Založ si blog

Samovražedný útočník v Afganistane

Pripravil o život troch českých vojakov, zomreli v nedeľu ráno pri samovražednom útoku počas hliadkovania v oblasti severovýchodného Afganistanu. V stanovenom priestore vykonávala hliadka bežnú činnosť.

Zbytočná strata mladých životov, ktorí si ten svoj dlho neužili. Aj tento prípad iba potvrdzuje tú skutočnosť, že nič netreba podceniť. Je možné, že zanedbali prísnejšiu kontrolu jednotlivých osôb – pohybujúcich sa v ich okolí a tým agresora podcenili. Ak človek dlhodobo vykonáva tu istú činnosť, ľahko sa stáva, že ju potom berie ako rutinnú záležitosť…

„Správa o úmrtí vojakov je vždy tá najhoršia, veľmi ma to zasiahlo. V mojich očiach sú to hrdinovia, ktorí sa za hranicami Českej republiky podieľali na boji proti terorizmu. Celá krajina by na nich mala byť hrdá.“ Takto zareagoval náčelník Generálneho štábu Českej republiky Aleš Opata. (Doteraz v  Afganistane zahynulo už 13 českých vojakov. K zodpovednosti za tento čin sa údajne prihlásilo fundamentalistické hnutie Taliban, píše agentúra AP).

Severoatlantická aliancia stiahla z krajiny svoje bojové jednotky koncom roka 2014. V súčasnosti sú v Afganistane sily Spojených štátov a spojencov NATO nasadené v rámci podporných a protiteroristických misií.

Český prezident a vrchný veliteľ ozbrojených síl Miloš Zeman vyjadril hlbokú ľútosť a sústrasť všetkým príbuzným obetí, avšak nezabudol zdôrazniť, že táto udalosť by nemala nikoho odrádzať od úsilia „naďalej bojovať s medzinárodným terorizmom.“ Zdroj: https://www.topky.sk/cl/11/1728853/-ceski-vojaci-su-mrtvi

Je to smutná udalosť, ale môj názor je, že títo vojaci tam išli dobrovoľne, avšak vidina vysokého platu vie niektorým zaslepiť oči. Možno iba na malý okamžik pozabudli vojaci na svoju bezpečnosť a útočník to bohužiaľ využil. (Za tie dlhé roky mali sily Spojených štátov a spojencov NATO dostatok času na to, aby si uvedomili, že domorodcov neradno podceniť).

Afganci majú vycvičených mladých a zaslepených ľudí (samovrahov v dostatočnom počte) s klapkami na očiach, ktorí sú presvedčení, že za svoj skutok budú v nebi spasení – a ešte o to viac, čím viac nepriateľov pripravia o život, takže podobných prípadov sa ľudstvo s najväčšou pravdepodobnosťou nikdy nezbaví. Preto je potrebné s vojnami nadobro skoncovať!

Ak by NATO neposielalo vojakov do Afganistanu, tak si myslím, že by tam ani vojna nebola. (Rusi už dávno pochopili, že nad týmto národom sa vojna vyhrať nedá a preto svoje bojové jednotky stiahli). Ak by mňa niekto posielal bojovať do Afganistanu, tak jednoducho poviem, že nech si tam idú bojovať tí, ktorí z vojen bohatnú!

Predseda poslancov Miroslav Kalousek na adresu padlých vojakov uviedol: „Zomreli pri službe našej vlasti a zaslúžia si našu úctu a večnú pamiatku.“ – Pri tejto príležitosti si kladiem otázku: Skutočne slúžili svojej vlasti? Veď vojna prebieha v Afganistane a nie v Čechách!

Úprimnú sústrasť pozostalým – i keď si neodpustím poznámku, že ak by pozostalí tušili, že to takto dopadne, tak by urobili čokoľvek, len aby tým svojim synom, prípadne otcom zabránili odcestovať do Afganistanu.

Najideálnejším riešením rómskeho problému by bolo. . .

19.04.2019

Presťahovať Rómov do Bratislavy. Veď Rómovia nie sú občania druhej kategórie, sú to rovnako občania Slovenskej republiky ako my. Mali by dostať šancu. Od roku 1950 boli preinvestované miliardy viac »

Zarobil som 2 miliardy na nekresťanských úrokoch

18.04.2019

Pán Kiska, keď som si pozrel video na ktorom sa obhajujete, že to nebola Vaša úloha skúmať, či budú mať ľudia na vysoké splátky, že potom ich naháňali exekútori, tak som si povedal, veď viac »

Inštitucionálny rasizmus je dôchodok 480 eur

17.04.2019

Tých 6000 eur za migranta si strčte. . . tento blog som napísal ešte 25. júla 2018 a v jeho úvode je toto: Už aj niektorým politikom konečne došla trpezlivosť a ostro odsudzujú charitu Európskej viac »

hazz, hasiči, auto

Hasiči zasahovali pri požiari bytu v Ružomberku, zranené sú dve osoby

19.04.2019 21:49

Hasiči museli jednu osobu evakuovať.

APTOPIX Ukraine Election

Ukrajinskí prezidentskí kandidáti odštartovali predvolebnú debatu osobnými útokmi

19.04.2019 21:22

Na večernú debatu na národný štadión Olimpijskyj v Kyjeve prišli tisíce ľudí.

BRITAIN-PROTEST/CLIMATE-CHANGE

Londýnska polícia zatkla už vyše 680 účastníkov klimatických protestov

19.04.2019 20:01

"Klimatické protesty" v Londýne, ktoré organizujú aktivisti zo skupiny Extinction Rebellion, trvajú už pondelka.

Mike Pompeo / USA / Rusko /

USA podniknú "tvrdé kroky" v prípade ruského zasahovania do amerických volieb, vyhlásil Pompeo

19.04.2019 19:11

Pompeo dodal, že Spojené štáty budú tiež naďalej vyvíjať tlak na to, aby Rusko nezasahovalo do iných volieb vo svete.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 777
Celková čítanosť: 2150574x
Priemerná čítanosť článkov: 2768x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy