Založ si blog

Ešte dobre, že som nedal svoj hlas Kiskovi

To, čo stvára prezident Kiska, tak to jeho správanie nedráždi žlč iba pri mojej sliznici, ale verím, že to dráždi aj mnohých Slovákov, a to aj tích, ktorí mu dali svoje hlasy. Dočítal som sa, že prezidentská kancelária odmieta zverejniť príjmy svojich zamestnancov. Ak v tom Kiska nespraví nápravu, tak to bude poriadny škandál a verím, že to rozhýbe celú slovenskú politickú scénu.

Náš prezident neustále tára o transparentnosti, čistom financovaní, mafiách a podobne, ale nie je schopný zverejniť ani platy svojich ľudí? (Daňoví poplatníci sa mu zato určite „poďakujú“!)

Všetci vieme, koľko zarábajú štátni úradníci a politici, pretože to je demokratické, lebo ľudia majú právo vedieť, kam idú ich peniaze v demokratickom systéme.

Ale ako vidieť Kiskovi ľudia si takéto niečo dovoľujú tajiť? A kde sú médiá, že nespustili hon na Prezidentskú kanceláriu?! (Či aj v tomto prípade sa novinári obávajú, že dopadnú podobne ako Ján Kuciak?)

Slováci si zaslúžia vedieť, kam idú ich dane a koľko zarábajú Kiskoví ľudia na úradoch. Pokiaľ dostávajú nejaký bakšiš od amerických nadácií alebo z bruselských grantov, aby poslušne slúžili Veľkému americkému bratovi – podľa zákona to možno nemusia zverejniť ako svoj príjem – ale, prečo majú problém odtajniť svoje normálne výplaty, ktoré dostávajú ako zamestnanci štátu? To kde sme?!

Tuším, že takéto maniere nemajú ani prezidenti, ktorí vládnu v totalitných krajinách. Dá sa to prirovnať k mafiánskym praktikám a nie k transparentnej demokracii. 🙁

V prípade Kiskových úradníkov, ako príklad môže poslúžiť pán Krpelan, ktorému bol mestom pridelený 3-izbový byt za smiešnu cenu. Schválne – koľko Slovákov sa muselo na 30 rokov zadlžiť bankám, aby mali kde bývať? No pán Krpelan nemusel… a dnes dostáva u pána prezidenta kopu peňazí, o ktorých nič nevieme. (Je to nehorázna drzosť.)

A čo ďalší Kiskovi tajtrlíci? Koľko u Kisku zarábajú napr. Baťo a Bútora? Alebo koľko dostáva Mazák? Toto by mal prezident podľa infozákona zverejňovať. (No on to nerobí.)

Bútora je desiatky rokov prepojený na americkú ambasádu a má na prezidenta veľký vplyv – ako je možné, že Slováci nevedia, aké sú majetkové pomery tohto človeka, ktorý môže byť aj agentom cudzej mocnosti. (Samozrejme nie všetci Slováci to nevedia, lebo malý okruh ľudí prepojených na Kisku to vie.)

Kiska je obklopený ľuďmi, ktorí s veľkou pravdepodobnosťou bohatnú na úkor slovenského daňového poplatníka, ale on ich príjmy jednoducho odmieta prezradiť. 🙁

Už aj vrabce na strechách čvirikajú, že Kiska mohol mať prsty v surovom pozemkovom kšefte, v ktorom bol ukradnutý majetok obyčajného zubára z Popradu – v prípade sa vraj motali aj mafiáni…

Aj Kiskova volebná kampaň niekoľkonásobne prekročila povolenú sumu, takže aj vďaka tomu sa stal prezidentom…

Pýtam sa: Prečo aj v tomto prípade nekonajú mimovládne strany a kde sú investigatívne médiá?!

No v prípade pána Kisku ma doslova šokovala správa, že si pri pondelkovej návšteve Vojenského výcvikového priestoru v Kamenici nad Cirochou zajazdil v tanku.

Na Facebooku napísal, na vojne bol chemik a v pondelok sedel v tanku prvýkrát. Stihol sa pochváliť, že teraz už vie riadiť nielen štát, ale aj tank …

Kiska bol vďačný za rýchlo kurz, že ho profesionáli naučili riadiť tank a k tomu ešte dodal: „Chcem sa poďakovať všetkým príslušníkom ozbrojených síl za to, že pomáhajú našim občanom v čase núdze a za to, že nasadzujú svoj život na misiách v zahraničí“– ešte šťastie, že nenapísal aj to, že je hrdý na to, že v tom zahraničí aj zomierajú za našu vlasť! V takom prípade by som mu musel položiť otázku: Či tam išli všetci profesionálni vojaci dobrovoľne – hlavne do tých krajín v ktorých prebieha resp. prebiehala vojna?

Zároveň sa vyjadril v tom duchu, že: „verí, že nikdy nebudú musieť využiť svoje schopnosti na ochranu Slovenska – žijeme v mieri a sme súčasťou NATO, ktorého cieľom je obrana spojencov – to je zárukou našej bezpečnosti,“ uviedol prezident. 

Záverom dodal, že podporuje modernizáciu armády a záväzky vlády voči spojencom. „Proces však musí prebiehať maximálne transparentne a pod dohľadom širokej aj odbornej verejnosti. Iba tak si ozbrojené sily udržia vysokú dôveru verejnosti,“– myslím, že k tomu mal ešte dodať výrok, ktorý v „nedávnej dobe“ prehlásil jeden známy slovenský politik: „My budeme bojovať za svoje územie, za metre štvorcové, za každý meter štvorcový a nedáme ani centimeter štvorcový tým hajzlom maďarským… a my pôjdeme do tankoch a pôjdeme a zrovnáme Budapešť!“- Dúfam, že niečo podobné nechystá aj Kiska, ale s tým rozdielom, že tentoraz nebudú v hre Maďari, ale Rusi… Zdroj: https://www.topky.sk/cl/100535/1745267/ Tankista-Kiska– absolvolal-rychlokurz

PS.

Niektorí ľudia nemajú štipky charakteru, správajú sa ako keby ani nemali chrbtovú kosť…, kvôli svojmu prospechu by dokázali kolaborovať s kýmkoľvek a s akýmkoľvek režimom – keď vládli komunisti – chceli byť komunistami a chceli lustrovať ľudí za ich názory, keď sa karta obrátila, zrazu sa z nich stali akoby švihnutím čarovného prútika veľkí „demokrati“. Teraz im ich páni z „demokratického“ západu prikázali, aby kydali na Rusko tak kydajú, ale vyvážať sa v ruskej vojenskej technike je pre nich zážitok…Niektorí ľudia sú neskutoční pokrytci… 🙁

 

Nezvolili ste ma

13.11.2018

Nezvolili ste ma, tak zničím, čo som postavil! Normálnemu človeku zostáva rozum stáť nad tým, čo všetko sú schopní spraviť ľudia s vygumovaným mozgom. Po dlhých rokoch sa kompetentní viac »

Je to veľká nezodpovednosť voči vlastným deťom

06.11.2018

V sobotu 3. novembra som si všimol ako mladá zhruba 35 ročná mamička prišla k brehu vodnej nádrže na Bukovci so svojimi dvoma malými deťmi, (dievčatko mohlo mať asi 5 a chlapec asi 7 rokov), viac »

Tento prieskum Putina určite nepoteší

05.11.2018

Rusi sa sťažujú na dôležité vecí a sú nespokojní s tým, že nemajú dostatočné právo na zdravé životné prostredie, že súdne procesy nie sú spravodlivé, a nemajú právo ani na čestné viac »

dvojičky

Oddelené siamské dvojičky z Bhutánu po zákroku už ukazujú šibalskú tvár

15.11.2018 23:10

15-mesačné dvojičky Nima a Dawa boli spojené trupmi a mali aj spoločnú pečeň. Oddelili ich v Austrálii.

sofia, migranti,

Migračný pakt OSN neratifikuje ani Estónsko

15.11.2018 22:34

Pakt by mali vlády oficiálne prijať na konferencii v marockom Marrákeši v decembri.

Brexit

Väčšina Britov je proti brexitu a chce druhé referendum

15.11.2018 21:59

Britská stanica Sky News zverejnila dnes nový prieskum.

putin, pence

Putin a Pence debatovali v Singapure o kontrole zbraní

15.11.2018 20:40

Putin povedal, že pokiaľ sa uskutoční očakávané stretnutie s Trumpom, budú spolu hovoriť aj o Sýrii, Severnej Kórei a Iráne.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 683
Celková čítanosť: 1558733x
Priemerná čítanosť článkov: 2282x

Autor blogu

Odkazy