Založ si blog

717 miliárd dolárov na vojenský rozpočet

Donedávna bol pre Trumpa najväčším nepriateľom USA Kim Čong-un – čiže Severná Kórea. Ako vidieť po ich oficiálnom stretnutí a dohode o denuklearizácii Severnej Kórey Trump hľadá ďalších nepriateľov USA aby sa mal načo vyhovoriť, že je potrebné zvýšenie vojenského rozpočtu.

Nechce sa mi veriť, že väčšine Američanov je jedno kam ich dane smerujú. Skôr si myslím, že väčšina Američanov s týmto Trampovým vyhadzovaním peňazí na vojenské účely zásadne nesúhlasí. Avšak zamýšľam sa nad tým, kde sú humanitárne, mimovládne a neziskové organizácie? Prečo neprotestujú proti takémuto nezmyselnému plytvaniu finančnými zdrojmi?! Či to už naozaj nikde inde nie sú potrebné peniaze? Skutočne sa majú Američania tak dobre, že už len z obavy aby ich žiadna iná krajina vojensky nenapadla – musia tak nenormálne zbrojiť?!

Americký prezident Donald Trump pri podpisovaní rekordného vojenského rozpočtu „obhajoval svoj projekt vzniku vesmírnych síl a ukázal na Čínu ako na najnebezpečnejšieho súpera Spojených štátov.“

Zákon bol odhlasovaný americkým Kongresom. Z celkovej čiastky uvoľňuje 69 miliárd dolárov na prebiehajúce vojenské operácie v zámorí, teda hlavne v Afganistane, Sýrii, Iraku a Somálsku. „Umožňuje zvýšenie platov vojakov v priemere o 2,6 percenta, čo je najviac za posledných deväť rokov. Vďaka nemu sa očakávajú rozsiahle investície do modernizácie námorných, pozemných i leteckých síl.“

V závere svojho prejavu Trump ešte dodal: „Sme najmocnejší, najbohatší, najpočetnejší, najsilnejší, najchytrejší.“ Zdroj: https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/480292 -717-miliard/

K tomu Trumpovmu vychvaľovaniu, že sú najmocnejší, najbohatší, najpočetnejší, najsilnejší, najchytrejší snáď len toľko: ak by to bola pravda, tak tie vojny v Afganistane a Sýrii by už dávno neviedli. Rusi dlhé roky bojovali v Afganistane a už dávno zistili, že to nemá význam lebo Afgancov nikto neporazí.

Ochranka Čaputovej je politizácia polície

23.04.2019

Tak Čaputová požiadala o výmenu členov svojej ochranky a bezpečnostný analytik Milan Žitný hovorí o politizácii polície, ich odchod odsúhlasilo ministerstvo vnútra. Čaputová nebola spokojná viac »

Zabil viac ako 5000 slonov, ale necíti sa vinný

22.04.2019

Dokonca sa ešte chváli tým, že je to preňho vzrušujúce. Hovorím o trofejnom lovcovi, ktorý tvrdí, že zabil viac ako 5 000 slonov a 50 hrochov. Hovorí, že vôbec nič neľutuje a nehanbí za viac »

Kuciak zomrieť nemusel. . .

21.04.2019

Pokiaľ by sa Gašpar správal tak, ako sa správať mal. Už v roku 2013 mal niekdajší policajný prezident Tibor Gašpar „informáciu o tom, že taliansky podnikateľ Antonino Vadala založil na viac »

výtlk, výtlky, cesta, auto

Ktoré cesty župy opravia najskôr?

25.04.2019 23:45

Pravda približuje, ktoré úseky župy považujú za najkritickejšie a do opráv ktorých nasypú najviac peňazí.

Hrozno / krádež /

V Strekove ukradli takmer štyritisíc štepov viniča, pohodili ich pri trati

25.04.2019 23:19

Vo viniciach v Strekove niekto povyťahoval a zničil 3 700 štepov hrozna, ktoré vysadili len vlani na jeseň.

Sýria / Rakka /

Pri bombardovaní sýrskej Rakky zahynulo vyše 1600 civilistov, tvrdia AI a Airwar

25.04.2019 22:48

Správu zverejnili vo štvrtok ľudskoprávna organizácia Amnesty International (AI) a pozorovateľská skupina Airwars.

Rusko / ropa /

Slovensko stoplo dodávky nekvalitnej ruskej ropy. Zásoby má asi na 90 dní

25.04.2019 21:53, aktualizované: 22:21

Po Bielorusku, Poľsku a Nemecku zastavilo dodávky ruskej ropy ropovodom Družba aj Slovensko.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 782
Celková čítanosť: 2180277x
Priemerná čítanosť článkov: 2788x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy