Založ si blog

Najvyšší čas – zvýšiť trestnú sadzbu!

Polícia zverejnila zásah elitnej jednotky NAKA – zaistila šiestich drogových dílerov a drogy. Zároveň zverejnili aj fotografie na ktorých je „veľká“ kopa bankoviek. Hotovosť je vo výške 65 485 eur. – Pri pohľade na túto hotovosť, si určite mnohí Slováci pomyslia, že o toľkých peniazoch pokope môžu iba snívať.  Ale v skutočnosti ani nešlo o veľký záchyt omamných a psychotropných látok. (Vo svete bývajú zásahy pri ktorých polícia chytí dílerov drog aj s niekoľkými tonami drog a takisto sa pri takýchto nelegálnych aktivitách točia milióny dolárov, prípadne eur.)

No ja som sa pozastavil nad výškou sankcie za drogovú trestnú činnosť: V našej krajine je od 10 do 15 rokov. Takže aj v tomto prípade zadržaným osobám hrozí tento trest, ale preto, že túto trestnú činnosť páchali dlhodobo.

Aj tento prípad iba potvrdzuje tú skutočnosť, že je najvyšší čas zvýšiť trestnú sadzbu drogovým dílerom. (Jednu skupinu odhalili, ale je veľká pravdepodobnosť, že takých je v našej krajine podstatne viac). A ak by boli tresty za túto činnosť 20-25 rokov, tak potom by si poriadne rozmysleli, či sa im oplatí ísť do toho s takým veľkým rizikom.

O tejto téme som pred necelým mesiacom, konkrétne 18. januára 2019 napísal tento blog: http://kormidlo.blog.pravda.sk/2019/01/18/policajt-obchodoval-s-pervitinom-ide-do-vazenia/ -V ňom som písal aj o tomto probléme: „Nedávno som čítal, že Bratislava má problém s kokaínom, pribúdajú tam ľudia závislí na drogách a čoraz viac ľudí vyhľadáva liečbu drogových závislostí.“

„Súčasnú situáciu prirovnala vedúca Inštitútu (drogových závislosti) k 90. rokom minulého storočia. V poslednom období narástol počet ľudí závislých od kokaínu. (Je vraj označovaný ako droga bohatých a jeho užívanie je rozšírené v najvyšších spoločenských kruhoch.)“ – Takže môžeme sa čudovať našej mládeži, že sa po nich opičí?! Keď práve tých prijateľnejších prípadov- z ktorých by si mládež mala brať príklad je strašne málo!

Ľudia sú často tlačení k podávaniu vyššieho pracovného výkonu, a práve kvôli tomu siahajú po kokaíne… Počet pacientov kontinuálne stúpa, ale počet zdravotníckeho personálu a finančné prostriedky – tie nestúpajú!

Vtedy(18.2019) som sa dočítal, že Okresný súd v Košiciach odsúdil bývalého policajta na šesť rokov odňatia slobody nepodmienečne za drogový zločin obchodovania s pervitínom.

Čo k tomu dodať? Sú krajiny v ktorých by za túto činnosť dostal trest smrti, ale v našej krajine mu dajú 6 rokov nepodmienečne – a nie je vylúčené, že po dvoch až troch rokoch dobrého správania ho prepustia na slobodu. Potom sa skutočne niet čomu čudovať, že obchod s drogami na Slovensku takto prekvitá a tým stúpa aj počet závislých…

Človeku rozum zostáva stáť nad tým, ako sa tieto svinstva rozmnožili medzi ľuďmi. Kdekoľvek sa človek pohne, hlavne vo väčších mestách, či už v parkoch alebo na staniciach v ich odľahlých kútoch sa povaľujú použité jednorazové injekčne striekačky a stále viac ich pribúda…

Najideálnejším riešením rómskeho problému by bolo. . .

19.04.2019

Presťahovať Rómov do Bratislavy. Veď Rómovia nie sú občania druhej kategórie, sú to rovnako občania Slovenskej republiky ako my. Mali by dostať šancu. Od roku 1950 boli preinvestované miliardy viac »

Zarobil som 2 miliardy na nekresťanských úrokoch

18.04.2019

Pán Kiska, keď som si pozrel video na ktorom sa obhajujete, že to nebola Vaša úloha skúmať, či budú mať ľudia na vysoké splátky, že potom ich naháňali exekútori, tak som si povedal, veď viac »

Inštitucionálny rasizmus je dôchodok 480 eur

17.04.2019

Tých 6000 eur za migranta si strčte. . . tento blog som napísal ešte 25. júla 2018 a v jeho úvode je toto: Už aj niektorým politikom konečne došla trpezlivosť a ostro odsudzujú charitu Európskej viac »

hazz, hasiči, auto

Hasiči zasahovali pri požiari bytu v Ružomberku, zranené sú dve osoby

19.04.2019 21:49

Hasiči museli jednu osobu evakuovať.

APTOPIX Ukraine Election

Ukrajinskí prezidentskí kandidáti odštartovali predvolebnú debatu osobnými útokmi

19.04.2019 21:22

Na večernú debatu na národný štadión Olimpijskyj v Kyjeve prišli tisíce ľudí.

BRITAIN-PROTEST/CLIMATE-CHANGE

Londýnska polícia zatkla už vyše 680 účastníkov klimatických protestov

19.04.2019 20:01

"Klimatické protesty" v Londýne, ktoré organizujú aktivisti zo skupiny Extinction Rebellion, trvajú už pondelka.

Mike Pompeo / USA / Rusko /

USA podniknú "tvrdé kroky" v prípade ruského zasahovania do amerických volieb, vyhlásil Pompeo

19.04.2019 19:11

Pompeo dodal, že Spojené štáty budú tiež naďalej vyvíjať tlak na to, aby Rusko nezasahovalo do iných volieb vo svete.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 777
Celková čítanosť: 2150605x
Priemerná čítanosť článkov: 2768x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy