Založ si blog

Nenásytný Vatikán

Čitatelia, ktorí čítajú moje blogy, vedia o mne, že vyčítam RKC celibát a vedia aj to ako neznášam farizejstvo a pretvárky…, zatiaľ som v Ríme nebol a do Vatikánu by som nešiel aj keby ma tam chcel odviesť sám pápež na svojom papamobile. Mne totiž stačí, keď vidím v televízii ukážky z Vatikánu – tu plejádu s niekoľkými stovkami kardinálov a biskupov, (vypasených ako bravov, česť výnimkám) ako idú v dvojstupe za sebou (ich chôdza mi ihneď pripomenie tučniakov v Antarktíde, aj tie tak čaptavo a kolísavo chodia) a predvádzajú sa prítomným veriacim, ktorí na nich čumia z každej strany podobne, ako keď sa predvádzajú modelky s novými strihmi a vzormi šiat na moloch, prípadne na svetových súťažiach. (V súčasnosti má kardinálsky zbor 219 členov a na presný počet biskupov som sa nedopátral, ale len na Slovensku ich máme okolo 20 – takže na celom svete ich musí byť min. 500) – takže, keď sa všetci stretnú vo Vatikáne pri tých pápežových ceremóniách, tak sa vôbec nečudujem prečo a načo Vatikán potrebuje aj to vstupné, – k tomu ešte s tak vysokou cenou, veď postarať sa o toľko hladných krkov, prípadne aj o ich nocľah – to tiež musí hodne stáť…, už nehovorím o tých biskupoch, ktorí stabilne zotrvávajú na pôde Vatikánu.

 https://www.webnoviny.sk/video-papez-otvoril-synodu-biskupov-temou-je-manzelstvo/ – Cirkev sa stáva zátarasou…

https://www.tagesschau.de/multimedia/video/video-390371.html

https://www.webnoviny.sk/papez-vymenoval-22-novych-kardinalov-aj-dominika-duku/  – Pápež vymenoval 22 nových kardinálov…

Všeobecne sa hovorí, že Vatikán spolu s Cirkvou je najbohatší štát na svete a ako vidieť ešte stále majú málo. Sú nenažranci a ešte si pýtajú vstupné…

…nehoráznosť! Nemalo by to byť skôr tak, že Cirkev by mala vítať svoje „ovečky“  s otvorenou náručou? A nie ešte od nich žiadať nehorázne vstupné! (Nešiel by som tam ani zadarmo). Je to presne tak, ako sa píše o Ježišovi, ako prevracal stoly trhovníkom aj s ich tovarom, ktorí ho predávali v chráme a nahnevaný na nich kričal, že takto znesväcujú chrám jeho Otca…

O tom vstupnom do vatikánskych múzeí vám predkladám výpoveď jedného z účastníkov, ktorý iba nedávno Vatikán navštívil. – Pre istotu nedávam sem jeho meno, i keď svoju sťažnosť zverejnil na FB. (Možno by s tým nesúhlasil, aby som jeho meno uviedol aj v blogu): „Mám skoro 46 rokov a nikdy som nemal nič proti cirkvi.
Dnes som bol vo vatikánskych múzeách a lístok do jednotlivých objektov po celom Ríme stojí v priemere 17 euro. Pracovník nám povedal, že dennodenne sa po Vatikánskych múzeách po celom Ríme prejde približne 33 tisíc turistov. Ten kto v nich bol určite pochopí.
Vytiahneme kalkulačku a spravíme si pár výpočtov.
17 x 33 000 = 561 tisíc eur denne.
561 000 x 365 dní = 204 miliónov 756 tisíc eur ročne
Jedna studňa na vodu v Afrike stojí približne 20 tisíc eur, z čoho vyplýva, že s 204 756 000 eur by sa dalo vybudovať 10237,8 studní ročne.
Odkedy som prišiel žiť do Talianska, nepočujem a nevidím v telke nič iné, ako deťom v Afrike lietajú muchy pod očami, sú hladné, smädné a choré pretože sa nemajú čím umyť.
Kebyže spočítame všetky obety veriacich, ktoré ľudia dajú na nedeľných omšiach, dedičstvo ktoré bohatí bezdetní ľudia zanechali cirkvi, tak by v Afrike vybudovali nielen studne ale aj vodopády z ktorých by vytekalo víno.
Začínam mať pocit, že všetky tieto peniaze investujú buď na reklamu, na charitatívne organizácie ktoré nám ukazujú hladné deti v Afrike, alebo na advokátov, ktorí vyplácajú nehorázne peniaze rodinám pretože nejaký pedofil zneužil decko.
Zdá sa mi aj veľmi lacný pokus o ľútosť, keď vidím drevený kríž na krku nášmu super pápežovi Františkovi, ktorý sa pchá do politiky viac ako stará Clintonová, ktorý má ten kríž z lacného dreva pravdepodobne len preto, aby vyzeral pred očami davu ako chudáčik. Presne ako jeho obrnené sklené auto, ktoré možno vymenil za Fiat multipla, aby si kúpil priestor po celom webe, aby propagoval emigráciu a nahováral nás ako pomáhať bratom, ktorí prichádzajú z Afriky.
Je mi osobne blbo písať tieto veci pretože som kresťan, ale začínam mať pocit, že lepšie veriť v boha, ktorý nemá nič spoločné so žiadnou cirkvou.“

Zdroj: http://www.europe4u.cz/hledam/vstupenky-rim-a-vatikan/ – Jaké jsou ceny jednotlivého vstupného kupovaného na místě?

  • Sixtinská kaple a Vatikánské muzeum: 30,- €
  • Kolosseum: 12,- €
  • Forum Romanum: 12,- €
  • Andělský hrad: 10,50 €
  • Bazilika sv. Jana v Lateránu a klášter: 10,- €
  • Kapitolská muzea: až 15,- €
  • Muzeum Říma: 7,- €
  • Jízdy vyhlídkovými autobusy: 32,- €
  • a třicet dalších muzeí v Římě: od 7,- do 12,- €
  • cestovní karta pro MHD v Římě: 16,- €

Video v ktorom si možno pozrieť priestory Vatikánu v exteriéri, ale hlavne v interiéri: https://www.youtube.com/watch?v=Yu2v24SrgNQ

Mne to pripadá presne tak, ako keby niektorý miliardár vyvesil niekde oznam nasledujúceho znenia: Chcete navštíviť a vidieť moju rezidenciu? Prosím dvere sú vám otvorené, ale zaplaťte si vstupné 17 euro. Choré!!!

Ochranka Čaputovej je politizácia polície

23.04.2019

Tak Čaputová požiadala o výmenu členov svojej ochranky a bezpečnostný analytik Milan Žitný hovorí o politizácii polície, ich odchod odsúhlasilo ministerstvo vnútra. Čaputová nebola spokojná viac »

Zabil viac ako 5000 slonov, ale necíti sa vinný

22.04.2019

Dokonca sa ešte chváli tým, že je to preňho vzrušujúce. Hovorím o trofejnom lovcovi, ktorý tvrdí, že zabil viac ako 5 000 slonov a 50 hrochov. Hovorí, že vôbec nič neľutuje a nehanbí za viac »

Kuciak zomrieť nemusel. . .

21.04.2019

Pokiaľ by sa Gašpar správal tak, ako sa správať mal. Už v roku 2013 mal niekdajší policajný prezident Tibor Gašpar „informáciu o tom, že taliansky podnikateľ Antonino Vadala založil na viac »

výtlk, výtlky, cesta, auto

Ktoré cesty župy opravia najskôr?

25.04.2019 23:45

Pravda približuje, ktoré úseky župy považujú za najkritickejšie a do opráv ktorých nasypú najviac peňazí.

Hrozno / krádež /

V Strekove ukradli takmer štyritisíc štepov viniča, pohodili ich pri trati

25.04.2019 23:19

Vo viniciach v Strekove niekto povyťahoval a zničil 3 700 štepov hrozna, ktoré vysadili len vlani na jeseň.

Sýria / Rakka /

Pri bombardovaní sýrskej Rakky zahynulo vyše 1600 civilistov, tvrdia AI a Airwar

25.04.2019 22:48

Správu zverejnili vo štvrtok ľudskoprávna organizácia Amnesty International (AI) a pozorovateľská skupina Airwars.

Rusko / ropa /

Slovensko stoplo dodávky nekvalitnej ruskej ropy. Zásoby má asi na 90 dní

25.04.2019 21:53, aktualizované: 22:21

Po Bielorusku, Poľsku a Nemecku zastavilo dodávky ruskej ropy ropovodom Družba aj Slovensko.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 782
Celková čítanosť: 2180322x
Priemerná čítanosť článkov: 2788x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy