Založ si blog

Kočner & Kuciak

Jedného ľudia zatracujú, druhého takmer blahorečia. Kladiem si otázku, čo sa vlastne stalo, že Kočnera zrazu „z ničoho nič“ premiestnili (v utorok večer) z väzby v bratislavskom Justičnom paláci do väznice v Leopoldove?!

Prečo okolo tohto „gaunera“ robia vyšetrovatelia vrážd Jána Kuciaka a jeho snúbenice také manévre, že ak si obyčajný človek pozrie dennú tlač, alebo zapne televízor, či rádio, tak všade iba Marian Kočner?!

Myslím si, že z cirkusu, aký robia média s týmto človekom, že mnohí občania musia byť z toho už poriadne znechutení. Má Marian Kočner skutočne niečo spoločné s vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej???

Jeho meno sa spája s „tlmočníčkou“ Alenou Zs.bola obvinená z objednania vraždy a momentálne je spolu s ďalšími tromi spoluúčastníkmi na vraždách mladých ľudí vo vyšetrovacej väzbe…

Zdroj https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/486621 / uvádza: „Kočner sa do väzby dostal pre podozrenie, že sfalšoval miliónové zmenky. Viac ako tri mesiace strávil v ústave na výkon väzby v Justičnom paláci v Bratislave.“

Tlmočníčka Alena Zs. vraj tento zločin objednala. Kočner priznal, že ju poznal a občas sa aj stretával nie len s ňou, ale aj s jej 15 ročnou dcérou. A bulvár veľmi rýchlo vytvoril falošnú správu o tom, že Kočner je krstným otcom Aleninej dcéry.

Alenu Zs. (aspoň zatiaľ) vinia z toho, že za Kuciakovu vraždu zaplatila 50-tisíc eur v hotovosti: „Je veľmi vysoká pravdepodobnosť, že práve ona vyplatila peniaze. Ale odkiaľ ich mala, to je ďalšia otázka“? (Dozorujúci prokurátor odmietol komentovať, či prokuratúra má v tejto súvislosti v hľadáčiku práve Kočnera!?)

Takže novinári nič konkrétne nevedia, no bulvár sa napriek tomu až príliš horlivo činil a rozšíril informáciu – vraj zo zdrojov blízkych polícii, že nie je vylúčené, že orgány činné v trestnom konaní pre podnikateľa chystajú obvinenie v kauze dvojnásobnej vraždy.

Aspoň máme istotu, že Ján Kuciak o Kočnerových kauzách písal pomerne často. Zatiaľ vieme aj to, že novinár Kuciak podal na Kočnera trestné oznámenie pre nebezpečné vyhrážanie… a vie sa aj to, že Kočner povedal Kuciakovi, že naňho a jeho rodinu bude zhromažďovať informácie, a ak o ňom objaví niečo, čo zaváňa, (čiže bude podozrenie na porušenie zákonov, či už jeho samého alebo členov jeho rodiny), tak to zverejní na sociálnych sietiach. A včera bez akehokoľvek varovania sme sa dozvedeli aj to, že zrazu Kočnerova stránka z Facebooku aktuálne celá zmizla. (Nedá sa vylúčiť, že to spravil on sám).

Takže môže sa stať, že ak sa Kočnera podarí udržať za mrežami, porozpráva veci, ktoré „zmenia mapu krajiny.“ Kočner totiž nepatrí k takým ľuďom, ktorí by sa len tak ľahko obetovali pre iných – a nemá ani odolnosť odsúdeného mafiánskeho bossa, akým je Mikuláš Černák, (ten vydržal mlčať poriadne dlho aj napriek zradám jeho kumpánov). Ale ak ho prepustia skôr, ako prehovorí, bude to známka toho, že zlo opäť zvíťazilo a orgány činné v trestnom konaní nie sú schopné objektívne a zodpovedne plniť svoju základnú funkciu. Je priveľa mocných, ktorým záleží na tom, aby Marián Kočner mlčal, no napriek tomu na povrch už vyplávala správa, že Mariána Kočnera spájajú s Miroslavom Sujom a niektoré média sa pýtajú prečo títo dvaja boli doteraz vedení ako bezúhonní občania?! (Žeby sa rysovala ďalšia kauza tzv. „zmenka“ v ktorej vystupuje aj Suja s Kočnerom?)

No necháme sa prekvapiť, všetko je na pochode a úplne najčerstvejšia správa je, že obvinený podnikateľ z Komárna Zoltán Andruskó už zaspieval – objednanie vraždy zvaľuje na podnikateľa Mariána Kočnera. Uviedol, že vraždu mal vykonať Tomáš Szabó a toho mal doviezť na miesto vykonania popravy Miroslav Marček.

Takže v najbližších dňoch sa máme naozaj načo tešiť. Tých poloprávd a konšpirácii okolo dvoch zavraždených mladých ľudí už bolo strašne moc – a dovolím si tvrdiť, že ich ešte aj bude toľko, že mnohí z toho nebudú môcť spávať…, (lebo napriek tomu, že zločinci nevedia, čo je to svedomie, tak aj u nich predsa len nejaké malé semienko svedomia drieme), ale nech už ten prípad dopadne akokoľvek, tak stále verím a cítim to v kostiach, že za toto bude niekto poriadne pykať. A to slovo niekto – by sa už hneď teraz dalo nahradiť – menom skutočného vraha, ale aj menom objednávateľa vraždy resp. vrážd. Ale nechcem predbiehať, tých konšpirácii už bolo naozaj veľa a takisto nemienim sa vtláčať do práce bulváru. Ten nás určite, čo nevidieť znovu prekvapí ďalšími informáciami, ktoré síce nebudú relevantné, ale z doterajších skúsenosti o práci redaktorov bulváru sa ani nedá príliš očakávať, že zrazu sami od seba začnú písať tak ako sa písať má a ako sa patrí.

Najideálnejším riešením rómskeho problému by bolo. . .

19.04.2019

Presťahovať Rómov do Bratislavy. Veď Rómovia nie sú občania druhej kategórie, sú to rovnako občania Slovenskej republiky ako my. Mali by dostať šancu. Od roku 1950 boli preinvestované miliardy viac »

Zarobil som 2 miliardy na nekresťanských úrokoch

18.04.2019

Pán Kiska, keď som si pozrel video na ktorom sa obhajujete, že to nebola Vaša úloha skúmať, či budú mať ľudia na vysoké splátky, že potom ich naháňali exekútori, tak som si povedal, veď viac »

Inštitucionálny rasizmus je dôchodok 480 eur

17.04.2019

Tých 6000 eur za migranta si strčte. . . tento blog som napísal ešte 25. júla 2018 a v jeho úvode je toto: Už aj niektorým politikom konečne došla trpezlivosť a ostro odsudzujú charitu Európskej viac »

hazz, hasiči, auto

Hasiči zasahovali pri požiari bytu v Ružomberku, zranené sú dve osoby

19.04.2019 21:49

Hasiči museli jednu osobu evakuovať.

APTOPIX Ukraine Election

Ukrajinskí prezidentskí kandidáti odštartovali predvolebnú debatu osobnými útokmi

19.04.2019 21:22

Na večernú debatu na národný štadión Olimpijskyj v Kyjeve prišli tisíce ľudí.

BRITAIN-PROTEST/CLIMATE-CHANGE

Londýnska polícia zatkla už vyše 680 účastníkov klimatických protestov

19.04.2019 20:01

"Klimatické protesty" v Londýne, ktoré organizujú aktivisti zo skupiny Extinction Rebellion, trvajú už pondelka.

Mike Pompeo / USA / Rusko /

USA podniknú "tvrdé kroky" v prípade ruského zasahovania do amerických volieb, vyhlásil Pompeo

19.04.2019 19:11

Pompeo dodal, že Spojené štáty budú tiež naďalej vyvíjať tlak na to, aby Rusko nezasahovalo do iných volieb vo svete.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 777
Celková čítanosť: 2150587x
Priemerná čítanosť článkov: 2768x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy