Založ si blog

Od pani prezidentky očakávam

Prezident Slovenskej republiky má byť obhajcom jej záujmov navonok a záujmov občanov SR do vnútra. Aby to mohol robiť, musí mať skúsenosti nielen z politiky, ale musí mať schopnosť odolávať stresu, stáť si za slovom a hlavne nesmie byť hovorcom cudzích, či partikulárnych záujmov. A to dokáže len taký človek, ktorému nikto neplatil volebnú kampaň. (Ak niekto prijal peniaze na kampaň, je mu zaviazaný).

Ústava nám zaručuje slobodu slova, no prax hovorí o niečom inom: Máme zákon o extrémizme, ktorý umožňuje stíhať za výroky, a nemusia byť ani nenávistné, stačí ak ich niekto za také považuje, a NAKA okamžite nabehne. Avšak zarážajúce je, na koho je ten výrok namierený: „Ak niekto kritizuje napr. cigánsku menšinu, je považovaný za extrémistu, ak rovnaký výrok namieri proti Slovákom, nič sa nedeje.“ – Kde je potom tá sloboda slova?

Problémy, nevyriešime tým, že zakážeme o nich hovoriť. Tie problémy budú ešte viac narastať.

Mimovládky sú financované zo zahraničia. Nikto s tým nevie urobiť poriadok! A, čo je ešte horšie – peniaze na svoju rozkladnú činnosť dostávajú aj od vlády. Peniazmi z našich daní je financovaný rozklad štátu!  

Udalosti, ktoré nasledovali po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice hovoria zreteľnou rečou: Bol to pokus o prevrat. Pokus uchvátiť moc nedemokratickým spôsobom, teda bez vyhratia volieb. Za tou vraždou stoja tí, čo mali záujem uchvátiť moc pučom.

O pani Čaputovej som nenašiel žiadne materiály, ktoré by poukazovali, že má nejaké politické skúsenosti. Okrem reklamy, pekných rečí a úsmevu vôbec nič! Je to iba médiami vyrobená hviezda.

Vstupom do EÚ sme veľa stratili zásluhou zapredaných politikov, napr. podmienky v našom poľnohospodárstve v porovnaní hoci s českými či poľskýmirozpredali strategické podniky za facku, aby sa zapáčili. – Stali sme sa kolóniou, a ani nevieme koho. Vláda upláca (korumpuje) zahraničných investorov formou stimulov, aby prišli k nám…Vláda i poslanci sa predbiehajú v návrhoch na ochranu poľnohospodárskej pôdy, majiteľovi -súkromníkovi nedovolia postaviť na vlastnom pozemku ani latrínu – a aby ten svoj pozemok ešte niekomu predal – komu chce on – tak na to musí okamžite zabudnúť, a pritom najviac poľnohospodárskej pôdy zašantročili práve vlády. Len pre Jaguar-landrover to bolo cca 6OO ha. A to už nehovorím o PSA, Samsung, Kia a mnohých ďalších. A potom najväčšiu vinu, že nie sme potravinovo sebestační zvaľujú na poľnohospodárov.

Nástup euroskeptických  a antieurópskych strán ukazuje nový smer európskej politiky do budúcnosti. Ak sa Európa nedokáže zbaviť amerických jadrových zbraní, tak je tretia možnosť, že vôbec nebudeme. Živí budú závidieť mŕtvym! Strašenie Ruskom je úplne mimo reality. Skôr NATO sa tlačí k ruským hraniciam, nie naopak. RF nemá dôvod kohokoľvek napádať. Je však pripravená sa brániť. To „demokratický” Západ má vnútorné problémy, ktoré by rád riešil na úkor RF, to Západ sníva o zdrojoch na území RF.

NATO nie je obranná aliancia ako nám tlačia do hlavy, ale len a len útočná. Totiž, kým by sa zmobilizovali k obrane, tak by už bolo po vojne. Členovia NATO sa dokážu dohovoriť len na útoku. Stačí si spomenúť na Juhosláviu! Zdroj: Open in new window

S pánom Bohom, idem od vás, neublížil som žiadnemu z vás

30.10.2019

Vladko - pomerne rýchlo zabudol na to ako sa s nami všetkými lúčil slovami: S Pánom Bohom, idem od vás, idem od vás, neublížil som, neublížil som žiadnemu z vás. – Bol taký dojatý, že viac »

Rozhovor Trnku s Kočnerom ma urazil

15.10.2019

Rozhovor bývalého generálneho prokurátora Trnku s Kočnerom musí uraziť každého slušného občana v krajine. [caption id="attachment_4966" align="alignleft" width="630"] Gašparec, 15.10.2019[/caption] viac »

Matovič mal dopravnú nehodu

18.09.2019

Dnes ráno mal Igor Matovič dopravnú nehodu na D1 smerom do Bratislavy. Podľa jeho slov: „do neho zozadu narazil vodič, ktorý nestihol zabrzdiť. Následkom čoho jeho auto narazilo do vodiča pred viac »

trnava-titulka-shutt-5X

V Trnave dane za byt stúpnu takmer trojnásobne. Potrebujeme ich, hovorí radnica

12.11.2019 10:00

Návrh na zvýšenie sadzby za daň z nehnuteľností pre fyzické i právnické osoby predloží na najbližšie rokovanie mestského zastupiteľstva trnavská radnica.

hypotéka, prenájom, dane, daňové, nájom

Ceny bytov ďalej skokovo rastú

12.11.2019 10:00

Ceny nehnuteľností za posledné tri roky rapídne vzrástli. Aktuálny medziročný rast je dokonca rekordný za poslednú dekádu.

Saudská Arábia

Saudská Arábia zaradila feminizmus medzi extrémistické ideológie

12.11.2019 09:33

Podpora skupín, ktoré sú klasifikované ako extrémistické organizácie, sa v Saudskej Arábii trestá väzením.

Severná Kórea / podmorská balistická strela / Pukguksong-3

KĽDR obvinila Južnú Kóreu a USA z brzdenia mierového procesu

12.11.2019 09:27

Severokórejský veľvyslanec pri OSN zdôraznil, že Pchjongjang už vyše 20 mesiacov neuskutočnil testy jadrových zbraní.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 867
Celková čítanosť: 2633338x
Priemerná čítanosť článkov: 3037x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy