Založ si blog

Mikloš vyčíta Ficovi premrhané dobré časy

Teda ozval sa ten pravý! Niežeby nebolo čo Ficovi vytknúť, najmä to štedré rozdávanie sociálnych istôt ľuďom, ktorí nikdy v živote nerobili a ani robiť nebudú, ale spraviť s Dzurindom balíček ekonomických opatrení a ľuďom jednoducho oznámiť, že ak sa chcú mať lepšie, tak si budú musieť utiahnuť opasky na niekoľko desaťročí, tak to tiež nie je bohvieaké terno.

Nikdy nezabudnem ako som sa vybral 26. júna 1999 na košickú Hlavnú ulicu protestovať:

Na transparente som mal napísané: – 31 rokov ma oblbovali komunisti. „OKRADLI MA R.“. (rodina Alexandra R.). Teraz ma zabijú nastávajúce ceny – BEO (balíček ekonomických opatrení) schválený vládou.

-VSŽ a. s. KTO CHCE PO MNE poctivú prácu, ja od neho očakávam primeranú mzdu. „Opasok si už uťahujem“ takmer 10 rokov.

Okolo mňa prešli stovky ľudí, dali najavo, že mi fandia a súhlasia s mojimi názormi, ale to bolo z ich strany všetko. Nikto z nich nenabral odvahu pripojiť sa ku mne. Aby to malo účinok, ktorý by priniesol „svoje ovocie“.

Žiaľ, tento protest, ktorým som chcel zvýrazniť, že ma vládny balíček ekonomických opatrení zabije, vo veľkej miere sa ukázal ako opodstatnený.

Môj protest bol – chcel byť istým mementom, zdvihnutým prstom varujúcim najmä „mlčiacu väčšinu“. Chcel byť… Nebol, veď čože, ktože už prebudí ľudí tejto našej „spiacej krajiny”?!

Nová vláda, ktorá tu bola takmer 8 rokov, sa svojimi predchodkyňami nenechala zahanbiť. Rozdávala „rodinné striebro“ spoločne vytvorené občanmi Slovenska (teda nie iba kôpkou týchto a im podobných politikov) azda ešte vo väčšom rozsahu. Nemálo podnikov zbankrotovalo. (Muselo?) Stúpla nezamestnanosť, veľa kútov „ďaleko od Bratislavy“ sa zmenilo na hladové doliny. (Muselo sa zmeniť?) Prehĺbilo sa celospoločenské morálne bahno. (Muselo sa?) A tak ďalej.

Je úplne samozrejmé i logické, že v tejto situácii opozícia nezaháľala. Začala konať a svoje úsilie zavŕšila predčasnými parlamentnými voľbami v júni 2006. A tak si vymenili stoličky (či korytá?): koalícia sa stala opozíciou, opozícia sa stala koalíciou. A my ostatní, Slovensko ako také? Ukáže čas, či sme sa ako Slováci dostatočne poučili, alebo sa história bude iba znovu opakovať.

Dnes som sa dočítal, že Mikloš sa vyjadril, že je hanba, že vznik Československa nie je sviatkom. Podľa neho vraj Ficove vlády premrhali dobré časy na Slovensku. Zdroj uvádza: https://www.topky.sk/cl/100535/1746999/ Miklos-Hanba -vznik-Ceskoslovenska-nie-je-sviatkom Dôvodom Miklošových výčitiek je to, že Československo ako také bola silná značka, ktorá bola vo svete známa a rešpektovaná, a za prvej republiky to bola jedna z mála liberálnych demokracií v strednej a východnej Európe.

„A z pohľadu Slovenska považujem Československo za stále nedocenené v tom zmysle, akú kľúčovú úlohu zohralo v dejinách Slovákov v prospech nášho úsilia o národné obrodenie a nakoniec aj vlastnú štátnosť. Aj preto považujem za hanbu, že 28. október dodnes nie je na Slovensku štátnym sviatkom.“

Skutočne smiešne mi pripadajú Miklošove výhovorky, keď tvrdí, že: „Vstup do EÚ a eurozóny a reformy Dzurindových vlád priniesli Slovensku obdobie nebývalého rastu a prosperity.“  – Samochvála mu teda ide, to sa naozaj nedá poprieť, škoda len, že už tu neuviedol aj pravú príčinu, čo tomu dopomohlo, že priniesli Slovensku obdobie nebývalého rastu a prosperity?!

Teraz kritizuje, že to boli Ficove vlády, ktoré tieto dobré časy prehajdákali a premárnili. Chýbajú potrebné reformy a nie sú žiadne zlepšenia, peniaze sú rozhádzané a rozkradnuté, aj podnikateľské prostredie sa zhoršuje. A nezabudol aj na kvalitu verejných služieb, vymožiteľnosť práva, či kvalitu vzdelania, vedy a výskumu, že aj v týchto oblastiach sa to rovnako zhoršuje…

Záverom snáď už len toľko: či to skôr nebude tak, že Mikloš smúti nad premrhanými časmi iba preto, že kvôli Ficovi nemohol spolu s Dzurindom šafáriť ďalších 12 rokov?! 🙂

Ochranka Čaputovej je politizácia polície

23.04.2019

Tak Čaputová požiadala o výmenu členov svojej ochranky a bezpečnostný analytik Milan Žitný hovorí o politizácii polície, ich odchod odsúhlasilo ministerstvo vnútra. Čaputová nebola spokojná viac »

Zabil viac ako 5000 slonov, ale necíti sa vinný

22.04.2019

Dokonca sa ešte chváli tým, že je to preňho vzrušujúce. Hovorím o trofejnom lovcovi, ktorý tvrdí, že zabil viac ako 5 000 slonov a 50 hrochov. Hovorí, že vôbec nič neľutuje a nehanbí za viac »

Kuciak zomrieť nemusel. . .

21.04.2019

Pokiaľ by sa Gašpar správal tak, ako sa správať mal. Už v roku 2013 mal niekdajší policajný prezident Tibor Gašpar „informáciu o tom, že taliansky podnikateľ Antonino Vadala založil na viac »

výtlk, výtlky, cesta, auto

Ktoré cesty župy opravia najskôr?

25.04.2019 23:45

Pravda približuje, ktoré úseky župy považujú za najkritickejšie a do opráv ktorých nasypú najviac peňazí.

Hrozno / krádež /

V Strekove ukradli takmer štyritisíc štepov viniča, pohodili ich pri trati

25.04.2019 23:19

Vo viniciach v Strekove niekto povyťahoval a zničil 3 700 štepov hrozna, ktoré vysadili len vlani na jeseň.

Sýria / Rakka /

Pri bombardovaní sýrskej Rakky zahynulo vyše 1600 civilistov, tvrdia AI a Airwar

25.04.2019 22:48

Správu zverejnili vo štvrtok ľudskoprávna organizácia Amnesty International (AI) a pozorovateľská skupina Airwars.

Rusko / ropa /

Slovensko stoplo dodávky nekvalitnej ruskej ropy. Zásoby má asi na 90 dní

25.04.2019 21:53, aktualizované: 22:21

Po Bielorusku, Poľsku a Nemecku zastavilo dodávky ruskej ropy ropovodom Družba aj Slovensko.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 782
Celková čítanosť: 2180279x
Priemerná čítanosť článkov: 2788x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy