Založ si blog

Wall Street hlási krach mnohých bánk

Najväčšia nemenovaná (nemecká) obchodná sieť predajní potravín svojou súťažou spôsobila na Slovensku obrovský ošiaľ. Vyhlásila súťaž: Mestá, ktoré získajú najväčší počet hlasov, tak prvým desiatim mestám nemenovaná obchodná spoločnosť postaví detské ihriska zadarmo…

Jedno košické sídlisko sa v tejto súťaží pomerne dlho držalo na treťom mieste, no včera nastal obrovský zvrat: Včerajší večerný vývoj hlasovania spravil fantastický skok jedného košického sídliska. Z tretieho miesta sa prehuplo na prvé miesto a v priebehu necelej hodiny zaznamenali významné svetové tlačové agentúry, skok v hlasovaní. Ten spôsobil pohyb na burze, Wall Street hlási krach mnohých bánk. Bratislavský Slovan ponúkol svoje miesto v KHL hokejistom sídliska, aero-linky Emirates uvažujú nad priamym leteckým spojením Dubaj – Čičky. Realitné kancelárie hlásia nárast dopytu o kúpu bytu na sídlisku o 243%, krízové vedenie dopravného podniku mesta uvažuje o zvýšení cestovného na autobusových linkách prechádzajúcich hlavnou tr. sídliska a zvažujú zavedenie priamej električkovej linky z Horného Banková k novo-postavenému ihrisku na sídlisku. Magistrát mesta posiela prihlášku do súťaže o titul Európske hlavné mesto hlasovania. Starosta sídliska celý tento týždeň čapuje pred úradom medovinu zadarmo. 🙂

Avšak miestnemu zastupiteľstvu sídliska ešte zostáva doriešiť jednu nie príliš ľahkú úlohu. Priame letecké spojenie Dubaj – Čičky nie je možné, lebo mestského architekta by v živote nenapadlo, že Čičky raz budú potrebovať aj letisko.

 Letecká linka: Dubaj - Čičky :-)

Letecká linka: Dubaj – Čičky 🙂

Takže lietadla z Dubaja budú dočasne -, kým sa na Čičkách vybuduje letisko – pristávať na košickom letisku. Ale pred poslancami sídliska a ich starostom je ešte jeden vážny problém. Tým, že sa cestujúci budú z letiska prepravovať na sídlisko kyvadlovou dopravou, veľmi ľahko by sa mohlo stáť, že by mohli zabočiť na nemenované sídlisko, ktoré je už aj vo svete preslávené nie príliš oslňujúcim spôsobom, akým na ňom jeho obyvatelia žijú… Takže zvažujú sa tieto alternatívy: Buď sa pred tým sídliskom postavy ochranný múr, aby na neho z tých autobusov nebolo vidieť. Alebo druhá alternatíva, ktorá by bola lacnejšia a zároveň humánnejšia, tou by bolo také riešenie, že na križovatke pred tým neslávnym sídliskom by dennodenne stáli regulovčici – čiže policajti – a šoférom autobusov s turistami z letiska – by ukazovali smer cesty kadiaľ majú pokračovať. 🙂

Rusko vyskúšalo dve strategické rakety

24.08.2019

5.10.2018 som napísal blog: Trump/Putin – dvaja kohúti na jednom smetisku! https://kormidlo.blog.pravda.sk/2018/10/05/trump-putin-dvaja-kohuti-na-jednom-smetisku/ - V ňom som okrem iného uviedol viac »

Niektorí Slováci až príliš podceňujú africký mor ošípaných!

24.08.2019

Môže sa im to nebezpečne vypomstiť. Neuvedomujú si totiž, že táto situácia je veľmi vážna. Mor sa šíri míľovými krokmi, ale niektorí občania robia tajne zakáľačky. Mäso a mäsové viac »

Holokaust je správna vec. . .

23.08.2019

1,4 percentá mladých ľudí vo veku 15-20 rokov sa v teste o holokauste vyjadrili, že holokaust je správna vec. Pripomenul som si časy, keď som chodil na základnú školu ja... tiež som nemal rád viac »

Hongkong Čína demonštrácia polícia zásah

Polícia v Hongkongu zatkla počas nočných protestov takmer tri desiatky ľudí

25.08.2019 08:30

Polícia použila slzotvorný plyn po viac ako týždni väčšinou pokojných demonštrácií v tejto bývalej britskej kolónii.

potraviny, zelenina, výživa

V obchode s potravinami sú Česi v hlbokom mínuse, najmä pre dovoz mäsa

25.08.2019 07:17

Ak sa niečo nezmení, bude schodok českého agrárneho obchodu najhorší, mohol by presiahnuť aj vlaňajších rekordných 40 miliárd Kč (1,55 miliardy eur).

pôda, peniaze, eurá

Mor a obchodné vojny menia svet

25.08.2019 07:00

Číňania sa v priebehu jedného týždňa dohodli s Rusmi na dodávkach pšenice a sóje. Predtým trvala príprava takýchto dohôd celé mesiace.

Marian Kočner

Koho nachytajú Kočnerove správy a ktorý politik rozhodne voľby?

25.08.2019 06:00

Od postoja jednej menšej strany môže po budúcoročných voľbách závisieť či sa dostanú k moci súčasné koaličné strany alebo opozícia.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 838
Celková čítanosť: 2438306x
Priemerná čítanosť článkov: 2910x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy