Založ si blog

Salmonelou nakazené kuracie mäso!

K nám na Slovensko ho doviezli z Česka. V čase, keď na to české kontroly upozornili, mäso už bolo pravdepodobne zjedené. Mäso prebrali pracovníci skladu obchodného reťazca Kaufland v Ilave. (Informácie o tom priniesli Hospodárske noviny).

Českí kontrolóri našli v tomto mäse salmonelu. Zvyšné štáty Európskej únie a tiež Európsku komisiu o tom informovali kompetentné orgány v utorok 11. júna. Avšak informatívna správa sa objavila až v piatok 14. júna. „Teda v čase, keď už boli chladené kuracie stehná a krídelká s najväčšou pravdepodobnosťou zjedené spotrebiteľmi.“ – Je potrebné povedať to priamo, bez všelijakých vykrúcačiek ako sa k takým veciam na Slovensku bežne pristupuje…Jednoducho: Úrady na nakazené mäso salmonelou upozornili neskoro!!!

Ústredný riaditeľ Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR Jozef Bíreš túto situáciu objasnil nasledovne: „Išlo o čerstvé mäso. Kým odobrali vzorku a vyšetrili ju, ubehlo približne päť dní, a tak ľudia mäso zjedli alebo sa vypredalo.“  Zdroj: https://finweb.hnonline.sk/ekonomika/

Navrhujem  ministerstvu zdravotníctva SR, aby ustanovilo nariadenie, že: Z každého dováženého mäsa – zo zahraničia – bude jeho časť dodaná – a to v prvom rade – do kuchyne tých úradov, ktoré na nakazené mäso salmonelou upozornili neskoro! – Nepochybujem o tom, že mäso, ktoré by bolo salmonelou nakazené – tak do ďalšieho potravinového reťazca by sa už určite nikdy nedostalo.

Myslím si, že vždy je pre ministerstvo prijateľnejší takýto návrh, ako – keď pri hromadnej nákaze obyvateľstva salmonelózou – vysvetľovať voličom, že prečo k tomu došlo, resp. že k tomu by vôbec nedošlo, pokiaľ by si kompetentní ľudia plnili svoju povinnosť tak, ako ju plniť mali.

S pánom Bohom, idem od vás, neublížil som žiadnemu z vás

30.10.2019

Vladko - pomerne rýchlo zabudol na to ako sa s nami všetkými lúčil slovami: S Pánom Bohom, idem od vás, idem od vás, neublížil som, neublížil som žiadnemu z vás. – Bol taký dojatý, že viac »

Rozhovor Trnku s Kočnerom ma urazil

15.10.2019

Rozhovor bývalého generálneho prokurátora Trnku s Kočnerom musí uraziť každého slušného občana v krajine. [caption id="attachment_4966" align="alignleft" width="630"] Gašparec, 15.10.2019[/caption] viac »

Matovič mal dopravnú nehodu

18.09.2019

Dnes ráno mal Igor Matovič dopravnú nehodu na D1 smerom do Bratislavy. Podľa jeho slov: „do neho zozadu narazil vodič, ktorý nestihol zabrzdiť. Následkom čoho jeho auto narazilo do vodiča pred viac »

trnava-titulka-shutt-5X

V Trnave dane za byt stúpnu takmer trojnásobne. Potrebujeme ich, hovorí radnica

12.11.2019 10:00

Návrh na zvýšenie sadzby za daň z nehnuteľností pre fyzické i právnické osoby predloží na najbližšie rokovanie mestského zastupiteľstva trnavská radnica.

hypotéka, prenájom, dane, daňové, nájom

Ceny bytov ďalej skokovo rastú

12.11.2019 10:00

Ceny nehnuteľností za posledné tri roky rapídne vzrástli. Aktuálny medziročný rast je dokonca rekordný za poslednú dekádu.

Saudská Arábia

Saudská Arábia zaradila feminizmus medzi extrémistické ideológie

12.11.2019 09:33

Podpora skupín, ktoré sú klasifikované ako extrémistické organizácie, sa v Saudskej Arábii trestá väzením.

Severná Kórea / podmorská balistická strela / Pukguksong-3

KĽDR obvinila Južnú Kóreu a USA z brzdenia mierového procesu

12.11.2019 09:27

Severokórejský veľvyslanec pri OSN zdôraznil, že Pchjongjang už vyše 20 mesiacov neuskutočnil testy jadrových zbraní.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 867
Celková čítanosť: 2633352x
Priemerná čítanosť článkov: 3037x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy