Založ si blog

Kuciak zomrieť nemusel. . .

Pokiaľ by sa Gašpar správal tak, ako sa správať mal. Už v roku 2013 mal niekdajší policajný prezident Tibor Gašpar „informáciu o tom, že taliansky podnikateľ Antonino Vadala založil na Slovensku ndrinu, bunku kalabrijskej mafie ndrangehty.“ – Túto informáciu zverejnila talianska verejnoprávna televízia RAI uno. (Písala o tom talianska investigatívna novinárka Maria Grazia Mazzola).

Podľa novinárky pár týždňov po smrti Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej Gašpar klamal, že slovenská polícia tieto informácie nemá. Dokonca aj správa Europolu z 9. marca 2018 ho usvedčila z klamstva: „Už 2. augusta 2013 slovenská polícia mala za to, že Vadala mal založiť na území Slovenska ndrinu“.

Talianska organizácia na boj proti mafii DIA, podobná slovenskej NAKA na Slovensku vedie Vadalu ako človeka blízkeho kalábrijskej mafii ‘Ndrangheta. – (Od 18. marca do 21. novembra 2013 si slovenská ambasáda spolu s DIA vymenila štyri listy).

Pojem ’ndrina je zaužívaný v Kalábrii, jeho, členovia sú pokrvne prepojení a na Sicílii sa to nazýva jednoducho „rodina“. (Z niekoľkomesačnej komunikácie vyplýva, že Vadala by mal mať vzťah k iónskej časti ‘Ndranghety).

V poslednom liste slovenskému veľvyslanectvu z novembra 2013 DIA uvádza, že pri svojich návštevách sa Vadala stretával s ľuďmi blízkymi ‘Ndranghete. (Pripojili aj zoznam s ich trestnou činnosťou). Zdroj: Open in new window

Pochybuje ešte niekto o tvrdení, že aj kvôli tomu iba 45 % Slovákov dôverovalo polícii v roku 2018? Open in new window

Policajný prezident Tibor Gašpar sa napriek všetkým výhradám držal vo svojom kresle až do poslednej chvíle. Nepociťoval potrebu odísť napriek výzvam prezidenta, či protestujúcej opozície na námestiach. Hlavne, že okolo neho končili ľudia v oveľa vyšších funkciách.

Gašpar sa chválil tým, že na čele zboru má dobré výsledky. Nečinnosť polície zhadzoval na prokuratúru a tvrdil, že nie je najmenší dôvod na jeho koniec.

Pre tvrdohlavosť Gašpara padlo 6 hláv politikov: Robert Fico, Robert Kaliňák, Marek Maďarič, František Šebej, Lucia Žitňanská a Tomáš Drucker

Gašparov výrok: „Ktokoľvek bude minister vnútra, pri spôsobe súčasnej slovenskej politiky zas neprežije dlhšiu dobu, pretože keď za ministra donesieme pápeža Benedikta, tak za týždeň z neho spravíme diabla.“ Zdroj: Open in new window]

Rusko vyskúšalo dve strategické rakety

24.08.2019

5.10.2018 som napísal blog: Trump/Putin – dvaja kohúti na jednom smetisku! https://kormidlo.blog.pravda.sk/2018/10/05/trump-putin-dvaja-kohuti-na-jednom-smetisku/ - V ňom som okrem iného uviedol viac »

Niektorí Slováci až príliš podceňujú africký mor ošípaných!

24.08.2019

Môže sa im to nebezpečne vypomstiť. Neuvedomujú si totiž, že táto situácia je veľmi vážna. Mor sa šíri míľovými krokmi, ale niektorí občania robia tajne zakáľačky. Mäso a mäsové viac »

Holokaust je správna vec. . .

23.08.2019

1,4 percentá mladých ľudí vo veku 15-20 rokov sa v teste o holokauste vyjadrili, že holokaust je správna vec. Pripomenul som si časy, keď som chodil na základnú školu ja... tiež som nemal rád viac »

Hongkong Čína demonštrácia polícia zásah

Polícia v Hongkongu zatkla počas nočných protestov takmer tri desiatky ľudí

25.08.2019 08:30

Polícia použila slzotvorný plyn po viac ako týždni väčšinou pokojných demonštrácií v tejto bývalej britskej kolónii.

potraviny, zelenina, výživa

V obchode s potravinami sú Česi v hlbokom mínuse, najmä pre dovoz mäsa

25.08.2019 07:17

Ak sa niečo nezmení, bude schodok českého agrárneho obchodu najhorší, mohol by presiahnuť aj vlaňajších rekordných 40 miliárd Kč (1,55 miliardy eur).

pôda, peniaze, eurá

Mor a obchodné vojny menia svet

25.08.2019 07:00

Číňania sa v priebehu jedného týždňa dohodli s Rusmi na dodávkach pšenice a sóje. Predtým trvala príprava takýchto dohôd celé mesiace.

Marian Kočner

Koho nachytajú Kočnerove správy a ktorý politik rozhodne voľby?

25.08.2019 06:00

Od postoja jednej menšej strany môže po budúcoročných voľbách závisieť či sa dostanú k moci súčasné koaličné strany alebo opozícia.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 838
Celková čítanosť: 2438422x
Priemerná čítanosť článkov: 2910x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy