Založ si blog

717 miliárd dolárov na vojenský rozpočet

Donedávna bol pre Trumpa najväčším nepriateľom USA Kim Čong-un – čiže Severná Kórea. Ako vidieť po ich oficiálnom stretnutí a dohode o denuklearizácii Severnej Kórey Trump hľadá ďalších nepriateľov USA aby sa mal načo vyhovoriť, že je potrebné zvýšenie vojenského rozpočtu.

Nechce sa mi veriť, že väčšine Američanov je jedno kam ich dane smerujú. Skôr si myslím, že väčšina Američanov s týmto Trampovým vyhadzovaním peňazí na vojenské účely zásadne nesúhlasí. Avšak zamýšľam sa nad tým, kde sú humanitárne, mimovládne a neziskové organizácie? Prečo neprotestujú proti takémuto nezmyselnému plytvaniu finančnými zdrojmi?! Či to už naozaj nikde inde nie sú potrebné peniaze? Skutočne sa majú Američania tak dobre, že už len z obavy aby ich žiadna iná krajina vojensky nenapadla – musia tak nenormálne zbrojiť?!

Americký prezident Donald Trump pri podpisovaní rekordného vojenského rozpočtu „obhajoval svoj projekt vzniku vesmírnych síl a ukázal na Čínu ako na najnebezpečnejšieho súpera Spojených štátov.“

Zákon bol odhlasovaný americkým Kongresom. Z celkovej čiastky uvoľňuje 69 miliárd dolárov na prebiehajúce vojenské operácie v zámorí, teda hlavne v Afganistane, Sýrii, Iraku a Somálsku. „Umožňuje zvýšenie platov vojakov v priemere o 2,6 percenta, čo je najviac za posledných deväť rokov. Vďaka nemu sa očakávajú rozsiahle investície do modernizácie námorných, pozemných i leteckých síl.“

V závere svojho prejavu Trump ešte dodal: „Sme najmocnejší, najbohatší, najpočetnejší, najsilnejší, najchytrejší.“ Zdroj: https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/480292 -717-miliard/

K tomu Trumpovmu vychvaľovaniu, že sú najmocnejší, najbohatší, najpočetnejší, najsilnejší, najchytrejší snáď len toľko: ak by to bola pravda, tak tie vojny v Afganistane a Sýrii by už dávno neviedli. Rusi dlhé roky bojovali v Afganistane a už dávno zistili, že to nemá význam lebo Afgancov nikto neporazí.

Pracujem inak ako Kuciak

16.09.2018

Zaujal ma nasledujúci rozhovor s novinárom: „Písali ste mnoho investigatívnych reportáží o Rusku. Ocitli ste sa v nebezpečenstve?“ Jeho odpoveď: „Vždy som pracoval z Berlína. Ak by som viac »

Zbabelí hutníci košického U. S. Steelu

15.09.2018

Nič iné iba ďalší zreteľný dôkaz toho prečo sú Slováci tam kde sú, čiže v riti. Ospravedlňujem sa čitateľom za ten vulgarizmus, ale bohužiaľ všetko, čo sa deje na Slovensku iba potvrdzuje viac »

Kto sa ospravedlní Kaliňákovi?

20.08.2018

Fico obviňuje Kisku, že klamal v kauze únosu Vietnamca. Najviac som sa pobavil, keď prehlásil, že Kaliňák bol najlepším ministrom vnútra v histórii SR. (Veď kto iný má chváliť svojho straníckeho viac »

rohing, rohingovia, utecenci

Medzinárodný súd preveruje násilné deportácie Rohingov v Barme

18.09.2018 21:56

Súd preveruje, či by postup nemohol byť klasifikovaný ako vojnový zločin alebo zločin proti ľudskosti.

gábor gál

Europoslanci hovorili s Gálom o slovenskom právnom systéme

18.09.2018 20:37

Poslanci Európskeho parlamentu preverujú na Slovensku situáciu v oblasti bezpečnosti novinárov, ale aj korupcie a dodržiavania princípov právneho štátu.

duda

USA zvažujú trvalú základňu v Poľsku a zrušenie víz pre Poliakov

18.09.2018 20:10

V krajine síce už americkí vojaci pôsobia, nie sú tu však rozmiestnení nastálo.

Čína USA Trump clá dodatočné zavedenie

Trump sa pri Číne zahráva s ohňom

18.09.2018 20:00

Po mesiacoch kriku americký prezident Donald Trump nakoniec splnil svoje hrozby a ekonomicky tvrdo udrel na Čínu.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 642
Celková čítanosť: 1400184x
Priemerná čítanosť článkov: 2181x

Autor blogu

Odkazy