NAKA, obviňte všetkých Slovákov, čo súhlasia s Ficovým názorom o Mazurekovi!

6. decembra 2019, kormidlo, Manipulácia verejnej mienky

Obviní NAKA každého, kto sa postaví za Ficov súhlas s Mazurekovými názormi? Mazurek čelil obžalobe pre jeho hanlivé výroky na adresu rómskeho etnika, ktoré majú rasistický charakter, odvysielané v októbri 2016 v rádiu Frontinus. Ako poslanec NR SR vtedy povedal, že: „150 miliónov eur sa použije iba na domy z týchto cigánskych osád, ľudí, ktorí pre náš národ, pre náš štátny rozpočet, pre našu kultúru neurobili nič, práve naopak, rozhodli sa žiť týmto asociálnym spôsobom života a vyciciavať náš sociálny systém“. (Na základe právoplatného rozsudku NS SR prišiel v septembri o poslanecký mandát).

Pokúsim sa Mazurekov výrok rozmeniť na drobné: Takže, keď ja tvrdím, že štát zbytočne míňa milióny eur na neprispôsobivých občanov Luníka IX – na ich nové domy, na ľudí, ktorí pre náš národ, pre náš štátny rozpočet, pre našu kultúru neurobili nič, práve naopak, vybývali svoje byty a celé bloky tak, že ich statik musel nechať zbúrať a oni sa rozhodli žiť týmto asociálnym spôsobom života – a teraz vyciciavajú náš sociálny systém. Takže, moje tvrdenie je hanlivé a moje výroky na adresu rómskeho etnika majú rasistický charakter??? – K tomu je ešte potrebné dodať, že si neplnia ani to, čo plnia všetci slušní občania, čiže neplatia za odvoz odpadkov, dokonca majú na to zľavu – a platiť majú z tejto určenej sumy iba 60 % lebo im túto zľavu schválilo mestské zastupiteľstvo, že sú to sociálne prípady – (čiže dlhodobo nezamestnaným a žijúcim iba z podpory). A, čo je ešte horšie, tak títo ľudia nielenže neplatia za odvoz odpadkov, ale tie svoje odpadky vyhadzujú na nelegálne skládky z ktorých sa počas roka vytvoria niekoľkotonové haldy a mestský magistrát každoročne na ich odstránenie platí stotisícové platby z mestskej kasy – čiže z daní všetkých slušných občanov Košíc. (Správne by malo byť, aby si tento neporiadok pratali sami a na svoje náklady).

Teraz niečo k Ficovmu výroku: Fico na Mazurekove odsúdenie za hanobenie národa, rasy a presvedčenia následne vo videu na sociálnej sieti reagoval takto: že Mazurek povedal iba to, čo si myslí takmer celý národ. Tvrdil, že orgány činné v trestnom konaní a súdy často rozhodujú pod tlakom médií, a nie na základe skutočných dôkazov. – „Vyšetrovateľ NAKA obvinil predsedu Smeru Roberta Fica z trestných činov hanobenia národa, rasy a presvedčenia, podnecovanie k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti v súbehu s trestným činom schvaľovania trestného činu. Informovala o tom polícia na sociálnej sieti.“ – Ficovi hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov. – „Poslanci Smeru považujú obvinenie Roberta Fica za útok na Smer. Na štvrtkovej tlačovej konferencii oznámili, že budú iniciovať zvolanie parlamentného brannobezpečnos­tného výboru, na ktorom sa chcú na tieto okolnosti pýtať špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika, ako aj policajného prezidenta Milana Lučanského.“ – Poslanec Jarjabek (Smer – SD) si myslí, že: „obvinením Fica sa začalo šikanovanie Smeru ako politickej strany a zastrašovanie voličov Smeru.“

Poslanecký klub Smeru podľa svojich slov súhlasí s tým, čo povedal Fico. – On iba komentoval rozhodnutie Najvyššieho súdu SR, o ktorom povedal, že ho rešpektuje.

Aktivista Peter Weisenbacher sa nazdáva, že obvinenie Fica je oprávnené. – „Vzhľadom na to, že Milan Mazurek bol právoplatne odsúdený a rozsudok akceptoval, lebo zaplatil pokutu, tak jednoznačne došlo k porušeniu zákona. Keď ktokoľvek iný tvrdí to isté ako on alebo to schvaľuje, je oprávnené sa domnievať, že tiež môže byť porušený zákon.“

Burda: „Pri trestnom čine hanobenia národa, rasy a presvedčenia ide o taký verejný prejav, ktorým sa niekto znevažujúco až urážlivo vyjadruje o nejakom národe, jeho jazyku, rase alebo etnickej skupine.“ – Pri trestnom čine schvaľovania trestného činu vo všeobecnosti ide o verejný súhlas s trestným činom. „Niekto povie, že nevadí, že niekto iný spáchal trestný čin, alebo je to dokonca dobré. Alternatívne môže ísť aj o vychvaľovanie páchateľa trestného činu za to, že spáchal trestný čin,“ doplnil odborník na trestné právo.

Vyjadrenie Matoviča: Robert Fico veľmi dobre vedel, že schvaľovaním trestného činu Mazureka sa sám dopustí trestného činu. „Napriek tomu to vypočítavo spravil, lebo vedel, že za tento skutok bude obvinený, obžalovaný a odsúdený. A to všetko s cieľom, aby sa pred voľbami priblížil k voličom Mariana Kotlebu,“ priblížil Matovič.

Podľa (KDH) mohla NAKA obviniť Roberta Fica až po voľbách: „Nevidíme nejaký zásadný dôvod, prečo to bolo nevyhnutné teraz. Efektom bude len to, že urobia z Roberta Fica martýra a Kotleba z obavy o svojich voličov pritvrdí svoju komunikáciu.“ – Spoločnosť skôr očakáva konanie vo veci Trnka – Počiatek a iných závažnejších skutočností.

Poslanec Demokratickej strany Jozef Rajtár sa domnieva, že: šéf Smeru schvaľovaním Mazurekových výrokov naozaj spáchal trestný čin. „Sme však nútení vysloviť obavu, či toto trestné stíhanie bude viesť aj k promptnej obžalobe a následnému odsúdeniu Roberta Fica. To najhoršie, čo sa môže stať, je to, aby orgány činné v trestnom konaní urobili z tohto populistického politika pred voľbami martýra, ktorý vďaka tomu vyhrá voľby.“ Zdroj: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/535080-naka-obvinila -fica-pre-suhlas-s-mazurekovimi-nazormi/?

Myslím si, že Fico sa na adresu rozhodnutia súdu vyjadril celkom zrozumiteľne: „Milan Mazurek povedal to, čo si myslí celý národ. Ak popravíte niekoho za pravdu, urobíte z neho národného hrdinu. Ak má byť rozsudok Najvyššieho súdu meradlom toho, čo je pri výrokoch na adresu Rómov trestným činom, to rovno môžu orgány činné v trestnom konaní vojsť do ktorejkoľvek krčmy na Slovensku a všetkých hostí pozatvárať. To sa mám naozaj báť povedať, že podporujem policajtov v tvrdých zákrokoch v osadách, ako som to urobil po zásahu polície v Moldave nad Bodvou? To sa máme báť povedať, že časť Rómov zneužíva sociálny systém?“

Fico nikde netvrdil že súhlasí s Mazurekom, ale že Mazurek povedal to, čo si myslí väčšina ľudí a v tom mal pravdu. Ak bude Fico za takúto pravdu odsúdený, bude to znamenať že v dnešnej dobe ľudia nesmú mať ani vlastný názor. Bohužiaľ, v dnešnej dobe je pre väčšinu ľudí horšia totalita ako za komunistov!

Dokázať Ficovi, že nemá pravdu, sa dá jedine prieskumom verejnej mienky, či občania súhlasia z Mazurekovým vyjadrením.

My, čo sme už jednu diktatúru prežili tvrdíme: Že za názor, aj keď je zlý, by nemal byť nikto stíhaný tak, ako to bolo v 50tích rokoch.