Založ si blog

Pápež František priznal sexuálne zneužívanie mníšok

Už som napísal najmenej päť blogov v tom zmysle, že Cirkev by urobila najlepší skutok, ak by, čo najskôr zrušila celibát. K tejto téme sa odborníci vyjadrovali tak, že toto rozhodnutie musí spraviť Vatikán…

Dnes som sa dočítal, že včera Pápež František pripustil tvrdenie o tom, že „katolícki kňazi a biskupi sexuálne zneužívali mníšky.“ – Poviem to otvorene: Je to doposiaľ najväčší škandál, ktorý otriasa katolíckou cirkvou v jej základoch, ako najsilnejšie zemetrasenie v dejinách ľudstva, keď  v Čile (1960) dosiahlo hodnotu 8,9 Richterovej stupnice.

 Tak, ako sa nakláňa ten kríž, ktorý už vyzerá ako šikmá veža v Pise, tak sa nakláňa vo svojich základoch aj celý Vatikán s tým svojim mnohočlenným ansámblom.

Tak, ako sa nakláňa ten kríž, ktorý už vyzerá ako šikmá veža v Pise, tak sa nakláňa vo svojich základoch aj celý Vatikán s tým svojim mnohočlenným ansámblom.

„Niekoľko kňazov a biskupov sa toho dopustilo,“ – takto odpovedal pápež novinárom v lietadle počas letu zo Spojených arabských emirátov (SAE) do Vatikánu.

Minulo týždenný ženský vatikánsky magazín priniesol informácie o sexuálnom násilí na mníškach, a zároveň informoval verejnosť o tom, že boli nútené ísť na interrupciu, prípadne museli „vychovávať deti, ktorých otcovstvo kňazi odmietli priznať.“

František povedal, že tento problém sa môže vyskytnúť „kdekoľvek“, ale je rozšírený najmä v „niektorých nových kongregáciách a regiónoch“. „Domnievam sa, že to stále pretrváva, pretože niečo také len tak nevymizne. Práve naopak,“ dodal…

Novinárka Lucetta Scaraffiová napísala: „že mníšky o znásilňovaní desaťročia mlčali zo strachu pred represáliami. „Ak bude cirkev aj naďalej zatvárať oči pred týmito škandálmi, utláčanie žien v cirkvi bude pokračovať.“ – Zdroj: www.zoznam.sk

Nech sa už ľudia, (hlavne kresťania) postavia k tomuto škandálu akokoľvek, a budú sa budú vyjadrovať takisto akokoľvek, tak ja stále tvrdím, že Vatikán musí už konečne ten idiotský celibát zrušiť! Potom sa už nič podobné nikdy nebude opakovať.

Brexit a populizmus

19.08.2019

Už aj stovke poslancov Dolnej snemovne britského parlamentu z rôznych politických strán konečne došlo, že odčleniť sa od EÚ nie je také jednoduché ako v prípade, keď hlava rodiny buchne viac »

Strašne ho pošlem do pi. . .

15.08.2019

Kočnerové slová adresované Hranolový napovedajú, že poniektorí politici sa tohto človeka museli naozaj strašne báť. Nie je vylúčené, že sa ho boja aj naďalej, napriek tomu, že ho strážia viac »

Bagrista Pelegrini

14.08.2019

Vyškieranie predsedu vlády pred kamerami v kresle bagra pri búraní skeletu nedostavanej nemocnice je skôr na zaplakanie. Ak sa chcel premiér Pelegrini zviditeľniť, tak podľa mňa oveľa lepšie viac »

Peniaze, euro, ekonomika

Minimálnu mzdu vidí každý inde. Firmy hovoria o kríze, odbory o priestore na rast

19.08.2019 16:07

Sociálni partneri sa v pondelok nedohodli na výške minimálnej mzdy na budúci rok.

cibula počasie

Trhlina v tropickom počasí! Zvlnený front ťahá na Slovensko krúpy

19.08.2019 16:00

Ideálne letné počasie má svoje dni zrátané.

poplatok, dane, odvody, peniaze, banka

Odbory odmietajú pokles daní firmám na 15 %

19.08.2019 15:35

Odborári nesúhlasia s poklesom daní pre firmy. S návrhom prišla koaličná SNS, ktorá presadzuje zníženie dane z príjmu právnických osôb z 21 % na 15 %.

horskí záchranári tatry poľsko

Horskí záchranári pomáhajú pri záchrane uviaznutých jaskyniarov v poľských Tatrách

19.08.2019 15:31

Za jednou z chodieb jaskyne, ktorú náhle zaplavila voda, uviazli dvaja poľskí jaskyniari.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 832
Celková čítanosť: 2423730x
Priemerná čítanosť článkov: 2913x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy