Založ si blog

Reforma nemocníc

Kalavská odmietla byť Ficovou bábkou a reformu nemocníc nepredloží ako ústavný zákon. Fico sa zľakol, že naplánované zmeny Kalavskej by znamenali aj rušenie časti lôžok v nemocniciach a prípadne aj celých oddelení, preto ju prinútil napísať ústavný zákon, ktorý by nikomu neuškodil a tak by ho podporila aj opozícia. Ficove ego by týmto krokom stúplo hlavne pred jeho voličmi, avšak ministerka pochopila, že takýto dokument by bol úplne zbytočný a preto ho stiahla.

Už sme mali možnosť – presvedčiť sa, že v strane SMER-SD nie je všetko také ružové ako to komentuje jej predseda pred médiami.

Prvé nepokoje vznikli už v máji 2019 – okresní funkcionári Smeru-SD z Košického kraja žiadali, aby sa Robert Fico a Robert Kaliňák vzdali funkcií, a vyzývali Petra Pellegriniho na kandidatúru za predsedu strany. Fico to okomentoval: „Toto je vyjadrenie názoru okresnej predsedníčky Košice 3 a europoslankyne Moniky Smolkovej, ktorá preň zozbierala aj podporu členov okresnej rady.“- Odmietol, že by v Smere-SD došlo k nejakej revolte a povedal, že vie len o „jednej dáme, ktorá je nespokojná, pretože nebola nominovaná za europoslankyňu“. Na svoju obhajobu ešte dodal: „Máme dnes funkčnú dobrú vládu, som veľmi rád, že vláda a (premiér) Peter Pellegrini majú plnú podporu okresných štruktúr, rovnako môžem povedať, že aj Robert Fico ako predseda strany má plnú podporu okresných štruktúr. Teda ideme ďalej v tandeme, pokračujeme, len si musíme povedať, aký recept ponúkneme Slovensku na tú našu ‘okukanosť’.“ Zdroj: https://www.etrend.sk/ekonomika/

Lenže medzi Smolkovou a Kalavskou je podstatne väčší rozdiel, Smolková je iba predsedníčkou košického kraja a Kálavská je ministerkou rezortu, ktorý sa skloňuje takmer dennodenne, takže toto je už tvrdý oriešok aj pre Fica a ak sa Kalavská rozhodne podať demisiu, tak pre stranu SMER-SD to bude pred blížiacimi parlamentnými voľbami poriadny úder pod pás.

Myslím si, že problém s reformou nemocníc by sa dal vyriešiť veľmi jednoduchým spôsobom, stačilo by, aby Slováci zarábali rovnako ako zarábajú zamestnanci vo vyspelých krajinách EÚ. Potom by sa nik nemusel zaoberať tým, či je dostatok nemocníc a nemocničných lôžok pre pacientov. Chorí Slováci by pri dobrých platoch nemali problém požiadať o svoje liečenie v krajinách, ktoré majú nemocnice a personál vybavené v oveľa lepšom stave ako sú tie slovenské zariadenia. Veď dobrým príkladom bol exprezident Schuster, ale aj niektorí iní slovenskí politici, ktorí sa nechali operovať v zahraničí. (Dokonca, ak ma pamäť neklame, tak túto príležitosť využil aj predseda SMERu Robert Fico).

SNS si kúpila hlasy dôchodcov

17.09.2019

Dôchodcovia už od 1. januára 2020 nebudú musieť platiť koncesionárske poplatky. Danko sa pochválil, že plní svoje sľuby zo začiatku funkčného obdobia. Teda klobúk dole pred kapitánom, že viac »

Danko sa správa ako keby iba včera nastúpil do vlády

16.09.2019

Pán kapitán a čo ste robili takmer 4 roky, keď až teraz poukazujete na správu, podľa ktorej má Slovensko najslabší výber DPH?! Tvrdíte, že „máme nekoncepčné odmeňovanie v štátnej správe. viac »

Fico rafinovaný plán nepotrebuje

15.09.2019

Média kalkulujú, že Fico má plán na to, ako vládnuť ďalej. Veď nato netreba žiadneho politológa, aby to voliči nevideli, že 7-koalícia zostavená z opozičných strán a nových subjektov viac »

Žilina

Žilina vstúpi do Únie miest Slovenska na začiatku roka 2020

17.09.2019 23:03

Vstup mesta do ÚMS podporilo 23 poslancov, proti nebol nikto.

dieťa, šikana, pedofil, strach, plač

V prípade pohlavného zneužívania by mali súdiť dvoch kňazov

17.09.2019 22:23

K údajnému zneužívaniu došlo na pôde seminára sv. Pia X., inštitúcie nachádzajúcej sa vo Vatikáne.

Spain Politics

Španielsko čakajú štvrté voľby za štyri roky

17.09.2019 21:41, aktualizované: 21:59

Posledné parlamentné voľby sa v Španielsku konali v apríli.

paprikový sprej, kaser

Košické gymnázium evakuovali dva razy

17.09.2019 20:40

Podľa jedného z rodičov študenta, ktorý navštevuje školu, bola do ovzdušia vypustená zatiaľ neznáma dráždivá látka a žiaci a personál školy začali kašľať.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 864
Celková čítanosť: 2558621x
Priemerná čítanosť článkov: 2961x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy