Založ si blog

Iba nahlas rozmýšľam. . .

Komu by viac prospelo, ak by Európa ľahla popolom, či Rusom a či Američanom? No môj sedliacky rozum mi hovorí, že viac by to prospelo Američanom, a to už len z toho dôvodu, že USA sú podstatne ďalej od Európy, než sú Rusi.

Predstavujem si zbombardovanú Európu jadrovým arzenálom na ktorej by nezostal kameň na kameni a nie ešte nejaká živá bytosť. (Snáď iba potkany, lebo tie sa dokážu všetkému prispôsobiť). Takže logicky mi z toho vyplýva, že ak by ten jadrový útok zariadil Putin, tak Rusi by aj sami seba ohrozili lebo k tým európskym hraniciam majú ako keby kameňom dohodil, takže by zamorili aj svoje územie. No a Američania mysliac si, že ak sú „takmer na druhej strane zemegule“, že im nič také nehrozí a tak si budú mädliť ruky, že sa konečne zbavili všetkých komunistov, čiže aj ruských.

Nejaký písalek napísal, že Putin hrozí Európe možnosťou jadrovej odvety, ak prijme rakety Američanov. Niektorí ľudia sú schopní za peniaze napísať ešte aj to, že už tri dni ležia mŕtvi pod zemou, ale veria, že Putin je zrúda a že on to skutočne spraví. (Viem, že to slovo zrúda je z češtiny, ale narýchlo mi neprišlo na um niečo podobné v slovenčine, možno by sa hodilo slovo: barbar).

Je to presne tak, ako napr. dole na mojej fotografii – niektorí budú tvrdiť, že na nej vidia ufo a tí, ktorí nemajú bujnú fantáziu povedia nie, nie je to ufo, to je iba mesiac.

 Žeby toto svetlomodré svetielko bolo ufo?

Žeby toto svetlomodré svetielko bolo ufo?

„Európa sa vystaví nebezpečenstvu možného odvetného úderu Ruska, pokiaľ bude súhlasiť s rozmiestnením amerických rakiet na svojom území,“ takto citovala Putina štátna agentúra TASS. Ak sa tak predsa len stane, odpovie podľa prezidenta Rusko rovnako. – toľko k tomu z tohto zdroja: https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/489259-putin-hrozi-europe-moznostou-jadrovej-odvety/

Tak, ako vlastne to je? Čo chcel ten pisálek svojim článkom povedať? Veď o osude zmluvy z roku 1987 podpísanej Michailom Gorbačovom a Ronaldom Reaganom, by chcel Putin hovoriť s Trumpom v Paríži 11. Novembra. (Chcú tam obaja osláviť 100. výročie konca 1. svetovej vojny.)

PS.

Putin tvrdí, že Američania nepredložili žiadne dôkazy o tom, že by Rusko zmluvu INF porušilo. „Sami ju pritom porušujú…“

Ochranka Čaputovej je politizácia polície

23.04.2019

Tak Čaputová požiadala o výmenu členov svojej ochranky a bezpečnostný analytik Milan Žitný hovorí o politizácii polície, ich odchod odsúhlasilo ministerstvo vnútra. Čaputová nebola spokojná viac »

Zabil viac ako 5000 slonov, ale necíti sa vinný

22.04.2019

Dokonca sa ešte chváli tým, že je to preňho vzrušujúce. Hovorím o trofejnom lovcovi, ktorý tvrdí, že zabil viac ako 5 000 slonov a 50 hrochov. Hovorí, že vôbec nič neľutuje a nehanbí za viac »

Kuciak zomrieť nemusel. . .

21.04.2019

Pokiaľ by sa Gašpar správal tak, ako sa správať mal. Už v roku 2013 mal niekdajší policajný prezident Tibor Gašpar „informáciu o tom, že taliansky podnikateľ Antonino Vadala založil na viac »

výtlk, výtlky, cesta, auto

Ktoré cesty župy opravia najskôr?

25.04.2019 23:45

Pravda približuje, ktoré úseky župy považujú za najkritickejšie a do opráv ktorých nasypú najviac peňazí.

Hrozno / krádež /

V Strekove ukradli takmer štyritisíc štepov viniča, pohodili ich pri trati

25.04.2019 23:19

Vo viniciach v Strekove niekto povyťahoval a zničil 3 700 štepov hrozna, ktoré vysadili len vlani na jeseň.

Sýria / Rakka /

Pri bombardovaní sýrskej Rakky zahynulo vyše 1600 civilistov, tvrdia AI a Airwar

25.04.2019 22:48

Správu zverejnili vo štvrtok ľudskoprávna organizácia Amnesty International (AI) a pozorovateľská skupina Airwars.

Rusko / ropa /

Slovensko stoplo dodávky nekvalitnej ruskej ropy. Zásoby má asi na 90 dní

25.04.2019 21:53, aktualizované: 22:21

Po Bielorusku, Poľsku a Nemecku zastavilo dodávky ruskej ropy ropovodom Družba aj Slovensko.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 782
Celková čítanosť: 2180240x
Priemerná čítanosť článkov: 2788x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy