Založ si blog

Skvelý nápad

Na Haiti pôsobí Plastová banka (The Plastic Bank). Jej zakladateľ David Katz povedal, že: „Na jednom mieste na Haiti som videl toľko plastov, že vytvorili vlastnú pevninu. Bola to katastrofa.“

Pôsobnosť organizácie je zatiaľ v najchudobnejších krajinách Indonézie a Brazílie. Jej činnosť spočíva v tom, že chudobným ľuďom umožňuje, aby na zberných miestach vymenili nazbieraný plastový odpad za zdravotné poistenie, ale aj peniaze a iné potrebné veci.

Je dôležité zabrániť tomu, aby sa plasty dostávali do žalúdkov zvierat a morských živočíchov. (Ale už aj nám ľuďom). Avšak najdôležitejšie je ukončiť chudobu, tá je vo veľkej miere zodpovedná za to, ako vyzerá životné prostredie.

Mnohé zberné miesta Plastovej banky nazbierajú mesačne 30 ton a na konci tohto roka by chceli mať celkovo 700 zberných miest. (Ročne sa vyprodukuje 350 miliónov ton plastov a čísla idú stále nahor, najmä v ostatnom desaťročí). Chudobní ľudia za vyzbieraný plast dostávajú školné či energiu. (S Plastovou bankou chce spolupracovať aj pápež).

Dovolím si tvrdiť, že ak by tento systém bol zavedený – čo najskôr – na Slovensku, tak plasty by sa nepovaľovali na každom kroku, kde sa len človek pozrie – čiže na sídliskách, v priekopách popri cestách a riekach -, ale chudobní ľudia by vyzbierali plasty ešte aj na našich lúkach a v lesoch – najmä tie, ktoré tam niektorí nezodpovední občania „zabudli“.

Nie je toto provokácia zo strany USA?

10.07.2019

USA chcú predať Taiwanu americké zbrane v hodnote 2,2 miliardy dolárov. Toto zrejme s nevôľou prijme Čína, ktorá považuje Taiwan za súčasť svojho územia. Administratíva prezidenta USA Donalda viac »

Justičná mafia

09.07.2019

U mnohých Slovákov je prioritou kydať a ohovárať...a je úplne jedno na ktorom rebríčku hodnôt k tomu dochádza, či je to medzi gazdinami v susedstve alebo vo vysokej politike. Postup je všade viac »

Čo sa môže písať o Amerike a čo už nie? !

07.07.2019

1.7.2019 som napísal tento blog: Tajná zmluva na americké základne na Slovensku! V ňom som spomenul, že naši politici tvrdili, že žiadne také dohody neexistujú a nikto o nich ani nejedná! Ale viac »

Zelená voda, kúpanie, jazero, leto, rekreanti, leto, plavky

Hygienici vydali zákaz kúpania na Zelenej vode v Rimavskej Sobote

19.07.2019 14:25

Kde je naopak vhodná voda na kúpanie?

Gréci, protest, Atény

Atény postihlo silné zemetrasenie, ľudia vybiehali do ulíc

19.07.2019 14:00

Aténsky inštitút geodynamiky stanovil predbežnú magnitúdu zemetrasenia na 5,1.

Robert Fico

Fico o byt na Bezručovej ulici záujem nemá, informácie médií označil za nepravdivé

19.07.2019 13:55

Fico dementoval vyššie spomenuté informácie a ich neoverené šírenie nazval "bezcharakterným chrapúnstvom."

Zuzana Čaputová

Čaputová rozumie túžbe LGBT komunity žiť vo férovej spoločnosti

19.07.2019 13:38

Prezidentka tiež dodala, že chápe aj obavy ľudí o stav našich rodín.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 827
Celková čítanosť: 2376991x
Priemerná čítanosť článkov: 2874x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy