Založ si blog

Samovražedný útočník v Afganistane

Pripravil o život troch českých vojakov, zomreli v nedeľu ráno pri samovražednom útoku počas hliadkovania v oblasti severovýchodného Afganistanu. V stanovenom priestore vykonávala hliadka bežnú činnosť.

Zbytočná strata mladých životov, ktorí si ten svoj dlho neužili. Aj tento prípad iba potvrdzuje tú skutočnosť, že nič netreba podceniť. Je možné, že zanedbali prísnejšiu kontrolu jednotlivých osôb – pohybujúcich sa v ich okolí a tým agresora podcenili. Ak človek dlhodobo vykonáva tu istú činnosť, ľahko sa stáva, že ju potom berie ako rutinnú záležitosť…

„Správa o úmrtí vojakov je vždy tá najhoršia, veľmi ma to zasiahlo. V mojich očiach sú to hrdinovia, ktorí sa za hranicami Českej republiky podieľali na boji proti terorizmu. Celá krajina by na nich mala byť hrdá.“ Takto zareagoval náčelník Generálneho štábu Českej republiky Aleš Opata. (Doteraz v  Afganistane zahynulo už 13 českých vojakov. K zodpovednosti za tento čin sa údajne prihlásilo fundamentalistické hnutie Taliban, píše agentúra AP).

Severoatlantická aliancia stiahla z krajiny svoje bojové jednotky koncom roka 2014. V súčasnosti sú v Afganistane sily Spojených štátov a spojencov NATO nasadené v rámci podporných a protiteroristických misií.

Český prezident a vrchný veliteľ ozbrojených síl Miloš Zeman vyjadril hlbokú ľútosť a sústrasť všetkým príbuzným obetí, avšak nezabudol zdôrazniť, že táto udalosť by nemala nikoho odrádzať od úsilia „naďalej bojovať s medzinárodným terorizmom.“ Zdroj: https://www.topky.sk/cl/11/1728853/-ceski-vojaci-su-mrtvi

Je to smutná udalosť, ale môj názor je, že títo vojaci tam išli dobrovoľne, avšak vidina vysokého platu vie niektorým zaslepiť oči. Možno iba na malý okamžik pozabudli vojaci na svoju bezpečnosť a útočník to bohužiaľ využil. (Za tie dlhé roky mali sily Spojených štátov a spojencov NATO dostatok času na to, aby si uvedomili, že domorodcov neradno podceniť).

Afganci majú vycvičených mladých a zaslepených ľudí (samovrahov v dostatočnom počte) s klapkami na očiach, ktorí sú presvedčení, že za svoj skutok budú v nebi spasení – a ešte o to viac, čím viac nepriateľov pripravia o život, takže podobných prípadov sa ľudstvo s najväčšou pravdepodobnosťou nikdy nezbaví. Preto je potrebné s vojnami nadobro skoncovať!

Ak by NATO neposielalo vojakov do Afganistanu, tak si myslím, že by tam ani vojna nebola. (Rusi už dávno pochopili, že nad týmto národom sa vojna vyhrať nedá a preto svoje bojové jednotky stiahli). Ak by mňa niekto posielal bojovať do Afganistanu, tak jednoducho poviem, že nech si tam idú bojovať tí, ktorí z vojen bohatnú!

Predseda poslancov Miroslav Kalousek na adresu padlých vojakov uviedol: „Zomreli pri službe našej vlasti a zaslúžia si našu úctu a večnú pamiatku.“ – Pri tejto príležitosti si kladiem otázku: Skutočne slúžili svojej vlasti? Veď vojna prebieha v Afganistane a nie v Čechách!

Úprimnú sústrasť pozostalým – i keď si neodpustím poznámku, že ak by pozostalí tušili, že to takto dopadne, tak by urobili čokoľvek, len aby tým svojim synom, prípadne otcom zabránili odcestovať do Afganistanu.

21. August – okupačný šesťdesiatýôsmy

19.08.2018

Dá sa povedať, že som bol jedným z prvých ľudí, ktorí sme zostali v nemom úžase a nechápali sme čo sa deje, keď popri nás už od skorého rána tiahli dlhé kolóny sovietskych tankov, obrnených viac »

Ak nepriateľa nemáme, tak si ho vytvoríme

18.08.2018

Pentagón sa nepoučil z predošlých vojen v Iraku, ktorý podozrievali z toho, že vyrába a vlastní chemické zbrane, teraz sa zamerali na Čínu a hoci nemajú dôkazy, tak používajú formulku: viac »

Ešteže aspoň novinári nezabudli na Jána Kuciaka

17.08.2018

21.8.2018 bude 6 mesiacov, čo zastrelili Jána Kuciaka a jeho snúbenicu. Zdroj: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/480775/ - 4 dni pred smutným polročným dátumom - denník PRAVDA zverejnil vyhlásenie viac »

stíhačky, Sýria

Americké sily z Iraku neodídu, 'dokým nestabilizujú' situáciu v krajine

19.08.2018 22:02

USA ostanú v Iraku tak dlho, ako to bude potrebné, aby pomohli stabilizovať regióny, uviedol hovorca medzinárodnej koalície.

zrútenie most USA Miami

840. Toľko mostov sa môže zrútiť vo Francúzsku v najbližších rokoch, ukázal audit

19.08.2018 20:14

Audit zadaný francúzskou vládou ukázal, že približne 840 mostov na území tejto krajiny je vážne poškodených a v najbližších rokoch hrozí ich zrútenie.

pocasie, teplo, mesto

Slovensko čakajú ďalšie horúce dni, meteorológovia vydali výstrahy

19.08.2018 19:48

Horúčavy potrápia Slovensko aj budúci týždeň.

Irán očami cyklocestovateľa, Oliver a Janka - cycle2inspire

Je to snaha o prevrat a neuspeje, komentuje Teherán americkú 'akčnú skupinu'

19.08.2018 19:08

Akčná skupina, ktorú vytvorila vláda USA na koordináciu svojej politiky voči Teheránu, nezvrhne iránsku vládu, uviedol v iránsky minister zahraničných vecí.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 639
Celková čítanosť: 1367080x
Priemerná čítanosť článkov: 2139x

Autor blogu

Odkazy