Založ si blog

Pán Kiska, prieserov Vám voľáko pribúda

Dnes si stačí prečítať titulok v novinách: Pozemková mafia v Tatrách? A každý druhý Slovák si to automaticky spája s Vašim menom. Asi to bude neodškriepiteľný fakt, tak ako je Vaše priezvisko zrastené s Popradom, tak aj Vaša pozemková kauza má pokračovanie a Váš podvod s parcelou vo Veľkom Slavkove s najväčšou pravdepodobnosťou nemusel byť jediným a ani posledným.

Iba pred necelými piatimi dňami som Vám napísal v tomto blogu: Open in new window okrem iného aj toto: „Takže pozrime si zopár faktov z Vášho prehraného súdneho sporu: Pán Franc s Vami vyhral súd o pozemok. Vy ste mu odmietali vrátiť pozemok s rozlohou 1,2 hektára. Pán Franc prišiel o pozemok v roku 1999 no stále žil vo viere, že pozemok je jeho a až v roku 2015 sa dozvedel o tom, že jeho pozemok mu už nepatrí.“ – A v jeho závere som napísal toto: „Nech už tento prípad dopadne akokoľvek, nedá sa poprieť, že keď pán Kiska zaplatil za pozemky takú nízku cenu, tým pádom bol oslobodený od platenia daní.“

No dnes sa dozvedám, že vo Vašej pozemkovej kauze z roku 1999 figuruje už neexistujúca firma Agras, s ktorou ste priamo aj nepriamo obchodovali. Firma pochybným spôsobom spravovala bývalé štátne majetky a desiatky parciel v danom čase prevádzal Váš vtedajší obchodný spolupracovník, ale biznis s Agrasom ste robili priamo aj Vy.

 Jeden neoprávnený1,2-hektárový pozemok ste už v súdnom spore prehrali. Na súde ste tvrdili, že ste konali v dobrej viere a o možnom podvode ste nevedeli. Lenže: „Právna zástupkyňa pána Franca Mária Kozáková však uspela s obhajobou, podľa ktorej Kiska vôbec nekonal v dobrej viere, ale naopak, o všetkom mohol vedieť.“ – No mňa zaujalo hlavne to, že ste si ešte v máji na tieto okolnosti – na jednom zo súdnych pojednávaní – nevedeli spomenúť. Ale advokátka zubára Franca priamo na Vašom pojednávaní ukázala kúpnu zmluvu, podľa ktorej ste v lete 1999 kupovali „nielen 1,2-hektárový pozemok, ale aj parcelu s rozlohou 2-tisíc štvorcových metrov, a to práve od Agrasu.“ Na pojednávaní sa však ukázalo, že ste zavádzali a možný biely kôň, práve pre Vás pracoval. Váš vtedajší obchodný partner na súde povedal, že ste sa – s ním – poznali. Dokonca Váš obchodný partner sa na súde priznal, že okrem toho, že pre Vás pozemky sprostredkoval, tak ešte robil aj na ďalších prevodoch. „Priznal, že išlo možno o 60 pozemkov.“ Zdroj: Open in new window

Veľmi podozrivé je aj to, že cena, za ktorú ste prehraný pozemok kupovali, bola podozrivo nízka, a to 1800 eur. No skutočná hodnota pozemku sa odhaduje asi na milión eur…

Teda pán Kiska, priznám sa Vám, teraz by som naozaj nechcel byť na Vašom mieste.  

Nezvolili ste ma

13.11.2018

Nezvolili ste ma, tak zničím, čo som postavil! Normálnemu človeku zostáva rozum stáť nad tým, čo všetko sú schopní spraviť ľudia s vygumovaným mozgom. Po dlhých rokoch sa kompetentní viac »

Je to veľká nezodpovednosť voči vlastným deťom

06.11.2018

V sobotu 3. novembra som si všimol ako mladá zhruba 35 ročná mamička prišla k brehu vodnej nádrže na Bukovci so svojimi dvoma malými deťmi, (dievčatko mohlo mať asi 5 a chlapec asi 7 rokov), viac »

Tento prieskum Putina určite nepoteší

05.11.2018

Rusi sa sťažujú na dôležité vecí a sú nespokojní s tým, že nemajú dostatočné právo na zdravé životné prostredie, že súdne procesy nie sú spravodlivé, a nemajú právo ani na čestné viac »

dvojičky

Oddelené siamské dvojičky z Bhutánu po zákroku už ukazujú šibalskú tvár

15.11.2018 23:10

15-mesačné dvojičky Nima a Dawa boli spojené trupmi a mali aj spoločnú pečeň. Oddelili ich v Austrálii.

sofia, migranti,

Migračný pakt OSN neratifikuje ani Estónsko

15.11.2018 22:34

Pakt by mali vlády oficiálne prijať na konferencii v marockom Marrákeši v decembri.

Brexit

Väčšina Britov je proti brexitu a chce druhé referendum

15.11.2018 21:59

Britská stanica Sky News zverejnila dnes nový prieskum.

putin, pence

Putin a Pence debatovali v Singapure o kontrole zbraní

15.11.2018 20:40

Putin povedal, že pokiaľ sa uskutoční očakávané stretnutie s Trumpom, budú spolu hovoriť aj o Sýrii, Severnej Kórei a Iráne.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 683
Celková čítanosť: 1558787x
Priemerná čítanosť článkov: 2282x

Autor blogu

Odkazy