Založ si blog

Tisíce ľudí na včerajších protestných pochodoch

Keď sa deje v štáte krivda, všetkými desiatimi podporujem občanov, ktorým nie je ľahostajné, čo sa deje v ich krajine a okamžite žiadajú nápravu. (A je mi úplne jedno, aké zoskupenia sú v danej chvíli pri moci).

Doterajšie protesty ohľadne vraždy Jana Kuciaka a jeho snúbenky boli kritizované mnohými ľuďmi tým, že ani zďaleka sa na nich nezúčastnilo toľko protestujúcich občanov, ako to uvádzali média. Včera podvečer som sa práve kvôli tomu rozhodol, že na vlastné oči sa pôjdem presvedčiť, aká účasť protestujúcich občanov sa zíde na Hlavnej ulici v Košiciach?!

Rozhovor s pani Kušnírovou pred televíznym štábom...

Rozhovor s pani Kušnírovou pred televíznym štábom…

Prišiel som tam 10 minút pred 18 hodinou. Pred tribúnou postávalo a sedelo odhadom asi 200 ľudí, ale pomaly prichádzali ďalší a ďalší občania. Zhruba po 7 minútach sa k organizátorom – popred mňa blížila spolu so svojou priateľkou – mama zavraždenej snúbenice Jana Kuciaka.

Zhromaždenie protestujúcich občanov iba pár minút po 18tej

Zhromaždenie protestujúcich občanov iba pár minút po 18tej hodine

O pár minút nato som si spravil zopár záberov a pobral som sa naspäť domov.

Zhromaždení občania pred zahájením protestu...

Zhromaždení občania pred zahájením protestu…

Zhromaždení občania pred zahájením protestu...

Zhromaždení občania pred zahájením protestu…

Neviem a ani nemôžem tvrdiť, či je pravdou to, čo písali média, že na pochode Hlavnou ulicou sa zúčastnilo 1500 – 2000 protestujúcich občanov, ale ak by ich tam bolo iba 500, tak dovolím si tvrdiť, že väčšina z nich sa tohto protestu nezúčastnila preto, aby podporili organizátorov v ich politickom ťažení, ale preto, že chcú, aby v našej krajine vládla slušnosť a poriadok.

Myslím si, že ak sa premiér Pellegrini vyjadril – pred médiami – k obhajobe Vlády, že: ,,Strany, ktoré vyhrali voľby majú právo meniť a ovplyvňovať akékoľvek dianie v jej spoločnosti – teda aj sudy a aj personálne preobsadzovanie – v systéme justície a polície, že musia mať vplyv na trestné orgány! S tým sa opozičné hlasy a občania musia jednoducho zmieriť.“ – Tak tvrdím, že také prehlásenie premiéra je naozaj choré a s demokraciou to nemá nič spoločné.

V jednej debate sa jeden čitateľ na obhajobu premiérových slov vyjadril týmito slovami: „V demokracii je možné na základe vôle ľudu zmeniť aj fatálny trest. Teda omilostiť vraha. Je to pilit. Zriadenie kde sa najviac zločincov dostáva k moci. Pretože je to vôľa ľudu vyjadrená hlasom a stačí vlastniť tv stanicu ako Rusko a budeš na špici volených.“

Takže ak aj toto pokladajú viacerí voliči SMERu za demokraciu, tak ďalšia debata na túto tému je naozaj zbytočná.

Máte našich 700 rukojemníkov, prosím zbombardujeme vás!

20.10.2018

Za necelých 24 hodín letecké útoky koalície vedenej Spojenými štátmi pripravili o život aj 32 civilistov. K útoku došlo v oblastiach kontrolovaných organizáciou Daeš na východe Sýrie. Čo viac »

Organizácia Islamský štát zajala 700 rukojemníkov

19.10.2018

Čo sa tí extrémisti z organizácie Islamský štát množia ako potkany? To nedáva logiku, veď za posledné roky Američania a Rusi zvrhli stovky ton bômb a stále čítame, že tých extrémistov viac »

Takže predsa len to bola mafia, ktorá odstránila Kuciaka

18.10.2018

Bola to Kočnerová mafia, ktorá pripravila o život Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú. Stále hovorím o tom: Kto konkrétne novinára zabil a kto to financoval?? Nepochybujem však o tom, že v tom viac »

USA-TRUMP/COASTGUARD

USA odstúpia od zmluvy o raketách. Trump obvinil Rusko, že ju porušuje

21.10.2018 02:24

Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené štáty odstúpia od Zmluvy o likvidácii rakiet stredného a kratšieho doletu (INF), ktorú v roku 1987 podpísali s Ruskom.

novinár, les

Ukážte Chášakdžího telo, vyzýva Amnesty International

20.10.2018 21:58

Nie všetci Saudskej Arábii a jej oficiálnej verzii veria a existuje podozrenie, že je len vymyslená, aby zakryla stopy vedúce ku korunnému princovi.

Ukrajina, Užhorod, protesty, kríza, demonštranti

V Zakarpatsku sa objavili protimaďarské bilbordy, Kyjev viní ruskú FSB

20.10.2018 21:01

Plagáty sa vraj lepili bez dohody s majiteľmi reklamných plôch.

Holandsko EÚ Kok expremiér úmrtie

Zomrel bývalý holandský premiér Wim Kok

20.10.2018 19:51

Po skončení politickej kariéry bol oficiálnym lobistom Európskej únie.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 665
Celková čítanosť: 1499625x
Priemerná čítanosť článkov: 2255x

Autor blogu

Odkazy