Založ si blog

Hygienické potreby – v štátnych nemocniciach zadarmo!

Ministerstvo zdravotníctva sa vystatuje tým, že pacienti v niektorých štátnych nemocniciach už majú prvé hygienické balíčky a do ostatných nemocníc ich už distribuujú od minulého týždňa.

„Ministerstvo zdravotníctva zaobstaralo celkovo 136 940 hygienických balíčkov. Každý balíček obsahuje toaletný papier, zubnú pastu a zubnú kefku, sprchový šampón, mydlo a hygienické vreckovky.“ Zdroj: https://kosice.korzar.sme.sk/c/20927796/

Úvaha bežného Slováka zarábajúceho400-500eur mesačne, prípadne dôchodcu poberajúceho 300 eurový dôchodok: Keď mi štát nevie zabezpečiť normálnu mzdu za moju drinu, pripadne minimálny dôchodok 600 eur- tak si predsa z toho mála, čo dostávam nebudem ešte kupovať „drahý“ toaletný papier, keď si ho môžem zadarmo „vyzdvihnúť“ v štátnych zariadeniach... :-(

Úvaha bežného Slováka zarábajúceho 400-500eur mesačne, prípadne dôchodcu poberajúceho 300 eurový dôchodok: Keď mi štát nevie zabezpečiť normálnu mzdu za moju drinu, pripadne minimálny dôchodok 600 eur – tak predsa z toho mála, čo dostávam si nebudem kupovať ešte aj „drahý“ toaletný papier, keď si ho môžem „vyzdvihnúť“ zadarmo v štátnych zariadeniach… 🙁

Je to, ako s kuchárkami na školách. Bolo to tak v bývalom režime a bohužiaľ si dovolím tvrdiť, že tento systém pokračuje aj teraz. Proste mnohé kuchárky si nosili domov plné tašky potravín – aj zo zásob školských kuchýň, (prípadne aj varené jedla pre celé svoje rodiny) a to robia aj teraz. Odnášajú lebo si hovoria, keď nám naša Vláda nechce zvýšiť mzdy, tak mi nemienime okrádať svoje rodiny. – (Česť výnimkám).

Tieto praktiky sa netýkajú len kuchýň a školských jedálni – podobne je to aj v štátnych nemocniciach, (čo sa týka ich sociálnych zariadení) časť personálu, čiže upratovačiek a pod. nemocničných služieb si nosia domov nielen toaletný papier, ale aj mnoho iných hygienických prostriedkov – samozrejme česť výnimkám. (No a o vandaloch, ktorí ničia v nemocniciach sociálne zariadenia z čistej samopašnosti a rozkoše, už aj škoda niečo hovoriť – ničia pisoáre, vodovodné batérie, umývadla, elektrické sušiče rúk – a mnohé ďalšie veci a zariadenia… (a to už sa ani nejdem rozširovať o tích debiloch, ktorým nie sú sväté ani hroby a pamätníky na cintorínoch. Jednoducho povedané majú pôžitok z toho, ak niečo zničia – hlavne, keď sa to netýka ich vlastného majetku – podobne ako to prebieha u sprejerov, ktorí svojimi idiotskými výtvormi ničia vozne na železniciach a steny na fasádach búdou… 🙁 (Pripadá mi to, že vandali sa pri tejto činnosti odbavujú ako pri súloži, čiže pri ničení týchto zariadení dosahujú vyvrcholenie – „orgazmus“ podobne ako normálny človek pri dobrom sexe.)

Bohužiaľ Vláda, čiže jej kompetentní ľudia sa ešte stále nepoučili z čias totalitného režimu – ešte mnohí Slováci si nedokážu vážiť to, čo dostanú zadarmo – dovolím si tvrdiť, že takých prípadov je najviac medzi osadníkmi jednej našej nemenovanej etnickej skupiny… (Česť výnimkám).
Ale ako, vidieť, našim politikom – mám na mysli tých, čo zo štátnej kasy rozdávajú prostriedky zadarmo – takýto systém vyhovuje, lebo spodina sa nepozerá na to takým spôsobom, že štát do toho vráža aj ich peniaze, čiže z ich daní – samozrejme tých, ktorí ešte majú zamestnanie – oni to berú tak, že veď nám to dávajú zadarmo, takže si hovoria: budeme ich voliť aj naďalej… 🙁

Čo dodať na záver? Nuž je to smutné, ale aj takýmto spôsobom si vládne politické strany dokážu udržať vysoké percentá v predvolebnej kampani. 🙁

 

 

Máte našich 700 rukojemníkov, prosím zbombardujeme vás!

20.10.2018

Za necelých 24 hodín letecké útoky koalície vedenej Spojenými štátmi pripravili o život aj 32 civilistov. K útoku došlo v oblastiach kontrolovaných organizáciou Daeš na východe Sýrie. Čo viac »

Organizácia Islamský štát zajala 700 rukojemníkov

19.10.2018

Čo sa tí extrémisti z organizácie Islamský štát množia ako potkany? To nedáva logiku, veď za posledné roky Američania a Rusi zvrhli stovky ton bômb a stále čítame, že tých extrémistov viac »

Takže predsa len to bola mafia, ktorá odstránila Kuciaka

18.10.2018

Bola to Kočnerová mafia, ktorá pripravila o život Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú. Stále hovorím o tom: Kto konkrétne novinára zabil a kto to financoval?? Nepochybujem však o tom, že v tom viac »

USA-TRUMP/COASTGUARD

USA odstúpia od zmluvy o raketách. Trump obvinil Rusko, že ju porušuje

21.10.2018 02:24

Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené štáty odstúpia od Zmluvy o likvidácii rakiet stredného a kratšieho doletu (INF), ktorú v roku 1987 podpísali s Ruskom.

novinár, les

Ukážte Chášakdžího telo, vyzýva Amnesty International

20.10.2018 21:58

Nie všetci Saudskej Arábii a jej oficiálnej verzii veria a existuje podozrenie, že je len vymyslená, aby zakryla stopy vedúce ku korunnému princovi.

Ukrajina, Užhorod, protesty, kríza, demonštranti

V Zakarpatsku sa objavili protimaďarské bilbordy, Kyjev viní ruskú FSB

20.10.2018 21:01

Plagáty sa vraj lepili bez dohody s majiteľmi reklamných plôch.

Holandsko EÚ Kok expremiér úmrtie

Zomrel bývalý holandský premiér Wim Kok

20.10.2018 19:51

Po skončení politickej kariéry bol oficiálnym lobistom Európskej únie.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 665
Celková čítanosť: 1499630x
Priemerná čítanosť článkov: 2255x

Autor blogu

Odkazy