Remišová, vytkla Kiskovi daňové podvody a stretnutia s mafiánmi

10. októbra 2021, kormidlo, Aby sa Kuciakova vražda čím skôr vyšetrila?! Ako k tomu dopomohol pán Kiska?

Začínali spolu, a teraz na seba nenájdu pekného slova. Pred dvoma rokmi sa pridala k bývalému prezidentovi Andrejovi Kiskovi.

Ten ju nevedel vynachváliť, aká je šikovná, ale len dočasu, čo sa stala jeho nástupníčkou na šéfovskej pozícii. Remišová podala exkluzívne vyjadrenia pre Nový Čas, gro rozhovoru spočívalo hlavne na Kiskovej kritike na jej adresu.

Kiska sa o Remišovej vyjadril, že sa nechcela vzdať stoličky predsedníčky strany Za ľudí, lebo sa bála, že príde aj o kreslo ministerky.

Remišová sa k tomu vyjadrila, že ona sa teda naozaj nemusí báť o svoje kreslo. „V žiadnom byte som kolu s mafiánmi nepila, nebojím sa, že pôjdem do väzenia za škatule od šampanského s úplatkami, čiže rozhodne strach nemám. Keď sme sa s manželom vrátili na Slovensko zo zahraničia, kde sme mali dvojnásobný plat ako mám teraz, tak sme sa vrátili s jediným úmyslom – urobiť niečo dobré pre Slovensko. A to sa snažím vo svojej pozícii aj robiť. A zbytočnými súbojmi o funkcie sa odmietam zaoberať.“

Pre Remišovú bolo najväčším sklamaním to, že Kiska založil stranu, z ktorej následne hneď po voľbách odišiel a všetkých nechal v tom samých.  A k tomu ešte dodala, že nikdy sa nevzdávala a v boji za lepšie Slovensko bude pokračovať aj naďalej.

Kiska, Remišovú opakovane kritizoval, že nezvolala snem na voľbu nového predsedu, ale sa zabarikádovala vo vedení. Na jeho kritiku zareagovala nasledovne „Cez médiá mu nebudem nič odkazovať, no keď má nápady, ako sa má politika robiť, tak v nej mal ostať.“ – K tomu už ani niet čo dodať, sám by som reagoval rovnako.

Momentálne pani ministerka pracuje na najväčšej reforme eurofondov za posledných 20 rokov, zjednodušuje celý systém a „vedie náročné rokovania s Bruselom, kde presadzuje, aby sa eurofondy mohli používať tam, kde ich Slovensko najviac potrebuje, aj keď to často nie je prioritou Bruselu.“ – Ak si bude stáť za svojimi slovami a robiť tak ako to povedala, tak jej držím palce lebo Brusel už viacerým Slovákom lezie na nervy.

„Problémom je, že za vlády Smeru sa peniaze míňali často na nezmyselné veci. Vidím to aj vo svojom rezorte, kde musím robiť poriadok po predchádzajúcej vláde a riešiť predražené zmluvy za milióny eur. Práve preto sa teraz snažím šetriť profesionálnym a bezkorupčným riadením ministerstva. A darí sa nám to. Za jediný rok sme v oblasti štátneho IT ušetrili 72 miliónov eur aj vďaka tomu, že sme vyrokovali od dodávateľov lepšie zmluvné podmienky, odstránili z projektov zbytočnú vatu, dátové centrum sme presťahovali z drahého súkromného nájmu do štátnych priestorov, mnohé veci robíme interne na ministerstve, a nie cez predražených dodávateľov.“ – Ak je toto pravda, tak Fico z toho nadšený určite nie je.

Páči sa mi aj jej vyjadrenie k reforme. „Inšpekcia sa zobudila až teraz, no namiesto toho, aby stíhala policajtov, ktorí korupciu páchajú, tak stíha policajtov, ktorí korupciu vyšetrujú. To je absurdné. Ďalšou dôležitou zmenou je sporný paragraf 363, nemôže existovať v štáte jeden človek, ktorý má väčšiu moc ako celá sústava súdov. To je chorý prvok v systéme.“

Rovnako sa mi páči, že považuje za potrebnú lepšiu kontrolu spravodajských služieb. „Tak ako každý orgán má nad sebou kontrolu, aj spravodajské služby by mali byť kontrolovateľné.“  Viac v tomto zdroji remisova-drsna-nakladacka-kiskovi

V závere rozhovoru sa vyjadrila aj k Matovičovmu poslednému rozhovoru v ktorom „obhajoval zámer nechať prepadávať odsúdeným ľuďom len ten majetok, ktorý dokázateľne získali nejakou podvodnou činnosťou.“ – Na otázku, či je v poriadku, že sa budú zľahčovať tresty pre páchateľov korupčnej trestnej činnosti tým, že im prepadne menej majetku? Odpovedala „To nie je v poriadku, ja sa určite nebudem zastávať mafiánov a zlodejov a chrániť ich podvodne nadobudnutý majetok. Nevidím dôvod, prečo by mali mať možnosť prepisovať majetok na manželky alebo na biele kone, len aby zabránili spravodlivému trestu. Veď jedna z mála vecí alebo jediná vec, ktorej sa gauneri boja, je to, že prídu o svoje peniaze. Sankcie by sa nemali zjemňovať, najmä nie v prípadoch, keď ide niekto za svoje zločiny na doživotie do väzenia. Prepadnutie majetku sa týka len veľkých trestných činov.“ – Moja reč, a dúfam, že za nasledujúcimi slovami „prečo by mali mať možnosť prepisovať majetok na manželky alebo na biele kone, len aby zabránili spravodlivému trestu“ – že týmito slovami mala na mysli aj ministra financií Igora Matoviča.