Založ si blog

Kiska, národ sa Vami už druhý krát podviesť nenechá!

S pánom Kiskom to už ide dole kopcom – v pozemkovom spore priznal prehru.

Podľa zistení denníka Pravda sa prezident Kiska neodvolá v pozemkovom spore so zubárom Jánom Francom, dokonca sa zubárovi v piatok ráno za celú nepríjemnú záležitosť ospravedlnil a povedal, že sa s ním už nebude ďalej súdiť.

Nejdem dopodrobna písať, čo všetko bolo príčinou sporu, – asi ani niet Slováka, ktorý by  nemal možnosť  sa o tom dozvedieť dokonca z viacerých zdrojov. Sám som už o tom písal a dokonca aj v tomto blogu: http://kormidlo.blog.pravda.sk/2018/11/01/pan-kiska-prieserov-vam-volako-pribuda/  –  Takže myslím, žeby tu bolo zbytočné sa k tomu ešte vracať.

„Je zjavné, že celá kauza bola podvod na zubárovi Francovi. Ten pozemok zdedil po svojom otcovi v roku 1998. Na jar 1999 prenajal pozemok firme Agras a tá ho v júni zjavne protiprávne vydržala. Vydržanie za tak krátku dobu nie je možné.“ Zdroj: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/494368 /

Aj tento prípad ma iba utvrdzuje v tom, že bohatí ľudia, ak pochybia, tak spočiatku sa vyhovárajú, že o ničom nevedeli, proste, že nejaký zákon porušili, ale keď ich niekto zažaluje a potom súd rozhodne v ich neprospech, tak sa iba jednoducho svojmu protivníkovi ospravedlnia a myslia si, že tým je vec uzavretá. To, že predtým na sporoch zbohatli, tak to berú tak, že je to chybou štátu, že má takú deravú legislatívu. 🙁

Presne takto postupoval aj pán Kiska: Stretol sa s pánom Francom. Úprimne sa s ním porozprával, povedal mu, že aj napriek konštatovaniu súdu: obaja v ich spore o pozemok konali v dobrej viere a že proti rozhodnutiu súdu sa neodvolá.

Je to na spôsob, ako pri nezaplatených daniach, ak ho za to začnú stíhať, narýchlo ich po prevalení kauzy zaplatí a požiada o láskavosť. Kalkuloval s tým, že ak ich zaplatí a ospravedlní sa, že mu dajú pokoj a viac sa v jeho dokumentoch nik nebude hrabať. Prepočítal sa. Také správanie je charakteristike pre tých, ktorí žijú podvodmi, klamstvami a pritom sú to poväčšine bohatí ľudia.

Už sa vôbec nečudujem, že aj najväčší vrahovia a zlodeji si z nich berú príklad a na súdoch (hlavne pred kamerami novinárov) sa „srdcervúco“ ospravedlňujú, že je im úprimne veľmi ľúto, čo spáchali resp. napáchali. 🙁

Rusko vyskúšalo dve strategické rakety

24.08.2019

5.10.2018 som napísal blog: Trump/Putin – dvaja kohúti na jednom smetisku! https://kormidlo.blog.pravda.sk/2018/10/05/trump-putin-dvaja-kohuti-na-jednom-smetisku/ - V ňom som okrem iného uviedol viac »

Niektorí Slováci až príliš podceňujú africký mor ošípaných!

24.08.2019

Môže sa im to nebezpečne vypomstiť. Neuvedomujú si totiž, že táto situácia je veľmi vážna. Mor sa šíri míľovými krokmi, ale niektorí občania robia tajne zakáľačky. Mäso a mäsové viac »

Holokaust je správna vec. . .

23.08.2019

1,4 percentá mladých ľudí vo veku 15-20 rokov sa v teste o holokauste vyjadrili, že holokaust je správna vec. Pripomenul som si časy, keď som chodil na základnú školu ja... tiež som nemal rád viac »

Hongkong Čína demonštrácia polícia zásah

Polícia v Hongkongu zatkla počas nočných protestov takmer tri desiatky ľudí

25.08.2019 08:30

Polícia použila slzotvorný plyn po viac ako týždni väčšinou pokojných demonštrácií v tejto bývalej britskej kolónii.

potraviny, zelenina, výživa

V obchode s potravinami sú Česi v hlbokom mínuse, najmä pre dovoz mäsa

25.08.2019 07:17

Ak sa niečo nezmení, bude schodok českého agrárneho obchodu najhorší, mohol by presiahnuť aj vlaňajších rekordných 40 miliárd Kč (1,55 miliardy eur).

pôda, peniaze, eurá

Mor a obchodné vojny menia svet

25.08.2019 07:00

Číňania sa v priebehu jedného týždňa dohodli s Rusmi na dodávkach pšenice a sóje. Predtým trvala príprava takýchto dohôd celé mesiace.

Marian Kočner

Koho nachytajú Kočnerove správy a ktorý politik rozhodne voľby?

25.08.2019 06:00

Od postoja jednej menšej strany môže po budúcoročných voľbách závisieť či sa dostanú k moci súčasné koaličné strany alebo opozícia.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 838
Celková čítanosť: 2438517x
Priemerná čítanosť článkov: 2910x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy