Založ si blog

Neskutočne – skutočná honba za selfíčkami

Dennodenne je internet nabitý tisíckami selfíčiek, no nad niektorými až rozum zostáva stať, čo všetko sú ľudia schopní spraviť, len aby sa pred svetom zviditeľnili. Teraz nejdem konkrétne vymenúvať bláznovstva niektorých ľudí, potvrdzujú to ich vlastné videa, že hazardujú so svojim vlastným životom. V mnohých prípadoch to dopadlo tak, že iba sekundy rozhodli o tom, že sú ešte nažive.

Zdravý človek si kladie otázku, boli títo ľudia pri zmysloch?! A hneď nato si aj odpovedá: Museli byť nejako nadrogovaní a potom v extáze spravili niečo také, čo by za normálnych okolnosti v živote nespravili. (Dovolím si tvrdiť, že niečo také by si nedovolil ani profesionálny kaskadér, keď by si bol na 99 % istý, že to pre neho nemusí skončiť úspešne, že môže dopadnúť tak, že v „lepšom prípade“ to môže skončiť so zlomeninami, ktoré ho nakoniec pripútajú na invalidný vozík, ale v horšom prípade môže prísť aj o život.)

No dnes pri čítaní ranných správ v denníkoch ma zaujal tento titulok: „Odvaha hodná obdivu: Traja malí chlapci zachraňovali psa z hadieho zovretia“

V denníku je aj video: https://www.cas.sk/clanok/748552/odvaha-mali-chlapci/

Na videu traja malí chalani zachraňujú svojho psa z pevného zovretia veľkého hada. Malí hrdinovia si pomohli tým, čo im prišlo pod ruky, jeden z nich schmatol nejakú násadu s motyčkou, či malým rýľom a začal ňou hada mlátiť hlava – nehlavá, potom po krátkej chvíli sa mu podarilo uchytiť hada pravou rukou za krk a ďalší dvaja chlapci mu začali pomáhať odvíjať omotaného hada z tela nešťastného psa…

Avšak vec, ktorá ma v tomto prípade zaujala, lepšie povedané pobúrila je tá, že celú udalosť si tam niekto nahrával mobilom. Síce nebolo by na tom nič poburujúceho, pokiaľ by to všetko prebiehalo v jednoduchom zákroku, ale na videu zreteľne vidieť, že chlapec, ktorý držal hada za hlavu, bol z tých troch najstarší, odhadujem jeho vek na 15 -16 rokov, ale tí dvaja boli podstatne mladší (cca 8-10 roční) a tým pádom boli aj menší a aj fyzickí slabší, takže sa poriadne natrápili, kým sa im toho psa podarilo dostať zo zovretia hada.

Po zhliadnutí videa som uvažoval o tom, ako by som sa zachoval ja, ak by som tam bol na mieste toho štvrtého, ktorý si ich záchranársku drámu natáčal? Určite by som sa na nich nepozeral s rukami za chrbtom, ale snažil by som sa im pomôcť. Na videu je to zreteľne vidieť, že ten jeden pár rúk by im túto fyzicky náročnú prácu podstatne urýchlil. Ale tomu štvrtému jednoznačne išlo iba o to – spraviť senzačné selfíčko!!!

Radšej si ani nechcem domyslieť, ako by to dopadlo, ak by sa im had vyšmykol resp. vytrhol z rúk?!

 

Máte našich 700 rukojemníkov, prosím zbombardujeme vás!

20.10.2018

Za necelých 24 hodín letecké útoky koalície vedenej Spojenými štátmi pripravili o život aj 32 civilistov. K útoku došlo v oblastiach kontrolovaných organizáciou Daeš na východe Sýrie. Čo viac »

Organizácia Islamský štát zajala 700 rukojemníkov

19.10.2018

Čo sa tí extrémisti z organizácie Islamský štát množia ako potkany? To nedáva logiku, veď za posledné roky Američania a Rusi zvrhli stovky ton bômb a stále čítame, že tých extrémistov viac »

Takže predsa len to bola mafia, ktorá odstránila Kuciaka

18.10.2018

Bola to Kočnerová mafia, ktorá pripravila o život Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú. Stále hovorím o tom: Kto konkrétne novinára zabil a kto to financoval?? Nepochybujem však o tom, že v tom viac »

USA-TRUMP/COASTGUARD

USA odstúpia od zmluvy o raketách. Trump obvinil Rusko, že ju porušuje

21.10.2018 02:24

Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené štáty odstúpia od Zmluvy o likvidácii rakiet stredného a kratšieho doletu (INF), ktorú v roku 1987 podpísali s Ruskom.

novinár, les

Ukážte Chášakdžího telo, vyzýva Amnesty International

20.10.2018 21:58

Nie všetci Saudskej Arábii a jej oficiálnej verzii veria a existuje podozrenie, že je len vymyslená, aby zakryla stopy vedúce ku korunnému princovi.

Ukrajina, Užhorod, protesty, kríza, demonštranti

V Zakarpatsku sa objavili protimaďarské bilbordy, Kyjev viní ruskú FSB

20.10.2018 21:01

Plagáty sa vraj lepili bez dohody s majiteľmi reklamných plôch.

Holandsko EÚ Kok expremiér úmrtie

Zomrel bývalý holandský premiér Wim Kok

20.10.2018 19:51

Po skončení politickej kariéry bol oficiálnym lobistom Európskej únie.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 665
Celková čítanosť: 1499684x
Priemerná čítanosť článkov: 2255x

Autor blogu

Odkazy