Založ si blog

Zabil viac ako 5000 slonov, ale necíti sa vinný

Dokonca sa ešte chváli tým, že je to preňho vzrušujúce. Hovorím o trofejnom lovcovi, ktorý tvrdí, že zabil viac ako 5 000 slonov a 50 hrochov. Hovorí, že vôbec nič neľutuje a nehanbí za to, čo robí.

Kampaň, ktorou bojujú za zákaz trofejného lovenia zvierat, odhalila, že muž – Ron Thomson – zastrelil tisícky zvierat, a jeho vyčíňanie prispelo k prudko klesajúcej populácii slonov vo voľnej prírode. No on tvrdí, že slony nie sú jeho jediným cieľom. Okrem nich zabil približne aj 800 byvolov, 50-60 levov, 30-40 leopardov a asi 50 hrochov. (Na svojich lovoch strávil asi 25 000 hodín). Otec dvoch detí, trvá na tom, že jeho lov nie je motivovaný krvou a nehumánnosťou. Robí to preto, aby pomohol populáciám zvierat prežiť. Vraj, ak sa počet niektorých druhov zvierat nezníži, ich množstvo by zničili ich vlastné biotopy. Zároveň obvinil ochrancov prírody, že šírili „podvodné lži“ o voľne žijúcich živočíchoch, aby získali peniaze od verejnosti.

Obhajuje sa tým, že v jeho prípade nejde však o krvilačnosť – „bola to moja práca.“

Nemal som žiadne zlé pocity. Nemám žiaden pocit viny, ani desaťtisíckrát za to, čo som urobil, pretože to nie je problém. Problém je, že máme veľa takzvaných expertov zo západu, ktorí nám hovoria, čo máme robiť. Som vyškolený vysokoškolský ekológ – takže asi o tom niečo viem. Prial by som si, aby som vás všetkých mohol chytiť za ramená, tvrdo vami potriasť a povedať „nepovažujte všetko za správne“. Slon africký nie je zďaleka vyhynutý. Ľudia, ktorí to hovoria, sú mimovládne organizácie, ktoré žiadajú o peniaze a hovoria lži, aby ich dostali. Ak chcete mať zdravú populáciu zvierat, musíte zabezpečiť, aby sa nezvýšil ich počet nad rámec biotopu.“ – (Od 80. rokov minulého storočia sa populácia slonov prudko znížila z približne 1,3 milióna na 400 000.)

Eduardo Gonçalves, zakladateľ Kampane Ban Trophy Hunting, povedal: „Usmrcovanie slonov pre „zábavu“ je neprijateľné, a to ešte viac kvôli vážnej hrozbe ich prežitia v budúcnosti. Hrozí, že budú ohrozené až tak, že už nebudeme schopní to zvrátiť.“ Zdroj: Open in new window

Zamyslel som sa nad tvrdením toho trofejného lovca, že to robí preto, aby pomohol populáciám zvierat prežiť. Ak by sa takto rozhodli konať ešte aspoň desiati trofejní lovci ako on, koľko slonov a ďalších druhov zvierat, ktoré doteraz zastrelil, koľko by ich ešte zostalo?!

 Veď aj tá veverička, napriek tomu, že je veľmi mrštná a rýchla nemala šancu prebehnúť cez cestu štvorkolesovému predátorovi, keď jeho vodič napriek 50-tke mal strašne naponáhlo. :-( (Veď veveričky sú už aj premnožené a divoko krížené, že máme ryšavé, ale aj čierne, tak komu budú chýbať, keď ich vykántrime, no nie?)

Veď aj tá veverička, napriek tomu, že je veľmi mrštná a rýchla, tak nemala šancu prebehnúť cez cestu štvorkolesovému predátorovi, keď jeho vodič napriek 50-tke mal strašne naponáhlo. 🙁 (Veď veveričky sú už aj tak premnožené a divoko krížené, máme ryšavé, ale aj čierne, tak komu budú chýbať, keď ich vykántrime, no nie?)

Tak v krajinách (v ktorých žijú slony) ochranári bojujú s pytliakmi, ktorí kántria slony kvôli ich klom, čiže slonovine – a tento zabijak sa oháňa tým, že on túto prácu robí preto, aby pomohol populáciám zvierat prežiť. Vraj, ak sa počet niektorých druhov zvierat nezníži, ich množstvo by zničili ich vlastné biotopy.

Asi by sme mali vyhubiť všetko živé okrem nás, veď čo nám tu majú zavadzať nejaké primitívne tvory, keď pánmi zeme sme my a tieto tvory nám iba ničia našu krásnu prírodu. 🙁

Rusko vyskúšalo dve strategické rakety

24.08.2019

5.10.2018 som napísal blog: Trump/Putin – dvaja kohúti na jednom smetisku! https://kormidlo.blog.pravda.sk/2018/10/05/trump-putin-dvaja-kohuti-na-jednom-smetisku/ - V ňom som okrem iného uviedol viac »

Niektorí Slováci až príliš podceňujú africký mor ošípaných!

24.08.2019

Môže sa im to nebezpečne vypomstiť. Neuvedomujú si totiž, že táto situácia je veľmi vážna. Mor sa šíri míľovými krokmi, ale niektorí občania robia tajne zakáľačky. Mäso a mäsové viac »

Holokaust je správna vec. . .

23.08.2019

1,4 percentá mladých ľudí vo veku 15-20 rokov sa v teste o holokauste vyjadrili, že holokaust je správna vec. Pripomenul som si časy, keď som chodil na základnú školu ja... tiež som nemal rád viac »

Donald Trump

Johnson je tým 'správnym mužom' pre brexit, tvrdí Trump

25.08.2019 10:06

Americký prezident na stretnutí avizoval, že Spojené štáty a Británia spolu uzavrú "veľmi veľkú obchodnú dohodu".

jana wrede, doktorka, detva, pediater,

V Austrálii lietala za pacientmi vrtuľníkom, teraz bude liečiť v Detve

25.08.2019 10:00

Lekárka Janka Wrede žila u protinožcov pätnásť rokov. Po narodení dcérky sa rozhodla vrátiť domov.

Hongkong Čína demonštrácia polícia zásah

Polícia v Hongkongu zatkla počas nočných protestov takmer tri desiatky ľudí

25.08.2019 08:30

Polícia použila slzotvorný plyn po viac ako týždni väčšinou pokojných demonštrácií v tejto bývalej britskej kolónii.

potraviny, zelenina, výživa

V obchode s potravinami sú Česi v hlbokom mínuse, najmä pre dovoz mäsa

25.08.2019 07:17

Ak sa niečo nezmení, bude schodok českého agrárneho obchodu najhorší, mohol by presiahnuť aj vlaňajších rekordných 40 miliárd Kč (1,55 miliardy eur).

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 838
Celková čítanosť: 2438777x
Priemerná čítanosť článkov: 2910x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy