Založ si blog

Kiska – do Marrákeša nechoď!

Pellegrini sa nechal počuť tvrdým odkazom prezidentovi, že napriek racionálnej úvahe by nemal vyhrocovať napätú situáciu. Takisto aj zahraničnopolitický analytik Pavol Demeš sa vyjadril, že prezident Kiska by mal starostlivo posúdiť všetky aspekty svojho angažovania sa v tejto otázke a očakáva, že nebude konať na vlastnú päsť. (Mal by vraj počkať na stanovisko vlády a poradiť sa s ministrom.)

Ako sa Kiska rozhodne, zatiaľ to vie iba on sám, ale viem si živo predstaviť, aký cirkus sa rozprúdi okolo toho, ak sa predsa len rozhodne do Marrákešu odcestovať – hlavne ak tam poletí vládnym špeciálom. Tlač bude opäť zasýtená titulkami – podobne ako to bolo v prípade jeho súkromných letov do Popradu…, že všetky náklady by mal uhradiť z vlastného vrecka…!

Myslím si, že ak Kiska do Marrákešu predsa len odcestuje, tak iba preto, aby mu stúpli preferencie lebo aj tie jeho doterajšie činnosti, ktoré sa týkali podpisov dôležitých listín – nestali za nič – listiny sú platné aj napriek tomu, že ich on nepodpísal. (Takže pán prezident by mal pochopiť, že jeho funkcia na Slovensku spočíva jedine v tom, že kladie vence k pamätníkom a privítava vysokých štátnych zahraničných činiteľov… a všetko ostatné, o čom by mal rozhodovať podľa Ústavy, bohužiaľ v jeho prípade je iba fraška, a ako prezident – jeho funkcia je práca gašparka visiaceho na špagátikoch – s ktorými si tak Vláda ako aj poslanci NR SR pohrávajú ako detičky v materskej škôlke. 🙁   

 

Rusko vyskúšalo dve strategické rakety

24.08.2019

5.10.2018 som napísal blog: Trump/Putin – dvaja kohúti na jednom smetisku! https://kormidlo.blog.pravda.sk/2018/10/05/trump-putin-dvaja-kohuti-na-jednom-smetisku/ - V ňom som okrem iného uviedol viac »

Niektorí Slováci až príliš podceňujú africký mor ošípaných!

24.08.2019

Môže sa im to nebezpečne vypomstiť. Neuvedomujú si totiž, že táto situácia je veľmi vážna. Mor sa šíri míľovými krokmi, ale niektorí občania robia tajne zakáľačky. Mäso a mäsové viac »

Holokaust je správna vec. . .

23.08.2019

1,4 percentá mladých ľudí vo veku 15-20 rokov sa v teste o holokauste vyjadrili, že holokaust je správna vec. Pripomenul som si časy, keď som chodil na základnú školu ja... tiež som nemal rád viac »

Donald Trump

Johnson je tým 'správnym mužom' pre brexit, tvrdí Trump

25.08.2019 10:06

Americký prezident na stretnutí avizoval, že Spojené štáty a Británia spolu uzavrú "veľmi veľkú obchodnú dohodu".

jana wrede, doktorka, detva, pediater,

V Austrálii lietala za pacientmi vrtuľníkom, teraz bude liečiť v Detve

25.08.2019 10:00

Lekárka Janka Wrede žila u protinožcov pätnásť rokov. Po narodení dcérky sa rozhodla vrátiť domov.

Hongkong Čína demonštrácia polícia zásah

Polícia v Hongkongu zatkla počas nočných protestov takmer tri desiatky ľudí

25.08.2019 08:30

Polícia použila slzotvorný plyn po viac ako týždni väčšinou pokojných demonštrácií v tejto bývalej britskej kolónii.

potraviny, zelenina, výživa

V obchode s potravinami sú Česi v hlbokom mínuse, najmä pre dovoz mäsa

25.08.2019 07:17

Ak sa niečo nezmení, bude schodok českého agrárneho obchodu najhorší, mohol by presiahnuť aj vlaňajších rekordných 40 miliárd Kč (1,55 miliardy eur).

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 838
Celková čítanosť: 2438706x
Priemerná čítanosť článkov: 2910x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy