Založ si blog

Takže ide do tuhého

Ej veru, nad Tatrou sa blýska hromy divo bijú…, keď sa v prípade väzneného Kočnera objavili informácie, že platil novinárovi Tóthovi niekoľko tisíc eurbývalému šéfovi kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby – za sledovanie novinárov, medzi ktorými figuroval aj zavraždený Ján Kuciak, tak Tóth sa bráni tým, že jeho meno v spise spomenuté nie je. No, aký by to bol Slovák, ak by na svoju obranu nepoužil „osvedčenú metódu“- čiže útok. Takže obvinil Lipšica, že vynáša novinárom informácie zo súdneho spisu. Samozrejme Lipšic sa voči tomu hneď ohradil…

Tóth ako dlhoročný priateľ M. Kočnera vraj na polícii vypovedal, že okrem zavraždeného Jána Kuciaka sledoval pre podnikateľa ešte niekoľko ďalších novinárov a dokonca Alenu Zsuzsovu mal označiť za Kočnerovu milenku.

Toth to však poprel a napísal o tom aj blog v ktorom uviedol toto: „S určitosťou však môžeme povedať, že výpoveď s menom a podpisom zakladateľa stránky Ďateľ.sk Petra Tótha v ňom nie je. Ak takáto zápisnica o výpovedi Petra Tótha neexistuje, potom je všetko to, čo napísala Monika Tódová, klamstvom a mediálnou manipuláciou.“

Špekuluje sa o tom, že jeho meno v spise vôbec nefiguruje, lebo môže vystupovať ako utajený svedok. 

Tóth tvrdí, že jestvuje mnoho dôvodov veriť tomu, že „zdrojom novinárky, ktorá napísala o jeho výpovedi, nie je nikto z vyšetrovacieho tímu ani z prokuratúry, ale je ním advokát poškodených JUDr. Lipšic. „V tomto prípade však ide o únik informácií nezodpovedajúcich realite.“

Zdroj: https://www.topky.sk/cl/1002009/1746853/Po-informaciach-o-sledovani-novinarov  – uviedol: Na Tóthove obvinenia adresované advokátovi sa vyjadril aj sám Daniel Lipšic: „Včera som bol na stránke Ďateľ obvinený, že som novinárov informoval, že Peter Tóth vypovedal v prípade úkladnej vraždy Jána a Martiny, že na pokyn a za peniaze Mariána K. sledoval novinárov. Zároveň Peter Tóth poprel, že by sa taká výpoveď vo vyšetrovacom spise nachádzala. Neviem síce, ako sa zo spisu dajú vyniesť veci, ktoré tam nie sú, ale to je teraz vedľajšie. Podstatné je, že Peter Tóth sa rozhodol, že najlepšia stratégia, ako sa vyhnúť svojej prípadne trestnej zodpovednosti, je pokračovať v diskreditačných kampaniach, ktoré mu v minulosti financoval zo špinavých (a možno aj krvavých) peňazí Marián K.,“ toľko Lipšic na sociálnej sieti. 

Na záver ešte dodal, že na Petra Tótha podáva trestné oznámenie pre ohováranie: „Pevne verím, že nabudúce nájde v sebe aspoň toľko odvahy, aby články, ktoré zverejňuje na svojej stránke, podpísal svojím menom. Anonymných materiálov už predpokladám, že napísal dosť.“

Čo dodať? Aféra začína naberať na obrátkach, a to je ešte stále len začiatok…, a ako vidieť ani som sa nemýlil lebo dnes 24.10.2018 o 10:13 zdroj: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/489144-novinarov-mal-pre-mariana-kocnera-sledovat-aj-byvaly-clen-stb-miroslav-kriak/  – uviedol, že novinárov mal pre Kočnera sledovať aj bývalý člen ŠtB Miroslav Kriak. Ten v súčasnosti pracuje na Finančnom riaditeľstve Slovenskej republiky. (Informáciu priniesol týždenník Plus 7 dní.)

Miroslav Kriak pracoval ako zástupca šéfa sledovacieho úradu a Peter Tóth, ho na sledovanie novinárov naverboval. (Zoznámiť sa mali vďaka spoločnej minulosti v SIS.)

PS.

Ako som už v úvode napísal, že nad Tatrou sa blýska hromy divo bijú, tak tieto správy iba potvrdzujú, že tie hromy a blesky ohľadne Kočnera budú čoraz intenzívnejšie.

Ochranka Čaputovej je politizácia polície

23.04.2019

Tak Čaputová požiadala o výmenu členov svojej ochranky a bezpečnostný analytik Milan Žitný hovorí o politizácii polície, ich odchod odsúhlasilo ministerstvo vnútra. Čaputová nebola spokojná viac »

Zabil viac ako 5000 slonov, ale necíti sa vinný

22.04.2019

Dokonca sa ešte chváli tým, že je to preňho vzrušujúce. Hovorím o trofejnom lovcovi, ktorý tvrdí, že zabil viac ako 5 000 slonov a 50 hrochov. Hovorí, že vôbec nič neľutuje a nehanbí za viac »

Kuciak zomrieť nemusel. . .

21.04.2019

Pokiaľ by sa Gašpar správal tak, ako sa správať mal. Už v roku 2013 mal niekdajší policajný prezident Tibor Gašpar „informáciu o tom, že taliansky podnikateľ Antonino Vadala založil na viac »

výtlk, výtlky, cesta, auto

Ktoré cesty župy opravia najskôr?

25.04.2019 23:45

Pravda približuje, ktoré úseky župy považujú za najkritickejšie a do opráv ktorých nasypú najviac peňazí.

Hrozno / krádež /

V Strekove ukradli takmer štyritisíc štepov viniča, pohodili ich pri trati

25.04.2019 23:19

Vo viniciach v Strekove niekto povyťahoval a zničil 3 700 štepov hrozna, ktoré vysadili len vlani na jeseň.

Sýria / Rakka /

Pri bombardovaní sýrskej Rakky zahynulo vyše 1600 civilistov, tvrdia AI a Airwar

25.04.2019 22:48

Správu zverejnili vo štvrtok ľudskoprávna organizácia Amnesty International (AI) a pozorovateľská skupina Airwars.

Rusko / ropa /

Slovensko stoplo dodávky nekvalitnej ruskej ropy. Zásoby má asi na 90 dní

25.04.2019 21:53, aktualizované: 22:21

Po Bielorusku, Poľsku a Nemecku zastavilo dodávky ruskej ropy ropovodom Družba aj Slovensko.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 782
Celková čítanosť: 2180252x
Priemerná čítanosť článkov: 2788x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy