Kuciak zomrieť nemusel. . .

21. apríla 2019, kormidlo, Mafia a jej zločiny

Pokiaľ by sa Gašpar správal tak, ako sa správať mal. Už v roku 2013 mal niekdajší policajný prezident Tibor Gašpar „informáciu o tom, že taliansky podnikateľ Antonino Vadala založil na Slovensku ndrinu, bunku kalabrijskej mafie ndrangehty.“ – Túto informáciu zverejnila talianska verejnoprávna televízia RAI uno. (Písala o tom talianska investigatívna novinárka Maria Grazia Mazzola).

Podľa novinárky pár týždňov po smrti Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej Gašpar klamal, že slovenská polícia tieto informácie nemá. Dokonca aj správa Europolu z 9. marca 2018 ho usvedčila z klamstva: „Už 2. augusta 2013 slovenská polícia mala za to, že Vadala mal založiť na území Slovenska ndrinu“.

Talianska organizácia na boj proti mafii DIA, podobná slovenskej NAKA na Slovensku vedie Vadalu ako človeka blízkeho kalábrijskej mafii ‘Ndrangheta. – (Od 18. marca do 21. novembra 2013 si slovenská ambasáda spolu s DIA vymenila štyri listy).

Pojem ’ndrina je zaužívaný v Kalábrii, jeho, členovia sú pokrvne prepojení a na Sicílii sa to nazýva jednoducho „rodina“. (Z niekoľkomesačnej komunikácie vyplýva, že Vadala by mal mať vzťah k iónskej časti ‘Ndranghety).

V poslednom liste slovenskému veľvyslanectvu z novembra 2013 DIA uvádza, že pri svojich návštevách sa Vadala stretával s ľuďmi blízkymi ‘Ndranghete. (Pripojili aj zoznam s ich trestnou činnosťou). Zdroj: Open in new window

Pochybuje ešte niekto o tvrdení, že aj kvôli tomu iba 45 % Slovákov dôverovalo polícii v roku 2018? Open in new window

Policajný prezident Tibor Gašpar sa napriek všetkým výhradám držal vo svojom kresle až do poslednej chvíle. Nepociťoval potrebu odísť napriek výzvam prezidenta, či protestujúcej opozície na námestiach. Hlavne, že okolo neho končili ľudia v oveľa vyšších funkciách.

Gašpar sa chválil tým, že na čele zboru má dobré výsledky. Nečinnosť polície zhadzoval na prokuratúru a tvrdil, že nie je najmenší dôvod na jeho koniec.

Pre tvrdohlavosť Gašpara padlo 6 hláv politikov: Robert Fico, Robert Kaliňák, Marek Maďarič, František Šebej, Lucia Žitňanská a Tomáš Drucker

Gašparov výrok: „Ktokoľvek bude minister vnútra, pri spôsobe súčasnej slovenskej politiky zas neprežije dlhšiu dobu, pretože keď za ministra donesieme pápeža Benedikta, tak za týždeň z neho spravíme diabla.“ Zdroj: Open in new window]