Založ si blog

Tisíce ľudí na včerajších protestných pochodoch

Keď sa deje v štáte krivda, všetkými desiatimi podporujem občanov, ktorým nie je ľahostajné, čo sa deje v ich krajine a okamžite žiadajú nápravu. (A je mi úplne jedno, aké zoskupenia sú v danej chvíli pri moci).

Doterajšie protesty ohľadne vraždy Jana Kuciaka a jeho snúbenky boli kritizované mnohými ľuďmi tým, že ani zďaleka sa na nich nezúčastnilo toľko protestujúcich občanov, ako to uvádzali média. Včera podvečer som sa práve kvôli tomu rozhodol, že na vlastné oči sa pôjdem presvedčiť, aká účasť protestujúcich občanov sa zíde na Hlavnej ulici v Košiciach?!

Rozhovor s pani Kušnírovou pred televíznym štábom...

Rozhovor s pani Kušnírovou pred televíznym štábom…

Prišiel som tam 10 minút pred 18 hodinou. Pred tribúnou postávalo a sedelo odhadom asi 200 ľudí, ale pomaly prichádzali ďalší a ďalší občania. Zhruba po 7 minútach sa k organizátorom – popred mňa blížila spolu so svojou priateľkou – mama zavraždenej snúbenice Jana Kuciaka.

Zhromaždenie protestujúcich občanov iba pár minút po 18tej

Zhromaždenie protestujúcich občanov iba pár minút po 18tej hodine

O pár minút nato som si spravil zopár záberov a pobral som sa naspäť domov.

Zhromaždení občania pred zahájením protestu...

Zhromaždení občania pred zahájením protestu…

Zhromaždení občania pred zahájením protestu...

Zhromaždení občania pred zahájením protestu…

Neviem a ani nemôžem tvrdiť, či je pravdou to, čo písali média, že na pochode Hlavnou ulicou sa zúčastnilo 1500 – 2000 protestujúcich občanov, ale ak by ich tam bolo iba 500, tak dovolím si tvrdiť, že väčšina z nich sa tohto protestu nezúčastnila preto, aby podporili organizátorov v ich politickom ťažení, ale preto, že chcú, aby v našej krajine vládla slušnosť a poriadok.

Myslím si, že ak sa premiér Pellegrini vyjadril – pred médiami – k obhajobe Vlády, že: ,,Strany, ktoré vyhrali voľby majú právo meniť a ovplyvňovať akékoľvek dianie v jej spoločnosti – teda aj sudy a aj personálne preobsadzovanie – v systéme justície a polície, že musia mať vplyv na trestné orgány! S tým sa opozičné hlasy a občania musia jednoducho zmieriť.“ – Tak tvrdím, že také prehlásenie premiéra je naozaj choré a s demokraciou to nemá nič spoločné.

V jednej debate sa jeden čitateľ na obhajobu premiérových slov vyjadril týmito slovami: „V demokracii je možné na základe vôle ľudu zmeniť aj fatálny trest. Teda omilostiť vraha. Je to pilit. Zriadenie kde sa najviac zločincov dostáva k moci. Pretože je to vôľa ľudu vyjadrená hlasom a stačí vlastniť tv stanicu ako Rusko a budeš na špici volených.“

Takže ak aj toto pokladajú viacerí voliči SMERu za demokraciu, tak ďalšia debata na túto tému je naozaj zbytočná.

Kiska, pozemkový podvodník

15.12.2018

Takže sme opäť o niečo múdrejší. Denník PRAVDA prišiel s informáciou, že Kiska kúpil v Slavkove až desať pozemkov. „Prezident Andrej Kiska skupoval pozemky pod Tatrami vo Veľkom Slavkove viac »

Aký to paradox, obec Hýľov má za humnami

14.12.2018

... vodnú nádrž s pitnou vodou, ktorou sa desiatky rokov zásobovali celé Košice a teraz takmer sedem rokov tam niektoré rodiny bojujú s nedostatkom pitnej vody. A situácia s nedostatkom vody z viac »

Ficovi chýbajú už iba boxerské rukavice

14.12.2018

S boxerskými rukavicami bude presnou kópiou V. Mečiara. Keď Mečiar bol premiérom a keď mu niektorí novinári položili otázky na telo, tak jeho reakcie boli v tomto štýle: Ty, keď Ti jednu viac »

Pavel Brunovský

Vo veku 84 rokov zomrel matematik Pavel Brunovský

16.12.2018 12:48

Matematik a vysokoškolský pedagóg, profesor Brunovský zomrel po ťažkej chorobe.

mäso, nákupy, hydina, supermarket

VIDEO: Lesk a bieda potravín, zahraničné valcujú domáce

16.12.2018 12:00

Obchod s potravinami čaká zlatý vianočný týždeň. A práve teraz sa ukazuje lesk aj bieda ponúkaných potravín - prevahu majú dovážané výrobky nad domácimi.

Island Autobus Nehoda

Pri havárii autobusu v Srbsku zomreli traja ľudia

16.12.2018 11:51

Ďalších 32 ľudí utrpelo zranenia.

Francúzsko, Štrasburg, Cherif Chekatt, IS

Otec útočníka zo Štrasburgu tvrdí, že jeho syn podporoval IS

16.12.2018 11:38

Od podpory džihádistov sa svojho syna údajne pokúšal v minulosti odhovoriť.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 700
Celková čítanosť: 1624185x
Priemerná čítanosť článkov: 2320x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy