Založ si blog

Ešte dobre, že som nedal svoj hlas Kiskovi

To, čo stvára prezident Kiska, tak to jeho správanie nedráždi žlč iba pri mojej sliznici, ale verím, že to dráždi aj mnohých Slovákov, a to aj tích, ktorí mu dali svoje hlasy. Dočítal som sa, že prezidentská kancelária odmieta zverejniť príjmy svojich zamestnancov. Ak v tom Kiska nespraví nápravu, tak to bude poriadny škandál a verím, že to rozhýbe celú slovenskú politickú scénu.

Náš prezident neustále tára o transparentnosti, čistom financovaní, mafiách a podobne, ale nie je schopný zverejniť ani platy svojich ľudí? (Daňoví poplatníci sa mu zato určite „poďakujú“!)

Všetci vieme, koľko zarábajú štátni úradníci a politici, pretože to je demokratické, lebo ľudia majú právo vedieť, kam idú ich peniaze v demokratickom systéme.

Ale ako vidieť Kiskovi ľudia si takéto niečo dovoľujú tajiť? A kde sú médiá, že nespustili hon na Prezidentskú kanceláriu?! (Či aj v tomto prípade sa novinári obávajú, že dopadnú podobne ako Ján Kuciak?)

Slováci si zaslúžia vedieť, kam idú ich dane a koľko zarábajú Kiskoví ľudia na úradoch. Pokiaľ dostávajú nejaký bakšiš od amerických nadácií alebo z bruselských grantov, aby poslušne slúžili Veľkému americkému bratovi – podľa zákona to možno nemusia zverejniť ako svoj príjem – ale, prečo majú problém odtajniť svoje normálne výplaty, ktoré dostávajú ako zamestnanci štátu? To kde sme?!

Tuším, že takéto maniere nemajú ani prezidenti, ktorí vládnu v totalitných krajinách. Dá sa to prirovnať k mafiánskym praktikám a nie k transparentnej demokracii. 🙁

V prípade Kiskových úradníkov, ako príklad môže poslúžiť pán Krpelan, ktorému bol mestom pridelený 3-izbový byt za smiešnu cenu. Schválne – koľko Slovákov sa muselo na 30 rokov zadlžiť bankám, aby mali kde bývať? No pán Krpelan nemusel… a dnes dostáva u pána prezidenta kopu peňazí, o ktorých nič nevieme. (Je to nehorázna drzosť.)

A čo ďalší Kiskovi tajtrlíci? Koľko u Kisku zarábajú napr. Baťo a Bútora? Alebo koľko dostáva Mazák? Toto by mal prezident podľa infozákona zverejňovať. (No on to nerobí.)

Bútora je desiatky rokov prepojený na americkú ambasádu a má na prezidenta veľký vplyv – ako je možné, že Slováci nevedia, aké sú majetkové pomery tohto človeka, ktorý môže byť aj agentom cudzej mocnosti. (Samozrejme nie všetci Slováci to nevedia, lebo malý okruh ľudí prepojených na Kisku to vie.)

Kiska je obklopený ľuďmi, ktorí s veľkou pravdepodobnosťou bohatnú na úkor slovenského daňového poplatníka, ale on ich príjmy jednoducho odmieta prezradiť. 🙁

Už aj vrabce na strechách čvirikajú, že Kiska mohol mať prsty v surovom pozemkovom kšefte, v ktorom bol ukradnutý majetok obyčajného zubára z Popradu – v prípade sa vraj motali aj mafiáni…

Aj Kiskova volebná kampaň niekoľkonásobne prekročila povolenú sumu, takže aj vďaka tomu sa stal prezidentom…

Pýtam sa: Prečo aj v tomto prípade nekonajú mimovládne strany a kde sú investigatívne médiá?!

No v prípade pána Kisku ma doslova šokovala správa, že si pri pondelkovej návšteve Vojenského výcvikového priestoru v Kamenici nad Cirochou zajazdil v tanku.

Na Facebooku napísal, na vojne bol chemik a v pondelok sedel v tanku prvýkrát. Stihol sa pochváliť, že teraz už vie riadiť nielen štát, ale aj tank …

Kiska bol vďačný za rýchlo kurz, že ho profesionáli naučili riadiť tank a k tomu ešte dodal: „Chcem sa poďakovať všetkým príslušníkom ozbrojených síl za to, že pomáhajú našim občanom v čase núdze a za to, že nasadzujú svoj život na misiách v zahraničí“– ešte šťastie, že nenapísal aj to, že je hrdý na to, že v tom zahraničí aj zomierajú za našu vlasť! V takom prípade by som mu musel položiť otázku: Či tam išli všetci profesionálni vojaci dobrovoľne – hlavne do tých krajín v ktorých prebieha resp. prebiehala vojna?

Zároveň sa vyjadril v tom duchu, že: „verí, že nikdy nebudú musieť využiť svoje schopnosti na ochranu Slovenska – žijeme v mieri a sme súčasťou NATO, ktorého cieľom je obrana spojencov – to je zárukou našej bezpečnosti,“ uviedol prezident. 

Záverom dodal, že podporuje modernizáciu armády a záväzky vlády voči spojencom. „Proces však musí prebiehať maximálne transparentne a pod dohľadom širokej aj odbornej verejnosti. Iba tak si ozbrojené sily udržia vysokú dôveru verejnosti,“– myslím, že k tomu mal ešte dodať výrok, ktorý v „nedávnej dobe“ prehlásil jeden známy slovenský politik: „My budeme bojovať za svoje územie, za metre štvorcové, za každý meter štvorcový a nedáme ani centimeter štvorcový tým hajzlom maďarským… a my pôjdeme do tankoch a pôjdeme a zrovnáme Budapešť!“- Dúfam, že niečo podobné nechystá aj Kiska, ale s tým rozdielom, že tentoraz nebudú v hre Maďari, ale Rusi… Zdroj: https://www.topky.sk/cl/100535/1745267/ Tankista-Kiska– absolvolal-rychlokurz

PS.

Niektorí ľudia nemajú štipky charakteru, správajú sa ako keby ani nemali chrbtovú kosť…, kvôli svojmu prospechu by dokázali kolaborovať s kýmkoľvek a s akýmkoľvek režimom – keď vládli komunisti – chceli byť komunistami a chceli lustrovať ľudí za ich názory, keď sa karta obrátila, zrazu sa z nich stali akoby švihnutím čarovného prútika veľkí „demokrati“. Teraz im ich páni z „demokratického“ západu prikázali, aby kydali na Rusko tak kydajú, ale vyvážať sa v ruskej vojenskej technike je pre nich zážitok…Niektorí ľudia sú neskutoční pokrytci… 🙁

 

Ochranka Čaputovej je politizácia polície

23.04.2019

Tak Čaputová požiadala o výmenu členov svojej ochranky a bezpečnostný analytik Milan Žitný hovorí o politizácii polície, ich odchod odsúhlasilo ministerstvo vnútra. Čaputová nebola spokojná viac »

Zabil viac ako 5000 slonov, ale necíti sa vinný

22.04.2019

Dokonca sa ešte chváli tým, že je to preňho vzrušujúce. Hovorím o trofejnom lovcovi, ktorý tvrdí, že zabil viac ako 5 000 slonov a 50 hrochov. Hovorí, že vôbec nič neľutuje a nehanbí za viac »

Kuciak zomrieť nemusel. . .

21.04.2019

Pokiaľ by sa Gašpar správal tak, ako sa správať mal. Už v roku 2013 mal niekdajší policajný prezident Tibor Gašpar „informáciu o tom, že taliansky podnikateľ Antonino Vadala založil na viac »

výtlk, výtlky, cesta, auto

Ktoré cesty župy opravia najskôr?

25.04.2019 23:45

Pravda približuje, ktoré úseky župy považujú za najkritickejšie a do opráv ktorých nasypú najviac peňazí.

Hrozno / krádež /

V Strekove ukradli takmer štyritisíc štepov viniča, pohodili ich pri trati

25.04.2019 23:19

Vo viniciach v Strekove niekto povyťahoval a zničil 3 700 štepov hrozna, ktoré vysadili len vlani na jeseň.

Sýria / Rakka /

Pri bombardovaní sýrskej Rakky zahynulo vyše 1600 civilistov, tvrdia AI a Airwar

25.04.2019 22:48

Správu zverejnili vo štvrtok ľudskoprávna organizácia Amnesty International (AI) a pozorovateľská skupina Airwars.

Rusko / ropa /

Slovensko stoplo dodávky nekvalitnej ruskej ropy. Zásoby má asi na 90 dní

25.04.2019 21:53, aktualizované: 22:21

Po Bielorusku, Poľsku a Nemecku zastavilo dodávky ruskej ropy ropovodom Družba aj Slovensko.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 782
Celková čítanosť: 2180265x
Priemerná čítanosť článkov: 2788x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy