Založ si blog

Takže predsa len to bola mafia, ktorá odstránila Kuciaka

Bola to Kočnerová mafia, ktorá pripravila o život Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú. Stále hovorím o tom: Kto konkrétne novinára zabil a kto to financoval?? Nepochybujem však o tom, že v tom majú prsty aj najvyšší politicky funkcionári.

Polícia už vykonala desiatky domových prehliadok u Mariana Kočnera. No zatiaľ nie je známe, či ho polícia obviní v prípade vrážd dvoch mladých a nevinných ľudí. Z ich vraždy je obvinená štvorica, ktorá je väzobne stíhaná a každý z nich je umiestnený v inej väznici.

Kočner je stíhaný len pre majetkovú trestnú činnosť – aspoň zatiaľ len v troch prípadoch, vrátane kauzy zmeniek televízie Markíza.

Uznesenie, ktoré zverejnil Najvyšší súd: „Obvinení boli umiestnení do rozdielnych ústavov, čím sa vylúčila domnienka súdu o vzájomnom ovplyvňovaní.“

Zoltán Andruskó sa ako jediný rozhodol spolupracovať s políciou a práve on vo svojej výpovedi ukázal na Mariana Kočnera. Zsuzsová si mala uňho objednať vraždu Kuciaka – (údajne.) Kočner však nebol špičkou ľadovca. Podľa uznesenia Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici –  mala objednávka prebehnúť sprostredkovane cez minimálne jednu ďalšiu osobu. (Andruskóov výsluch bol realizovaný bez prítomnosti Zsuzsovej). 

Zsuzsová: potvrdila, že Kočner je krstným otcom jej dcéry. V minulosti ju mal aj finančne podporovať. Výpoveď Andruskóa je podľa nej nedostatočným dôkazom na jej stíhanie.

Uznesenie Najvyššieho súdu uvádza: „U pokračovacej väzby zdôraznila, že bola finančne podporovaná K., čo vyplýva z pohybov na účte jej dcéry. Z týchto financií si zabezpečovala prostriedky na živobytie a platila leasing na vozidlo. Spolu s dcérou býva u matky, ktorej príjem a výživné otca dcéry tiež tvoria príjem domácnosti. Má zabezpečené prostriedky na živobytie pre seba a dcéru.“ 

Údajný strelec Tomáš Szabó na svoju obranu uviedol, ak by mal niečo spoločné s vraždou, Slovensko by už dávno opustil. Napriek tomu sa „v jeho dome našlo niekoľko zbraní, strelivo, kukly, vaky či putá. Ako dôvod uviedol Szabó to, že veci má z minulosti, keďže bol deväť rokov policajtom. Podľa prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry však charakter skutku a spôsob, akým bol vykonaný, nasvedčuje existencii dôvodu väzby. Szabó poprel, že by spáchal dvojnásobnú vraždu.

Miroslav Marček sa mal na vražde podieľať ako pomocník a vodič. Aj on prešiel výcvikom podobne, ako Szabó. „Pri prehliadkach u neho doma našli podomácky upravené zbrane typu samopal československej výroby s odstraňovanými výrobnými číslami, podomácky vyrobené tlmiče hluku výstrelu a väčšie množstvo nábojov. Spolu so Szabóom mali k dispozícii dielňu, v ktorej zrejme svojpomocne a nezákonne upravovali pôvodne znehodnotené zbrane a tieto spätne prerábali na tzv. „ostré zbrane“ – samopaly.“

V uznesení NS sa ďalej píše: „predmetný skutok bol vykonaný nie z dôvodu osobnej nenávisti či zášti, ale z dôvodu zištnosti a majetkových záujmov. Obvinení boli vzhľadom na svoje predispozície a predchádzajúci výcvik ochotní si takýmto spôsobom riešiť svoje finančné problémy.“

Zdroj: https://domov.sme.sk/c/20939184/ policia-smeruje-k-obvineniu-kocnera  – Ďalej uvádza: „Zsuzsová nemala dôvod na objednávku vraždy Kuciaka, upozornil Najvyšší súd.“

A podnikateľa z mafiánskych zoznamov Mariana Kočnera už delia len hodiny od momentu, keď bude obvinený v súvislosti s vraždou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. (Je potrebné dodať, že sa hovorí v alternatíve: zrejme).

Zdroj: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/488389-kocnera-obvinili-v-kauze-five-star /

  – Uvádza: Mariana K. obvinila polícia aj v súvislosti s prevodmi bytov v komplexe Five Star Residence v Bratislave. Vyšetrovateľ ho začal stíhať  aj: „pre zločin krátenia dane a poistného. Ide o transakciu ešte z roku 2011. V tomto prípade sú obvinené štyri osoby, stíhaná je okrem iného aj podnikateľova známa Jana Š.“

Čo dodať na záver? – Obviniť je ľahko, horšie už je to aj dokázať – obzvlášť ťažko ak je v prípade napojená mafia…  

Nie je to podozrivé, že polícia začala ísť po Kočnerovi až keď Slováci „vykopli Fica a Kaliňáka“ z ich takmer do smrti neoddeliteľných funkcií? Veď dovtedy sa o Kočnerovi iba sem tam šuchlo nejaké slovíčko. Neboli títo dvaja náhodou jeho ochrancovia a kumpáni?

PS.

Na Slovensku možno žije už aj stovka miliardárov a nepochybne aj niekoľko tisíc milionárov, no sú medzi nimi aj takí, že pomaly už ani nevedia kam a do čoho by investovali. Už majú všetko o čom bežný smrteľník môže iba snívať – a hoci by žil aj sto rokov, tak zo svojho zárobku, to čo vlastnia tí hore menovaní – z toho by si nemohol zriadiť min. ani jednu štvrtinu…, to, že koľkí z nich ten svoj majetok nadobudli nezákonným spôsobom o tom nateraz pomlčím, ale aký to paradox, že na Slovensku už máme aj tisícky nezamestnaných a bezdomovcov z ktorých sú mnohí odkázaní žiť z rúk do úst…

 ...ešte myslel aj na svoju polovičku, čo iní zahodili, tak verí, že jej sa tie umelé kvetinky páčiť budú...

…ešte myslel aj na svoju polovičku, čo iní zahodili, tak verí, že jej sa tie umelé kvetinky páčiť budú…

Aj ten pán na fotografii: dennodenne ho stretávam, ako obchádza všetky kontajneri na sídlisku a tou svojou káričkou vozí oceľový a železný šrot do výkupu, aby jeho rodina mohla ako tak prežiť, – a to v podmienkach, že ešte aj vysoká zver ma neraz lepšie podmienky k prežitiu ako oni. Dnes ráno som ho poprosil – a zároveň som mu vysvetlil kvôli čomu to robím – či ho môžem sfotografovať? Súhlasil. (Samozrejme s tou vysokou je to tak, že mám na mysli starostlivosť lesníkov a poľovníkov o ich prežitie. Kŕmia ich resp. dokrmujú, aby mohli prežiť kruté zimy.)

 

Policajt obchodoval s pervitínom, ide do väzenia

18.01.2019

Nedávno som čítal, že Bratislava má problém s kokaínom, pribúdajú tam ľudia závislí na drogách a čoraz viac ľudí vyhľadáva liečbu drogových závislostí. Súčasnú situáciu prirovnala viac »

Extrémista chcel zaútočiť na Biely dom a Sochu slobody

17.01.2019

Po prečítaní tejto správy mi to vychádza tak, že občania USA sa správajú podobne ako sa správali Rusi počas bývalého režimu. Tam každý každého udával... V Rusku bola sledovaná podvratná viac »

Aký podnikateľ ? !

20.12.2018

Veď za to, čo už Kočner navystrájal, mali by ho oslovovať pán podvodník a nie pán podnikateľ! Podľa najčerstvejších správ prokurátor navrhol prísnejšiu a dlhšiu väzbu podvodníkovi viac »

kočner

Kočnerove motáky vyšetruje NAKA

18.01.2019 18:03

Lístočky tajne vynášané z väznice, mal Kočner posielať cez advokáta.

británia, brexit, protest, demonštrácia

Brexit: Mayovej druhý pokus o zázrak

18.01.2019 18:00

Britská premiérka Mayová má v pondelok predložiť náhradný plán, ako chce krajinu pripraviť na odchod z EÚ.

SAV, Slovenská akadémia vied

Slovenská akadémia vied podporuje postoj univerzít v otázke plagiátorstva

18.01.2019 17:42

Podľa UK v Bratislave Andrej Danko pri písaní jeho rigoróznej práce hrubo porušil základné pravidlá autorskej etiky.

grace mengová, izba, žena, smútok, nešťastie

Žena exšéfa Interpolu požiadala vo Francúzsku o azyl, bojí sa únosu

18.01.2019 16:32

Žena je presvedčená, že sa ju pred časom pokúsili dvaja Číňania uniesť do Českej republiky.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 706
Celková čítanosť: 1661013x
Priemerná čítanosť článkov: 2353x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy