Založ si blog

Kuciak zomrieť nemusel. . .

Pokiaľ by sa Gašpar správal tak, ako sa správať mal. Už v roku 2013 mal niekdajší policajný prezident Tibor Gašpar „informáciu o tom, že taliansky podnikateľ Antonino Vadala založil na Slovensku ndrinu, bunku kalabrijskej mafie ndrangehty.“ – Túto informáciu zverejnila talianska verejnoprávna televízia RAI uno. (Písala o tom talianska investigatívna novinárka Maria Grazia Mazzola).

Podľa novinárky pár týždňov po smrti Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej Gašpar klamal, že slovenská polícia tieto informácie nemá. Dokonca aj správa Europolu z 9. marca 2018 ho usvedčila z klamstva: „Už 2. augusta 2013 slovenská polícia mala za to, že Vadala mal založiť na území Slovenska ndrinu“.

Talianska organizácia na boj proti mafii DIA, podobná slovenskej NAKA na Slovensku vedie Vadalu ako človeka blízkeho kalábrijskej mafii ‘Ndrangheta. – (Od 18. marca do 21. novembra 2013 si slovenská ambasáda spolu s DIA vymenila štyri listy).

Pojem ’ndrina je zaužívaný v Kalábrii, jeho, členovia sú pokrvne prepojení a na Sicílii sa to nazýva jednoducho „rodina“. (Z niekoľkomesačnej komunikácie vyplýva, že Vadala by mal mať vzťah k iónskej časti ‘Ndranghety).

V poslednom liste slovenskému veľvyslanectvu z novembra 2013 DIA uvádza, že pri svojich návštevách sa Vadala stretával s ľuďmi blízkymi ‘Ndranghete. (Pripojili aj zoznam s ich trestnou činnosťou). Zdroj: Open in new window

Pochybuje ešte niekto o tvrdení, že aj kvôli tomu iba 45 % Slovákov dôverovalo polícii v roku 2018? Open in new window

Policajný prezident Tibor Gašpar sa napriek všetkým výhradám držal vo svojom kresle až do poslednej chvíle. Nepociťoval potrebu odísť napriek výzvam prezidenta, či protestujúcej opozície na námestiach. Hlavne, že okolo neho končili ľudia v oveľa vyšších funkciách.

Gašpar sa chválil tým, že na čele zboru má dobré výsledky. Nečinnosť polície zhadzoval na prokuratúru a tvrdil, že nie je najmenší dôvod na jeho koniec.

Pre tvrdohlavosť Gašpara padlo 6 hláv politikov: Robert Fico, Robert Kaliňák, Marek Maďarič, František Šebej, Lucia Žitňanská a Tomáš Drucker

Gašparov výrok: „Ktokoľvek bude minister vnútra, pri spôsobe súčasnej slovenskej politiky zas neprežije dlhšiu dobu, pretože keď za ministra donesieme pápeža Benedikta, tak za týždeň z neho spravíme diabla.“ Zdroj: Open in new window]

USA stavajú v Poľsku základne a rúbu chránené lesy

27.04.2019

Američania kašľú na osobitne chránené prírodné parky a krajinný park Powidz, registrovaný v Európskej únii ničia a nerešpektujú pravidlá! Americká armáda obrátila miestnych obyvateľov viac »

Ochranka Čaputovej je politizácia polície

23.04.2019

Tak Čaputová požiadala o výmenu členov svojej ochranky a bezpečnostný analytik Milan Žitný hovorí o politizácii polície, ich odchod odsúhlasilo ministerstvo vnútra. Čaputová nebola spokojná viac »

Zabil viac ako 5000 slonov, ale necíti sa vinný

22.04.2019

Dokonca sa ešte chváli tým, že je to preňho vzrušujúce. Hovorím o trofejnom lovcovi, ktorý tvrdí, že zabil viac ako 5 000 slonov a 50 hrochov. Hovorí, že vôbec nič neľutuje a nehanbí za viac »

Žilina

Mesto Žilina vyhlásilo v súvislosti s nočným požiarom mimoriadnu situáciu

19.05.2019 10:27

Informáciu potvrdila Katarína Gazdíková, vedúca odboru tlačového a zahraničných vecí Mestského úradu v Žiline.

Švajčiarsko / držba zbraní / korporácie /

Švajčiari rozhodujú v referendách o zbraniach a zrušení úľav pre korporácie

19.05.2019 10:12

Švajčiarski voliči hlasujú v nedeľu v dvoch referendách o tom, či zaviesť prísnejšie pravidlá pre vlastníctvo zbraní a či zrušiť daňové úľavy pre medzinárodné korporácie.

voľby, Vallo

Vallo mení poplatky. Bratislavčan si dve hodiny parkovania môže priplatiť

19.05.2019 09:42

Bratislavčania dostanú na výber. Za parkovanie zaplatia v meste mimo svojej zóny všade, ale ročná karta bude za 39 eur. Za 10 eur navyše dve hodiny zdarma.

Taliansko / migranti /

Humanitárna loď s migrantmi vstúpila napriek zákazu do talianskych teritoriálnych vôd

19.05.2019 09:16

Organizácia v sobotu informovala, že porušila zákaz z humanitárnych dôvodov a plavidlo smeruje k ostrovu Lampedusa.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 783
Celková čítanosť: 2206159x
Priemerná čítanosť článkov: 2818x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy