Založ si blog

Zahalená tvár objednávateľa vraždy!

Len samotná predstava o osobnom strete s objednávateľom vraždy evokuje človeka k tomu, že nožík vo vrecku sa mu otvára…

Ak by k možnému útoku bola príležitosť, tak sám so sebou by som mal čo robiť, aby som takejto osobe z pomsty neublížil.

 Vôbec sa nečudujem Slovákom, ktorí sa v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej nazúrene pýtajú, kto je ten netvor, ktorý sa skrýva za objednávkou vraždy?!

Stále nevieme, či prekladateľka Alena Zsuzsová je skutočnou objednávateľkou vraždy?! (Platí prezumpcia neviny, takže stále melieme v rovine hodenej návnady…) Prokuratúra síce potvrdila, že jedným z článkov reťazca má byť aj Alena Zsuzsová, no k súčasným obvineným majú pribudnúť aj ďalšie osoby.   

Až v týchto dňoch zverejnili fotografie, ktoré ukazujú podobu Aleny Zsuzsovej spred niekoľkých rokov. Doteraz sme ju poznali len ako osobu s dlhočiznými čiernymi vlasmi, ktorými si zakrývala svoju obličaj pred fotoaparátmi a kamerami novinárov počas predvádzania na súd. (Po razii ju zobrali príslušníci NAKA – v rámci akcie News). Novinári nevedeli spávať, len aby čitateľom čím skôr predostreli identitu prekladateľky Aleny Zsuzsovej, lenže pravdepodobne nie je to ona, kto stojí na vrchole pyramídy a zadávateľom môže byť úplne niekto iný.

Celý tento prípad je v pozornosti médií o to viac, že k vražde Jána Kuciaka pribudol ďalší podobný prípad – tentoraz zavraždili iba 30 ročnú novinárku v Bulharsku, ktorá pracovala ako redaktorka v jednej z regionálnych bulharských televízii TVN a zároveň bola aj jej riaditeľkou.

Posledná Marinovovej odvysielaná reportáž z 30. septembra sa venovala nedávnemu zadržaniu dvoch žurnalistov v meste Radomir ležiacom južne od Sofie. Novinári vyšetrovali okolnosti zničenia dokumentov, ktoré mali dokazovať spojitosť bulharskej stavebnej spoločnosti GP s manipuláciou tendrov EÚ. Európska federácia novinárov (EFJ) pripomenula, že posledný Marinovovej článok sa venoval problému štátnej korupcie.“ Zdroj: https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/487025-v-/

Bulharská polícia zverejnila správu, že novinárka Marinovová bola pred vraždou znásilnená a zbitá. Podľa predbežných zistení v jej prípade smrť nastala udusením. Aj ona sa venovala korupčným témam podobne ako u nás na Slovensku Ján Kuciak.

Je to neskutočné ako korupcia rozťahuje svoje chápadla nie len u nás, ale ako vidieť aj v krajinách Európskej únie. Iba za posledných 12 mesiacov boli zavraždení až traja novinári. Tie vraždy iba dokazujú neskutočnú drzosť niektorých osôb žijúcich na vysokej nohe, ako sa ich morálka ponorila na úplné dno. Nič im nie je sväté. A aby mohli aj naďalej pokračovať v trestnej činnosti, tak drzo a chladne dajú spratať každého jednotlivca, ktorý sa im postaví do cesty. Za každým takýmto prípadom tým oveľa viac stúpa neistota medzi občanmi a zároveň väčšia nedôvera k štátnym orgánom. Pred mafiou v korupčných škandáloch sa medzi slušnými občanmi šíri strach nielen v obciach a mestách, ale pomaly aj v celej EÚ.

Slušní ľudia veria, že kompetentné orgány, čo nevidieť prinútia túto pliagu ku kapitulácii. No neviem? – Podľa mňa už včera bolo neskoro!

Najideálnejším riešením rómskeho problému by bolo. . .

19.04.2019

Presťahovať Rómov do Bratislavy. Veď Rómovia nie sú občania druhej kategórie, sú to rovnako občania Slovenskej republiky ako my. Mali by dostať šancu. Od roku 1950 boli preinvestované miliardy viac »

Zarobil som 2 miliardy na nekresťanských úrokoch

18.04.2019

Pán Kiska, keď som si pozrel video na ktorom sa obhajujete, že to nebola Vaša úloha skúmať, či budú mať ľudia na vysoké splátky, že potom ich naháňali exekútori, tak som si povedal, veď viac »

Inštitucionálny rasizmus je dôchodok 480 eur

17.04.2019

Tých 6000 eur za migranta si strčte. . . tento blog som napísal ešte 25. júla 2018 a v jeho úvode je toto: Už aj niektorým politikom konečne došla trpezlivosť a ostro odsudzujú charitu Európskej viac »

hazz, hasiči, auto

Hasiči zasahovali pri požiari bytu v Ružomberku, zranené sú dve osoby

19.04.2019 21:49

Hasiči museli jednu osobu evakuovať.

APTOPIX Ukraine Election

Ukrajinskí prezidentskí kandidáti odštartovali predvolebnú debatu osobnými útokmi

19.04.2019 21:22

Na večernú debatu na národný štadión Olimpijskyj v Kyjeve prišli tisíce ľudí.

BRITAIN-PROTEST/CLIMATE-CHANGE

Londýnska polícia zatkla už vyše 680 účastníkov klimatických protestov

19.04.2019 20:01

"Klimatické protesty" v Londýne, ktoré organizujú aktivisti zo skupiny Extinction Rebellion, trvajú už pondelka.

Mike Pompeo / USA / Rusko /

USA podniknú "tvrdé kroky" v prípade ruského zasahovania do amerických volieb, vyhlásil Pompeo

19.04.2019 19:11

Pompeo dodal, že Spojené štáty budú tiež naďalej vyvíjať tlak na to, aby Rusko nezasahovalo do iných volieb vo svete.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 777
Celková čítanosť: 2150618x
Priemerná čítanosť článkov: 2768x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy