Založ si blog

Kiska – do Marrákeša nechoď!

Pellegrini sa nechal počuť tvrdým odkazom prezidentovi, že napriek racionálnej úvahe by nemal vyhrocovať napätú situáciu. Takisto aj zahraničnopolitický analytik Pavol Demeš sa vyjadril, že prezident Kiska by mal starostlivo posúdiť všetky aspekty svojho angažovania sa v tejto otázke a očakáva, že nebude konať na vlastnú päsť. (Mal by vraj počkať na stanovisko vlády a poradiť sa s ministrom.)

Ako sa Kiska rozhodne, zatiaľ to vie iba on sám, ale viem si živo predstaviť, aký cirkus sa rozprúdi okolo toho, ak sa predsa len rozhodne do Marrákešu odcestovať – hlavne ak tam poletí vládnym špeciálom. Tlač bude opäť zasýtená titulkami – podobne ako to bolo v prípade jeho súkromných letov do Popradu…, že všetky náklady by mal uhradiť z vlastného vrecka…!

Myslím si, že ak Kiska do Marrákešu predsa len odcestuje, tak iba preto, aby mu stúpli preferencie lebo aj tie jeho doterajšie činnosti, ktoré sa týkali podpisov dôležitých listín – nestali za nič – listiny sú platné aj napriek tomu, že ich on nepodpísal. (Takže pán prezident by mal pochopiť, že jeho funkcia na Slovensku spočíva jedine v tom, že kladie vence k pamätníkom a privítava vysokých štátnych zahraničných činiteľov… a všetko ostatné, o čom by mal rozhodovať podľa Ústavy, bohužiaľ v jeho prípade je iba fraška, a ako prezident – jeho funkcia je práca gašparka visiaceho na špagátikoch – s ktorými si tak Vláda ako aj poslanci NR SR pohrávajú ako detičky v materskej škôlke. 🙁   

 

Najideálnejším riešením rómskeho problému by bolo. . .

19.04.2019

Presťahovať Rómov do Bratislavy. Veď Rómovia nie sú občania druhej kategórie, sú to rovnako občania Slovenskej republiky ako my. Mali by dostať šancu. Od roku 1950 boli preinvestované miliardy viac »

Zarobil som 2 miliardy na nekresťanských úrokoch

18.04.2019

Pán Kiska, keď som si pozrel video na ktorom sa obhajujete, že to nebola Vaša úloha skúmať, či budú mať ľudia na vysoké splátky, že potom ich naháňali exekútori, tak som si povedal, veď viac »

Inštitucionálny rasizmus je dôchodok 480 eur

17.04.2019

Tých 6000 eur za migranta si strčte. . . tento blog som napísal ešte 25. júla 2018 a v jeho úvode je toto: Už aj niektorým politikom konečne došla trpezlivosť a ostro odsudzujú charitu Európskej viac »

hazz, hasiči, auto

Hasiči zasahovali pri požiari bytu v Ružomberku, zranené sú dve osoby

19.04.2019 21:49

Hasiči museli jednu osobu evakuovať.

APTOPIX Ukraine Election

Ukrajinskí prezidentskí kandidáti odštartovali predvolebnú debatu osobnými útokmi

19.04.2019 21:22

Na večernú debatu na národný štadión Olimpijskyj v Kyjeve prišli tisíce ľudí.

BRITAIN-PROTEST/CLIMATE-CHANGE

Londýnska polícia zatkla už vyše 680 účastníkov klimatických protestov

19.04.2019 20:01

"Klimatické protesty" v Londýne, ktoré organizujú aktivisti zo skupiny Extinction Rebellion, trvajú už pondelka.

Mike Pompeo / USA / Rusko /

USA podniknú "tvrdé kroky" v prípade ruského zasahovania do amerických volieb, vyhlásil Pompeo

19.04.2019 19:11

Pompeo dodal, že Spojené štáty budú tiež naďalej vyvíjať tlak na to, aby Rusko nezasahovalo do iných volieb vo svete.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 777
Celková čítanosť: 2150650x
Priemerná čítanosť článkov: 2768x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy