Založ si blog

Samovražedný útočník v Afganistane

Pripravil o život troch českých vojakov, zomreli v nedeľu ráno pri samovražednom útoku počas hliadkovania v oblasti severovýchodného Afganistanu. V stanovenom priestore vykonávala hliadka bežnú činnosť.

Zbytočná strata mladých životov, ktorí si ten svoj dlho neužili. Aj tento prípad iba potvrdzuje tú skutočnosť, že nič netreba podceniť. Je možné, že zanedbali prísnejšiu kontrolu jednotlivých osôb – pohybujúcich sa v ich okolí a tým agresora podcenili. Ak človek dlhodobo vykonáva tu istú činnosť, ľahko sa stáva, že ju potom berie ako rutinnú záležitosť…

„Správa o úmrtí vojakov je vždy tá najhoršia, veľmi ma to zasiahlo. V mojich očiach sú to hrdinovia, ktorí sa za hranicami Českej republiky podieľali na boji proti terorizmu. Celá krajina by na nich mala byť hrdá.“ Takto zareagoval náčelník Generálneho štábu Českej republiky Aleš Opata. (Doteraz v  Afganistane zahynulo už 13 českých vojakov. K zodpovednosti za tento čin sa údajne prihlásilo fundamentalistické hnutie Taliban, píše agentúra AP).

Severoatlantická aliancia stiahla z krajiny svoje bojové jednotky koncom roka 2014. V súčasnosti sú v Afganistane sily Spojených štátov a spojencov NATO nasadené v rámci podporných a protiteroristických misií.

Český prezident a vrchný veliteľ ozbrojených síl Miloš Zeman vyjadril hlbokú ľútosť a sústrasť všetkým príbuzným obetí, avšak nezabudol zdôrazniť, že táto udalosť by nemala nikoho odrádzať od úsilia „naďalej bojovať s medzinárodným terorizmom.“ Zdroj: https://www.topky.sk/cl/11/1728853/-ceski-vojaci-su-mrtvi

Je to smutná udalosť, ale môj názor je, že títo vojaci tam išli dobrovoľne, avšak vidina vysokého platu vie niektorým zaslepiť oči. Možno iba na malý okamžik pozabudli vojaci na svoju bezpečnosť a útočník to bohužiaľ využil. (Za tie dlhé roky mali sily Spojených štátov a spojencov NATO dostatok času na to, aby si uvedomili, že domorodcov neradno podceniť).

Afganci majú vycvičených mladých a zaslepených ľudí (samovrahov v dostatočnom počte) s klapkami na očiach, ktorí sú presvedčení, že za svoj skutok budú v nebi spasení – a ešte o to viac, čím viac nepriateľov pripravia o život, takže podobných prípadov sa ľudstvo s najväčšou pravdepodobnosťou nikdy nezbaví. Preto je potrebné s vojnami nadobro skoncovať!

Ak by NATO neposielalo vojakov do Afganistanu, tak si myslím, že by tam ani vojna nebola. (Rusi už dávno pochopili, že nad týmto národom sa vojna vyhrať nedá a preto svoje bojové jednotky stiahli). Ak by mňa niekto posielal bojovať do Afganistanu, tak jednoducho poviem, že nech si tam idú bojovať tí, ktorí z vojen bohatnú!

Predseda poslancov Miroslav Kalousek na adresu padlých vojakov uviedol: „Zomreli pri službe našej vlasti a zaslúžia si našu úctu a večnú pamiatku.“ – Pri tejto príležitosti si kladiem otázku: Skutočne slúžili svojej vlasti? Veď vojna prebieha v Afganistane a nie v Čechách!

Úprimnú sústrasť pozostalým – i keď si neodpustím poznámku, že ak by pozostalí tušili, že to takto dopadne, tak by urobili čokoľvek, len aby tým svojim synom, prípadne otcom zabránili odcestovať do Afganistanu.

Kiska, pozemkový podvodník

15.12.2018

Takže sme opäť o niečo múdrejší. Denník PRAVDA prišiel s informáciou, že Kiska kúpil v Slavkove až desať pozemkov. „Prezident Andrej Kiska skupoval pozemky pod Tatrami vo Veľkom Slavkove viac »

Aký to paradox, obec Hýľov má za humnami

14.12.2018

... vodnú nádrž s pitnou vodou, ktorou sa desiatky rokov zásobovali celé Košice a teraz takmer sedem rokov tam niektoré rodiny bojujú s nedostatkom pitnej vody. A situácia s nedostatkom vody z viac »

Ficovi chýbajú už iba boxerské rukavice

14.12.2018

S boxerskými rukavicami bude presnou kópiou V. Mečiara. Keď Mečiar bol premiérom a keď mu niektorí novinári položili otázky na telo, tak jeho reakcie boli v tomto štýle: Ty, keď Ti jednu viac »

Kažimír

Kažimír: Vyrovnaný rozpočet si môžeme dovoliť aj s istými rezervami

16.12.2018 13:21

Víťazmi rozpočtu na rok 2019 sú podľa ministra financií rezort obrany a zdravotníctva.

Pavel Brunovský

Vo veku 84 rokov zomrel matematik Pavel Brunovský

16.12.2018 12:48

Matematik a vysokoškolský pedagóg, profesor Brunovský zomrel po ťažkej chorobe.

mäso, nákupy, hydina, supermarket

VIDEO: Lesk a bieda potravín, zahraničné valcujú domáce

16.12.2018 12:00

Obchod s potravinami čaká zlatý vianočný týždeň. A práve teraz sa ukazuje lesk aj bieda ponúkaných potravín - prevahu majú dovážané výrobky nad domácimi.

Island Autobus Nehoda

Pri havárii autobusu v Srbsku zomreli traja ľudia

16.12.2018 11:51

Ďalších 32 ľudí utrpelo zranenia.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 700
Celková čítanosť: 1624254x
Priemerná čítanosť článkov: 2320x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy