Založ si blog

USA okradli Venezuelu o 350 miliárd $

Teraz za 10 miliárd $ im navrhujú bratskú humanitárnu pomoc. Mnohí sa pýtajú, ako je možné, že Venezuela je vďaka rope a zlatu najbohatšia na svete a pritom jej ľud je najchudobnejší a s obrovskou superinflaciou?!

Verte, nie je to tak zložité pochopiť. Každý štát po roku 1945, ktorý sa začal vymykať USA, prestal platiť výpalné a vlády odmietali slepo počúvať Pentagón, bol rozvrátený, alebo na neho poslali USA humanitárne bombardovanie. Jedine proti ZSSR si to nedovolili, pretože Sovietsky zväz mal obrovský jadrový arzenál a Čína cez obrovský počet obyvateľov bola na tom ekonomicky mizerne a ľudia patrili medzi najchudobnejšie v celom svete.

My to poznáme z Juhoslávie a Kosova, ale vzorové príklady sú Líbya, ktorá v okamihu prechodu od dolára bola rozvrátená a Kaddáfí bol zabitý, Irán s ropou a plynom, Sýria s ropou a plynom, a nemá cenu dlho pokračovať, bolo by to nosenie dreva do lesa.

Naposledy je to Venezuela, ktorá vďaka Chávezovi a teraz Madurovi vyhádzala vydieračské a zlodejské firmy ako EXXON OIL, ktoré profitovali vo Venezuele za sto miliárd dolárov, ale zisk išiel do USA a robotníkom platili pár centov (bolívarov). Aj my (Česko) to poznáme: oficiálne k nám ide cca 60 miliárd euro z Bruselu, ale odchádza 300 miliárd a s vnútropodnikovým účtovníctvom neuveriteľných 600 miliárd ide do… preč.

A Hugovi Chávezovi a venezuelskému ľudu s okrádaním došla trpezlivosť, Američanov vyhnali a zlodejské firmy zoštátnili. A potom začalo „rodeo“. Sankcie, sankcie, blokády, sankcie a blokády. Peniaze USA a Veľká Británia ukradli ($ 30 miliárd) a sankcie vďaka polohe boli strašné.

A potom sa BBC a CNN ironicky pýta: kam išli peniaze, nerozkradli ich Chávez a Maduro? Vidíte, ako ten socializmus krachuje?

Možno je vo vzduchu oprávnená otázka: mal právo venezuelský ľud zoštátniť americký majetok? Tu je odpoveď príkladom: je normálne, aby Bakalov a Kolačkov rabovali nerastné bohatstvo v poriadku desiatok miliárd korún a štát chudobnel a nedostával nič, rovnako ako kšefty s bytmi baníkov, zatiaľ čo Bakala si vyviedol do zahraničia 60 miliárd? A presne rovnako, ale v mnohonásobne väčšom meradle zdierali venezuelský ľud americkej firmy: zarobili sto miliárd dolárov ročne a robotníkom zaplatili pár sto bezcenných bolívarov a ľudia nemali ani na jedlo. A Venezuelu ako štát ostrúhala: spracovanie bolo v USA! A čím viac pracovali ľudia pre USA, tým viac chudobneli a USA bohatli. Mimochodom s daňami rovnako ako Google, Facebook a ďalšie, ktoré tu majú strašné zisky a nám z toho platia nulu nulu nič.

A aby si USA toto vydieranie poistili, všade dali raketové základne a všade sú americké vojská: dragúnmi. Súdružská pomoc po americky. Výpalné sme však Sovietskemu zväzu neplatili. Tak čo je horšie?

A len pre ilustráciu, ako s informáciami zaobchádza a ako ich ohýba napríklad Český rozhlas:

Zúfalí pacienti, hlad a rozvoj šarlatánstvo. Venezuela absurditou pripomína Kafkov Proces, hovorý proamerický filmár Tuki Jencquel. Iba o úlohe USA taktne mlčí: peniaze za lži a ohýbanie pravdy nesmrdia.

Podľa latinskoamerického geopolitického strategického centra (CELAG), priame a nepriame škody ekonomických akcií proti Venezuele ekonomiku iba medzi rokmi 2013 – 2017 stáli 350 miliárd $ a potom ešte zosilneli.

Áno, vážení čitatelia, len za štyri roky, kedy Chávez odmietol slepo USA počúvať a byť vazalom, sankcie poškodili Venezuelu o 350 miliárd dolárov. A teraz to už robí okolo 500 miliárd dolárov! (Aj keď to je zatiaľ neoficiálne číslo) Proste buď sa zisky z Venezuely budú opäť odvádzať ako výpalné do USA, alebo ako tvrdia ich zničí americká armáda.  Zdroj: Open in new window

Najideálnejším riešením rómskeho problému by bolo. . .

19.04.2019

Presťahovať Rómov do Bratislavy. Veď Rómovia nie sú občania druhej kategórie, sú to rovnako občania Slovenskej republiky ako my. Mali by dostať šancu. Od roku 1950 boli preinvestované miliardy viac »

Zarobil som 2 miliardy na nekresťanských úrokoch

18.04.2019

Pán Kiska, keď som si pozrel video na ktorom sa obhajujete, že to nebola Vaša úloha skúmať, či budú mať ľudia na vysoké splátky, že potom ich naháňali exekútori, tak som si povedal, veď viac »

Inštitucionálny rasizmus je dôchodok 480 eur

17.04.2019

Tých 6000 eur za migranta si strčte. . . tento blog som napísal ešte 25. júla 2018 a v jeho úvode je toto: Už aj niektorým politikom konečne došla trpezlivosť a ostro odsudzujú charitu Európskej viac »

hazz, hasiči, auto

Hasiči zasahovali pri požiari bytu v Ružomberku, zranené sú dve osoby

19.04.2019 21:49

Hasiči museli jednu osobu evakuovať.

APTOPIX Ukraine Election

Ukrajinskí prezidentskí kandidáti odštartovali predvolebnú debatu osobnými útokmi

19.04.2019 21:22

Na večernú debatu na národný štadión Olimpijskyj v Kyjeve prišli tisíce ľudí.

BRITAIN-PROTEST/CLIMATE-CHANGE

Londýnska polícia zatkla už vyše 680 účastníkov klimatických protestov

19.04.2019 20:01

"Klimatické protesty" v Londýne, ktoré organizujú aktivisti zo skupiny Extinction Rebellion, trvajú už pondelka.

Mike Pompeo / USA / Rusko /

USA podniknú "tvrdé kroky" v prípade ruského zasahovania do amerických volieb, vyhlásil Pompeo

19.04.2019 19:11

Pompeo dodal, že Spojené štáty budú tiež naďalej vyvíjať tlak na to, aby Rusko nezasahovalo do iných volieb vo svete.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 777
Celková čítanosť: 2150665x
Priemerná čítanosť článkov: 2768x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy