Založ si blog

Zahalená tvár objednávateľa vraždy!

Len samotná predstava o osobnom strete s objednávateľom vraždy evokuje človeka k tomu, že nožík vo vrecku sa mu otvára…

Ak by k možnému útoku bola príležitosť, tak sám so sebou by som mal čo robiť, aby som takejto osobe z pomsty neublížil.

 Vôbec sa nečudujem Slovákom, ktorí sa v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej nazúrene pýtajú, kto je ten netvor, ktorý sa skrýva za objednávkou vraždy?!

Stále nevieme, či prekladateľka Alena Zsuzsová je skutočnou objednávateľkou vraždy?! (Platí prezumpcia neviny, takže stále melieme v rovine hodenej návnady…) Prokuratúra síce potvrdila, že jedným z článkov reťazca má byť aj Alena Zsuzsová, no k súčasným obvineným majú pribudnúť aj ďalšie osoby.   

Až v týchto dňoch zverejnili fotografie, ktoré ukazujú podobu Aleny Zsuzsovej spred niekoľkých rokov. Doteraz sme ju poznali len ako osobu s dlhočiznými čiernymi vlasmi, ktorými si zakrývala svoju obličaj pred fotoaparátmi a kamerami novinárov počas predvádzania na súd. (Po razii ju zobrali príslušníci NAKA – v rámci akcie News). Novinári nevedeli spávať, len aby čitateľom čím skôr predostreli identitu prekladateľky Aleny Zsuzsovej, lenže pravdepodobne nie je to ona, kto stojí na vrchole pyramídy a zadávateľom môže byť úplne niekto iný.

Celý tento prípad je v pozornosti médií o to viac, že k vražde Jána Kuciaka pribudol ďalší podobný prípad – tentoraz zavraždili iba 30 ročnú novinárku v Bulharsku, ktorá pracovala ako redaktorka v jednej z regionálnych bulharských televízii TVN a zároveň bola aj jej riaditeľkou.

Posledná Marinovovej odvysielaná reportáž z 30. septembra sa venovala nedávnemu zadržaniu dvoch žurnalistov v meste Radomir ležiacom južne od Sofie. Novinári vyšetrovali okolnosti zničenia dokumentov, ktoré mali dokazovať spojitosť bulharskej stavebnej spoločnosti GP s manipuláciou tendrov EÚ. Európska federácia novinárov (EFJ) pripomenula, že posledný Marinovovej článok sa venoval problému štátnej korupcie.“ Zdroj: https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/487025-v-/

Bulharská polícia zverejnila správu, že novinárka Marinovová bola pred vraždou znásilnená a zbitá. Podľa predbežných zistení v jej prípade smrť nastala udusením. Aj ona sa venovala korupčným témam podobne ako u nás na Slovensku Ján Kuciak.

Je to neskutočné ako korupcia rozťahuje svoje chápadla nie len u nás, ale ako vidieť aj v krajinách Európskej únie. Iba za posledných 12 mesiacov boli zavraždení až traja novinári. Tie vraždy iba dokazujú neskutočnú drzosť niektorých osôb žijúcich na vysokej nohe, ako sa ich morálka ponorila na úplné dno. Nič im nie je sväté. A aby mohli aj naďalej pokračovať v trestnej činnosti, tak drzo a chladne dajú spratať každého jednotlivca, ktorý sa im postaví do cesty. Za každým takýmto prípadom tým oveľa viac stúpa neistota medzi občanmi a zároveň väčšia nedôvera k štátnym orgánom. Pred mafiou v korupčných škandáloch sa medzi slušnými občanmi šíri strach nielen v obciach a mestách, ale pomaly aj v celej EÚ.

Slušní ľudia veria, že kompetentné orgány, čo nevidieť prinútia túto pliagu ku kapitulácii. No neviem? – Podľa mňa už včera bolo neskoro!

Ibrahim Majga to poslancom NR parádne natrel

17.12.2018

A to za všetkých Slovákov. Napriek tomu je smutné, že Slováci sú takí holubičí národ. Mnohí si nechajú doslova ešte aj drevo na chrbte klátiť, len aby sa tí podvodníci mali lepšie ako viac »

Vianoce sa blížia a zlodeji „pracujú“ naplno

16.12.2018

Presvedčil som sa, že ľudia pred Vianocami sú menej obozretní v tom, že si svoje veci menej strážia a práve tým nahrávajú zlodejom do karát. Takmer denne chodievam na prechádzku do borovicového viac »

Kiska, pozemkový podvodník

15.12.2018

Takže sme opäť o niečo múdrejší. Denník PRAVDA prišiel s informáciou, že Kiska kúpil v Slavkove až desať pozemkov. „Prezident Andrej Kiska skupoval pozemky pod Tatrami vo Veľkom Slavkove viac »

Lajos Grendel

Zomrel významný spisovateľ Lajos Grendel, otec poslanca NR SR

18.12.2018 23:35

Počas života získal viacero ocenení za literárnu tvorbu.

Bambi

Trest pre notorického pytliaka - musí opakovane sledovať 'najdojímavejší film histórie'

18.12.2018 22:57

Sudca v americkom Missouri odsúdil pytliaka aj k ročnému pobytu za mrežami.

Marco Bucci

Zrútený Morandiho most nahradí projekt janovského architekta za 200 mil. eur

18.12.2018 21:47

Projekt Renza Piana (81) budú realizovať tri talianske spoločnosti.

Charles Michel

Belgický premiér Michel pre Marrakéš rezignoval

18.12.2018 20:46

Ešte večer ju odovzdá do rúk kráľa Filipa.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 702
Celková čítanosť: 1633806x
Priemerná čítanosť článkov: 2327x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy