Založ si blog

717 miliárd dolárov na vojenský rozpočet

Donedávna bol pre Trumpa najväčším nepriateľom USA Kim Čong-un – čiže Severná Kórea. Ako vidieť po ich oficiálnom stretnutí a dohode o denuklearizácii Severnej Kórey Trump hľadá ďalších nepriateľov USA aby sa mal načo vyhovoriť, že je potrebné zvýšenie vojenského rozpočtu.

Nechce sa mi veriť, že väčšine Američanov je jedno kam ich dane smerujú. Skôr si myslím, že väčšina Američanov s týmto Trampovým vyhadzovaním peňazí na vojenské účely zásadne nesúhlasí. Avšak zamýšľam sa nad tým, kde sú humanitárne, mimovládne a neziskové organizácie? Prečo neprotestujú proti takémuto nezmyselnému plytvaniu finančnými zdrojmi?! Či to už naozaj nikde inde nie sú potrebné peniaze? Skutočne sa majú Američania tak dobre, že už len z obavy aby ich žiadna iná krajina vojensky nenapadla – musia tak nenormálne zbrojiť?!

Americký prezident Donald Trump pri podpisovaní rekordného vojenského rozpočtu „obhajoval svoj projekt vzniku vesmírnych síl a ukázal na Čínu ako na najnebezpečnejšieho súpera Spojených štátov.“

Zákon bol odhlasovaný americkým Kongresom. Z celkovej čiastky uvoľňuje 69 miliárd dolárov na prebiehajúce vojenské operácie v zámorí, teda hlavne v Afganistane, Sýrii, Iraku a Somálsku. „Umožňuje zvýšenie platov vojakov v priemere o 2,6 percenta, čo je najviac za posledných deväť rokov. Vďaka nemu sa očakávajú rozsiahle investície do modernizácie námorných, pozemných i leteckých síl.“

V závere svojho prejavu Trump ešte dodal: „Sme najmocnejší, najbohatší, najpočetnejší, najsilnejší, najchytrejší.“ Zdroj: https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/480292 -717-miliard/

K tomu Trumpovmu vychvaľovaniu, že sú najmocnejší, najbohatší, najpočetnejší, najsilnejší, najchytrejší snáď len toľko: ak by to bola pravda, tak tie vojny v Afganistane a Sýrii by už dávno neviedli. Rusi dlhé roky bojovali v Afganistane a už dávno zistili, že to nemá význam lebo Afgancov nikto neporazí.

Nezvolili ste ma

13.11.2018

Nezvolili ste ma, tak zničím, čo som postavil! Normálnemu človeku zostáva rozum stáť nad tým, čo všetko sú schopní spraviť ľudia s vygumovaným mozgom. Po dlhých rokoch sa kompetentní viac »

Je to veľká nezodpovednosť voči vlastným deťom

06.11.2018

V sobotu 3. novembra som si všimol ako mladá zhruba 35 ročná mamička prišla k brehu vodnej nádrže na Bukovci so svojimi dvoma malými deťmi, (dievčatko mohlo mať asi 5 a chlapec asi 7 rokov), viac »

Tento prieskum Putina určite nepoteší

05.11.2018

Rusi sa sťažujú na dôležité vecí a sú nespokojní s tým, že nemajú dostatočné právo na zdravé životné prostredie, že súdne procesy nie sú spravodlivé, a nemajú právo ani na čestné viac »

dvojičky

Oddelené siamské dvojičky z Bhutánu po zákroku už ukazujú šibalskú tvár

15.11.2018 23:10

15-mesačné dvojičky Nima a Dawa boli spojené trupmi a mali aj spoločnú pečeň. Oddelili ich v Austrálii.

sofia, migranti,

Migračný pakt OSN neratifikuje ani Estónsko

15.11.2018 22:34

Pakt by mali vlády oficiálne prijať na konferencii v marockom Marrákeši v decembri.

Brexit

Väčšina Britov je proti brexitu a chce druhé referendum

15.11.2018 21:59

Britská stanica Sky News zverejnila dnes nový prieskum.

putin, pence

Putin a Pence debatovali v Singapure o kontrole zbraní

15.11.2018 20:40

Putin povedal, že pokiaľ sa uskutoční očakávané stretnutie s Trumpom, budú spolu hovoriť aj o Sýrii, Severnej Kórei a Iráne.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 683
Celková čítanosť: 1558748x
Priemerná čítanosť článkov: 2282x

Autor blogu

Odkazy