K téme – migranti som už napísal zopár blogov

27. júna 2019, kormidlo, Komu vyhovuje prísun emigrantov do Európy?

Aby ste boli v obraze, tak to poviem stručne a jasne: Politici neurčujte žiadne kvóty európskym krajinám! Koľko migrantov má každá krajina prijať?! Svoje tlaky si robte na tých, ktorí ich vyhnali z ich domovov lebo lacno chceli prísť k ich rope a nerastným surovinám. (Hádam, každému je jasné o kom je reč, že tu nemusím napísať konkrétne krajiny, ktoré ich vyhnali z ich domovov…)

Samozrejme, ja ako neznámi človiečik môžem tieto veci omieľať do nekonečná, hoc aj každý deň, no mňa nikto nepozná, nie som celebrita – ani nič podobné, ale úplne inak to vyznie, ak o tejto téme prehovorí napr. Ibrahim Majga – ten iba pred pár dňami doslova šokoval redaktorku Času svojou odpoveďou na tému emigranti. Keď mu položila otázku, čo si myslí o situácii s utečencami? Jeho odpoveď bola jednoznačná: „Nech sa o utečencov starajú tí, ktorí im krajiny zničili“. (Takže Majga povedal presne to isté, čo tvrdím aj ja niekoľko rokov). Svoju odpoveď nasledovne ešte takto doplnil: „Tí ktorí išli do ich krajín a zničili im prostredie tak, že tam nemajú jedlo a nemôžu tam existovať, majú tam vojnu a hlad, tí ktorí toto urobili, ktorí im ukradli ich suroviny, či to bola ropa, zlato, tí nech sa teraz o nich postarajú. Keď prepadli Lýbiu, koľko ropy dali Slovensku? Koľko z toho Slovensko malo?“

Redaktorka sa chcela uistiť, či to, čo hovorí myslí vážne a preto mu položila ďalšiu otázku: Takže ty hovoríš neprijať?

Majga sa vyjadril podrobnejšie: „Hovorím, nech sa starajú Francúzi, Angličania, Američania o utečencov a nech nezaťažujú ostatné krajiny, ktoré s rabovaním Afriky nič nemali. Slováci sa tam nepodpísali, nič také tam nerobili. Samozrejme, my sme tu ľudskí a radi by sme pomohli, ale by sme na to museli mať. Slovensko vie pomôcť, ale nie takému kvantu ľudí, čo je mu vnútené.“ – Majga jej povedal iba to, čo si myslí väčšina Slovákov.

Záverom sem napíšem už len toto: Úprimne si vážim zástupcov štátov V4, ktorí sa zúčastnili na konferencii Globsec 2015, a jednoznačne sa zhodli vo svojom vyjadrení: Vyjadrili svoj nesúhlas s kvótami. Svoje odmietavé stanovisko zaujal náš bývalý premiér Robert Fico, maďarský premiér Viktor Orbán a predseda poľskej vlády a minister obrany Tomasz Siemoniak.