Založ si blog

Najideálnejším riešením rómskeho problému by bolo. . .

Presťahovať Rómov do Bratislavy. Veď Rómovia nie sú občania druhej kategórie, sú to rovnako občania Slovenskej republiky ako my. Mali by dostať šancu. Od roku 1950 boli preinvestované miliardy korún na začlenenie rómskych spoluobčanov do väčšinovej spoločnosti. Bez viditeľného efektu.

Riešenie tejto situácie ale existuje.

Ponúknime Rómom bývanie v Bratislave. Bratislava je totiž to jediné vhodné miesto na dokončenie toho, čo sa nedarí viac ako 62 rokov. Bratislava môže prispieť ku konečnému vyriešeniu rómskej otázky. Pokiaľ má byť rómsky spoluobčan úspešne začlenený do majoritnej spoločnosti, tak iba v mieste, kde je najnižšia nezamestnanosť a v mieste s najvyššou priemernou mzdou.

Kde môže byť Rómom ponúknutá dobre platená práca, možnosť vzdelania a adekvátneho bývania? JEDINE V BRATISLAVE. Prestaňme rómskych spoluobčanov urážať smiešnymi sociálnymi dávkami a umožnime im riadne pracovať a vzdelávať sa. DAJTE RÓMOM PRÁCU, aby zvlášť mladí rómski spoluobčania, toľko dychtiví po práci, získali pracovné návyky. Iba tak im môžeme pomôcť.

 Vítajte v Bratislave, máme pre vás dostatok pracovných príležitosti

Vítajte v Bratislave, máme pre vás dostatok pracovných príležitosti

Bratislava je tiež región s dostatkom vzdelávacích a kultúrnych možností, stredných a vysokých škôl, kde nie je problém, ani so štúdiom popri zamestnaní. V Bratislave žijú a pracujú významní odborníci na problematiku národnostných menšín, vládni zmocnenci, ktorí sú platení za riešenie začleňovania rómskych spoluobčanov do väčšinovej spoločnosti. Kde inde by mohli byť Rómom vytvorené potrebné podmienky na začlenenie do našej spoločnosti, než práve v Bratislave?

Tam, pod dohľadom poslancov a celej vlády, ktorí by sa mohli Rómom stať príkladom skromnosti a pracovitosti, by bola Rómom zaručená aj bezpečnosť pred útokmi rasistov. V Bratislave sídli splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity Ábel Ravasz, žije aj väčšina rómskych aktivistov. Iste by radi pomohli pri začleňovaní Rómov do majoritnej spoločnosti.

Ponúkli by im pomocnú ruku, dočasné ubytovanie a veľa užitočných rád…

 Vážení čitatelia, prajem vám krásne prežitie Veľkonočných sviatkov

Vážení čitatelia, prajem vám krásne a ničím nerušené prežitie Veľkonočných sviatkov

 

Rusko vyskúšalo dve strategické rakety

24.08.2019

5.10.2018 som napísal blog: Trump/Putin – dvaja kohúti na jednom smetisku! https://kormidlo.blog.pravda.sk/2018/10/05/trump-putin-dvaja-kohuti-na-jednom-smetisku/ - V ňom som okrem iného uviedol viac »

Niektorí Slováci až príliš podceňujú africký mor ošípaných!

24.08.2019

Môže sa im to nebezpečne vypomstiť. Neuvedomujú si totiž, že táto situácia je veľmi vážna. Mor sa šíri míľovými krokmi, ale niektorí občania robia tajne zakáľačky. Mäso a mäsové viac »

Holokaust je správna vec. . .

23.08.2019

1,4 percentá mladých ľudí vo veku 15-20 rokov sa v teste o holokauste vyjadrili, že holokaust je správna vec. Pripomenul som si časy, keď som chodil na základnú školu ja... tiež som nemal rád viac »

Hongkong Čína demonštrácia polícia zásah

Polícia v Hongkongu zatkla počas nočných protestov takmer tri desiatky ľudí

25.08.2019 08:30

Polícia použila slzotvorný plyn po viac ako týždni väčšinou pokojných demonštrácií v tejto bývalej britskej kolónii.

potraviny, zelenina, výživa

V obchode s potravinami sú Česi v hlbokom mínuse, najmä pre dovoz mäsa

25.08.2019 07:17

Ak sa niečo nezmení, bude schodok českého agrárneho obchodu najhorší, mohol by presiahnuť aj vlaňajších rekordných 40 miliárd Kč (1,55 miliardy eur).

pôda, peniaze, eurá

Mor a obchodné vojny menia svet

25.08.2019 07:00

Číňania sa v priebehu jedného týždňa dohodli s Rusmi na dodávkach pšenice a sóje. Predtým trvala príprava takýchto dohôd celé mesiace.

Marian Kočner

Koho nachytajú Kočnerove správy a ktorý politik rozhodne voľby?

25.08.2019 06:00

Od postoja jednej menšej strany môže po budúcoročných voľbách závisieť či sa dostanú k moci súčasné koaličné strany alebo opozícia.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 838
Celková čítanosť: 2438498x
Priemerná čítanosť článkov: 2910x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy