Založ si blog

Takže ide do tuhého

Ej veru, nad Tatrou sa blýska hromy divo bijú…, keď sa v prípade väzneného Kočnera objavili informácie, že platil novinárovi Tóthovi niekoľko tisíc eurbývalému šéfovi kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby – za sledovanie novinárov, medzi ktorými figuroval aj zavraždený Ján Kuciak, tak Tóth sa bráni tým, že jeho meno v spise spomenuté nie je. No, aký by to bol Slovák, ak by na svoju obranu nepoužil „osvedčenú metódu“- čiže útok. Takže obvinil Lipšica, že vynáša novinárom informácie zo súdneho spisu. Samozrejme Lipšic sa voči tomu hneď ohradil…

Tóth ako dlhoročný priateľ M. Kočnera vraj na polícii vypovedal, že okrem zavraždeného Jána Kuciaka sledoval pre podnikateľa ešte niekoľko ďalších novinárov a dokonca Alenu Zsuzsovu mal označiť za Kočnerovu milenku.

Toth to však poprel a napísal o tom aj blog v ktorom uviedol toto: „S určitosťou však môžeme povedať, že výpoveď s menom a podpisom zakladateľa stránky Ďateľ.sk Petra Tótha v ňom nie je. Ak takáto zápisnica o výpovedi Petra Tótha neexistuje, potom je všetko to, čo napísala Monika Tódová, klamstvom a mediálnou manipuláciou.“

Špekuluje sa o tom, že jeho meno v spise vôbec nefiguruje, lebo môže vystupovať ako utajený svedok. 

Tóth tvrdí, že jestvuje mnoho dôvodov veriť tomu, že „zdrojom novinárky, ktorá napísala o jeho výpovedi, nie je nikto z vyšetrovacieho tímu ani z prokuratúry, ale je ním advokát poškodených JUDr. Lipšic. „V tomto prípade však ide o únik informácií nezodpovedajúcich realite.“

Zdroj: https://www.topky.sk/cl/1002009/1746853/Po-informaciach-o-sledovani-novinarov  – uviedol: Na Tóthove obvinenia adresované advokátovi sa vyjadril aj sám Daniel Lipšic: „Včera som bol na stránke Ďateľ obvinený, že som novinárov informoval, že Peter Tóth vypovedal v prípade úkladnej vraždy Jána a Martiny, že na pokyn a za peniaze Mariána K. sledoval novinárov. Zároveň Peter Tóth poprel, že by sa taká výpoveď vo vyšetrovacom spise nachádzala. Neviem síce, ako sa zo spisu dajú vyniesť veci, ktoré tam nie sú, ale to je teraz vedľajšie. Podstatné je, že Peter Tóth sa rozhodol, že najlepšia stratégia, ako sa vyhnúť svojej prípadne trestnej zodpovednosti, je pokračovať v diskreditačných kampaniach, ktoré mu v minulosti financoval zo špinavých (a možno aj krvavých) peňazí Marián K.,“ toľko Lipšic na sociálnej sieti. 

Na záver ešte dodal, že na Petra Tótha podáva trestné oznámenie pre ohováranie: „Pevne verím, že nabudúce nájde v sebe aspoň toľko odvahy, aby články, ktoré zverejňuje na svojej stránke, podpísal svojím menom. Anonymných materiálov už predpokladám, že napísal dosť.“

Čo dodať? Aféra začína naberať na obrátkach, a to je ešte stále len začiatok…, a ako vidieť ani som sa nemýlil lebo dnes 24.10.2018 o 10:13 zdroj: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/489144-novinarov-mal-pre-mariana-kocnera-sledovat-aj-byvaly-clen-stb-miroslav-kriak/  – uviedol, že novinárov mal pre Kočnera sledovať aj bývalý člen ŠtB Miroslav Kriak. Ten v súčasnosti pracuje na Finančnom riaditeľstve Slovenskej republiky. (Informáciu priniesol týždenník Plus 7 dní.)

Miroslav Kriak pracoval ako zástupca šéfa sledovacieho úradu a Peter Tóth, ho na sledovanie novinárov naverboval. (Zoznámiť sa mali vďaka spoločnej minulosti v SIS.)

PS.

Ako som už v úvode napísal, že nad Tatrou sa blýska hromy divo bijú, tak tieto správy iba potvrdzujú, že tie hromy a blesky ohľadne Kočnera budú čoraz intenzívnejšie.

Policajt obchodoval s pervitínom, ide do väzenia

18.01.2019

Nedávno som čítal, že Bratislava má problém s kokaínom, pribúdajú tam ľudia závislí na drogách a čoraz viac ľudí vyhľadáva liečbu drogových závislostí. Súčasnú situáciu prirovnala viac »

Extrémista chcel zaútočiť na Biely dom a Sochu slobody

17.01.2019

Po prečítaní tejto správy mi to vychádza tak, že občania USA sa správajú podobne ako sa správali Rusi počas bývalého režimu. Tam každý každého udával... V Rusku bola sledovaná podvratná viac »

Aký podnikateľ ? !

20.12.2018

Veď za to, čo už Kočner navystrájal, mali by ho oslovovať pán podvodník a nie pán podnikateľ! Podľa najčerstvejších správ prokurátor navrhol prísnejšiu a dlhšiu väzbu podvodníkovi viac »

kočner

Kočnerove motáky vyšetruje NAKA

18.01.2019 18:03

Lístočky tajne vynášané z väznice, mal Kočner posielať cez advokáta.

británia, brexit, protest, demonštrácia

Brexit: Mayovej druhý pokus o zázrak

18.01.2019 18:00

Britská premiérka Mayová má v pondelok predložiť náhradný plán, ako chce krajinu pripraviť na odchod z EÚ.

SAV, Slovenská akadémia vied

Slovenská akadémia vied podporuje postoj univerzít v otázke plagiátorstva

18.01.2019 17:42

Podľa UK v Bratislave Andrej Danko pri písaní jeho rigoróznej práce hrubo porušil základné pravidlá autorskej etiky.

grace mengová, izba, žena, smútok, nešťastie

Žena exšéfa Interpolu požiadala vo Francúzsku o azyl, bojí sa únosu

18.01.2019 16:32

Žena je presvedčená, že sa ju pred časom pokúsili dvaja Číňania uniesť do Českej republiky.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 706
Celková čítanosť: 1660997x
Priemerná čítanosť článkov: 2353x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy