Založ si blog

Od pani prezidentky očakávam

Prezident Slovenskej republiky má byť obhajcom jej záujmov navonok a záujmov občanov SR do vnútra. Aby to mohol robiť, musí mať skúsenosti nielen z politiky, ale musí mať schopnosť odolávať stresu, stáť si za slovom a hlavne nesmie byť hovorcom cudzích, či partikulárnych záujmov. A to dokáže len taký človek, ktorému nikto neplatil volebnú kampaň. (Ak niekto prijal peniaze na kampaň, je mu zaviazaný).

Ústava nám zaručuje slobodu slova, no prax hovorí o niečom inom: Máme zákon o extrémizme, ktorý umožňuje stíhať za výroky, a nemusia byť ani nenávistné, stačí ak ich niekto za také považuje, a NAKA okamžite nabehne. Avšak zarážajúce je, na koho je ten výrok namierený: „Ak niekto kritizuje napr. cigánsku menšinu, je považovaný za extrémistu, ak rovnaký výrok namieri proti Slovákom, nič sa nedeje.“ – Kde je potom tá sloboda slova?

Problémy, nevyriešime tým, že zakážeme o nich hovoriť. Tie problémy budú ešte viac narastať.

Mimovládky sú financované zo zahraničia. Nikto s tým nevie urobiť poriadok! A, čo je ešte horšie – peniaze na svoju rozkladnú činnosť dostávajú aj od vlády. Peniazmi z našich daní je financovaný rozklad štátu!  

Udalosti, ktoré nasledovali po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice hovoria zreteľnou rečou: Bol to pokus o prevrat. Pokus uchvátiť moc nedemokratickým spôsobom, teda bez vyhratia volieb. Za tou vraždou stoja tí, čo mali záujem uchvátiť moc pučom.

O pani Čaputovej som nenašiel žiadne materiály, ktoré by poukazovali, že má nejaké politické skúsenosti. Okrem reklamy, pekných rečí a úsmevu vôbec nič! Je to iba médiami vyrobená hviezda.

Vstupom do EÚ sme veľa stratili zásluhou zapredaných politikov, napr. podmienky v našom poľnohospodárstve v porovnaní hoci s českými či poľskýmirozpredali strategické podniky za facku, aby sa zapáčili. – Stali sme sa kolóniou, a ani nevieme koho. Vláda upláca (korumpuje) zahraničných investorov formou stimulov, aby prišli k nám…Vláda i poslanci sa predbiehajú v návrhoch na ochranu poľnohospodárskej pôdy, majiteľovi -súkromníkovi nedovolia postaviť na vlastnom pozemku ani latrínu – a aby ten svoj pozemok ešte niekomu predal – komu chce on – tak na to musí okamžite zabudnúť, a pritom najviac poľnohospodárskej pôdy zašantročili práve vlády. Len pre Jaguar-landrover to bolo cca 6OO ha. A to už nehovorím o PSA, Samsung, Kia a mnohých ďalších. A potom najväčšiu vinu, že nie sme potravinovo sebestační zvaľujú na poľnohospodárov.

Nástup euroskeptických  a antieurópskych strán ukazuje nový smer európskej politiky do budúcnosti. Ak sa Európa nedokáže zbaviť amerických jadrových zbraní, tak je tretia možnosť, že vôbec nebudeme. Živí budú závidieť mŕtvym! Strašenie Ruskom je úplne mimo reality. Skôr NATO sa tlačí k ruským hraniciam, nie naopak. RF nemá dôvod kohokoľvek napádať. Je však pripravená sa brániť. To „demokratický” Západ má vnútorné problémy, ktoré by rád riešil na úkor RF, to Západ sníva o zdrojoch na území RF.

NATO nie je obranná aliancia ako nám tlačia do hlavy, ale len a len útočná. Totiž, kým by sa zmobilizovali k obrane, tak by už bolo po vojne. Členovia NATO sa dokážu dohovoriť len na útoku. Stačí si spomenúť na Juhosláviu! Zdroj: Open in new window

SNS si kúpila hlasy dôchodcov

17.09.2019

Dôchodcovia už od 1. januára 2020 nebudú musieť platiť koncesionárske poplatky. Danko sa pochválil, že plní svoje sľuby zo začiatku funkčného obdobia. Teda klobúk dole pred kapitánom, že viac »

Danko sa správa ako keby iba včera nastúpil do vlády

16.09.2019

Pán kapitán a čo ste robili takmer 4 roky, keď až teraz poukazujete na správu, podľa ktorej má Slovensko najslabší výber DPH?! Tvrdíte, že „máme nekoncepčné odmeňovanie v štátnej správe. viac »

Fico rafinovaný plán nepotrebuje

15.09.2019

Média kalkulujú, že Fico má plán na to, ako vládnuť ďalej. Veď nato netreba žiadneho politológa, aby to voliči nevideli, že 7-koalícia zostavená z opozičných strán a nových subjektov viac »

Žilina

Žilina vstúpi do Únie miest Slovenska na začiatku roka 2020

17.09.2019 23:03

Vstup mesta do ÚMS podporilo 23 poslancov, proti nebol nikto.

dieťa, šikana, pedofil, strach, plač

V prípade pohlavného zneužívania by mali súdiť dvoch kňazov

17.09.2019 22:23

K údajnému zneužívaniu došlo na pôde seminára sv. Pia X., inštitúcie nachádzajúcej sa vo Vatikáne.

Spain Politics

Španielsko čakajú štvrté voľby za štyri roky

17.09.2019 21:41, aktualizované: 21:59

Posledné parlamentné voľby sa v Španielsku konali v apríli.

paprikový sprej, kaser

Košické gymnázium evakuovali dva razy

17.09.2019 20:40

Podľa jedného z rodičov študenta, ktorý navštevuje školu, bola do ovzdušia vypustená zatiaľ neznáma dráždivá látka a žiaci a personál školy začali kašľať.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 864
Celková čítanosť: 2558653x
Priemerná čítanosť článkov: 2961x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy