Založ si blog

Pápež František priznal sexuálne zneužívanie mníšok

Už som napísal najmenej päť blogov v tom zmysle, že Cirkev by urobila najlepší skutok, ak by, čo najskôr zrušila celibát. K tejto téme sa odborníci vyjadrovali tak, že toto rozhodnutie musí spraviť Vatikán…

Dnes som sa dočítal, že včera Pápež František pripustil tvrdenie o tom, že „katolícki kňazi a biskupi sexuálne zneužívali mníšky.“ – Poviem to otvorene: Je to doposiaľ najväčší škandál, ktorý otriasa katolíckou cirkvou v jej základoch, ako najsilnejšie zemetrasenie v dejinách ľudstva, keď  v Čile (1960) dosiahlo hodnotu 8,9 Richterovej stupnice.

 Tak, ako sa nakláňa ten kríž, ktorý už vyzerá ako šikmá veža v Pise, tak sa nakláňa vo svojich základoch aj celý Vatikán s tým svojim mnohočlenným ansámblom.

Tak, ako sa nakláňa ten kríž, ktorý už vyzerá ako šikmá veža v Pise, tak sa nakláňa vo svojich základoch aj celý Vatikán s tým svojim mnohočlenným ansámblom.

„Niekoľko kňazov a biskupov sa toho dopustilo,“ – takto odpovedal pápež novinárom v lietadle počas letu zo Spojených arabských emirátov (SAE) do Vatikánu.

Minulo týždenný ženský vatikánsky magazín priniesol informácie o sexuálnom násilí na mníškach, a zároveň informoval verejnosť o tom, že boli nútené ísť na interrupciu, prípadne museli „vychovávať deti, ktorých otcovstvo kňazi odmietli priznať.“

František povedal, že tento problém sa môže vyskytnúť „kdekoľvek“, ale je rozšírený najmä v „niektorých nových kongregáciách a regiónoch“. „Domnievam sa, že to stále pretrváva, pretože niečo také len tak nevymizne. Práve naopak,“ dodal…

Novinárka Lucetta Scaraffiová napísala: „že mníšky o znásilňovaní desaťročia mlčali zo strachu pred represáliami. „Ak bude cirkev aj naďalej zatvárať oči pred týmito škandálmi, utláčanie žien v cirkvi bude pokračovať.“ – Zdroj: www.zoznam.sk

Nech sa už ľudia, (hlavne kresťania) postavia k tomuto škandálu akokoľvek, a budú sa budú vyjadrovať takisto akokoľvek, tak ja stále tvrdím, že Vatikán musí už konečne ten idiotský celibát zrušiť! Potom sa už nič podobné nikdy nebude opakovať.

Najideálnejším riešením rómskeho problému by bolo. . .

19.04.2019

Presťahovať Rómov do Bratislavy. Veď Rómovia nie sú občania druhej kategórie, sú to rovnako občania Slovenskej republiky ako my. Mali by dostať šancu. Od roku 1950 boli preinvestované miliardy viac »

Zarobil som 2 miliardy na nekresťanských úrokoch

18.04.2019

Pán Kiska, keď som si pozrel video na ktorom sa obhajujete, že to nebola Vaša úloha skúmať, či budú mať ľudia na vysoké splátky, že potom ich naháňali exekútori, tak som si povedal, veď viac »

Inštitucionálny rasizmus je dôchodok 480 eur

17.04.2019

Tých 6000 eur za migranta si strčte. . . tento blog som napísal ešte 25. júla 2018 a v jeho úvode je toto: Už aj niektorým politikom konečne došla trpezlivosť a ostro odsudzujú charitu Európskej viac »

hazz, hasiči, auto

Hasiči zasahovali pri požiari bytu v Ružomberku, zranené sú dve osoby

19.04.2019 21:49

Hasiči museli jednu osobu evakuovať.

APTOPIX Ukraine Election

Ukrajinskí prezidentskí kandidáti odštartovali predvolebnú debatu osobnými útokmi

19.04.2019 21:22

Na večernú debatu na národný štadión Olimpijskyj v Kyjeve prišli tisíce ľudí.

BRITAIN-PROTEST/CLIMATE-CHANGE

Londýnska polícia zatkla už vyše 680 účastníkov klimatických protestov

19.04.2019 20:01

"Klimatické protesty" v Londýne, ktoré organizujú aktivisti zo skupiny Extinction Rebellion, trvajú už pondelka.

Mike Pompeo / USA / Rusko /

USA podniknú "tvrdé kroky" v prípade ruského zasahovania do amerických volieb, vyhlásil Pompeo

19.04.2019 19:11

Pompeo dodal, že Spojené štáty budú tiež naďalej vyvíjať tlak na to, aby Rusko nezasahovalo do iných volieb vo svete.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 777
Celková čítanosť: 2150595x
Priemerná čítanosť článkov: 2768x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy