Založ si blog

Najideálnejším riešením rómskeho problému by bolo. . .

Presťahovať Rómov do Bratislavy. Veď Rómovia nie sú občania druhej kategórie, sú to rovnako občania Slovenskej republiky ako my. Mali by dostať šancu. Od roku 1950 boli preinvestované miliardy korún na začlenenie rómskych spoluobčanov do väčšinovej spoločnosti. Bez viditeľného efektu.

Riešenie tejto situácie ale existuje.

Ponúknime Rómom bývanie v Bratislave. Bratislava je totiž to jediné vhodné miesto na dokončenie toho, čo sa nedarí viac ako 62 rokov. Bratislava môže prispieť ku konečnému vyriešeniu rómskej otázky. Pokiaľ má byť rómsky spoluobčan úspešne začlenený do majoritnej spoločnosti, tak iba v mieste, kde je najnižšia nezamestnanosť a v mieste s najvyššou priemernou mzdou.

Kde môže byť Rómom ponúknutá dobre platená práca, možnosť vzdelania a adekvátneho bývania? JEDINE V BRATISLAVE. Prestaňme rómskych spoluobčanov urážať smiešnymi sociálnymi dávkami a umožnime im riadne pracovať a vzdelávať sa. DAJTE RÓMOM PRÁCU, aby zvlášť mladí rómski spoluobčania, toľko dychtiví po práci, získali pracovné návyky. Iba tak im môžeme pomôcť.

 Vítajte v Bratislave, máme pre vás dostatok pracovných príležitosti

Vítajte v Bratislave, máme pre vás dostatok pracovných príležitosti

Bratislava je tiež región s dostatkom vzdelávacích a kultúrnych možností, stredných a vysokých škôl, kde nie je problém, ani so štúdiom popri zamestnaní. V Bratislave žijú a pracujú významní odborníci na problematiku národnostných menšín, vládni zmocnenci, ktorí sú platení za riešenie začleňovania rómskych spoluobčanov do väčšinovej spoločnosti. Kde inde by mohli byť Rómom vytvorené potrebné podmienky na začlenenie do našej spoločnosti, než práve v Bratislave?

Tam, pod dohľadom poslancov a celej vlády, ktorí by sa mohli Rómom stať príkladom skromnosti a pracovitosti, by bola Rómom zaručená aj bezpečnosť pred útokmi rasistov. V Bratislave sídli splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity Ábel Ravasz, žije aj väčšina rómskych aktivistov. Iste by radi pomohli pri začleňovaní Rómov do majoritnej spoločnosti.

Ponúkli by im pomocnú ruku, dočasné ubytovanie a veľa užitočných rád…

 Vážení čitatelia, prajem vám krásne prežitie Veľkonočných sviatkov

Vážení čitatelia, prajem vám krásne a ničím nerušené prežitie Veľkonočných sviatkov

 

USA stavajú v Poľsku základne a rúbu chránené lesy

27.04.2019

Američania kašľú na osobitne chránené prírodné parky a krajinný park Powidz, registrovaný v Európskej únii ničia a nerešpektujú pravidlá! Americká armáda obrátila miestnych obyvateľov viac »

Ochranka Čaputovej je politizácia polície

23.04.2019

Tak Čaputová požiadala o výmenu členov svojej ochranky a bezpečnostný analytik Milan Žitný hovorí o politizácii polície, ich odchod odsúhlasilo ministerstvo vnútra. Čaputová nebola spokojná viac »

Zabil viac ako 5000 slonov, ale necíti sa vinný

22.04.2019

Dokonca sa ešte chváli tým, že je to preňho vzrušujúce. Hovorím o trofejnom lovcovi, ktorý tvrdí, že zabil viac ako 5 000 slonov a 50 hrochov. Hovorí, že vôbec nič neľutuje a nehanbí za viac »

bitcoin, mena, virtuálna

Niektorí analytici sú nadšení z bitcoinu, veštia mu 20-tisícovú hodnotu

19.05.2019 11:06

Kryptomena bitcoin pokračuje v raste a za uplynulé dva mesiace zdvojnásobila svoju hodnotu.

S-400 /

Turecko a Rusko budú spoločne vyrábať systém protivzdušnej obrany S-500, vyhlásil Erdogan

19.05.2019 10:46

Erdogan taktiež zdôraznil, že Turecko sa nestiahne z dohody o nákupe ruských systémov S-400.

Žilina

Mesto Žilina vyhlásilo v súvislosti s nočným požiarom mimoriadnu situáciu

19.05.2019 10:27, aktualizované: 11:15

Informáciu potvrdila Katarína Gazdíková, vedúca odboru tlačového a zahraničných vecí Mestského úradu v Žiline.

Švajčiarsko / držba zbraní / korporácie /

Švajčiari rozhodujú v referendách o zbraniach a zrušení úľav pre korporácie

19.05.2019 10:12

Švajčiarski voliči hlasujú v nedeľu v dvoch referendách o tom, či zaviesť prísnejšie pravidlá pre vlastníctvo zbraní a či zrušiť daňové úľavy pre medzinárodné korporácie.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 783
Celková čítanosť: 2206189x
Priemerná čítanosť článkov: 2818x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy