Založ si blog

USA stavajú v Poľsku základne a rúbu chránené lesy

Američania kašľú na osobitne chránené prírodné parky a krajinný park Powidz, registrovaný v Európskej únii ničia a nerešpektujú pravidlá!

Americká armáda obrátila miestnych obyvateľov proti sebe. Rastie tam vzbura.

Odlesňovanie na stavenisku je už od jesene roku 2018 v plnom prúde. V rekreačnej oblasti na jazere Powidz už vyrúbali 38 hektárov lesa, ale plánuju zničiť ešte viac ako 100 hektárov lesa.

Miestni sa sťažujú, že Američania sa správajú ako sarančata. Armáda už vysekala obrovské plochy lesov. Ich ťažké dopravné transporty blokujú miestne cesty. Neplatia dane a kanalizačný systém sotva odoláva tlaku odpadových vôd.

Americká armáda už vyrúbala 38 hektárov lesa, ale plánuje zničiť ešte viac ako 100 hektárov lesa. Jednalo sa o rekreačné oblasti, ktoré využívali turisti odpočívajúci na jazere Powidz. Už dvakrát vyliali odpadovú vodu priamo do poľa.

Obyvatelia počítali s ekonomickými prínosmi prítomnosti amerických vojakov, ale v skutočnosti dostali iba straty.

Pri tejto príležitosti som si pripomenul 68-mi rok, keď sa u nás usalašili sovietske vojská na vyše 20 rokov a po ich odchode tu zanechali taktiež poriadnu spúšť – boli to najmä ropné produkty a opotrebované oleje z ich vojenských strojov, ktoré často vypúšťali priamo do pôdy.

No rozdiel medzi sovietskymi vojakmi a americkými je iba ten, že my sme ich nepozvali, ale Poliaci si amerických pozvali.

Ochranka Čaputovej je politizácia polície

23.04.2019

Tak Čaputová požiadala o výmenu členov svojej ochranky a bezpečnostný analytik Milan Žitný hovorí o politizácii polície, ich odchod odsúhlasilo ministerstvo vnútra. Čaputová nebola spokojná viac »

Zabil viac ako 5000 slonov, ale necíti sa vinný

22.04.2019

Dokonca sa ešte chváli tým, že je to preňho vzrušujúce. Hovorím o trofejnom lovcovi, ktorý tvrdí, že zabil viac ako 5 000 slonov a 50 hrochov. Hovorí, že vôbec nič neľutuje a nehanbí za viac »

Kuciak zomrieť nemusel. . .

21.04.2019

Pokiaľ by sa Gašpar správal tak, ako sa správať mal. Už v roku 2013 mal niekdajší policajný prezident Tibor Gašpar „informáciu o tom, že taliansky podnikateľ Antonino Vadala založil na viac »

Žilina

Mesto Žilina vyhlásilo v súvislosti s nočným požiarom mimoriadnu situáciu

19.05.2019 10:27

Informáciu potvrdila Katarína Gazdíková, vedúca odboru tlačového a zahraničných vecí Mestského úradu v Žiline.

Švajčiarsko / držba zbraní / korporácie /

Švajčiari rozhodujú v referendách o zbraniach a zrušení úľav pre korporácie

19.05.2019 10:12

Švajčiarski voliči hlasujú v nedeľu v dvoch referendách o tom, či zaviesť prísnejšie pravidlá pre vlastníctvo zbraní a či zrušiť daňové úľavy pre medzinárodné korporácie.

voľby, Vallo

Vallo mení poplatky. Bratislavčan si dve hodiny parkovania môže priplatiť

19.05.2019 09:42

Bratislavčania dostanú na výber. Za parkovanie zaplatia v meste mimo svojej zóny všade, ale ročná karta bude za 39 eur. Za 10 eur navyše dve hodiny zdarma.

Taliansko / migranti /

Humanitárna loď s migrantmi vstúpila napriek zákazu do talianskych teritoriálnych vôd

19.05.2019 09:16

Organizácia v sobotu informovala, že porušila zákaz z humanitárnych dôvodov a plavidlo smeruje k ostrovu Lampedusa.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 783
Celková čítanosť: 2206151x
Priemerná čítanosť článkov: 2818x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy