Založ si blog

USA stavajú v Poľsku základne a rúbu chránené lesy

Američania kašľú na osobitne chránené prírodné parky a krajinný park Powidz, registrovaný v Európskej únii ničia a nerešpektujú pravidlá!

Americká armáda obrátila miestnych obyvateľov proti sebe. Rastie tam vzbura.

Odlesňovanie na stavenisku je už od jesene roku 2018 v plnom prúde. V rekreačnej oblasti na jazere Powidz už vyrúbali 38 hektárov lesa, ale plánuju zničiť ešte viac ako 100 hektárov lesa.

Miestni sa sťažujú, že Američania sa správajú ako sarančata. Armáda už vysekala obrovské plochy lesov. Ich ťažké dopravné transporty blokujú miestne cesty. Neplatia dane a kanalizačný systém sotva odoláva tlaku odpadových vôd.

Americká armáda už vyrúbala 38 hektárov lesa, ale plánuje zničiť ešte viac ako 100 hektárov lesa. Jednalo sa o rekreačné oblasti, ktoré využívali turisti odpočívajúci na jazere Powidz. Už dvakrát vyliali odpadovú vodu priamo do poľa.

Obyvatelia počítali s ekonomickými prínosmi prítomnosti amerických vojakov, ale v skutočnosti dostali iba straty.

Pri tejto príležitosti som si pripomenul 68-mi rok, keď sa u nás usalašili sovietske vojská na vyše 20 rokov a po ich odchode tu zanechali taktiež poriadnu spúšť – boli to najmä ropné produkty a opotrebované oleje z ich vojenských strojov, ktoré často vypúšťali priamo do pôdy.

No rozdiel medzi sovietskymi vojakmi a americkými je iba ten, že my sme ich nepozvali, ale Poliaci si amerických pozvali.

Rusko vyskúšalo dve strategické rakety

24.08.2019

5.10.2018 som napísal blog: Trump/Putin – dvaja kohúti na jednom smetisku! https://kormidlo.blog.pravda.sk/2018/10/05/trump-putin-dvaja-kohuti-na-jednom-smetisku/ - V ňom som okrem iného uviedol viac »

Niektorí Slováci až príliš podceňujú africký mor ošípaných!

24.08.2019

Môže sa im to nebezpečne vypomstiť. Neuvedomujú si totiž, že táto situácia je veľmi vážna. Mor sa šíri míľovými krokmi, ale niektorí občania robia tajne zakáľačky. Mäso a mäsové viac »

Holokaust je správna vec. . .

23.08.2019

1,4 percentá mladých ľudí vo veku 15-20 rokov sa v teste o holokauste vyjadrili, že holokaust je správna vec. Pripomenul som si časy, keď som chodil na základnú školu ja... tiež som nemal rád viac »

Hongkong Čína demonštrácia polícia zásah

Polícia v Hongkongu zatkla počas nočných protestov takmer tri desiatky ľudí

25.08.2019 08:30

Polícia použila slzotvorný plyn po viac ako týždni väčšinou pokojných demonštrácií v tejto bývalej britskej kolónii.

potraviny, zelenina, výživa

V obchode s potravinami sú Česi v hlbokom mínuse, najmä pre dovoz mäsa

25.08.2019 07:17

Ak sa niečo nezmení, bude schodok českého agrárneho obchodu najhorší, mohol by presiahnuť aj vlaňajších rekordných 40 miliárd Kč (1,55 miliardy eur).

pôda, peniaze, eurá

Mor a obchodné vojny menia svet

25.08.2019 07:00

Číňania sa v priebehu jedného týždňa dohodli s Rusmi na dodávkach pšenice a sóje. Predtým trvala príprava takýchto dohôd celé mesiace.

Marian Kočner

Koho nachytajú Kočnerove správy a ktorý politik rozhodne voľby?

25.08.2019 06:00

Od postoja jednej menšej strany môže po budúcoročných voľbách závisieť či sa dostanú k moci súčasné koaličné strany alebo opozícia.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 838
Celková čítanosť: 2438346x
Priemerná čítanosť článkov: 2910x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy