Založ si blog

Kiska, národ sa Vami už druhý krát podviesť nenechá!

S pánom Kiskom to už ide dole kopcom – v pozemkovom spore priznal prehru.

Podľa zistení denníka Pravda sa prezident Kiska neodvolá v pozemkovom spore so zubárom Jánom Francom, dokonca sa zubárovi v piatok ráno za celú nepríjemnú záležitosť ospravedlnil a povedal, že sa s ním už nebude ďalej súdiť.

Nejdem dopodrobna písať, čo všetko bolo príčinou sporu, – asi ani niet Slováka, ktorý by  nemal možnosť  sa o tom dozvedieť dokonca z viacerých zdrojov. Sám som už o tom písal a dokonca aj v tomto blogu: http://kormidlo.blog.pravda.sk/2018/11/01/pan-kiska-prieserov-vam-volako-pribuda/  –  Takže myslím, žeby tu bolo zbytočné sa k tomu ešte vracať.

„Je zjavné, že celá kauza bola podvod na zubárovi Francovi. Ten pozemok zdedil po svojom otcovi v roku 1998. Na jar 1999 prenajal pozemok firme Agras a tá ho v júni zjavne protiprávne vydržala. Vydržanie za tak krátku dobu nie je možné.“ Zdroj: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/494368 /

Aj tento prípad ma iba utvrdzuje v tom, že bohatí ľudia, ak pochybia, tak spočiatku sa vyhovárajú, že o ničom nevedeli, proste, že nejaký zákon porušili, ale keď ich niekto zažaluje a potom súd rozhodne v ich neprospech, tak sa iba jednoducho svojmu protivníkovi ospravedlnia a myslia si, že tým je vec uzavretá. To, že predtým na sporoch zbohatli, tak to berú tak, že je to chybou štátu, že má takú deravú legislatívu. 🙁

Presne takto postupoval aj pán Kiska: Stretol sa s pánom Francom. Úprimne sa s ním porozprával, povedal mu, že aj napriek konštatovaniu súdu: obaja v ich spore o pozemok konali v dobrej viere a že proti rozhodnutiu súdu sa neodvolá.

Je to na spôsob, ako pri nezaplatených daniach, ak ho za to začnú stíhať, narýchlo ich po prevalení kauzy zaplatí a požiada o láskavosť. Kalkuloval s tým, že ak ich zaplatí a ospravedlní sa, že mu dajú pokoj a viac sa v jeho dokumentoch nik nebude hrabať. Prepočítal sa. Také správanie je charakteristike pre tých, ktorí žijú podvodmi, klamstvami a pritom sú to poväčšine bohatí ľudia.

Už sa vôbec nečudujem, že aj najväčší vrahovia a zlodeji si z nich berú príklad a na súdoch (hlavne pred kamerami novinárov) sa „srdcervúco“ ospravedlňujú, že je im úprimne veľmi ľúto, čo spáchali resp. napáchali. 🙁

S pánom Bohom, idem od vás, neublížil som žiadnemu z vás

30.10.2019

Vladko - pomerne rýchlo zabudol na to ako sa s nami všetkými lúčil slovami: S Pánom Bohom, idem od vás, idem od vás, neublížil som, neublížil som žiadnemu z vás. – Bol taký dojatý, že viac »

Rozhovor Trnku s Kočnerom ma urazil

15.10.2019

Rozhovor bývalého generálneho prokurátora Trnku s Kočnerom musí uraziť každého slušného občana v krajine. [caption id="attachment_4966" align="alignleft" width="630"] Gašparec, 15.10.2019[/caption] viac »

Matovič mal dopravnú nehodu

18.09.2019

Dnes ráno mal Igor Matovič dopravnú nehodu na D1 smerom do Bratislavy. Podľa jeho slov: „do neho zozadu narazil vodič, ktorý nestihol zabrzdiť. Následkom čoho jeho auto narazilo do vodiča pred viac »

trnava-titulka-shutt-5X

V Trnave dane za byt stúpnu takmer trojnásobne. Potrebujeme ich, hovorí radnica

12.11.2019 10:00

Návrh na zvýšenie sadzby za daň z nehnuteľností pre fyzické i právnické osoby predloží na najbližšie rokovanie mestského zastupiteľstva trnavská radnica.

hypotéka, prenájom, dane, daňové, nájom

Ceny bytov ďalej skokovo rastú

12.11.2019 10:00

Ceny nehnuteľností za posledné tri roky rapídne vzrástli. Aktuálny medziročný rast je dokonca rekordný za poslednú dekádu.

Saudská Arábia

Saudská Arábia zaradila feminizmus medzi extrémistické ideológie

12.11.2019 09:33

Podpora skupín, ktoré sú klasifikované ako extrémistické organizácie, sa v Saudskej Arábii trestá väzením.

Severná Kórea / podmorská balistická strela / Pukguksong-3

KĽDR obvinila Južnú Kóreu a USA z brzdenia mierového procesu

12.11.2019 09:27

Severokórejský veľvyslanec pri OSN zdôraznil, že Pchjongjang už vyše 20 mesiacov neuskutočnil testy jadrových zbraní.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 867
Celková čítanosť: 2633324x
Priemerná čítanosť článkov: 3037x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy