Založ si blog

Mikloš vyčíta Ficovi premrhané dobré časy

Teda ozval sa ten pravý! Niežeby nebolo čo Ficovi vytknúť, najmä to štedré rozdávanie sociálnych istôt ľuďom, ktorí nikdy v živote nerobili a ani robiť nebudú, ale spraviť s Dzurindom balíček ekonomických opatrení a ľuďom jednoducho oznámiť, že ak sa chcú mať lepšie, tak si budú musieť utiahnuť opasky na niekoľko desaťročí, tak to tiež nie je bohvieaké terno.

Nikdy nezabudnem ako som sa vybral 26. júna 1999 na košickú Hlavnú ulicu protestovať:

Na transparente som mal napísané: – 31 rokov ma oblbovali komunisti. „OKRADLI MA R.“. (rodina Alexandra R.). Teraz ma zabijú nastávajúce ceny – BEO (balíček ekonomických opatrení) schválený vládou.

-VSŽ a. s. KTO CHCE PO MNE poctivú prácu, ja od neho očakávam primeranú mzdu. „Opasok si už uťahujem“ takmer 10 rokov.

Okolo mňa prešli stovky ľudí, dali najavo, že mi fandia a súhlasia s mojimi názormi, ale to bolo z ich strany všetko. Nikto z nich nenabral odvahu pripojiť sa ku mne. Aby to malo účinok, ktorý by priniesol „svoje ovocie“.

Žiaľ, tento protest, ktorým som chcel zvýrazniť, že ma vládny balíček ekonomických opatrení zabije, vo veľkej miere sa ukázal ako opodstatnený.

Môj protest bol – chcel byť istým mementom, zdvihnutým prstom varujúcim najmä „mlčiacu väčšinu“. Chcel byť… Nebol, veď čože, ktože už prebudí ľudí tejto našej „spiacej krajiny”?!

Nová vláda, ktorá tu bola takmer 8 rokov, sa svojimi predchodkyňami nenechala zahanbiť. Rozdávala „rodinné striebro“ spoločne vytvorené občanmi Slovenska (teda nie iba kôpkou týchto a im podobných politikov) azda ešte vo väčšom rozsahu. Nemálo podnikov zbankrotovalo. (Muselo?) Stúpla nezamestnanosť, veľa kútov „ďaleko od Bratislavy“ sa zmenilo na hladové doliny. (Muselo sa zmeniť?) Prehĺbilo sa celospoločenské morálne bahno. (Muselo sa?) A tak ďalej.

Je úplne samozrejmé i logické, že v tejto situácii opozícia nezaháľala. Začala konať a svoje úsilie zavŕšila predčasnými parlamentnými voľbami v júni 2006. A tak si vymenili stoličky (či korytá?): koalícia sa stala opozíciou, opozícia sa stala koalíciou. A my ostatní, Slovensko ako také? Ukáže čas, či sme sa ako Slováci dostatočne poučili, alebo sa história bude iba znovu opakovať.

Dnes som sa dočítal, že Mikloš sa vyjadril, že je hanba, že vznik Československa nie je sviatkom. Podľa neho vraj Ficove vlády premrhali dobré časy na Slovensku. Zdroj uvádza: https://www.topky.sk/cl/100535/1746999/ Miklos-Hanba -vznik-Ceskoslovenska-nie-je-sviatkom Dôvodom Miklošových výčitiek je to, že Československo ako také bola silná značka, ktorá bola vo svete známa a rešpektovaná, a za prvej republiky to bola jedna z mála liberálnych demokracií v strednej a východnej Európe.

„A z pohľadu Slovenska považujem Československo za stále nedocenené v tom zmysle, akú kľúčovú úlohu zohralo v dejinách Slovákov v prospech nášho úsilia o národné obrodenie a nakoniec aj vlastnú štátnosť. Aj preto považujem za hanbu, že 28. október dodnes nie je na Slovensku štátnym sviatkom.“

Skutočne smiešne mi pripadajú Miklošove výhovorky, keď tvrdí, že: „Vstup do EÚ a eurozóny a reformy Dzurindových vlád priniesli Slovensku obdobie nebývalého rastu a prosperity.“  – Samochvála mu teda ide, to sa naozaj nedá poprieť, škoda len, že už tu neuviedol aj pravú príčinu, čo tomu dopomohlo, že priniesli Slovensku obdobie nebývalého rastu a prosperity?!

Teraz kritizuje, že to boli Ficove vlády, ktoré tieto dobré časy prehajdákali a premárnili. Chýbajú potrebné reformy a nie sú žiadne zlepšenia, peniaze sú rozhádzané a rozkradnuté, aj podnikateľské prostredie sa zhoršuje. A nezabudol aj na kvalitu verejných služieb, vymožiteľnosť práva, či kvalitu vzdelania, vedy a výskumu, že aj v týchto oblastiach sa to rovnako zhoršuje…

Záverom snáď už len toľko: či to skôr nebude tak, že Mikloš smúti nad premrhanými časmi iba preto, že kvôli Ficovi nemohol spolu s Dzurindom šafáriť ďalších 12 rokov?! 🙂

Nezvolili ste ma

13.11.2018

Nezvolili ste ma, tak zničím, čo som postavil! Normálnemu človeku zostáva rozum stáť nad tým, čo všetko sú schopní spraviť ľudia s vygumovaným mozgom. Po dlhých rokoch sa kompetentní viac »

Je to veľká nezodpovednosť voči vlastným deťom

06.11.2018

V sobotu 3. novembra som si všimol ako mladá zhruba 35 ročná mamička prišla k brehu vodnej nádrže na Bukovci so svojimi dvoma malými deťmi, (dievčatko mohlo mať asi 5 a chlapec asi 7 rokov), viac »

Tento prieskum Putina určite nepoteší

05.11.2018

Rusi sa sťažujú na dôležité vecí a sú nespokojní s tým, že nemajú dostatočné právo na zdravé životné prostredie, že súdne procesy nie sú spravodlivé, a nemajú právo ani na čestné viac »

dvojičky

Oddelené siamské dvojičky z Bhutánu po zákroku už ukazujú šibalskú tvár

15.11.2018 23:10

15-mesačné dvojičky Nima a Dawa boli spojené trupmi a mali aj spoločnú pečeň. Oddelili ich v Austrálii.

sofia, migranti,

Migračný pakt OSN neratifikuje ani Estónsko

15.11.2018 22:34

Pakt by mali vlády oficiálne prijať na konferencii v marockom Marrákeši v decembri.

Brexit

Väčšina Britov je proti brexitu a chce druhé referendum

15.11.2018 21:59

Britská stanica Sky News zverejnila dnes nový prieskum.

putin, pence

Putin a Pence debatovali v Singapure o kontrole zbraní

15.11.2018 20:40

Putin povedal, že pokiaľ sa uskutoční očakávané stretnutie s Trumpom, budú spolu hovoriť aj o Sýrii, Severnej Kórei a Iráne.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 683
Celková čítanosť: 1558751x
Priemerná čítanosť článkov: 2282x

Autor blogu

Odkazy