Založ si blog

Česká D1 kolabovala. . .

zabrzdili ju americké vojenské konvoje. V niektorých úsekoch českej diaľnice D1 doprava kolabovala – tento kolaps spôsobili americké vojenské konvoje – presúvajúce sa na cvičenie do Maďarska a Rumunska. Situáciu riešil aj český premiér Andrej Babiš. (Pre rozsiahle zápchy pozastavili presun časti vojakov počas dňa).

Tri z konvojov boli zastavené, oznámil to český generálny štáb. Dve skupiny boli stiahnuté do obce Bernartice na Benešovsku, kde čakali do večera, jedna skupina čakala v Starej Boleslavi.

Šesť konvojov stále pokračovalo v jazde, päť konvojov už bolo na Slovensku. O situácii hovoril aj český premiér Andrej Babiš: „Je to krízová situácia, ktorú riešime. Museli opustiť diaľnicu a počkali si do noci.“ Na záver ešte dodal: „Oni majú stále poruchy, defekty a navyše do nich narazil poľský kamión.“ 🙂

Kolóny sa vytvárali najmä pred zúženiami na dvoch miestach, vyplynulo z ranných dopravných informácií polície. Konvoj mal viac ako 350 kusov techniky a vyše 800 ľudí. Vojaci cestovali v menších skupinách približne s hodinovým odstupom. Predvoj prešiel cez Česko počas víkendu a bolo v ňom 40 kusov vojenskej techniky a viac ako 70 ľudí. Zdroj:  https://spravy.pravda.sk/clanok/514023-americke-vojenske-konvoje/

 Aj takýmto spôsobom vítali českí aktivisti amerických vojakov

Aj takýmto spôsobom vítali českí aktivisti amerických vojakov

 A mňa a moju vnučku včera podvečer vítala takáto náhla búrka pri vjazde do mesta, keď som ju viezol k nám na víkend. :-(

A mňa a moju vnučku včera podvečer vítala takáto náhla búrka pri vjazde do mesta, keď som ju viezol k nám na víkend. 🙁

Neuškodilo by, ak by aj na Slovensku zablokovali americké vojenské kolóny – diaľnice – a to aspoň raz týždenne a každý mesiac – trebárs až do konca roka.

Potom by snáď prešla chuť aj tých politikov, ktorí sa Američanom za každú cenu snažia umožniť, aby aj na Slovensku spravili vojenské základne. 🙂

Takisto, ako mi nechýbali ruské vojská v 68-mom roku, takisto mi nechýbajú ani teraz americké vojská !!!

S pánom Bohom, idem od vás, neublížil som žiadnemu z vás

30.10.2019

Vladko - pomerne rýchlo zabudol na to ako sa s nami všetkými lúčil slovami: S Pánom Bohom, idem od vás, idem od vás, neublížil som, neublížil som žiadnemu z vás. – Bol taký dojatý, že viac »

Rozhovor Trnku s Kočnerom ma urazil

15.10.2019

Rozhovor bývalého generálneho prokurátora Trnku s Kočnerom musí uraziť každého slušného občana v krajine. [caption id="attachment_4966" align="alignleft" width="630"] Gašparec, 15.10.2019[/caption] viac »

Matovič mal dopravnú nehodu

18.09.2019

Dnes ráno mal Igor Matovič dopravnú nehodu na D1 smerom do Bratislavy. Podľa jeho slov: „do neho zozadu narazil vodič, ktorý nestihol zabrzdiť. Následkom čoho jeho auto narazilo do vodiča pred viac »

Saudská Arábia

Saudská Arábia zaradila feminizmus medzi extrémistické ideológie

12.11.2019 09:33

Podpora skupín, ktoré sú klasifikované ako extrémistické organizácie, sa v Saudskej Arábii trestá väzením.

Severná Kórea / podmorská balistická strela / Pukguksong-3

KĽDR obvinila Južnú Kóreu a USA z brzdenia mierového procesu

12.11.2019 09:27

Severokórejský veľvyslanec pri OSN zdôraznil, že Pchjongjang už vyše 20 mesiacov neuskutočnil testy jadrových zbraní.

jadrová elektráreň, belgicko,

Po silnom zemetrasení vo Francúzsku preventívne odstavili tri jadrové reaktory

12.11.2019 09:15

Francúzska energetická spoločnosť EDF pristúpila k tomuto kroku, aj keď prvé kontroly neodhalili žiadne poškodenia na reaktoroch alebo zariadení elektrárne.

Rudňany

Pre alkohol prišiel o prácu učiteľa

12.11.2019 09:00

Bývalého riaditeľa vlani prichytili policajti za volantom a namerali mu v dychu dve promile, obvinený bol z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 867
Celková čítanosť: 2633302x
Priemerná čítanosť článkov: 3037x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy