Založ si blog

Vážení Slováci, normálne sa za vás hanbím!

To, že mnohí ste po mediálnych kauzách zanevreli na správy o vraždách Jana Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, to vám skutočne nezazlievam. Toľko verzii, ktoré sa v posledných dňoch zrazu objavili v médiách – to by odradilo aj najväčších optimistov – ich uvereniu – možno neveria ani tí, ktorí ich napísali, lebo uveriť výpovediam zatknutých osôb môže iba človek, ktorý je až príliš naivný. Samozrejme nedá sa vylúčiť, že aspoň niektoré ich výpovede sa zhodujú a smerujú k tomu, že môžu byť pravdivé, no dá sa povedať, že vyšetrovanie je ešte stále iba na začiatku, takže si budeme musieť ešte zopár dní resp. týždňov počkať, kým sa potvrdí, či zaistené osoby skutočne majú životy tých mladých ľudí na svedomí?!

No týmto blogom chcem poukázať na skutočnosť, ktorú takisto mnohí Slováci ignorujú a sú k tomu, čo sa deje v ich okolí úplne ľahostajní. Aby som bol presnejší, tak hovorím o životnom prostredí.

Bez komentára...

Bez komentára…

Dnes podvečer som sa vybral bicyklom na Bukovec, chcel som vidieť, či už je vodná nádrž späť v normálnom stave, tj. či ju už opäť naplnili vodou – lebo zhruba pred dvoma týždňami jej hladinu znížili takmer o 1/3 – možno preto, aby sa dali ľahšie zbierať odpadky z brehov nádrže, ktoré tam dlhé roky po sebe zanechali tiež „turisti“ resp. rekreanti.

Zatiaľ je v nádrží ešte stále vody pomenej...

Zatiaľ je v nádrží ešte stále vody pomenej…, no odpadkov je tam ešte stále dosť. V priebehu 5ich minút som stihol toto vyzbierať.

Prvá vec, ktorá ma šokovala, bolo to, že keď som sa blížil k obci BAŠKA – tak zhruba 100 metrov pred obcou som zbadal na okraji cesty rozhádzané klince (dĺžky 60 mm). Keď sledujem, koľko už bolo prípadov s ľuďmi, ktorí sa svojou škodoradosťou snažili poškodiť majetok cudzích ľudí, tak už prestávam veriť v náhody, že to tie klince niekomu iba náhodne a čistým nedopatrením povypadávali z auta počas jazdy. (Klince boli na ceste „popadané“ zhruba na 40 metroch).

Chcel som tieto klince sfotografovať priamo na ceste, ale nechcel som sa domov vrátiť po tme a takisto, som nemienil riskovať to, že by ma tam na ceste mohol nejaký vodič ohroziť...

Chcel som tieto klince sfotografovať priamo na ceste, ale nechcel som sa domov vrátiť po tme a takisto, som nemienil riskovať to, žeby ma tam na ceste mohol nejaký vodič ohroziť…

To, čo taký klinec dokáže spôsobiť pneumatike vozidla, to už asi vodičom nemusím pripomínať. Sám som mal zhruba pred 15 rokmi nepríjemnú skúsenosť s cudzím predmetom na ceste. V obci SVINICA som dostal defekt na zadnom kolese ŠKODY 105. Najprv som si myslel, že to bol klasický defekt, ale keď som začal meniť rezervu, tak som si pozrel plášť „prasknutej“ pneumatiky a v nej bola zapichnutá 3 centimetrová mosadzná skrutka…, musela sa uvoľniť na nejakom vozidle a spadla na cestu. No a ja som mal tú smolu, že práve mne sa zapichla do pneumatiky.

Druhá a o to horšia vec ma vytočila priamo pri vodnej nádrži. Na jej konci – malej hrádzi – som si na kameňoch hrádze všimol, – ale aj medzi kameňmi – odpadky, ktoré som tam jednoducho nemohol nechať. Od malička ma rodičia, ale aj učitelia v škole viedli k tomu, aby som si prírodu vážil a neznečisťoval ju odpadkami. No práve toto v našej krajine žiaľbohu už hodne ľudí robí a svoje odpadky jednoducho odhodia tam, kde sa „nažerú“.

K tomu hádam žiadny komentár ani nie potrebný...

K tomu hádam žiadny komentár ani nie je potrebný…

Aký to paradox: jedni často – krát plytvajú a svojimi „odpadkami“  veľmi rýchlo napĺňajú kontajnery tak, že smetiari ich často nestíhajú odvážať a druhá skupina obyvateľov – odkázaná k životu v nelegálnych osadách je vďačná aj za tieto „odpadky“ a kým ich smetiari stačia odviesť, tak si z tých kontajnerov stihnú niečo na seba „nakúpiť“…

Aj taký je život...

Aj taký je život…

Tie modré šľapky mi budú celkom dobré...

Tie ružové šľapky mi budú celkom dobré…

Hádam, že sa tam pre mňa ešte niečo nájde...

Hádam sa tam pre mňa ešte niečo nájde…

Čo dodať na záver?

Snáď toto: Ak si tento blog prečítajú aj tí, ktorých sa to bezprostredne tiká, tak možno si aspoň niektorí z nich vstúpia do svedomia (konečne) a budú nakladať so svojimi odpadkami, tak, ako sa patrí a čo im prikazuje aj zákon.

PS.

Nepochybujem o tom, že po prečítaní blogu mi budú niektorí čitatelia vyčítať, že si tento blog prečítali len preto, lebo boli presvedčení o tom, že týmto blogom priblížim niečo nové v prípade vrážd dvoch mladých a nevinných ľudí, no aby neboli sklamaní, tak už teraz im sľubujem, že môj ďalší blog bude len a len o Kočnerovi a jeho komplicov, ktorí sú obvinení z ich vraždy.

Ochranka Čaputovej je politizácia polície

23.04.2019

Tak Čaputová požiadala o výmenu členov svojej ochranky a bezpečnostný analytik Milan Žitný hovorí o politizácii polície, ich odchod odsúhlasilo ministerstvo vnútra. Čaputová nebola spokojná viac »

Zabil viac ako 5000 slonov, ale necíti sa vinný

22.04.2019

Dokonca sa ešte chváli tým, že je to preňho vzrušujúce. Hovorím o trofejnom lovcovi, ktorý tvrdí, že zabil viac ako 5 000 slonov a 50 hrochov. Hovorí, že vôbec nič neľutuje a nehanbí za viac »

Kuciak zomrieť nemusel. . .

21.04.2019

Pokiaľ by sa Gašpar správal tak, ako sa správať mal. Už v roku 2013 mal niekdajší policajný prezident Tibor Gašpar „informáciu o tom, že taliansky podnikateľ Antonino Vadala založil na viac »

výtlk, výtlky, cesta, auto

Ktoré cesty župy opravia najskôr?

25.04.2019 23:45

Pravda približuje, ktoré úseky župy považujú za najkritickejšie a do opráv ktorých nasypú najviac peňazí.

Hrozno / krádež /

V Strekove ukradli takmer štyritisíc štepov viniča, pohodili ich pri trati

25.04.2019 23:19

Vo viniciach v Strekove niekto povyťahoval a zničil 3 700 štepov hrozna, ktoré vysadili len vlani na jeseň.

Sýria / Rakka /

Pri bombardovaní sýrskej Rakky zahynulo vyše 1600 civilistov, tvrdia AI a Airwar

25.04.2019 22:48

Správu zverejnili vo štvrtok ľudskoprávna organizácia Amnesty International (AI) a pozorovateľská skupina Airwars.

Rusko / ropa /

Slovensko stoplo dodávky nekvalitnej ruskej ropy. Zásoby má asi na 90 dní

25.04.2019 21:53, aktualizované: 22:21

Po Bielorusku, Poľsku a Nemecku zastavilo dodávky ruskej ropy ropovodom Družba aj Slovensko.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 782
Celková čítanosť: 2180307x
Priemerná čítanosť článkov: 2788x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy