Založ si blog

Tom Nicholson, kde ste? !

Snáď Vás nevystrelili na vesmírnu stanicu ISS? Rozvírili a zasmradili ste na Slovensku hladinu, kde sa len dalo (to, či aspoň v niečom ste boli úspešný ponechám stranou), skôr ma zaráža, že práve teraz, keď by ste v prípade Gorila mali svedčiť, tak sa pod Vami zľahla zem!

Väčšinu svojho života ste strávili v kanadskom Ontáriu – po skončení štúdií ste

začali pracovať ako redaktor pre kanadský deník The National Post of Toronto, prispievali ste aj do Financial Times. Na Slovensku ste najskôr začínali ako učiteľ v Piešťanoch, potom ste boli pedagógom na vysokej škole v Bratislave a v súčasnosti (údajne) učíte na Panevropskej univerzite. Boli ste šéfredaktorom novín The Slovak Spectator a vedúcim investigatívnych reportáží v denníku SME. V lete roku 2010 ste odišli pracovať do slovenského týždenníku Trend, ktorý sa zameriava najmä na ekonomiku a podnikanie. Neskôr ste sa preslávili hlavne odhalením korupčnej kauzy Gorila, ktorá je považovaná ako najväčšia korupčná kauza v dejinách Slovenska a ktorá vyvolala niekoľko verejných protestov na celom Slovensku. Napísali ste o tom aj knihu…, ale na žiadosť Penty – najmä jej majiteľa Jaroslava Haščáka – bratislavský súd ju predbežne zakázal vydať …, ale ak sa rozsudok potvrdí, tak sa stane prvým predbežne cenzurovaným dielom na Slovensku po roku 1989.

V roku 2018 ste sa rozhodli vrátiť do Kanady. Zdroj: Open in new window

Avšak dôvod, kvôli ktorému som sa rozhodol napísať tento blog, spočíva v tom, že teraz uzreli svetlo sveta Kočnerové nahrávky a Vy ste sa pred nejakým časom doslovne takto vyjadrili: „Kočner mi hovoril, že raz mi tie nahrávky dá“… . Hovorili ste, že tie nahrávky by ste si rádi vypočuli. Že Vám by stačila iba tá pasáž, kde Haščák hovorí: „volič je hovno“.

Údajne teraz žijete v Kanade a staráte sa tam o hendikepovaných ľudí…, ale potešilo Vás, že tie Kočnerové nahrávky už má polícia k dispozícii a vraj ste sa vyjadrili, že „to je výborná správa pre celú krajinu. Že ste to čakali. Že sám Kočner Vám naznačil, že nahrávky existujú. (Bolo to niekedy v roku 2013). Že ste sa rozprávali v byte vo Five Star residence, ktorý vlastnil“… . Zdroj: Open in new window

V nahrávke z kauzy GORILA sú aj udalosti o Ficovi, ako sa objavil u Haščáka s obľúbeným nápojom…, avšak spomína sa aj vražda Duckého. Podľa Jaroslava Haščáka najpravdepodobnejší páchateľ je Rehák. Rozhovor sa mal uskutočniť medzi Jirkom Malchárkom a Haščákom 8.1.2006. Haščák v prepise vysvetľuje, že Rehák so Struhárom sa stali miliardármi práve cez Duckého.

V prepise nahrávky sa píše aj „o financovaní SMERu finančnou skupinou PENTA“… Aj  Monika Beňová, členka Európskeho parlamentu, sa spomína v prepise Gorily…, takisto sa v ňom píše aj o Bubeníkovej – vtedajšej členke Výkonného výboru FNM SR za SDKÚ (zároveň bola riaditeľkou sekcie zakladateľských činností a výkonu práv akcionára FNM. Podľa prepisu Gorily bola kľúčovou postavou spisu a viackrát sa v ňom spomína.  Ďalej sa v spise z nahrávky píše, že Rehák sa mal už v tom čase priateliť s Ondrejčákom z mafiánskej skupiny Piťovci. Malchárek sa Haščáka pýtal aj na „podozrivé ticho v podsvetí“. Spomína sa tam aj advokát Ernest Valko. Takisto sa spomína aj zosnulý Pavol Paška, „ktorého Haščák videl ako najschopnejšieho na post ministra zdravotníctva, ktoré je pre Pentu kľúčovým.“ 

Zdroj: Open in new window  – Takisto prináša celkom zaujímavé informácie, aké prebiehali v kauze Gorila.   

Pán Nicholson, myslím si, že keď ste sa tak oduševnene vedeli angažovať vtedy, keď na našich námestiach prebiehali protesty proti kauze Gorila, tak aj teraz by sa patrilo prejaviť Vašu aktivitu, a mali by ste sa vrátiť na Slovensko, aby sa táto kauza definitívne dotiahla do úspešného konca a aby jej vinníci dostali také tresty, aké im podľa zákona prináležia, aby neboli na slobode a aby sa na Slovensku konečne prestali vyškierať pred slušnými občanmi, že naše zákony sú na nich príliš krátke.

Ibrahim Majga to poslancom NR parádne natrel

17.12.2018

A to za všetkých Slovákov. Napriek tomu je smutné, že Slováci sú takí holubičí národ. Mnohí si nechajú doslova ešte aj drevo na chrbte klátiť, len aby sa tí podvodníci mali lepšie ako viac »

Vianoce sa blížia a zlodeji „pracujú“ naplno

16.12.2018

Presvedčil som sa, že ľudia pred Vianocami sú menej obozretní v tom, že si svoje veci menej strážia a práve tým nahrávajú zlodejom do karát. Takmer denne chodievam na prechádzku do borovicového viac »

Kiska, pozemkový podvodník

15.12.2018

Takže sme opäť o niečo múdrejší. Denník PRAVDA prišiel s informáciou, že Kiska kúpil v Slavkove až desať pozemkov. „Prezident Andrej Kiska skupoval pozemky pod Tatrami vo Veľkom Slavkove viac »

Lajos Grendel

Zomrel významný spisovateľ Lajos Grendel, otec poslanca NR SR

18.12.2018 23:35

Počas života získal viacero ocenení za literárnu tvorbu.

Bambi

Trest pre notorického pytliaka - musí opakovane sledovať 'najdojímavejší film histórie'

18.12.2018 22:57

Sudca v americkom Missouri odsúdil pytliaka aj k ročnému pobytu za mrežami.

Marco Bucci

Zrútený Morandiho most nahradí projekt janovského architekta za 200 mil. eur

18.12.2018 21:47

Projekt Renza Piana (81) budú realizovať tri talianske spoločnosti.

Charles Michel

Belgický premiér Michel pre Marrakéš rezignoval

18.12.2018 20:46

Ešte večer ju odovzdá do rúk kráľa Filipa.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 702
Celková čítanosť: 1633851x
Priemerná čítanosť článkov: 2327x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy