Založ si blog

Extrémista chcel zaútočiť na Biely dom a Sochu slobody

Po prečítaní tejto správy mi to vychádza tak, že občania USA sa správajú podobne ako sa správali Rusi počas bývalého režimu. Tam každý každého udával… V Rusku bola sledovaná podvratná činnosť, a ak niekto podkopával socialistické zriadenie tým, že sa spriahol s niekým, kto kolaboroval na Západ – stačilo len podozrenie – a sused suseda udal. Rozdiel je len ten, že v Amerike je teraz každý občan tajným agentom a jeho snahou je zabrániť radikálnym útokom extrémistov, ktorí majú snahu zničiť, čo najväčší počet významných búdou v USA a takisto zabiť mnohých Američanov.

Zdroj: Open in new window  uvádza: „Americká polícia v stredu zatkla muža, ktorý plánoval útok na Biely dom a Sochu slobody.“ (Je obvinený z pokusu o poškodenie prípadne zničenie budovy patriacej Spojeným štátom.)

V októbri dôvernému zdroju FBI povedal, že chcel odísť do inej krajiny, no tým, že nemá cestovný pas, tak zostane v USA a zaútočí na Biely dom a Sochu slobody. Potom sa párkrát stretol s tajným agentom a spomínaným zdrojom FBI. „Povedal im, že chce urobiť čo najväčšie škody a dúfa, že sa stane „mučeníkom“.

Agenta v utajení požiadal, aby mu zohnal zbrane a výbušniny… Na Biely dom chcel zaútočiť tento týždeň. Chcel použiť protitankovú strelu a vniknúť do Bieleho domu, kde by zabil čo najviac ľudí.

V stredu sa stretol s utajenými členmi FBI na parkovisku, kde si mali vymeniť autá za zbrane, tri výbušné zariadenia a protitankovú strelu. Prišli tam aj ďalší agenti FBI v utajení, prehliadli si ponúkané autá a priviezli žiadaný tovar. Následne sa rozprávali o tom, ako použiť zbrane a výbušniny. Za zbrane im muži dali kľúče od svojich áut a náklad premiestnili do požičaného vozidla. Potom, ako si sadli do vozidla a zatvorili dvere, extrémistu zatkli.

Dá sa takejto správe vôbec veriť? Žeby ten 21 ročný mladík bol až natoľko hlúpy, žeby sa so svojim plánom zdôveril akurát utajeným agentom? Myslím, že toto je až príliš nepravdepodobné… Jedine tak, ako som to spomenul v blogu, že v USA je teraz každý občan tajným agentom.

Brexit a populizmus

19.08.2019

Už aj stovke poslancov Dolnej snemovne britského parlamentu z rôznych politických strán konečne došlo, že odčleniť sa od EÚ nie je také jednoduché ako v prípade, keď hlava rodiny buchne viac »

Strašne ho pošlem do pi. . .

15.08.2019

Kočnerové slová adresované Hranolový napovedajú, že poniektorí politici sa tohto človeka museli naozaj strašne báť. Nie je vylúčené, že sa ho boja aj naďalej, napriek tomu, že ho strážia viac »

Bagrista Pelegrini

14.08.2019

Vyškieranie predsedu vlády pred kamerami v kresle bagra pri búraní skeletu nedostavanej nemocnice je skôr na zaplakanie. Ak sa chcel premiér Pelegrini zviditeľniť, tak podľa mňa oveľa lepšie viac »

poplatok, dane, odvody, peniaze, banka

Odbory odmietajú pokles daní firmám na 15 %

19.08.2019 15:35

Odborári nesúhlasia s poklesom daní pre firmy. S návrhom prišla koaličná SNS, ktorá presadzuje zníženie dane z príjmu právnických osôb z 21 % na 15 %.

horskí záchranári tatry poľsko

Horskí záchranári pomáhajú pri záchrane uviaznutých jaskyniarov v poľských Tatrách

19.08.2019 15:31

Za jednou z chodieb jaskyne, ktorú náhle zaplavila voda, uviazli dvaja poľskí jaskyniari.

Národná rada, stožiar

Hlinov odkaz Dankovi: KDH vyvesilo na stožiar pri Pečnianskom lese kapitánsku výložku

19.08.2019 14:52

KDH tak reagovalo na iniciatívu predsedu parlamentu Andreja Danka, ktorý dal pred NR SR postaviť stožiar so štátnou vlajkou.

euro, bankovky, peniaze

Nad Nemeckom sa vznáša hrozba recesie

19.08.2019 14:29

Nemecká ekonomika by mohla v lete opäť klesnúť, keďže priemyselná produkcia sa znižuje pre nedostatok nových objednávok.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 832
Celková čítanosť: 2423618x
Priemerná čítanosť článkov: 2913x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy