Založ si blog

Čaputová prepísala históriu Slovenska

Jej krátky a výstižný výrok znel: „Zvládli sme to, od soboty slúžim ľuďom“ – Takže menej chápaví občania tento výrok majú brať tak, že Váš boj proti vybudovaniu skládky odpadov v Pezinku nebola služba ľudu?!

„Podľa vlastných slov sa bude snažiť získať dôveru všetkých občanov, nielen tých, ktorí ju volili.“ –Viem, že ju veľmi sklamem, hlavne jej sympatizantov – moju dôveru teda určite nezískala. – Pousmial som sa nad jej výrokom: „Zvládli sme to“ – pani prezidentka, vždy je lepšie spraviť veľkolepú parádu na konci funkčného obdobia – a hoc aj trojdňovú – samozrejme vtedy, ak  je naozaj čo osláviť. (Totiž niektorí slovenskí prezidenti po zložení funkcii mali radšej zaliezť do kanála a nie sa ešte predvádzať pred médiami).

Pani prezidentka, nespraviť vo funkcii nič, čo by stálo za veľkolepú pozornosť a pritom vyhodiť množstvo peňazí zo štátnej kasy na veľkolepý celodenný program, tak toto je už aj na koňa príliš veľa, (najmä v takých horúčavách, aké v posledných dňoch prevládali). 🙂 Takže chápem ten Váš povzdych s Vašim výrokom „Zvládli sme to…“ -Väčšina ľudí Vám tlieskala a zdravila sa s Vami, avšak z davu sa miestami ozývali aj výkriky „hanba“. – Svoj názor na to nech si utvoria čitatelia sami…, ale môj názor je, že nie je všetko také ružové, v akých farbách to vidíte Vy pani prezidentka. – Použité výňatky sú zo zdroja: https://www.topky.sk/cl/10/1802433/

V politických diskusiách sme mohli vidieť v priamom prenose hlavné kádre slovenskej pravice, ktorá sa derie k moci.

  1. MICHAL TRUBAN – predseda Progresívneho Slovenska, – v minulosti sa preslávil tvrdením, že volebné právo by mali mať iba bohatí. A robotníci, ktorí si nevedia nájsť prácu, sú podľa neho leniví. Bol členom SaS a otvorene sa hlási k liberalizmu. Arogantné zbohatlícke monštrum.
  2. JOZEF MIHÁL – bývalý minister práce Radičovej vlády za SaS, ktorý sa preslávil tým, že chcel zrušiť príplatky pri narodení dieťaťa, ktoré zaviedla Ficova vláda. Ako minister plánoval radikálne osekať rodičovské príplatky, v čom ho musela zastaviť Radičová. Po Kaníkovi druhý najväčší sociálny netvor v galaxii. Dnes v strane Spolu.
  3. RICHARD SULÍK – jeden z najextrémnejších neoliberálov na Slovensku, dnes sa už otvorene vyhráža osekávaním verejných výdavkov a sociálnych programov, no zato veselo obhajuje znižovanie daní pre korporácie a boháčov. Pre takých, ako sú Kočner či Haščák. Nečudo, že tak rád chodil na raňajky s Kočnerom. Sulík je žolíkom pracháčov. Je lídrom SaS.

Netreba zabúdať ani na MIROSLAVA BEBLAVÉHO z SDKÚ (dnes Spolu), ktorý asistoval Kaníkovi pri protiústavnom odoberaní invalidných dôchodkov. V čase jeho pôsobenia sa odohrala aj kauza Gorila, ktorá sa spája s jeho materskou SDKÚ. Chalan je zo zbohatlíckej rodiny privatizérov a tvrdo vždy kopal za neoliberálnu pravicu.

Ďalším pekným vtáčikom je MARTIN POLIAČIK. Kedysi ideológ SaS, dnes v Progresívnom Slovensku. Okrem toho, že sa verejne chválil užívaním heroínu a pervitínu, je známy tiež podporou tvrdej neoliberálnej pravicovej politiky. Zhruba ako Sulík.

Toto sú nové tváre? Toto je STRED? Toto je tá alternatíva. Tie nové tváre. Ten sladký „stred“.  – Štyria z piatich boli pri Dzruindovej či Radičovej pravicovej vláde a asistovali pri obludných protiľudových opatreniach. Toľko k „novým tváram“. – Ťažkí pravičiari a neoliberáli. Chcú osekávať štát, kopať do chudobných a pomáhať bohatým korporáciám. Toto je „progresívny stred“. – Rozobrať sociálny štát do poslednej skrutky. – Všetci sú politickou pobočkou veľkých korporácií a milionárov na to, aby si zabezpečili svoje ekonomické záujmy. Usmievavá tvár biznisu. 🙁

Ale budú sa pri tom falošne usmievať a bonusom pre nás bude to, že nám sem navozia migrantov a zavedú manželstvá gejov. Waw.

Robí sa kopec sociálnych opatrení , samozrejme vždy sa dá povedať, že to nestačí. – Ale spýtajte sa, čo je alternatíva? Tou sú títo „noví Miklošovia“. Zoberú vám všetko. A myslíte si, že nebudú kradnúť? Zabudli ste už na Gorilu? Na sitká? Na budovu daňovej správy? Na rozpredaj národného majetku? – Pravica sa derie k moci. Síce so starými ksichtmi, ale usmiatejším, no falošným profilom. Pozor na nich, ľudia, bude to bolieť.

Ak môžem poradiť dôchodcom s nízkym dôchodkom, skúste si prilepšiť tak, že teraz, keď sa tak darí hubám, že ich je všade v lesoch dostatok, choďte a zbierajte ich a ponúkajte zbohatlíkom na predaj. Oni majú radi hríby, ale sami si ich nenazbierajú lebo sú príliš leniví, ale aspoň je tak výhoda, že vám za ne zaplatia. (Poniektorí aj celkom slušnú sumu).

 Aj pri hubárčení netreba zabúdať na pitný režim... najmä počas 35 stupňových horúčavách...

Aj pri hubárčení netreba zabúdať na pitný režim… najmä počas 35 stupňových horúčavách…

 V debate v jednom príspevku som napísal, že kôš som mal plný hríbov o 8:15, ale bolo to ešte o pár minút skôr, presne o 8:07 (Technika je dobrá

V debate v jednom príspevku som napísal, že kôš som mal plný hríbov o 8:15, ale bolo to ešte o pár minút skôr, presne o 8:07 (Technika je dobrá vec, lebo v pamäti je uložený nielen presný čas, ale aj dátum). 🙂

Treba to využívať, kým sa dá lebo nie je vylúčené, že ešte aj o toto potešenie nás pripravia zákonom, ktorým nám zakážu huby zbierať! 🙁

 

Skvelý nápad

11.07.2019

Na Haiti pôsobí Plastová banka (The Plastic Bank). Jej zakladateľ David Katz povedal, že: „Na jednom mieste na Haiti som videl toľko plastov, že vytvorili vlastnú pevninu. Bola to katastrofa.“ viac »

Nie je toto provokácia zo strany USA?

10.07.2019

USA chcú predať Taiwanu americké zbrane v hodnote 2,2 miliardy dolárov. Toto zrejme s nevôľou prijme Čína, ktorá považuje Taiwan za súčasť svojho územia. Administratíva prezidenta USA Donalda viac »

Justičná mafia

09.07.2019

U mnohých Slovákov je prioritou kydať a ohovárať...a je úplne jedno na ktorom rebríčku hodnôt k tomu dochádza, či je to medzi gazdinami v susedstve alebo vo vysokej politike. Postup je všade viac »

Robert Fico

Fico o byt na Bezručovej ulici záujem nemá, informácie médií označil za nepravdivé

19.07.2019 13:55

Fico dementoval vyššie spomenuté informácie a ich neoverené šírenie nazval "bezcharakterným chrapúnstvom."

Zuzana Čaputová

Čaputová rozumie túžbe LGBT komunity žiť vo férovej spoločnosti

19.07.2019 13:38

Prezidentka tiež dodala, že chápe aj obavy ľudí o stav našich rodín.

Angela Merkelová

Merkelová: Moje zdravie mi dovoľuje aj naďalej vykonávať funkciu kancelárky

19.07.2019 13:11, aktualizované: 13:30

Merkelová v reakcii na otázky novinárov uviedla, že sa cíti dobre.

USA, vojenský konvoj, vojaci

Rezort obrany upozorňuje na presuny vojakov a techniky cez územie Slovenska

19.07.2019 13:03

Presúvať sa budú najmä americkí vojaci v rámci operácie Atlantic Resolve.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 827
Celková čítanosť: 2376948x
Priemerná čítanosť článkov: 2874x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy