Založ si blog

Neskutočne – skutočná honba za selfíčkami

Dennodenne je internet nabitý tisíckami selfíčiek, no nad niektorými až rozum zostáva stať, čo všetko sú ľudia schopní spraviť, len aby sa pred svetom zviditeľnili. Teraz nejdem konkrétne vymenúvať bláznovstva niektorých ľudí, potvrdzujú to ich vlastné videa, že hazardujú so svojim vlastným životom. V mnohých prípadoch to dopadlo tak, že iba sekundy rozhodli o tom, že sú ešte nažive.

Zdravý človek si kladie otázku, boli títo ľudia pri zmysloch?! A hneď nato si aj odpovedá: Museli byť nejako nadrogovaní a potom v extáze spravili niečo také, čo by za normálnych okolnosti v živote nespravili. (Dovolím si tvrdiť, že niečo také by si nedovolil ani profesionálny kaskadér, keď by si bol na 99 % istý, že to pre neho nemusí skončiť úspešne, že môže dopadnúť tak, že v „lepšom prípade“ to môže skončiť so zlomeninami, ktoré ho nakoniec pripútajú na invalidný vozík, ale v horšom prípade môže prísť aj o život.)

No dnes pri čítaní ranných správ v denníkoch ma zaujal tento titulok: „Odvaha hodná obdivu: Traja malí chlapci zachraňovali psa z hadieho zovretia“

V denníku je aj video: https://www.cas.sk/clanok/748552/odvaha-mali-chlapci/

Na videu traja malí chalani zachraňujú svojho psa z pevného zovretia veľkého hada. Malí hrdinovia si pomohli tým, čo im prišlo pod ruky, jeden z nich schmatol nejakú násadu s motyčkou, či malým rýľom a začal ňou hada mlátiť hlava – nehlavá, potom po krátkej chvíli sa mu podarilo uchytiť hada pravou rukou za krk a ďalší dvaja chlapci mu začali pomáhať odvíjať omotaného hada z tela nešťastného psa…

Avšak vec, ktorá ma v tomto prípade zaujala, lepšie povedané pobúrila je tá, že celú udalosť si tam niekto nahrával mobilom. Síce nebolo by na tom nič poburujúceho, pokiaľ by to všetko prebiehalo v jednoduchom zákroku, ale na videu zreteľne vidieť, že chlapec, ktorý držal hada za hlavu, bol z tých troch najstarší, odhadujem jeho vek na 15 -16 rokov, ale tí dvaja boli podstatne mladší (cca 8-10 roční) a tým pádom boli aj menší a aj fyzickí slabší, takže sa poriadne natrápili, kým sa im toho psa podarilo dostať zo zovretia hada.

Po zhliadnutí videa som uvažoval o tom, ako by som sa zachoval ja, ak by som tam bol na mieste toho štvrtého, ktorý si ich záchranársku drámu natáčal? Určite by som sa na nich nepozeral s rukami za chrbtom, ale snažil by som sa im pomôcť. Na videu je to zreteľne vidieť, že ten jeden pár rúk by im túto fyzicky náročnú prácu podstatne urýchlil. Ale tomu štvrtému jednoznačne išlo iba o to – spraviť senzačné selfíčko!!!

Radšej si ani nechcem domyslieť, ako by to dopadlo, ak by sa im had vyšmykol resp. vytrhol z rúk?!

 

Najideálnejším riešením rómskeho problému by bolo. . .

19.04.2019

Presťahovať Rómov do Bratislavy. Veď Rómovia nie sú občania druhej kategórie, sú to rovnako občania Slovenskej republiky ako my. Mali by dostať šancu. Od roku 1950 boli preinvestované miliardy viac »

Zarobil som 2 miliardy na nekresťanských úrokoch

18.04.2019

Pán Kiska, keď som si pozrel video na ktorom sa obhajujete, že to nebola Vaša úloha skúmať, či budú mať ľudia na vysoké splátky, že potom ich naháňali exekútori, tak som si povedal, veď viac »

Inštitucionálny rasizmus je dôchodok 480 eur

17.04.2019

Tých 6000 eur za migranta si strčte. . . tento blog som napísal ešte 25. júla 2018 a v jeho úvode je toto: Už aj niektorým politikom konečne došla trpezlivosť a ostro odsudzujú charitu Európskej viac »

hazz, hasiči, auto

Hasiči zasahovali pri požiari bytu v Ružomberku, zranené sú dve osoby

19.04.2019 21:49

Hasiči museli jednu osobu evakuovať.

APTOPIX Ukraine Election

Ukrajinskí prezidentskí kandidáti odštartovali predvolebnú debatu osobnými útokmi

19.04.2019 21:22

Na večernú debatu na národný štadión Olimpijskyj v Kyjeve prišli tisíce ľudí.

BRITAIN-PROTEST/CLIMATE-CHANGE

Londýnska polícia zatkla už vyše 680 účastníkov klimatických protestov

19.04.2019 20:01

"Klimatické protesty" v Londýne, ktoré organizujú aktivisti zo skupiny Extinction Rebellion, trvajú už pondelka.

Mike Pompeo / USA / Rusko /

USA podniknú "tvrdé kroky" v prípade ruského zasahovania do amerických volieb, vyhlásil Pompeo

19.04.2019 19:11

Pompeo dodal, že Spojené štáty budú tiež naďalej vyvíjať tlak na to, aby Rusko nezasahovalo do iných volieb vo svete.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 777
Celková čítanosť: 2150586x
Priemerná čítanosť článkov: 2768x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy