Založ si blog

Takto je Slovensko pripravené na koronavírus!

Mladú ženu s podozrením na koronavírus poslal lekár domov, nechcelo sa mu prezliekať –desiatky lyžiarov, ktorí sa vrátili z Talianska, pri príznakoch chrípky a pri zvýšenej teplote zamieria do nemocnice. Takto spravila aj mladá žena z Bratislavy, ale s tým že ju lekár pošle z nemocnice domov lebo sa mu nebude chcieť obliekať do ochranného odevu určite nerátala…povedal jej, že má prísť ráno.

Gašparec 27.02.2020 Veru svetové turné - pravdepodobne ho už nezastaví ani zatvorenie hraníc

Gašparec 27.02.2020 Veru svetové turné – pravdepodobne ho už nezastaví ani zatvorenie hraníc

Lenže pacientka prišla na infekčné oddelenie s odporúčaním z pohotovosti. Na pohotovosti mali podozrenie, že pacientka môže byť napadnutá koronavírusom.

Mladá žena sa preto posťažovala redakcii televízie JOJ kde uviedla, že do Bratislavy prišla pár dní nato, ako pricestovala z Milána, mala niekoľko dní vysokú horúčku a napokon navštívila lekára: „Okolo 11. hodiny doobeda som sa rozhodla, že sa pôjdem dať vyšetriť na koronavírus, pretože som sa pred týždňom vrátila z Milána,“ avšak v Univerzitnej nemocnici v Petržalke ju poslali na izolačku, tam ju vyšetrili a poslali na kliniku infektológie na bratislavské Kramáre: „A najhoršia vec, ktorú mi povedali, bola, že oni sa nebudú prezliekať dvakrát do ochranných návlekov, pretože predsa len musia šetriť. Tak čo som mala robiť? Išla som domov, do domácej izolácie a dnes ráno som prišla znova,“ udalosť opísala Kristína.

Doslova rozum zostáva stáť pri jej ďalších slovách o tom ako prebiehalo jej vyšetrenie: vyše hodiny musela stáť vonku pred budovou, „vraj z bezpečnostných dôvodov.“ Pre zmenu službukonajúci lekár už mal na sebe ochranný odev: „Vzali mi krv, spravili mi výtery a povedali, že mám na výsledky čakať nejaké dva dni,“ – mladá žena sa opýtala zdravotného personálu, či ju a iných čakajúcich v čakárni nehospitalizujú: „Povedali mi, že z kapacitných a personálnych dôvodov to nie je možné, aby nás hospitalizovali a čakali, či sme pozitívni alebo nie,“ dodala. – Zdroj: O Je toto normálne?! Ani si nechcem predstaviť, čo by sa dialo, ak by tá mladá žena bola skutočne napadnutá koronavírusom! Veď za ten čas, čo bola v kontakte s niekoľkými ľuďmi, tak ten vírus už mohol medzi ľuďmi putovať min. v jednej štvrti mesta, a takým tempom ako sa šíri, tak v priebehu 2-3 dní by všetci občania Slovenska boli nakazení koronavírusom.

Ak by u nás platili zákony tak ako by platiť mali, tak ľudia, ktorí tu mladú ženu poslali domov lebo sa im už nechcelo prezliekať do ochranných návlekov, už dávno by boli vo vyšetrovacej väzbe za všeobecné ohrozenie obyvateľstva… A najspravodlivejším riešením by bolo, aby týchto ľudí odsúdili min. na 10 rokov basy nepodmienečne a samozrejme odňali by im aj doktorské diplomy – mohlo by sa to označiť ako porušenie Hippokratickej prísahy.

PS

Samozrejme to, čo sa stalo v tomto prípade, tak za to neodsudzujem všetkých zdravotníkov lebo je medzi nimi mnoho profesionálov, ktorí si svoju prácu robia zodpovedne, ale tento prípad je potrebné mať na pamäti, že ako ľahko sa môže stať, že takýto vírus sa bude šíriť po celej krajine a to iba vďaka benevolentnému prístupu niektorých nezodpovedných ľudí, ktorí takýto stav príliš podceňujú.   

Na Slovensku nám nariadili zákaz vychádzania. . .

07.04.2020

…a Slovákov prichádzajúcich zo zahraničia, hlavne z Anglicka, tých nechali pohybovať sa voľne, hlavne v rómskych osadách, dokonca jeden z nich odišiel naspäť do Británie a v nedeľu 5.4. sa vrátil druhýkrát s ďalšou skupinou! Za ten čas sa zdržiaval aj v Žehre a mal sa zúčastniť údajne aj nejakej omše. Ako je však možné, že v priebehu pár dní tento človek [...]

Kto dnes najviac kydá na Matoviča – je in

06.04.2020

Snáď nemusím vysvetľovať z ktorej politickej strany fúka vietor. Fico pred médiami po parlamentných voľbách prehlásil, že sa nebude správať tak, ako sa správal Matovič, kým bol v opozícii, skôr sa budú snažiť byť nápomocní v každej oblasti. – Avšak nezabudol podotknúť, že ak vládna koalícia bude robiť chyby, tak nato tvrdo poukážu. Neviem, či bol [...]

Matovič plánuje zákaz vychádzania počas veľkonočných sviatkov

05.04.2020

Premiér Matovič navrhol na Veľkú noc zaviesť zákaz vychádzania. – Návrh potvrdzuje nežiaducim nárastom potvrdených prípadov nákazy COVID-19. Na Slovensku pribudlo 21 potvrdených prípadov a celkovo už máme 471 nakazených – v piatok bolo testovaných 1889 ľudí, čo predstavuje 6-násobok testovaných oproti obdobiu zmeny vlády. (Dovedna už bolo testovaných 13 [...]

vlajka, zástava, európa, eú, európska únia,

Ministri financií EÚ sa nedohodli na spoločnom záchrannom pláne

08.04.2020 08:50, aktualizované: 09:03

Euroskupina nedosiahla dohodu o záchrannom balíku, prerušila rokovania.

Darina Malova, katedra politologie

Nikto by nechcel byť v koži premiéra Matoviča, hovorí politologička

08.04.2020 08:00

Ak opatrenia ohrozia občanov aj ekonomicky, môže sa hnev obrátiť voči predsedovi vlády Igorovi Matovičovi, tvrdí profesorka politológie z UK Bratislava Darina Malová.

pocasie-8-4-2020

Počasie láka von, zlom príde o pár dní

08.04.2020 06:00

Počasie na Slovensku riadi tlaková výš, bude prevládať suché a teplé počasie. O pár dní však príde zmena. Aká bude?

krizovy štáb, čaputová, Matovič,

Veľká noc bez rodiny, znehybnené Slovensko

08.04.2020 06:00

Tohtoročné veľkonočné sviatky budú iné. A ťažké. Najmä pre seniorov, ktorí sa zdržujú väčšinu dní doma v karanténe.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 960
Celková čítanosť: 3744835x
Priemerná čítanosť článkov: 3901x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy