Založ si blog

Najvyšší čas – zvýšiť trestnú sadzbu!

Polícia zverejnila zásah elitnej jednotky NAKA – zaistila šiestich drogových dílerov a drogy. Zároveň zverejnili aj fotografie na ktorých je „veľká“ kopa bankoviek. Hotovosť je vo výške 65 485 eur. – Pri pohľade na túto hotovosť, si určite mnohí Slováci pomyslia, že o toľkých peniazoch pokope môžu iba snívať.  Ale v skutočnosti ani nešlo o veľký záchyt omamných a psychotropných látok. (Vo svete bývajú zásahy pri ktorých polícia chytí dílerov drog aj s niekoľkými tonami drog a takisto sa pri takýchto nelegálnych aktivitách točia milióny dolárov, prípadne eur.)

No ja som sa pozastavil nad výškou sankcie za drogovú trestnú činnosť: V našej krajine je od 10 do 15 rokov. Takže aj v tomto prípade zadržaným osobám hrozí tento trest, ale preto, že túto trestnú činnosť páchali dlhodobo.

Aj tento prípad iba potvrdzuje tú skutočnosť, že je najvyšší čas zvýšiť trestnú sadzbu drogovým dílerom. (Jednu skupinu odhalili, ale je veľká pravdepodobnosť, že takých je v našej krajine podstatne viac). A ak by boli tresty za túto činnosť 20-25 rokov, tak potom by si poriadne rozmysleli, či sa im oplatí ísť do toho s takým veľkým rizikom.

O tejto téme som pred necelým mesiacom, konkrétne 18. januára 2019 napísal tento blog: http://kormidlo.blog.pravda.sk/2019/01/18/policajt-obchodoval-s-pervitinom-ide-do-vazenia/ -V ňom som písal aj o tomto probléme: „Nedávno som čítal, že Bratislava má problém s kokaínom, pribúdajú tam ľudia závislí na drogách a čoraz viac ľudí vyhľadáva liečbu drogových závislostí.“

„Súčasnú situáciu prirovnala vedúca Inštitútu (drogových závislosti) k 90. rokom minulého storočia. V poslednom období narástol počet ľudí závislých od kokaínu. (Je vraj označovaný ako droga bohatých a jeho užívanie je rozšírené v najvyšších spoločenských kruhoch.)“ – Takže môžeme sa čudovať našej mládeži, že sa po nich opičí?! Keď práve tých prijateľnejších prípadov- z ktorých by si mládež mala brať príklad je strašne málo!

Ľudia sú často tlačení k podávaniu vyššieho pracovného výkonu, a práve kvôli tomu siahajú po kokaíne… Počet pacientov kontinuálne stúpa, ale počet zdravotníckeho personálu a finančné prostriedky – tie nestúpajú!

Vtedy(18.2019) som sa dočítal, že Okresný súd v Košiciach odsúdil bývalého policajta na šesť rokov odňatia slobody nepodmienečne za drogový zločin obchodovania s pervitínom.

Čo k tomu dodať? Sú krajiny v ktorých by za túto činnosť dostal trest smrti, ale v našej krajine mu dajú 6 rokov nepodmienečne – a nie je vylúčené, že po dvoch až troch rokoch dobrého správania ho prepustia na slobodu. Potom sa skutočne niet čomu čudovať, že obchod s drogami na Slovensku takto prekvitá a tým stúpa aj počet závislých…

Človeku rozum zostáva stáť nad tým, ako sa tieto svinstva rozmnožili medzi ľuďmi. Kdekoľvek sa človek pohne, hlavne vo väčších mestách, či už v parkoch alebo na staniciach v ich odľahlých kútoch sa povaľujú použité jednorazové injekčne striekačky a stále viac ich pribúda…

Brexit a populizmus

19.08.2019

Už aj stovke poslancov Dolnej snemovne britského parlamentu z rôznych politických strán konečne došlo, že odčleniť sa od EÚ nie je také jednoduché ako v prípade, keď hlava rodiny buchne viac »

Strašne ho pošlem do pi. . .

15.08.2019

Kočnerové slová adresované Hranolový napovedajú, že poniektorí politici sa tohto človeka museli naozaj strašne báť. Nie je vylúčené, že sa ho boja aj naďalej, napriek tomu, že ho strážia viac »

Bagrista Pelegrini

14.08.2019

Vyškieranie predsedu vlády pred kamerami v kresle bagra pri búraní skeletu nedostavanej nemocnice je skôr na zaplakanie. Ak sa chcel premiér Pelegrini zviditeľniť, tak podľa mňa oveľa lepšie viac »

ústavný súd, vypočutie, ústavnoprávny výbor

Ďalšími kandidátmi na ústavných sudcov sú Duľa a Pitoňáková

19.08.2019 16:38

Okrem nich majú o post ústavného sudcu záujem aj Michal Matulník a Robert Šorl.

Peniaze, euro, ekonomika

Minimálnu mzdu vidí každý inde. Firmy hovoria o kríze, odbory o priestore na rast

19.08.2019 16:07

Sociálni partneri sa v pondelok nedohodli na výške minimálnej mzdy na budúci rok.

cibula počasie

Trhlina v tropickom počasí! Zvlnený front ťahá na Slovensko krúpy

19.08.2019 16:00

Ideálne letné počasie má svoje dni zrátané.

poplatok, dane, odvody, peniaze, banka

Odbory odmietajú pokles daní firmám na 15 %

19.08.2019 15:35

Odborári nesúhlasia s poklesom daní pre firmy. S návrhom prišla koaličná SNS, ktorá presadzuje zníženie dane z príjmu právnických osôb z 21 % na 15 %.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 832
Celková čítanosť: 2423751x
Priemerná čítanosť článkov: 2913x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy