Založ si blog

Neskutočne – skutočná honba za selfíčkami

Dennodenne je internet nabitý tisíckami selfíčiek, no nad niektorými až rozum zostáva stať, čo všetko sú ľudia schopní spraviť, len aby sa pred svetom zviditeľnili. Teraz nejdem konkrétne vymenúvať bláznovstva niektorých ľudí, potvrdzujú to ich vlastné videa, že hazardujú so svojim vlastným životom. V mnohých prípadoch to dopadlo tak, že iba sekundy rozhodli o tom, že sú ešte nažive.

Zdravý človek si kladie otázku, boli títo ľudia pri zmysloch?! A hneď nato si aj odpovedá: Museli byť nejako nadrogovaní a potom v extáze spravili niečo také, čo by za normálnych okolnosti v živote nespravili. (Dovolím si tvrdiť, že niečo také by si nedovolil ani profesionálny kaskadér, keď by si bol na 99 % istý, že to pre neho nemusí skončiť úspešne, že môže dopadnúť tak, že v „lepšom prípade“ to môže skončiť so zlomeninami, ktoré ho nakoniec pripútajú na invalidný vozík, ale v horšom prípade môže prísť aj o život.)

No dnes pri čítaní ranných správ v denníkoch ma zaujal tento titulok: „Odvaha hodná obdivu: Traja malí chlapci zachraňovali psa z hadieho zovretia“

V denníku je aj video: https://www.cas.sk/clanok/748552/odvaha-mali-chlapci/

Na videu traja malí chalani zachraňujú svojho psa z pevného zovretia veľkého hada. Malí hrdinovia si pomohli tým, čo im prišlo pod ruky, jeden z nich schmatol nejakú násadu s motyčkou, či malým rýľom a začal ňou hada mlátiť hlava – nehlavá, potom po krátkej chvíli sa mu podarilo uchytiť hada pravou rukou za krk a ďalší dvaja chlapci mu začali pomáhať odvíjať omotaného hada z tela nešťastného psa…

Avšak vec, ktorá ma v tomto prípade zaujala, lepšie povedané pobúrila je tá, že celú udalosť si tam niekto nahrával mobilom. Síce nebolo by na tom nič poburujúceho, pokiaľ by to všetko prebiehalo v jednoduchom zákroku, ale na videu zreteľne vidieť, že chlapec, ktorý držal hada za hlavu, bol z tých troch najstarší, odhadujem jeho vek na 15 -16 rokov, ale tí dvaja boli podstatne mladší (cca 8-10 roční) a tým pádom boli aj menší a aj fyzickí slabší, takže sa poriadne natrápili, kým sa im toho psa podarilo dostať zo zovretia hada.

Po zhliadnutí videa som uvažoval o tom, ako by som sa zachoval ja, ak by som tam bol na mieste toho štvrtého, ktorý si ich záchranársku drámu natáčal? Určite by som sa na nich nepozeral s rukami za chrbtom, ale snažil by som sa im pomôcť. Na videu je to zreteľne vidieť, že ten jeden pár rúk by im túto fyzicky náročnú prácu podstatne urýchlil. Ale tomu štvrtému jednoznačne išlo iba o to – spraviť senzačné selfíčko!!!

Radšej si ani nechcem domyslieť, ako by to dopadlo, ak by sa im had vyšmykol resp. vytrhol z rúk?!

 

Kiska, pozemkový podvodník

15.12.2018

Takže sme opäť o niečo múdrejší. Denník PRAVDA prišiel s informáciou, že Kiska kúpil v Slavkove až desať pozemkov. „Prezident Andrej Kiska skupoval pozemky pod Tatrami vo Veľkom Slavkove viac »

Aký to paradox, obec Hýľov má za humnami

14.12.2018

... vodnú nádrž s pitnou vodou, ktorou sa desiatky rokov zásobovali celé Košice a teraz takmer sedem rokov tam niektoré rodiny bojujú s nedostatkom pitnej vody. A situácia s nedostatkom vody z viac »

Ficovi chýbajú už iba boxerské rukavice

14.12.2018

S boxerskými rukavicami bude presnou kópiou V. Mečiara. Keď Mečiar bol premiérom a keď mu niektorí novinári položili otázky na telo, tak jeho reakcie boli v tomto štýle: Ty, keď Ti jednu viac »

Kažimír

Kažimír: Vyrovnaný rozpočet si môžeme dovoliť aj s istými rezervami

16.12.2018 13:21

Víťazmi rozpočtu na rok 2019 sú podľa ministra financií rezort obrany a zdravotníctva.

Pavel Brunovský

Vo veku 84 rokov zomrel matematik Pavel Brunovský

16.12.2018 12:48

Matematik a vysokoškolský pedagóg, profesor Brunovský zomrel po ťažkej chorobe.

mäso, nákupy, hydina, supermarket

VIDEO: Lesk a bieda potravín, zahraničné valcujú domáce

16.12.2018 12:00

Obchod s potravinami čaká zlatý vianočný týždeň. A práve teraz sa ukazuje lesk aj bieda ponúkaných potravín - prevahu majú dovážané výrobky nad domácimi.

Island Autobus Nehoda

Pri havárii autobusu v Srbsku zomreli traja ľudia

16.12.2018 11:51

Ďalších 32 ľudí utrpelo zranenia.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 700
Celková čítanosť: 1624261x
Priemerná čítanosť článkov: 2320x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy