Založ si blog

Tom Nicholson, kde ste? !

Snáď Vás nevystrelili na vesmírnu stanicu ISS? Rozvírili a zasmradili ste na Slovensku hladinu, kde sa len dalo (to, či aspoň v niečom ste boli úspešný ponechám stranou), skôr ma zaráža, že práve teraz, keď by ste v prípade Gorila mali svedčiť, tak sa pod Vami zľahla zem!

Väčšinu svojho života ste strávili v kanadskom Ontáriu – po skončení štúdií ste

začali pracovať ako redaktor pre kanadský deník The National Post of Toronto, prispievali ste aj do Financial Times. Na Slovensku ste najskôr začínali ako učiteľ v Piešťanoch, potom ste boli pedagógom na vysokej škole v Bratislave a v súčasnosti (údajne) učíte na Panevropskej univerzite. Boli ste šéfredaktorom novín The Slovak Spectator a vedúcim investigatívnych reportáží v denníku SME. V lete roku 2010 ste odišli pracovať do slovenského týždenníku Trend, ktorý sa zameriava najmä na ekonomiku a podnikanie. Neskôr ste sa preslávili hlavne odhalením korupčnej kauzy Gorila, ktorá je považovaná ako najväčšia korupčná kauza v dejinách Slovenska a ktorá vyvolala niekoľko verejných protestov na celom Slovensku. Napísali ste o tom aj knihu…, ale na žiadosť Penty – najmä jej majiteľa Jaroslava Haščáka – bratislavský súd ju predbežne zakázal vydať …, ale ak sa rozsudok potvrdí, tak sa stane prvým predbežne cenzurovaným dielom na Slovensku po roku 1989.

V roku 2018 ste sa rozhodli vrátiť do Kanady. Zdroj: Open in new window

Avšak dôvod, kvôli ktorému som sa rozhodol napísať tento blog, spočíva v tom, že teraz uzreli svetlo sveta Kočnerové nahrávky a Vy ste sa pred nejakým časom doslovne takto vyjadrili: „Kočner mi hovoril, že raz mi tie nahrávky dá“… . Hovorili ste, že tie nahrávky by ste si rádi vypočuli. Že Vám by stačila iba tá pasáž, kde Haščák hovorí: „volič je hovno“.

Údajne teraz žijete v Kanade a staráte sa tam o hendikepovaných ľudí…, ale potešilo Vás, že tie Kočnerové nahrávky už má polícia k dispozícii a vraj ste sa vyjadrili, že „to je výborná správa pre celú krajinu. Že ste to čakali. Že sám Kočner Vám naznačil, že nahrávky existujú. (Bolo to niekedy v roku 2013). Že ste sa rozprávali v byte vo Five Star residence, ktorý vlastnil“… . Zdroj: Open in new window

V nahrávke z kauzy GORILA sú aj udalosti o Ficovi, ako sa objavil u Haščáka s obľúbeným nápojom…, avšak spomína sa aj vražda Duckého. Podľa Jaroslava Haščáka najpravdepodobnejší páchateľ je Rehák. Rozhovor sa mal uskutočniť medzi Jirkom Malchárkom a Haščákom 8.1.2006. Haščák v prepise vysvetľuje, že Rehák so Struhárom sa stali miliardármi práve cez Duckého.

V prepise nahrávky sa píše aj „o financovaní SMERu finančnou skupinou PENTA“… Aj  Monika Beňová, členka Európskeho parlamentu, sa spomína v prepise Gorily…, takisto sa v ňom píše aj o Bubeníkovej – vtedajšej členke Výkonného výboru FNM SR za SDKÚ (zároveň bola riaditeľkou sekcie zakladateľských činností a výkonu práv akcionára FNM. Podľa prepisu Gorily bola kľúčovou postavou spisu a viackrát sa v ňom spomína.  Ďalej sa v spise z nahrávky píše, že Rehák sa mal už v tom čase priateliť s Ondrejčákom z mafiánskej skupiny Piťovci. Malchárek sa Haščáka pýtal aj na „podozrivé ticho v podsvetí“. Spomína sa tam aj advokát Ernest Valko. Takisto sa spomína aj zosnulý Pavol Paška, „ktorého Haščák videl ako najschopnejšieho na post ministra zdravotníctva, ktoré je pre Pentu kľúčovým.“ 

Zdroj: Open in new window  – Takisto prináša celkom zaujímavé informácie, aké prebiehali v kauze Gorila.   

Pán Nicholson, myslím si, že keď ste sa tak oduševnene vedeli angažovať vtedy, keď na našich námestiach prebiehali protesty proti kauze Gorila, tak aj teraz by sa patrilo prejaviť Vašu aktivitu, a mali by ste sa vrátiť na Slovensko, aby sa táto kauza definitívne dotiahla do úspešného konca a aby jej vinníci dostali také tresty, aké im podľa zákona prináležia, aby neboli na slobode a aby sa na Slovensku konečne prestali vyškierať pred slušnými občanmi, že naše zákony sú na nich príliš krátke.

Najideálnejším riešením rómskeho problému by bolo. . .

19.04.2019

Presťahovať Rómov do Bratislavy. Veď Rómovia nie sú občania druhej kategórie, sú to rovnako občania Slovenskej republiky ako my. Mali by dostať šancu. Od roku 1950 boli preinvestované miliardy viac »

Zarobil som 2 miliardy na nekresťanských úrokoch

18.04.2019

Pán Kiska, keď som si pozrel video na ktorom sa obhajujete, že to nebola Vaša úloha skúmať, či budú mať ľudia na vysoké splátky, že potom ich naháňali exekútori, tak som si povedal, veď viac »

Inštitucionálny rasizmus je dôchodok 480 eur

17.04.2019

Tých 6000 eur za migranta si strčte. . . tento blog som napísal ešte 25. júla 2018 a v jeho úvode je toto: Už aj niektorým politikom konečne došla trpezlivosť a ostro odsudzujú charitu Európskej viac »

hazz, hasiči, auto

Hasiči zasahovali pri požiari bytu v Ružomberku, zranené sú dve osoby

19.04.2019 21:49

Hasiči museli jednu osobu evakuovať.

APTOPIX Ukraine Election

Ukrajinskí prezidentskí kandidáti odštartovali predvolebnú debatu osobnými útokmi

19.04.2019 21:22

Na večernú debatu na národný štadión Olimpijskyj v Kyjeve prišli tisíce ľudí.

BRITAIN-PROTEST/CLIMATE-CHANGE

Londýnska polícia zatkla už vyše 680 účastníkov klimatických protestov

19.04.2019 20:01

"Klimatické protesty" v Londýne, ktoré organizujú aktivisti zo skupiny Extinction Rebellion, trvajú už pondelka.

Mike Pompeo / USA / Rusko /

USA podniknú "tvrdé kroky" v prípade ruského zasahovania do amerických volieb, vyhlásil Pompeo

19.04.2019 19:11

Pompeo dodal, že Spojené štáty budú tiež naďalej vyvíjať tlak na to, aby Rusko nezasahovalo do iných volieb vo svete.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 777
Celková čítanosť: 2150670x
Priemerná čítanosť článkov: 2768x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy