Založ si blog

Takže ide do tuhého

Ej veru, nad Tatrou sa blýska hromy divo bijú…, keď sa v prípade väzneného Kočnera objavili informácie, že platil novinárovi Tóthovi niekoľko tisíc eurbývalému šéfovi kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby – za sledovanie novinárov, medzi ktorými figuroval aj zavraždený Ján Kuciak, tak Tóth sa bráni tým, že jeho meno v spise spomenuté nie je. No, aký by to bol Slovák, ak by na svoju obranu nepoužil „osvedčenú metódu“- čiže útok. Takže obvinil Lipšica, že vynáša novinárom informácie zo súdneho spisu. Samozrejme Lipšic sa voči tomu hneď ohradil…

Tóth ako dlhoročný priateľ M. Kočnera vraj na polícii vypovedal, že okrem zavraždeného Jána Kuciaka sledoval pre podnikateľa ešte niekoľko ďalších novinárov a dokonca Alenu Zsuzsovu mal označiť za Kočnerovu milenku.

Toth to však poprel a napísal o tom aj blog v ktorom uviedol toto: „S určitosťou však môžeme povedať, že výpoveď s menom a podpisom zakladateľa stránky Ďateľ.sk Petra Tótha v ňom nie je. Ak takáto zápisnica o výpovedi Petra Tótha neexistuje, potom je všetko to, čo napísala Monika Tódová, klamstvom a mediálnou manipuláciou.“

Špekuluje sa o tom, že jeho meno v spise vôbec nefiguruje, lebo môže vystupovať ako utajený svedok. 

Tóth tvrdí, že jestvuje mnoho dôvodov veriť tomu, že „zdrojom novinárky, ktorá napísala o jeho výpovedi, nie je nikto z vyšetrovacieho tímu ani z prokuratúry, ale je ním advokát poškodených JUDr. Lipšic. „V tomto prípade však ide o únik informácií nezodpovedajúcich realite.“

Zdroj: https://www.topky.sk/cl/1002009/1746853/Po-informaciach-o-sledovani-novinarov  – uviedol: Na Tóthove obvinenia adresované advokátovi sa vyjadril aj sám Daniel Lipšic: „Včera som bol na stránke Ďateľ obvinený, že som novinárov informoval, že Peter Tóth vypovedal v prípade úkladnej vraždy Jána a Martiny, že na pokyn a za peniaze Mariána K. sledoval novinárov. Zároveň Peter Tóth poprel, že by sa taká výpoveď vo vyšetrovacom spise nachádzala. Neviem síce, ako sa zo spisu dajú vyniesť veci, ktoré tam nie sú, ale to je teraz vedľajšie. Podstatné je, že Peter Tóth sa rozhodol, že najlepšia stratégia, ako sa vyhnúť svojej prípadne trestnej zodpovednosti, je pokračovať v diskreditačných kampaniach, ktoré mu v minulosti financoval zo špinavých (a možno aj krvavých) peňazí Marián K.,“ toľko Lipšic na sociálnej sieti. 

Na záver ešte dodal, že na Petra Tótha podáva trestné oznámenie pre ohováranie: „Pevne verím, že nabudúce nájde v sebe aspoň toľko odvahy, aby články, ktoré zverejňuje na svojej stránke, podpísal svojím menom. Anonymných materiálov už predpokladám, že napísal dosť.“

Čo dodať? Aféra začína naberať na obrátkach, a to je ešte stále len začiatok…, a ako vidieť ani som sa nemýlil lebo dnes 24.10.2018 o 10:13 zdroj: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/489144-novinarov-mal-pre-mariana-kocnera-sledovat-aj-byvaly-clen-stb-miroslav-kriak/  – uviedol, že novinárov mal pre Kočnera sledovať aj bývalý člen ŠtB Miroslav Kriak. Ten v súčasnosti pracuje na Finančnom riaditeľstve Slovenskej republiky. (Informáciu priniesol týždenník Plus 7 dní.)

Miroslav Kriak pracoval ako zástupca šéfa sledovacieho úradu a Peter Tóth, ho na sledovanie novinárov naverboval. (Zoznámiť sa mali vďaka spoločnej minulosti v SIS.)

PS.

Ako som už v úvode napísal, že nad Tatrou sa blýska hromy divo bijú, tak tieto správy iba potvrdzujú, že tie hromy a blesky ohľadne Kočnera budú čoraz intenzívnejšie.

Nezvolili ste ma

13.11.2018

Nezvolili ste ma, tak zničím, čo som postavil! Normálnemu človeku zostáva rozum stáť nad tým, čo všetko sú schopní spraviť ľudia s vygumovaným mozgom. Po dlhých rokoch sa kompetentní viac »

Je to veľká nezodpovednosť voči vlastným deťom

06.11.2018

V sobotu 3. novembra som si všimol ako mladá zhruba 35 ročná mamička prišla k brehu vodnej nádrže na Bukovci so svojimi dvoma malými deťmi, (dievčatko mohlo mať asi 5 a chlapec asi 7 rokov), viac »

Tento prieskum Putina určite nepoteší

05.11.2018

Rusi sa sťažujú na dôležité vecí a sú nespokojní s tým, že nemajú dostatočné právo na zdravé životné prostredie, že súdne procesy nie sú spravodlivé, a nemajú právo ani na čestné viac »

dvojičky

Oddelené siamské dvojičky z Bhutánu po zákroku už ukazujú šibalskú tvár

15.11.2018 23:10

15-mesačné dvojičky Nima a Dawa boli spojené trupmi a mali aj spoločnú pečeň. Oddelili ich v Austrálii.

sofia, migranti,

Migračný pakt OSN neratifikuje ani Estónsko

15.11.2018 22:34

Pakt by mali vlády oficiálne prijať na konferencii v marockom Marrákeši v decembri.

Brexit

Väčšina Britov je proti brexitu a chce druhé referendum

15.11.2018 21:59

Britská stanica Sky News zverejnila dnes nový prieskum.

putin, pence

Putin a Pence debatovali v Singapure o kontrole zbraní

15.11.2018 20:40

Putin povedal, že pokiaľ sa uskutoční očakávané stretnutie s Trumpom, budú spolu hovoriť aj o Sýrii, Severnej Kórei a Iráne.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 683
Celková čítanosť: 1558714x
Priemerná čítanosť článkov: 2282x

Autor blogu

Odkazy