slová, ktoré Fica rozhodne nepotešia. Príspevok nazval veľavravným gestom: „ako ma ne/učil Robert Fico.“

Teraz nejdem polemizovať o tom, či slová bývalého študenta sú pravdivé a či to nie je iba pokus o diskreditáciu pána Fica, aby ho opozícia pred očami verejnosti ešte viac očiernila, aby nemal žiadnu šancu uspieť vo voľbách, aby sa stal ústavným sudcom. Hoci verejne priznávam, že skôr sa prikláňam k tej druhej verzii.

 „Pod jedným z dokumentov o spomínanej praxi je podpísaný Boris Zala, europoslanec za stranu Smer, na ktorého si v komentároch tiež zaspomínali jeho bývalí študenti. V jednom z nich sa uvádza, že taktiež nechodieval na prednášky.“ – Informácie o vyjadreniach tohto študenta sú v tomto zdroji:

https://www.topky.sk/…/Ako-ma-ne-ucil-Robert-Fico–Smutne–vysvedcenie–pre-exp… -Takže pokiaľ by chcel niekto prečítať si niečo viac o vyjadreniach tohto študenta, stačí si to vygugliť. Názov článku je:

Ako ma ne/učil Robert Fico: Smutné „vysvedčenie“ pre expremiéra … – Ale nijako zvlášť by ma neprekvapilo, ak by sa tento článok v archíve už nedal vyhľadať. No a o tom, kto mal eminentný záujem tento článok odstrániť už naozaj nemienim polemizovať…

No môj názor na pána Fica som už hore napísal a to, čo si o ňom myslím, za tým si aj stojím. Ale veľmi rád to ozrejmím. – Pán Fico je klamár, ktorý sa bohapusto pozerá človeku do oči a hovorí veci, ktoré nikdy nespraví, ale hovorí to tak presvedčivo, že mu takmer každý uverí, že to, čo hovorí – aj splní. 🙁

Rusko vyskúšalo dve strategické rakety

24.08.2019

5.10.2018 som napísal blog: Trump/Putin – dvaja kohúti na jednom smetisku! https://kormidlo.blog.pravda.sk/2018/10/05/trump-putin-dvaja-kohuti-na-jednom-smetisku/ - V ňom som okrem iného uviedol viac »

Niektorí Slováci až príliš podceňujú africký mor ošípaných!

24.08.2019

Môže sa im to nebezpečne vypomstiť. Neuvedomujú si totiž, že táto situácia je veľmi vážna. Mor sa šíri míľovými krokmi, ale niektorí občania robia tajne zakáľačky. Mäso a mäsové viac »

Holokaust je správna vec. . .

23.08.2019

1,4 percentá mladých ľudí vo veku 15-20 rokov sa v teste o holokauste vyjadrili, že holokaust je správna vec. Pripomenul som si časy, keď som chodil na základnú školu ja... tiež som nemal rád viac »

potraviny, zelenina, výživa

V obchode s potravinami sú Česi v hlbokom mínuse, najmä pre dovoz mäsa

25.08.2019 07:17

Ak sa niečo nezmení, bude schodok českého agrárneho obchodu najhorší, mohol by presiahnuť aj vlaňajších rekordných 40 miliárd Kč (1,55 miliardy eur).

pôda, peniaze, eurá

Mor a obchodné vojny menia svet

25.08.2019 07:00

Číňania sa v priebehu jedného týždňa dohodli s Rusmi na dodávkach pšenice a sóje. Predtým trvala príprava takýchto dohôd celé mesiace.

Marian Kočner

Koho nachytajú Kočnerove správy a ktorý politik rozhodne voľby?

25.08.2019 06:00

Od postoja jednej menšej strany môže po budúcoročných voľbách závisieť či sa dostanú k moci súčasné koaličné strany alebo opozícia.

muž, brúska, rezbár, práca, drevo

Česi potrebujú ľudí, lákajú aj Filipíncov, Indov či Kazachov

24.08.2019 21:28

České firmy už dlhší čas zápasia s nedostatkom pracovných síl. Zamestnávateľom v Česku chýba až pol milióna pracovníkov.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 838
Celková čítanosť: 2438206x
Priemerná čítanosť článkov: 2910x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy