Založ si blog

Otvorený list pani prezidentke SR Zuzane Čaputovej

Pani prezidentka, prosím Vás vyriešte skládku aj na Luníku IX. S pezinskou skládkou už máte dostatok skúsenosti, dokonca Vaša aktivita na tejto skládke Vás dostala až na ten najvyšší post. Avšak pochybujem o tom, že ste naživo videli aj nelegálne skládky odpadov na Luníku IX. Každoročne ich vytvárajú neprispôsobiví obyvatelia resp. ich občania, a cirkus presýtený sľubmi pri upratovaní nelegálnych skládok tam trvá už minimálne 20 rokov – a to iba preto, aby si starostovia kryli svoj chrbát tým, že oni robili, čo bolo v ich moci.

 Odfotografované 12.5.2014 – ale rovnako to tam vyzerá aj dnes

Odfotografované 12.5.2014 – ale rovnako to tam vyzerá aj dnes

Aj tohto roku Košičania znovu zaplatia za čistenie Luníka IX vyše 60-tisíc €. Zavítali tam nákladné autá a bagre a nešťastným Košičanom sa naskytol pohľad, ktorý sa podľa sľubov primátorov Košíc už nemal opakovať… neslávne známe košické sídlisko prejde znovu do polovice decembra generálnou očistou bloku na Hrebendovej ulici. Odtiaľ potrebujú odviezť približne 740 ton rokmi nahromadeného odpadu.

 Odfotografované 12.5.2014 – ale rovnako to tam vyzerá aj dnes

Odfotografované 12.5.2014 – ale rovnako to tam vyzerá aj dnes

Terajší starosta Luníka IX pán Marcel Šaňa sľubuje, že ak mesto vyprace všetky ulice, tak zagarantujú, že už viac nebudú hanbou Košíc.

 Odfotografované 12.5.2014 – ale podobne to tam vyzerá aj dnes

Odfotografované 12.5.2014 – ale podobne to tam vyzerá aj dnes

Zamestnanci spoločnosti Kosit vypratávajú smetisko z okolia už opusteného paneláka, ale aj hromady odpadkov pod bytovkami na Krčméryho ulici. Musia to odviesť na skládku do Veľkých Ozoroviec. „Mesto predpokladá, že odstránenie čiernej skládky Košičanov vyjde na vyše 60-tisíc eur. Práce majú byť ukončené do 13. decembra.“

 Odfotografované 12.5.2014 – ale podobne to tam vyzerá aj dnes

Odfotografované 12.5.2014 – ale podobne to tam vyzerá aj dnes

Vyjadrenie starostu: „V minulosti sa to už čistilo, no odpad sa tam hromadil ďalej. Nebolo to efektívne. Našiel som spôsob, aby sa to už neopakovalo,“ – stačí nainštalovať kamery i osvetlenie, ako napríklad v lokalite zvanej Kukurice. „Kamery máme aj za Krčméryho ulicou. Na Hrebendovej namontujeme ďalšie. Sme pripravení presvedčiť všetkých Košičanov, že na Luníku IX už nebude smetisko a nebude hanbou mesta.“ Zdroj: https://www.cas.sk/clanok/912681/

 Odfotografované 12.5.2014 – ale podobne to tam vyzerá aj dnes

Odfotografované 12.5.2014 – ale podobne to tam vyzerá aj dnes

Pani prezidentka, chcel by som vidieť ako bude starosta Šaňa riešiť tých neprispôsobivých občanov, ktorí aj napriek týmto opatreniam budú naďalej vyhadzovať svoje odpadky zo svojich balkónov priamo pred svoje bloky – prípadne aj za bloky. To tie kamery bude mať nastavené na všetky balkóny na sídlisku?!

Na tento problém poukazujem už od čias, keď Ján Čarnogurský v októbri 1999 zorganizoval na Luníku IX brigádu a s lopatou pred kamerami novinárov upratoval odpadky… počas upratovania sa vyjadril: „robím to preto, aby pochopili, že keď môže upratovať minister, prečo by to nemohli robiť oni.“

Čarnogurský si svojim počinom naivne myslel, že týchto ľudí je potrebné k tomu viesť takouto formou, že v ďalších rokoch sa už budú správať rozumne. Avšak aj Čarnogurský sa presvedčil, že táto cesta nikam nevedie. (K tejto téme som napísal mnoho článkov na blogoviskách denníkov PRAVDA a SME – uviedol som tam aj moje fotografie s kopami odpadkov, ktoré tam každoročne nazhromaždili. Naivne som si myslel, že mojimi článkami prinútim kompetentné orgány, aby sa týmto problémom začali naozaj vážne zaoberať…, keď som videl, že v tej oblasti sa nič nezmenilo a mesto aj naďalej platilo z našich daní odvoz ich nelegálnych skládok s odpadkami, tak pred 10 rokmi som sa na vlastnú päsť rozhodol spraviť petíciu… tou som chcel mestské zastupiteľstvo prinútiť k tomu, že tento problém musia raz a navždy vyriešiť tak, aby si tieto nelegálne skládky pratali občania sídliska Luníka IX na vlastné náklady – a nie, aby túto likvidáciu hradilo mesto z našich daní!

Verím, že moja petícia by mala úspech, lenže k tomu som potreboval aspoň 5000 podpisov košických voličov, ale práve pri mojej petícii sa ukázalo, akí sú zbabelí mnohí Košičania – za 30 dní som dokázal vyzbierať „iba“ 2242 podpisov – pritom minimálne 500 ľudí sa k petícii vyjadrili napr. týmto spôsobom: Ja vám to nepodpíšem lebo potom by ma Rómovia prenasledovali, že som rasista. – k tomu už hádam ani niet čo viac dodať.

Ladislav Serenča

Rómsky prezident naložil Ficovi

12.12.2019

Jozef Konti neskrýva pobúrenie nad výrokmi Róberta Fica, ktorými obhajoval Mazureka a jeho názory o neprispôsobivých Rómoch na Slovensku. Ostro ich odsudzuje a tvrdí, že sú rasistické a ubližujú viac »

Najväčší problém som mala s Ficom

11.12.2019

Kalavská podala demisiu hlavne pre exponované vyjadrenia predsedu Smeru na jej osobu. Mala aj inú možnosť? - Iste, malá aj inú možnosť, ale ako vidieť s predsedom Smeru sa nehodno škriepiť, viac »

Francúzom sa zakazuje umierať v soboty, nedele a cez sviatky!

10.12.2019

Francúzska starostka zakázala 850 obyvateľom svojej dediny La Gresle umierať v sobotu, v nedeľu a počas sviatkov doma. Keď tam 1. decembra zomrel jeden z obyvateľov tamojšieho domova dôchodcov, viac »

04-volby-majer

O voľbu poštou požiadalo doposiaľ zhruba 750 Slovákov žijúcich v zahraničí

14.12.2019 10:05

Žiadosť o voľbu poštou musí byť doručená najneskôr do 10. januára 2020.

Kyberútok / počítač /

V New Orleanse vyhlásili po kybernetickom útoku stav ohrozenia

14.12.2019 09:18

Boli zaznamenané pokusy o tzv. phishing a iné podozrivé aktivity, čo si vyžiadalo preventívne odstavenie serverov a všetkých počítačov patriacich samospráve.

počasie, vietor, zima

Dnes ešte sneh, na budúci týždeň +10 stupňov

14.12.2019 09:00

Počasie sa začalo meniť už vo štvrtok popoludní. V druhej polovici víkendu sa však bude meniť opäť.

OSN, summit, klimatický, trump

OSN predĺžila mandát úradu na pomoc palestínskym utečencom

14.12.2019 08:29

Pokračovanie činnosti tohto úradu podporilo v hlasovaní 169 členov Valného zhromaždenia OSN.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 893
Celková čítanosť: 2782262x
Priemerná čítanosť článkov: 3116x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy