Založ si blog

Tisíce ľudí na včerajších protestných pochodoch

Keď sa deje v štáte krivda, všetkými desiatimi podporujem občanov, ktorým nie je ľahostajné, čo sa deje v ich krajine a okamžite žiadajú nápravu. (A je mi úplne jedno, aké zoskupenia sú v danej chvíli pri moci).

Doterajšie protesty ohľadne vraždy Jana Kuciaka a jeho snúbenky boli kritizované mnohými ľuďmi tým, že ani zďaleka sa na nich nezúčastnilo toľko protestujúcich občanov, ako to uvádzali média. Včera podvečer som sa práve kvôli tomu rozhodol, že na vlastné oči sa pôjdem presvedčiť, aká účasť protestujúcich občanov sa zíde na Hlavnej ulici v Košiciach?!

Rozhovor s pani Kušnírovou pred televíznym štábom...

Rozhovor s pani Kušnírovou pred televíznym štábom…

Prišiel som tam 10 minút pred 18 hodinou. Pred tribúnou postávalo a sedelo odhadom asi 200 ľudí, ale pomaly prichádzali ďalší a ďalší občania. Zhruba po 7 minútach sa k organizátorom – popred mňa blížila spolu so svojou priateľkou – mama zavraždenej snúbenice Jana Kuciaka.

Zhromaždenie protestujúcich občanov iba pár minút po 18tej

Zhromaždenie protestujúcich občanov iba pár minút po 18tej hodine

O pár minút nato som si spravil zopár záberov a pobral som sa naspäť domov.

Zhromaždení občania pred zahájením protestu...

Zhromaždení občania pred zahájením protestu…

Zhromaždení občania pred zahájením protestu...

Zhromaždení občania pred zahájením protestu…

Neviem a ani nemôžem tvrdiť, či je pravdou to, čo písali média, že na pochode Hlavnou ulicou sa zúčastnilo 1500 – 2000 protestujúcich občanov, ale ak by ich tam bolo iba 500, tak dovolím si tvrdiť, že väčšina z nich sa tohto protestu nezúčastnila preto, aby podporili organizátorov v ich politickom ťažení, ale preto, že chcú, aby v našej krajine vládla slušnosť a poriadok.

Myslím si, že ak sa premiér Pellegrini vyjadril – pred médiami – k obhajobe Vlády, že: ,,Strany, ktoré vyhrali voľby majú právo meniť a ovplyvňovať akékoľvek dianie v jej spoločnosti – teda aj sudy a aj personálne preobsadzovanie – v systéme justície a polície, že musia mať vplyv na trestné orgány! S tým sa opozičné hlasy a občania musia jednoducho zmieriť.“ – Tak tvrdím, že také prehlásenie premiéra je naozaj choré a s demokraciou to nemá nič spoločné.

V jednej debate sa jeden čitateľ na obhajobu premiérových slov vyjadril týmito slovami: „V demokracii je možné na základe vôle ľudu zmeniť aj fatálny trest. Teda omilostiť vraha. Je to pilit. Zriadenie kde sa najviac zločincov dostáva k moci. Pretože je to vôľa ľudu vyjadrená hlasom a stačí vlastniť tv stanicu ako Rusko a budeš na špici volených.“

Takže ak aj toto pokladajú viacerí voliči SMERu za demokraciu, tak ďalšia debata na túto tému je naozaj zbytočná.

Najideálnejším riešením rómskeho problému by bolo. . .

19.04.2019

Presťahovať Rómov do Bratislavy. Veď Rómovia nie sú občania druhej kategórie, sú to rovnako občania Slovenskej republiky ako my. Mali by dostať šancu. Od roku 1950 boli preinvestované miliardy viac »

Zarobil som 2 miliardy na nekresťanských úrokoch

18.04.2019

Pán Kiska, keď som si pozrel video na ktorom sa obhajujete, že to nebola Vaša úloha skúmať, či budú mať ľudia na vysoké splátky, že potom ich naháňali exekútori, tak som si povedal, veď viac »

Inštitucionálny rasizmus je dôchodok 480 eur

17.04.2019

Tých 6000 eur za migranta si strčte. . . tento blog som napísal ešte 25. júla 2018 a v jeho úvode je toto: Už aj niektorým politikom konečne došla trpezlivosť a ostro odsudzujú charitu Európskej viac »

hazz, hasiči, auto

Hasiči zasahovali pri požiari bytu v Ružomberku, zranené sú dve osoby

19.04.2019 21:49

Hasiči museli jednu osobu evakuovať.

APTOPIX Ukraine Election

Ukrajinskí prezidentskí kandidáti odštartovali predvolebnú debatu osobnými útokmi

19.04.2019 21:22

Na večernú debatu na národný štadión Olimpijskyj v Kyjeve prišli tisíce ľudí.

BRITAIN-PROTEST/CLIMATE-CHANGE

Londýnska polícia zatkla už vyše 680 účastníkov klimatických protestov

19.04.2019 20:01

"Klimatické protesty" v Londýne, ktoré organizujú aktivisti zo skupiny Extinction Rebellion, trvajú už pondelka.

Mike Pompeo / USA / Rusko /

USA podniknú "tvrdé kroky" v prípade ruského zasahovania do amerických volieb, vyhlásil Pompeo

19.04.2019 19:11

Pompeo dodal, že Spojené štáty budú tiež naďalej vyvíjať tlak na to, aby Rusko nezasahovalo do iných volieb vo svete.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 777
Celková čítanosť: 2150511x
Priemerná čítanosť článkov: 2768x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy