Založ si blog

717 miliárd dolárov na vojenský rozpočet

Donedávna bol pre Trumpa najväčším nepriateľom USA Kim Čong-un – čiže Severná Kórea. Ako vidieť po ich oficiálnom stretnutí a dohode o denuklearizácii Severnej Kórey Trump hľadá ďalších nepriateľov USA aby sa mal načo vyhovoriť, že je potrebné zvýšenie vojenského rozpočtu.

Nechce sa mi veriť, že väčšine Američanov je jedno kam ich dane smerujú. Skôr si myslím, že väčšina Američanov s týmto Trampovým vyhadzovaním peňazí na vojenské účely zásadne nesúhlasí. Avšak zamýšľam sa nad tým, kde sú humanitárne, mimovládne a neziskové organizácie? Prečo neprotestujú proti takémuto nezmyselnému plytvaniu finančnými zdrojmi?! Či to už naozaj nikde inde nie sú potrebné peniaze? Skutočne sa majú Američania tak dobre, že už len z obavy aby ich žiadna iná krajina vojensky nenapadla – musia tak nenormálne zbrojiť?!

Americký prezident Donald Trump pri podpisovaní rekordného vojenského rozpočtu „obhajoval svoj projekt vzniku vesmírnych síl a ukázal na Čínu ako na najnebezpečnejšieho súpera Spojených štátov.“

Zákon bol odhlasovaný americkým Kongresom. Z celkovej čiastky uvoľňuje 69 miliárd dolárov na prebiehajúce vojenské operácie v zámorí, teda hlavne v Afganistane, Sýrii, Iraku a Somálsku. „Umožňuje zvýšenie platov vojakov v priemere o 2,6 percenta, čo je najviac za posledných deväť rokov. Vďaka nemu sa očakávajú rozsiahle investície do modernizácie námorných, pozemných i leteckých síl.“

V závere svojho prejavu Trump ešte dodal: „Sme najmocnejší, najbohatší, najpočetnejší, najsilnejší, najchytrejší.“ Zdroj: https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/480292 -717-miliard/

K tomu Trumpovmu vychvaľovaniu, že sú najmocnejší, najbohatší, najpočetnejší, najsilnejší, najchytrejší snáď len toľko: ak by to bola pravda, tak tie vojny v Afganistane a Sýrii by už dávno neviedli. Rusi dlhé roky bojovali v Afganistane a už dávno zistili, že to nemá význam lebo Afgancov nikto neporazí.

SMERácka fraška

18.01.2019

Správa, že: „Šefčovič prijal ponuku Smeru a bude kandidovať za prezidenta“ sa nedá nazvať inak ako veľkou fraškou. Darmo Šefčovič tvrdí, že nie je členom strany SMER SD, keď jeho dlhoročná viac »

Policajt obchodoval s pervitínom, ide do väzenia

18.01.2019

Nedávno som čítal, že Bratislava má problém s kokaínom, pribúdajú tam ľudia závislí na drogách a čoraz viac ľudí vyhľadáva liečbu drogových závislostí. Súčasnú situáciu prirovnala viac »

Extrémista chcel zaútočiť na Biely dom a Sochu slobody

17.01.2019

Po prečítaní tejto správy mi to vychádza tak, že občania USA sa správajú podobne ako sa správali Rusi počas bývalého režimu. Tam každý každého udával... V Rusku bola sledovaná podvratná viac »

kočner

Kočnerove motáky vyšetruje NAKA

18.01.2019 18:03

Lístočky tajne vynášané z väznice, mal Kočner posielať cez advokáta.

británia, brexit, protest, demonštrácia

Brexit: Mayovej druhý pokus o zázrak

18.01.2019 18:00

Britská premiérka Mayová má v pondelok predložiť náhradný plán, ako chce krajinu pripraviť na odchod z EÚ.

SAV, Slovenská akadémia vied

Slovenská akadémia vied podporuje postoj univerzít v otázke plagiátorstva

18.01.2019 17:42

Podľa UK v Bratislave Andrej Danko pri písaní jeho rigoróznej práce hrubo porušil základné pravidlá autorskej etiky.

grace mengová, izba, žena, smútok, nešťastie

Žena exšéfa Interpolu požiadala vo Francúzsku o azyl, bojí sa únosu

18.01.2019 16:32

Žena je presvedčená, že sa ju pred časom pokúsili dvaja Číňania uniesť do Českej republiky.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 707
Celková čítanosť: 1661067x
Priemerná čítanosť článkov: 2349x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy