Založ si blog

Samovražedný útočník v Afganistane

Pripravil o život troch českých vojakov, zomreli v nedeľu ráno pri samovražednom útoku počas hliadkovania v oblasti severovýchodného Afganistanu. V stanovenom priestore vykonávala hliadka bežnú činnosť.

Zbytočná strata mladých životov, ktorí si ten svoj dlho neužili. Aj tento prípad iba potvrdzuje tú skutočnosť, že nič netreba podceniť. Je možné, že zanedbali prísnejšiu kontrolu jednotlivých osôb – pohybujúcich sa v ich okolí a tým agresora podcenili. Ak človek dlhodobo vykonáva tu istú činnosť, ľahko sa stáva, že ju potom berie ako rutinnú záležitosť…

„Správa o úmrtí vojakov je vždy tá najhoršia, veľmi ma to zasiahlo. V mojich očiach sú to hrdinovia, ktorí sa za hranicami Českej republiky podieľali na boji proti terorizmu. Celá krajina by na nich mala byť hrdá.“ Takto zareagoval náčelník Generálneho štábu Českej republiky Aleš Opata. (Doteraz v  Afganistane zahynulo už 13 českých vojakov. K zodpovednosti za tento čin sa údajne prihlásilo fundamentalistické hnutie Taliban, píše agentúra AP).

Severoatlantická aliancia stiahla z krajiny svoje bojové jednotky koncom roka 2014. V súčasnosti sú v Afganistane sily Spojených štátov a spojencov NATO nasadené v rámci podporných a protiteroristických misií.

Český prezident a vrchný veliteľ ozbrojených síl Miloš Zeman vyjadril hlbokú ľútosť a sústrasť všetkým príbuzným obetí, avšak nezabudol zdôrazniť, že táto udalosť by nemala nikoho odrádzať od úsilia „naďalej bojovať s medzinárodným terorizmom.“ Zdroj: https://www.topky.sk/cl/11/1728853/-ceski-vojaci-su-mrtvi

Je to smutná udalosť, ale môj názor je, že títo vojaci tam išli dobrovoľne, avšak vidina vysokého platu vie niektorým zaslepiť oči. Možno iba na malý okamžik pozabudli vojaci na svoju bezpečnosť a útočník to bohužiaľ využil. (Za tie dlhé roky mali sily Spojených štátov a spojencov NATO dostatok času na to, aby si uvedomili, že domorodcov neradno podceniť).

Afganci majú vycvičených mladých a zaslepených ľudí (samovrahov v dostatočnom počte) s klapkami na očiach, ktorí sú presvedčení, že za svoj skutok budú v nebi spasení – a ešte o to viac, čím viac nepriateľov pripravia o život, takže podobných prípadov sa ľudstvo s najväčšou pravdepodobnosťou nikdy nezbaví. Preto je potrebné s vojnami nadobro skoncovať!

Ak by NATO neposielalo vojakov do Afganistanu, tak si myslím, že by tam ani vojna nebola. (Rusi už dávno pochopili, že nad týmto národom sa vojna vyhrať nedá a preto svoje bojové jednotky stiahli). Ak by mňa niekto posielal bojovať do Afganistanu, tak jednoducho poviem, že nech si tam idú bojovať tí, ktorí z vojen bohatnú!

Predseda poslancov Miroslav Kalousek na adresu padlých vojakov uviedol: „Zomreli pri službe našej vlasti a zaslúžia si našu úctu a večnú pamiatku.“ – Pri tejto príležitosti si kladiem otázku: Skutočne slúžili svojej vlasti? Veď vojna prebieha v Afganistane a nie v Čechách!

Úprimnú sústrasť pozostalým – i keď si neodpustím poznámku, že ak by pozostalí tušili, že to takto dopadne, tak by urobili čokoľvek, len aby tým svojim synom, prípadne otcom zabránili odcestovať do Afganistanu.

Máte našich 700 rukojemníkov, prosím zbombardujeme vás!

20.10.2018

Za necelých 24 hodín letecké útoky koalície vedenej Spojenými štátmi pripravili o život aj 32 civilistov. K útoku došlo v oblastiach kontrolovaných organizáciou Daeš na východe Sýrie. Čo viac »

Organizácia Islamský štát zajala 700 rukojemníkov

19.10.2018

Čo sa tí extrémisti z organizácie Islamský štát množia ako potkany? To nedáva logiku, veď za posledné roky Američania a Rusi zvrhli stovky ton bômb a stále čítame, že tých extrémistov viac »

Takže predsa len to bola mafia, ktorá odstránila Kuciaka

18.10.2018

Bola to Kočnerová mafia, ktorá pripravila o život Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú. Stále hovorím o tom: Kto konkrétne novinára zabil a kto to financoval?? Nepochybujem však o tom, že v tom viac »

USA-TRUMP/COASTGUARD

USA odstúpia od zmluvy o raketách. Trump obvinil Rusko, že ju porušuje

21.10.2018 02:24

Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené štáty odstúpia od Zmluvy o likvidácii rakiet stredného a kratšieho doletu (INF), ktorú v roku 1987 podpísali s Ruskom.

novinár, les

Ukážte Chášakdžího telo, vyzýva Amnesty International

20.10.2018 21:58

Nie všetci Saudskej Arábii a jej oficiálnej verzii veria a existuje podozrenie, že je len vymyslená, aby zakryla stopy vedúce ku korunnému princovi.

Ukrajina, Užhorod, protesty, kríza, demonštranti

V Zakarpatsku sa objavili protimaďarské bilbordy, Kyjev viní ruskú FSB

20.10.2018 21:01

Plagáty sa vraj lepili bez dohody s majiteľmi reklamných plôch.

Holandsko EÚ Kok expremiér úmrtie

Zomrel bývalý holandský premiér Wim Kok

20.10.2018 19:51

Po skončení politickej kariéry bol oficiálnym lobistom Európskej únie.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 665
Celková čítanosť: 1499677x
Priemerná čítanosť článkov: 2255x

Autor blogu

Odkazy