Matovič je zrelý do zvieracej kazajky!

23. mája 2022, kormidlo, Matovič sa vôbec nezmenil

Pán Matovič, ten Váš navrhovaný protiinflačný balíček si môžete strčiť viete kam do…! Čo Vám bránilo pri zdražovaní pohonných hmôt spraviť rázny krok, ako to spravil napr. maďarský premiér? Chápem klásť otázky ministrovi financií je zbytočná strata času, keď minister je presvedčený, že všetko, čo vyjde z jeho hlavy je najrozumnejšie riešenie. Bolo by to pod jeho úroveň, aby spravil také opatrenie ako Viktor Orbán? Nepochybujem o tom, že pokiaľ by tento krok nespravil nikto iný a jeho by to napadlo ako prvého, v tom prípade by sa pred celým svetom vystatoval chválením seba samého, že aký je on humánny človek a robí všetko preto, aby Slováci boli spokojní lebo jemu na ničom inom tak nezáleží, ako na spokojnosti národa.

Slováci sa nádejali, že po dvoch rokoch boja so zákernou pandémiou konečne nastanú dobré časy, avšak realita zdražovania im doslova vyrazila dych. Mnohí Slováci začali šomrať na stúpajúce ceny potravín, plynu a elektriny, ale to ešte nebol koniec, k vrcholu ľadovca sa pripojilo výrazné zvýšenie pohonných hmôt.

Mnohí Slováci s vidinou ušetrenia niekoľkých desiatok eur začali tankovať u našich južných susedov. Teraz sa tam tvoria nekonečné kolóny.

Je pochopiteľné, že Slováci žijúci blízko maďarských hraníc radšej, tankujú u našich susedov ako na Slovensku. (Ešte niekoľko týždňov budú mať Maďari zastropované ceny benzínu aj nafty na hodnote 1,28 eura za liter). Jedna nemenovaná Slovenka sa vyjadrila. „Stojím hodinu na prvej pumpe za Bratislavou v Maďarsku a čakám kedy budem môcť natankovať. Hanbím sa, cítim pohoršené pohľady miestnych, ktorí kvôli invázii Slovákov musia hodinu čakať kým natankujú spolu s nimi. Možno by som mala mať hrdosť a ísť natankovať domov do Petržalky, ale ja tých 30 euro, čo tu ušetrím na nádrži, naozaj potrebujem,“ – následne to doplnila, že pre obyčajnú ženu, (za akú sa Slovenka označuje), je rozdiel na cene tankovania v Maďarsku a Slovensku suma, za ktorú vie nakúpiť potraviny na týždeň. Súčasná vládu nazvala neschopnou. „Ja viem, že v Rakúsku a v Nemecku je benzín podobne drahý, ak nie ešte o pár centov drahší ako na Slovensku, ale my nežijeme z rakúskych, či z nemeckých platov. Ja viem, že Orbán nie je pre našich politikov demokrat a len umelo stlačil cenu benzínu dole. Ale žiaľ, keď v podstate monopol, ako napríklad Slovnaft, zneužíva svoje postavenie a trápenie sveta na svoje neospravedlniteľné zisky, musí sa zasiahnuť. Aj za cenu, že cena je nadiktovaná,“ konštatovala Slovenka.

Na záver požiadala ministra financií Igora Matoviča a ministra hospodárstva Richarda Sulíka, aby vláda zastropovala ceny pohonných hmôt, kým sa vyrába z lacnejšej ruskej ropy. Zdroj Slovenka-cakala-vyse-hodiny-na-natankovanie-v-Madarsku

Pána Matoviča už ani neviem ako slušne osloviť? Podľa mňa si to ani nezaslúži, veď navrhované zníženie DPH na pohonné látky zmietol zo stola. Ako dôvod uviedol, že

predpisy EÚ neumožňujú zníženie dane z pridanej hodnoty (DPH) na motorové palivá. „Ministerstvo financií preto nemôže súhlasiť s návrhom SaS využiť mimoriadne zdanenie spracovania ruskej ropy na zníženie DPH na palivá z 20 na osem percent.“ Toto povedal na dnešnej tlačovej konferencii. Zdroj matovic-znizenie-dph-zmietol-zo-stola

Matovič reagoval aj na vyjadrenie koaličného partnera (na stranu SaS): Nižšia DPH na benzín je v rozpore s pravidlami EÚ. Sulíkovi dal protiponuku.

Na koaličnej rade v nedeľu 22. mája koaličná strana Sloboda a Solidarita predstavila zníženie dane z pridanej hodnoty (DPH) na všetky ropné produkty, teda naftu, benzín, oleje, na osem percent.

Matovič na margo SaS povedal „už by sme sa mohli správať, ako dospelí. Pokus dobrý, snaha sa cení“. Sulíkovcov vyzval, aby Slovensko netlačili do kúta a nevydierali nesplniteľnou podmienkou.

Matovič zakončil tlačovku protiponukou strane SaS: vybraté peniaze od Slovnaftu chce použiť na vyššie platy lekárov či učiteľov. Zdroj ekonomika.pravda.sk

Matovič si každý deň spomenie na to, čo by Slovákov a hlavne média presvedčilo o jeho dobrých úmysloch, keď videl, že peniaze z dani Slovnaftu plánuje rozdeliť rodinám s deťmi a že ich táto informácia príliš neohúrila, tak na ďalší deň už prišiel s tým, že vybraté peniaze od Slovnaftu chce použiť na vyššie platy lekárov či učiteľov.

Nič iné sa od Matoviča očakávať ani nedalo, predsa ak on nepríde sám s niečím čo vymyslí vlastnou hlavou, tak všetko ostatné je veľmi zlé a nedobré. 🤣
Iba taká malá poznámka: Maďari nie sú členmi EÚ, že ich premiér Orban nariadil nižšie ceny pohonných hmôt?! 😂