Založ si blog

Salmonelou nakazené kuracie mäso!

K nám na Slovensko ho doviezli z Česka. V čase, keď na to české kontroly upozornili, mäso už bolo pravdepodobne zjedené. Mäso prebrali pracovníci skladu obchodného reťazca Kaufland v Ilave. (Informácie o tom priniesli Hospodárske noviny).

Českí kontrolóri našli v tomto mäse salmonelu. Zvyšné štáty Európskej únie a tiež Európsku komisiu o tom informovali kompetentné orgány v utorok 11. júna. Avšak informatívna správa sa objavila až v piatok 14. júna. „Teda v čase, keď už boli chladené kuracie stehná a krídelká s najväčšou pravdepodobnosťou zjedené spotrebiteľmi.“ – Je potrebné povedať to priamo, bez všelijakých vykrúcačiek ako sa k takým veciam na Slovensku bežne pristupuje…Jednoducho: Úrady na nakazené mäso salmonelou upozornili neskoro!!!

Ústredný riaditeľ Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR Jozef Bíreš túto situáciu objasnil nasledovne: „Išlo o čerstvé mäso. Kým odobrali vzorku a vyšetrili ju, ubehlo približne päť dní, a tak ľudia mäso zjedli alebo sa vypredalo.“  Zdroj: https://finweb.hnonline.sk/ekonomika/

Navrhujem  ministerstvu zdravotníctva SR, aby ustanovilo nariadenie, že: Z každého dováženého mäsa – zo zahraničia – bude jeho časť dodaná – a to v prvom rade – do kuchyne tých úradov, ktoré na nakazené mäso salmonelou upozornili neskoro! – Nepochybujem o tom, že mäso, ktoré by bolo salmonelou nakazené – tak do ďalšieho potravinového reťazca by sa už určite nikdy nedostalo.

Myslím si, že vždy je pre ministerstvo prijateľnejší takýto návrh, ako – keď pri hromadnej nákaze obyvateľstva salmonelózou – vysvetľovať voličom, že prečo k tomu došlo, resp. že k tomu by vôbec nedošlo, pokiaľ by si kompetentní ľudia plnili svoju povinnosť tak, ako ju plniť mali.

Skvelý nápad

11.07.2019

Na Haiti pôsobí Plastová banka (The Plastic Bank). Jej zakladateľ David Katz povedal, že: „Na jednom mieste na Haiti som videl toľko plastov, že vytvorili vlastnú pevninu. Bola to katastrofa.“ viac »

Nie je toto provokácia zo strany USA?

10.07.2019

USA chcú predať Taiwanu americké zbrane v hodnote 2,2 miliardy dolárov. Toto zrejme s nevôľou prijme Čína, ktorá považuje Taiwan za súčasť svojho územia. Administratíva prezidenta USA Donalda viac »

Justičná mafia

09.07.2019

U mnohých Slovákov je prioritou kydať a ohovárať...a je úplne jedno na ktorom rebríčku hodnôt k tomu dochádza, či je to medzi gazdinami v susedstve alebo vo vysokej politike. Postup je všade viac »

U.S. Steel Košice

U.S. Steel Košice plánuje prepustiť do konca roka 2021 až 2 500 zamestnancov

19.07.2019 15:01

V košickom U.S. Steele pracuje takmer 12-tisíc zamestnancov.

pohreb, úmrtie, smrť

Zomrel vojnový hrdina Alois Dubec

19.07.2019 14:53

Vo veku 96 rokov zomrel český veterán z druhej svetovej vojny a jeden z posledných českých pilotov, ktorí lietali v britskej RAF, Alois Dubec.

filip rybanič

Rybaničovi po verdikte súdu zanikol mandát poslanca v Rači

19.07.2019 14:44

Mandát poslanca mu zanikol z dôvodu uvedeného v zákone o obecnom zriadení.

dane, odvody, účtovníctvo, firma, podnikateľ

Tretina slovenských podnikateľov nevie podnikať bez porušenia zákona

19.07.2019 14:38

Každý tretí slovenský podnikateľ hovorí, že nedokáže podnikať bez porušovania zákonov. Dôvodom je najmä ich množstvo a časté zmeny.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 827
Celková čítanosť: 2377071x
Priemerná čítanosť článkov: 2874x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy