Fico by sa mal vzdať mandátu poslanca

3. apríla 2019, kormidlo, Aj na vysokom poste platia zákony rovnako

Poslanec NR SR Robert Fico by mal voči sebe vyvodiť zodpovednosť a urobiť presne to isté, čo Robert Kaliňák, vzdať sa mandátu poslanca Národnej rady SR a vzdať sa aj akejkoľvek ochrany pred trestným konaním. – Myslia si to predstavitelia opozičných strán.

„Stovky telefonátov medzi Máriou Troškovou a v Taliansku väzneným Antoninom V. znamenajú pre Slovensko bezpečnostné riziko. Očakávame, že generálny prokurátor Jaromír Čižnár, minister spravodlivosti Gábor Gál ako aj premiér Peter Pellegrini, ktorý je predsedom Bezpečnostnej rady SR, podniknú kroky, aby sa s obsahom týchto telefonátov mohli oboznámiť aj slovenské štátne orgány vrátane tých, ktoré konajú v trestných veciach. Antonino V. čelí v Taliansku obvineniam z prania špinavých peňazí a obchodovania s drogami. Treba pripustiť, že jedna z ciest pašovania kokaínu mohla viesť cez Slovenskú republiku a mohla mať krytie až z úradu vlády v čase, keď bol premiérom Robert Fico,“ – toto je stanovisko liberálov.

O bývalej hlavnej štátnej radkyni Márii Troškovej už vieme, že pravidelne telefonovala s Antoninom Vadalom. Talianska polícia zachytila viac ako štyristo telefonátov medzi Troškovou a Antoninom Vadalom. (Išlo o vzťahy s A. Vadalom, ktorý je v Taliansku stíhaný za obchodovanie s drogami).

Taliansky prokurátor potvrdil, že Vadala mal kontakt aj na ministerstvo vnútra SR v období, keď ho viedol Robert Kaliňák. – „Ide o ďalšie závažné podozrenia, ktoré sa musia okamžite nezávisle a razantne vyšetrovať. Robert Fico by mal namiesto útokov na novinárov a opozíciu dnes odpovedať na otázky, ako fungoval štát pod jeho vedením a koho záujmy Smer celé roky chránil. A niesť za to aj patričnú zodpovednosť,“ tvrdí V. Remišová.

Samozrejme s týmito tvrdeniami opozície nemožno nesúhlasiť, no mňa skôr zaujala táto správa, že Kažimír sa vzdal poslaneckého mandátu a čoskoro nebude ani minister.

Prezident SR Andrej Kiska ho vymenoval do funkcie guvernéra Národnej banky Slovenska (NBS) 13. marca tohto roka, ktorej vedenia sa ujme od 1. júna tohto roka.

V pondelok predložil oficiálny dokument, v ktorom sa vzdáva mandátu poslanca NR SR. “Tak ako som avizoval, postupne sa vzdám všetkých politických postov. Dnes som sa oficiálne vzdal mandátu poslanca a predpokladám, že v najbližšom období dôjde aj k ukončeniu môjho pôsobenia na ministerstve financií.” Zdroj: Open in new window

Iba tak nahlas rozmýšľam: Skade len ten Fico vyhrabe takého odborníka ako je Kažimír, že aj keď štátna kasa je zadlžená minimálne na ďalších 50 rokov, tak napriek tomu bolo z čoho kradnúť?!

Pán Fico, nechcem byť zlým prorokom, ale všetko zle, čo ste doteraz napáchali spolu so svojim ansámblom môže nakoniec dopadnúť tak, že skončite podobne ako ten pán na fotografii:

 Keď si ráno privstane a predbehne SMEtiarov, tak ešte niečo užitočné pre seba a svoju rodinu nazbiera. Dokonca aj kvetinu pre manželku takto môže doniesť domov.

Keď si ráno privstane a predbehne SMEtiarov, tak ešte niečo užitočné pre seba a svoju rodinu nazbiera. Dokonca aj kvetinu pre manželku takto môže doniesť domov.