Založ si blog

Tom Nicholson, kde ste? !

Snáď Vás nevystrelili na vesmírnu stanicu ISS? Rozvírili a zasmradili ste na Slovensku hladinu, kde sa len dalo (to, či aspoň v niečom ste boli úspešný ponechám stranou), skôr ma zaráža, že práve teraz, keď by ste v prípade Gorila mali svedčiť, tak sa pod Vami zľahla zem!

Väčšinu svojho života ste strávili v kanadskom Ontáriu – po skončení štúdií ste

začali pracovať ako redaktor pre kanadský deník The National Post of Toronto, prispievali ste aj do Financial Times. Na Slovensku ste najskôr začínali ako učiteľ v Piešťanoch, potom ste boli pedagógom na vysokej škole v Bratislave a v súčasnosti (údajne) učíte na Panevropskej univerzite. Boli ste šéfredaktorom novín The Slovak Spectator a vedúcim investigatívnych reportáží v denníku SME. V lete roku 2010 ste odišli pracovať do slovenského týždenníku Trend, ktorý sa zameriava najmä na ekonomiku a podnikanie. Neskôr ste sa preslávili hlavne odhalením korupčnej kauzy Gorila, ktorá je považovaná ako najväčšia korupčná kauza v dejinách Slovenska a ktorá vyvolala niekoľko verejných protestov na celom Slovensku. Napísali ste o tom aj knihu…, ale na žiadosť Penty – najmä jej majiteľa Jaroslava Haščáka – bratislavský súd ju predbežne zakázal vydať …, ale ak sa rozsudok potvrdí, tak sa stane prvým predbežne cenzurovaným dielom na Slovensku po roku 1989.

V roku 2018 ste sa rozhodli vrátiť do Kanady. Zdroj: Open in new window

Avšak dôvod, kvôli ktorému som sa rozhodol napísať tento blog, spočíva v tom, že teraz uzreli svetlo sveta Kočnerové nahrávky a Vy ste sa pred nejakým časom doslovne takto vyjadrili: „Kočner mi hovoril, že raz mi tie nahrávky dá“… . Hovorili ste, že tie nahrávky by ste si rádi vypočuli. Že Vám by stačila iba tá pasáž, kde Haščák hovorí: „volič je hovno“.

Údajne teraz žijete v Kanade a staráte sa tam o hendikepovaných ľudí…, ale potešilo Vás, že tie Kočnerové nahrávky už má polícia k dispozícii a vraj ste sa vyjadrili, že „to je výborná správa pre celú krajinu. Že ste to čakali. Že sám Kočner Vám naznačil, že nahrávky existujú. (Bolo to niekedy v roku 2013). Že ste sa rozprávali v byte vo Five Star residence, ktorý vlastnil“… . Zdroj: Open in new window

V nahrávke z kauzy GORILA sú aj udalosti o Ficovi, ako sa objavil u Haščáka s obľúbeným nápojom…, avšak spomína sa aj vražda Duckého. Podľa Jaroslava Haščáka najpravdepodobnejší páchateľ je Rehák. Rozhovor sa mal uskutočniť medzi Jirkom Malchárkom a Haščákom 8.1.2006. Haščák v prepise vysvetľuje, že Rehák so Struhárom sa stali miliardármi práve cez Duckého.

V prepise nahrávky sa píše aj „o financovaní SMERu finančnou skupinou PENTA“… Aj  Monika Beňová, členka Európskeho parlamentu, sa spomína v prepise Gorily…, takisto sa v ňom píše aj o Bubeníkovej – vtedajšej členke Výkonného výboru FNM SR za SDKÚ (zároveň bola riaditeľkou sekcie zakladateľských činností a výkonu práv akcionára FNM. Podľa prepisu Gorily bola kľúčovou postavou spisu a viackrát sa v ňom spomína.  Ďalej sa v spise z nahrávky píše, že Rehák sa mal už v tom čase priateliť s Ondrejčákom z mafiánskej skupiny Piťovci. Malchárek sa Haščáka pýtal aj na „podozrivé ticho v podsvetí“. Spomína sa tam aj advokát Ernest Valko. Takisto sa spomína aj zosnulý Pavol Paška, „ktorého Haščák videl ako najschopnejšieho na post ministra zdravotníctva, ktoré je pre Pentu kľúčovým.“ 

Zdroj: Open in new window  – Takisto prináša celkom zaujímavé informácie, aké prebiehali v kauze Gorila.   

Pán Nicholson, myslím si, že keď ste sa tak oduševnene vedeli angažovať vtedy, keď na našich námestiach prebiehali protesty proti kauze Gorila, tak aj teraz by sa patrilo prejaviť Vašu aktivitu, a mali by ste sa vrátiť na Slovensko, aby sa táto kauza definitívne dotiahla do úspešného konca a aby jej vinníci dostali také tresty, aké im podľa zákona prináležia, aby neboli na slobode a aby sa na Slovensku konečne prestali vyškierať pred slušnými občanmi, že naše zákony sú na nich príliš krátke.

Marian Kočner klamal aj pred sudcom

11.12.2018

Kočner na pojednávaní o Ernestovi Valkovi tvrdil vyšetrovateľom, že nebohý právnik poskytoval právne služby jeho spoločnosti Gamatex. Podľa Kočnerovej výpovede mal Valko odporučiť riešenie viac »

Penta, odnož kauzy Gorila

10.12.2018

Čo len za-počujem slovo Penta, tak sa mi nožík vo vrecku otvára. Tisícky poistencov získala podvodným spôsobom a teraz ešte ide vydierať štát o 138 miliónov eur za zákaz zisku zdravotných viac »

Pravičiari, zabudnite, Fico voľby nemôže prehrať

08.12.2018

Kým sa nezjednotíte a nepredložíte voličom alternatívny a skutočne splniteľný program, tak Fico vás pretromfne na celej čiare. Zakaždým, keď bola kulminácia preferenčných percent vládnej viac »

Čína, Peking, pagoda, turisti, návštevníci

Trump má harmonogram na vyjednávanie s Čínou. Len do 1. marca

11.12.2018 12:48

Predstavitelia Spojených štátov a Číny sa dohodli na časovom harmonograme ďalšej fázy obchodných rokovaní medzi dvoma najväčšími ekonomikami sveta.

Nemecko, polícia, policajt

V Nemecku zatkli ženu podozrivú z podpory Islamského štátu

11.12.2018 12:38

Chceli za účelom útoku prepašovať útočníkov do Nemecka, kde by sa zosobášili so ženami.

Marian Kočner

Kočnerovi nevyšiel ani druhý pokus o prepustenie z väzby

11.12.2018 12:32

Obvinený podnikateľ Marian Kočner bude aj naďaklej väzobne stíhaný. Rozhodol o tom trojčlenný senát Najvyššieho súdu SR na svojom neverejnom zasadnutí.

donald trump

Zo spolupráce s Ruskom je podozrivých 16 osôb z Trumpovho okolia

11.12.2018 12:31

Všetci akékoľvek podozrenie z kontaktov s Ruskom dlhodobo popierajú.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 694
Celková čítanosť: 1606156x
Priemerná čítanosť článkov: 2314x

Autor blogu

Odkazy